Lille – Bordeaux 2:0 (koniec) | Montpellier – Caen 1:0 (koniec) | Lyon – Saint-Étienne 2:2 (koniec)
Lille OSC
2:0 (1:0)
Girondins Bordeaux
Niedziela 19.04.2015, 14:00 • Stade Pierre-Mauroy • Francuska Ligue 1 Uber Eats
    Lille - Bordeaux 2:0.

Konsekwencja w grze i spokój sprawiły, że Lille dopisuje do swojego dorobku trzy punkty po meczu z bardzo silnym rywalem, który pokazał wiele ze swojego potencjału, ale Enyeama był dziś nie do pokonania! Słowa uznania należą się także autorowi dwóch świetnych asyst- Boufalowi, który wyrasta na prawdziwą gwiazdę zespołu z Stade Pierre-Mauroy i już wkrótce może zmienić klub na większy. Dziękuję za uwagę i zapraszam na nasze pozostałe relacje! (15:56:11)

90+5
    Adama TRAORE - 2:0

90+4
    Gol dla Lille!
    Kolejna fantastyczna asysta Boufala, który zaprezentował wspaniałą technikę ogrywając po kontrze dwóch rywali i utrzymując się przy piłce nawet leżąc na murawie! Zagrał też idealnie górą do ADAMY TRAORE, który zmylił obrońcę i posłał futbolówkę obok bezradnego Carrasso!

90+3
    Origi stanął przed szansą po centrze, ale Carrasso wyszedł na 10 metr i go powstrzymał!

90+2
    Enyeama przechwytuje dośrodkowanie z głębi pola i szybko wznawia grę swojej ekipy długim wykopem. Gospodarze nie grają na czas- to się ceni!

90+1
    4 dodatkowe minuty nadziei Bordeaux na wyrównanie i 4 minuty, które muszą wytrzymać zawodnicy Lille!

90
    Rzut rożny dla Lille. Za chwilę dowiemy się ile jeszcze potrwa to widowisko.

89
    Mariano za chwilę wykona rzut wolny dla Bordeaux. To jedna z ostatnich szans gości w regulaminowym czasie gry.

88
    Contento pokazał niezłą szybkość, ale centrował już zza linii końcowej. Od bramki Enyeama.

87
    Obie ekipy są już zmęczone- widać to po dokładności podań, która w ostatnich minutach nieco szwankuje. Niemniej goście na pewno się nie poddadzą.

86
    Adama Traore ukarany żółtą kartką.

84
    Contento za Khazriego w ekipie gości. To ostatnia zmiana w tym meczu.

82
    Aut dla Żyrondystów. Goście naprawdę poprawili swoją grę w drugiej połowie, ale na przeszkodzie ciągle stoi im bramkarz Lille. Mają niespełna 8 minut plus to, co doliczy sędzia, aby przekuć przewagę na bramkę!

80
    Carrasso znów się wykazał- przeniósł piłkę nad poprzeczką po dośrodkowaniu\strzale z rzutu rożnego!
    Świetna szarża Sidibe i jeszcze lepsza obrona Carrasso!

79
    Sidibe zbiegł ze skrzydła, z łatwością ograł defensora w polu karnym i uderzył mocno, z kilku metrów, w kierunku bliższego słupka, ale Carrasso jakimś cudem obronił! W tym spotkaniu powinno już paść co najmniej 5 goli, ale bramkarze są w świetnej dyspozycji!

78
    Lille wykonywało rzut wolny, ale dośrodkowanie na bliższy słupek zostało wybite przez obrońcę.

77
    Mavuba schodzi z boiska, a na ostatnie kilkanaście minut swoją szansę dostanie utalentowany Belg- Origi.

75
    Wszystko zaczęło się od świetnego odbioru na 40 metrze, piłka następnie trafiła do Poko, który dokładnie podał zewnętrzną częścią stopy do Saiveta. Senegalczyk zrobił wszystko tak, jak trzeba- uderzył mocno i dokładnie po ziemi, ale Enyeama i z takim świetnym strzałem sobie poradził! Trącił piłkę końcami palców i sparował ją na słupek, po czym z ulgą przycisnął do piersi! Enyeama – Bordeaux nadal 1:0!

74
    Mariano czysto powstrzymał rywala przed linią końcową i Carrasso wznowi grę długim wykopem.

73
    Pavard zaliczył pierwszą udaną akcję po tym, jak nie dał sobie odebrać piłki na skrzydle i dobrze wyszedł spod pressingu, jednak jego koledzy nie wsparli tej akcji.

71
    Druga roszada w ekipie miejscowych: Pavard za Corchie. Także drugiej zmiany dokonuje trener Żyrondystów- Maurice-Belay wejdzie za Pallois.

70
    Kharzi dostał piłkę na lewym