Metz – Saint-Étienne 2:3 (koniec) | Lens – Toulouse 1:0 (koniec) | Lorient – Caen 2:1 (koniec)
Montpellier – Reims 3:1 (koniec) | Nantes – Évian TG 2:1 (koniec)
FC Nantes
2:1 (1:0)
Évian Thonon Gaillard
Sobota 14.03.2015, 20:00 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Wstęp:

Przed nami 29 kolejka spotkań francuskiej Ligue 1. Na stadionie Stade de la Beaujoire zmierzą się pomiędzy zajmująca jedenaste miejsce w ligowej tabeli ekipa gospodarzy, a ich rywalem będzie szesnaste Evian.

Nantes:

Drużyna prowadzona przez Michela Dera Zakariana w obecnym sezonie po rozegraniu 28 spotkań zajmuje 11 lokatę z dorobkiem 36 punktów. W ostatnich pięciu meczach zdołali wygrać zaledwie jedno spotkanie. W ostatniej kolejce rozgrywali mecz z Stade de Reims, z którym przegrali 3:1. Trener gospodarzy nie będzie mógł skorzystać z pięciu piłkarzy, aż czterech z nich musi pauzować za kartki.

Évian Thonon Gaillard:

W ostatnim czasie drużyna gości pnie się w ligowej tabeli coraz wyżej. Choć należy przyznać, że jeszcze parę kolejek temu byli w mało ciekawej sytuacji, a już teraz mogą coraz śmielej mówić, o utrzymaniu w lidze. Po rozegraniu 28 meczy zajmują 16-stą pozycje z dorobkiem 32 punktów. W ostatnich pięciu meczach zdobyli 9 punktów po serii trzech zwycięstw. W poprzedniej kolejce przegrali na własnym boisku z AS Monaco 1:3. Na własnym. Ostatnie dwa wyjazdowe spotkania, to zgarnięcie 6 oczek i zapewne w meczu z Nantes będą chcieli podtrzymać serie zwycięstw.

Historia spotkań:

Obie drużyny spotkały się ze sobą zaledwie 6-krotnie. Żadna potyczka pomiędzy obiema ekipami nie skończyła się podziałem punktów. Lepszy bilans posiadają goście, którzy wygrali 4-razy. W rundzie jesiennej na stadionie Parc des Sports lepsi okazali się gracze Nantes wygrywając wówczas 2:0.

Podsumowanie:

Brak faworyta w tym spotkaniu oraz fakt, że wszystkie pojedynki pomiędzy obiema drużynami nie kończyły się remisami pozwoli mieć nadzieje, że pojedynek będzie niezwykle ciekawy i nie zabraknie tego co w piłce jest najważniejsze, czyli goli.

Na spotkanie zapraszam od godzinny 19:30, kiedy to podam oficjalne "11", które wystąpią naprzeciwko siebie.

Właśnie w tym momencie obie drużyny pojawiają się na płycie głównej boiska, a na trybunach trwa prawdziwe święto.

1

2
    W ataku pozycyjnym gospodarze, którzy po wymienieniu parunastu podań tracą ją na rzecz rywali.

3
    Walka o piłkę przy narożniku pola karnego Evian i ostatecznie od bramki wznowi grę Leroy.

4
    Uderzenie Bedoya w ostatniej chwili zablokowane przez defensora Evian i teraz goście wyprowadzają swój atak.

5
    Od rzutu wolnego na środku boiska wznowią gospodarze po faulu jednego z graczy gości.

7
    Prawym skrzydłem starali się atakować gospodarze, którzy ostatecznie zmuszeni są wycofać futbolówkę na własną połowę.

8
    Rozrzucenie piłki na prawą flankę do Gakpe, który nie jest w stanie dojść do piłki.

8
    Długa piłka z pominięciem drugiej linii do Bangoura, który nie zdążył wrócić przed obrońców gości i jest na pozycji spalonej.

9
    Starcie dwóch trzynastek i Nounkeu zostaje jedyny ukarany za ten brzydki faul. No ma sporo szczęścia zawodnik Evian, że nie otrzymał żółtej kartki po faulu na Gakpe.

10
    Podanie na prawą stronę do narożnika pola karnego Evian i Gakpe wywalcza rzut rożny dla swojego zespołu.

11
    Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego zrobiło się spore zamieszanie pod bramką gości, którzy szybko wyjaśniają dalekim wybiciem piłki na połowę rywali.

12
    Kolejna przerwa w grze, bo ucierpiała dwójka graczy i będzie potrzebna pomoc medyczna, jednak nie zawodnicy wstają, o własnych siłach.

13
    Uderzenie zawodnika gości na bramkę Riou i golkiper gospodarzy nie musiał interweniować, gdyż piłka zatrzymała się przy jednym z zawodników "Kanarków."

14
    Rozpędza się prawą stroną aktywny od samego początku Gakpe. Minął jednego zawodnika przyjezdnych, ale drugiemu nie dał już rady.

15
    Ajajajaj liski dojścia do sytuacji sam na sam Bangoura, ale w ostatniej chwili wślizgiem podanie powstrzymuje defensor gości.

16
    Rzut wolny dla gospodarzy na około 30 metrze i Gakpe już gotowy by wykonać wrzutke w pole karne Evian.

17
    Bardzo dobra centra i tyłem głowy uderza Bessat i jeszcze lepszą obroną popisuje się Leroy ratując swój zespół przed stratą gola!

18
    Bangoura gra z kolegą na jeden kontakt, ale jego kolega odgrywa mu zbyt mocno i od "piątki" grę wznowi Leroy.

19
    Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę w spotkaniu posiadają gospodarze, którzy zmusili rywali do gry w głębokiej defensywie.

20
    Wrzutka z prawej strony boiska w pole karne Nantes, ale radzą sobie z nią bez mniejszych problemów gracze gospodarzy, którzy spokojnie wyprowadzają atak pozycyjny.

21
    Faulowany na około 40 metrze Duhame i za moment ujrzymy dośrodkowanie w pole karne Nantes.

22
    Po wrzutce w pole karne z kontratakiem wyszli gracze gospodarzy i na prawym skrzydle faulowany Gakpe, a trener gospodarzy ma małą wymianę zdań z sędzią głównym, gdyż ma pewne uwagi, co do jego pracy.

24
    Kolejne niebezpieczne starcie pomiędzy dwójką zawodników i tym razem będzie potrzebne pojawienie się pomocy medycznej na boisku, bo bez tego się nie obejdzie.

25
    Prawą stroną boiska atakują goście, którzy w mozolnym tempie przesuwają się pod pole karne "Kanarków."

26
    Nounkeu fauluje swojego rywala i ma jeszcze pretensje do sędziego, a powinien się cieszyć, że nie ujrzał żółtej kartki.

27
    Centra w pole karne mija wszystkich zawodników i przypadkowo trafia na dalszy słupek prosto pod nogi Hansena, który nie jest w stanie opanować futbolówki.

28
    Kolejny rzut wolny dla Nantes tym razem z drugiej strony boiska i bliżej pola karnego gości.

29
    Futbolówkę po dośrodkowaniu na rzut rożny wybija defensor Evian.

30
    Wrzutka z rzutu rożnego wpada prosto do rąk Leroya, który dalekim wykopem wznowił grę swojego zespołu.

31
    Do końca pierwszej połowy pozostał kwadrans, a my na stadionie w Nantes nadal nie ujrzeliśmy gola, ale lepiej od samego początku prezentują się zawodnicy gospodarzy, którzy są bliżej zdobycia gola.

32
    Centra z lewej strony boiska i Riou nie ma problemu z jej złapaniem.

33
    Barbosa faulowany przez Bangoura i od rzutu wolnego sprzed własnego pola karnego wznowią gracze gości.

34
    Prawą stroną po wrzucie piłki z autu próbował się przedzierać w pole karne Tejeda, ale został powstrzymany przez trójkę zawodników w żółtych trykotach.

36
    Sędzia musi uspokoić zawodników Evian i pierwszą żółtą kartką za swój faul został ukarany Mensah.

37
    Prawym skrzydłem biegł rozpędzony Beny i tuż za nim Bessat, który ostateczni czystym wślizgiem wybił futbolówkę na rzut rożny dla Evian.

38
    Wrzutka z rzutu rożnego i najwyżej do główki wyskoczył zawodnik przyjezdnych, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką!

39
    Koné został ukarany żółtą kartką?! To powinna być czerwona, ale jestem ciekaw powtórki, która wszystko wyjaśni...

40
    Rzut wolny dla gospodarzy z około 28 metrów od bramki Leroya i futbolówka po uderzeniu trafia w ustawiony mur.

41
    Cóż za błąd obrońcy Nantes przy wyprowadzaniu piłki. Do piłki dopadał Sougou, który starał się wykorzystać wysuniętego z bramki Riou i przestrzela dobry metr nad bramką Nantes!

43
    Lewą stroną konsekwentnie przesuwają się zawodnicy Nantes, którzy za moment będą wrzucać futbolówkę z autu w pole karne Evian.

45
    Gol dla Nantes!
    Świetne podanie wzdłuż piątego metra od Gakpe otrzymał GEORGES-KEVIN NKOUDOU, któremu nie pozostało nic innego, jak umieszczenie piłki bramce obok bezradnego w bramce Leroya!
    Gergoes Kevin N'KOUDOU - 1:0

45
    Pierwsza połowa potrwa co najmniej dwie minuty dłużej.

45+2
    Ostatnia szansa w tej połowie dla gospodarzy i centra po wrzutce z rzutu wolnego opuszcza boisko i od wrzutu piłki z autu na wysokości pola karnego Evian wznowią gracze Nantes.

45+3
    Po wznowieniu sędzia kończy pierwszą część spotkania.

45+3

46

46
    Pierwszy gwizdek w drugiej połowie i mamy rzut wolny dla gospodarzy z około 35 metrów.

47
    Ależ początek drugiej połowy wykonaniu gospodarzy! Świetne podanie zza obrońców otrzymuje SERGE GAKPE, który wykorzystuje z zimną krwią sytuacje sam na sam i pokonuje Leroya!
    Serge GAKPE - 2:0

48
    Od środka wznowili goście, którzy muszą coś zrobić by liczyć w tym meczu choćby na jeden punkt.

49
    Świetne podanie otrzymał w pole karne Evian otrzymał Gomis, jednak dobrze zachował się obrońca gości, który w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed nóg graczowi Nantes.

50
    Bez pomysłu rozgrywają futbolówkę gracze gości, którzy nie mają pojęcia jak przedostać się pod pole karne "Kanarków."

51
    Uderzenie zza pola karnego zawodnika Evian pewnie łapie Leroy, który takie strzały łapie na treningach.

52
    Nounkeu fauluje nie po raz pierwszy w tym meczu i sędzia ukarał gracza Evian żółtą kartką.

53
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Thomasson, na boisku pojawia się Ramirez.

54
    Przy narożniku pola karnego Nantes futbolówkę rozgrywają gracze przyjezdni, lecz miejscowi szybko podwajają krycie i odbierają piłkę.

55
    Zbyt mocne podanie do Barbosa i od wrzutu piłki z autu wznowią gracze gospodarzy.

56
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska pewnie chwyta Riou.

56
    Wszystkie centry, czy to z lewej, czy z prawej strony boiska w pole karne Nantes nie przechodzą pierwszego zawodnika, a to jest podstawą by w ogóle bramce strzeżonej przez Riou

57
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Koné, na boisku pojawia się Wass.

58
    Wrzutka Bessata z lewej strony boiska i dobrze piąstkuje poza własne pole karne Leroy.

59
    W ataku pozycyjnym goście, którzy wysokim pressingiem wykonywanym przez graczy Nantes są wypychani na własną połowę.

60
    Po godzinie gry mamy na tablicy świetlnej wynik 2-0 dla gospodarzy, który w pełni oddaje przewagę Nantes w tym meczu.

61
    Tempo spotkania spadło. Gospodarze szanują futbolówkę, a goście nadal nie mają "zielonego pojęcia", jak zagrozić "Kanarkom" w dzisiejszym meczu.

62
    Kolejne świetne podanie zza obrońców otrzymał Gakpe, ale tym razem we własnym polu karnym czystym wślizgiem popisuje się Fall wybijając futbolówkę na aut.

63
    Błąd w rozegraniu piłki przez gospodarzy i od wrzutu piłki z autu ze środka boiska wznowią przyjezdni.

64
    Doskonałe podanie na lewą stronę boiska otrzymuje Gakpe, który wykonuje kiksa i chce na pewno, o tym uderzeniu, jak najszybciej zapomnieć...

66
    Rzut wolny dla Evian z około 30 metrów i jedna z nielicznych okazji w tym meczu by zagrozić bramce Nantes.

67
    Po sporym "kotle" w polu karnym Nantes zawodnicy gospodarzy wychodzą obronną ręką z własnego pola karnego wyprowadzając niebezpieczną kontrę, którą Gakpe powinien zakończyć strzałem, a ten wykonał jeden drybling za dużo i zmarnował okazje na zdobycie drugiego gola w tym meczu.

68
    Prawą stroną boiska próbował przedrzeć się wprowadzony przed dziesięcioma minutami Wass, jednak nie dał rady sobie poradzić z dwójką graczy w żółtych trykotach.

69
    Bangoura znalazł się w doskonałej okazji by strzelić trzecią bramkę i nie dać już żądnych szans graczom Evian, ale jego uderzenie było zbyt lekkie by mogło zaskoczyć stojącego między słupkami Leroya.

70
    Do końca spotkania pozostało około dwudziestu minut, a zmiany w grze Evian nie widać. Raczej z minuty na minutę powiększa się przewaga graczy gospodarzy

71
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Bangoura, na boisku pojawia się Bammou.

73
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Barbosa, na boisku pojawia się Nsikulu.

74
    Strata piłki przez gospodarzy na 40 metrze, jednak nie potrafią tego wykorzystać goście, a konkretnie Tejeda, który posyła niedokładne podanie na 40 metrów i grę od bramki wznowi Riou.

75
    Gol dla Évian!
    Wejście smoka wykonaniu CLARCKA N'SIKULU, który otrzymał podanie przed polem karnym i zwiódł dwójkę graczy gospodarzy, po czym znalazł się sam na sam Riou, któremu nie dał żadnych szans strzelając w dolny róg bramki!
    Clark N'SIKULU - 2:1

76
    Ten gol kontaktowy powinien wprowadzić pewną nerwowość w szeregach Nantes, którzy byli już święcie przekonani, o wygraniu tego spotkania, a wcale tak nie musi być.

77
    Prostopadłe podanie na lewą stronę otrzymał N'Sikulu i czystym wślizgiem popisuje się defensor gospodarzy wybijając piłkę na aut.

80
    Świetne prostopadłe podanie otrzymuje Duhamel, który decyduje się od razu uderzyć z woleja na bramkę "Kanarków", ale obok bramki.

81
    Zbyt bardzo dali się zepchnąć zawodnicy Nantes pod własne pole karne. Oby przewagi w całym meczu nie stracili w kilka minut.

82
    Rzut rożny dla gości, z którego zawiązał się kontratak wykonaniu gospodarzy, który został powstrzymany w środkowej strefie boiska.

83
    Świetnie w polu karnym zwiódł dwóch obrońców Nantes Duhamel i uderzył obok bliższego słupka. Z dużymi problemami interweniował Riou!

84
    Kolejna groźna akcja w polu karnym "Kanarków", ale tym razem radzą sobie z nią defensorzy w żółtych trykotach.

85
    Podanie w pole karne otrzymał N'Sikulu i w ostatniej chwili jego uderzenie blokuje gracz Nantes wybijając futbolówkę na rzut rożny.

86
    Centra rzutu rożnego i do z bliskiej odległości uderza Wasse, którego strzał broni zaskoczony Leroy! Coraz bliżej gola wyrównującego w Nantes!

87
    Gomis zostaje ukarany żółtą kartką i jest to jak mnie pamięć nie myli pierwsza kartka dla zawodnika gospodarzy.

89
    Przewaga gości w końcówce nie ulega wątpliwości, a gospodarze są zmuszeni faulować i kolejną żółtą kartką został ukarany gracz gospodarzy.

90
    Druga połowa potrwa co najmniej cztery minuty dłużej.

90+1
    To powinien być gol dla gospodarzy! Świetnie wyprowadzony kontratak kończy strzał z szesnastu metrów Bammou i futbolówka, o milimetry przelatuje nad poprzeczką bramki Leroya!

90+2
    Fall dostaje drugą żółtą kartkę i musi opuścić boisko...Nie to błąd sędziego, który się zapędził, ale żółta kartka dla gracza Evian nie zostanie cofnięta.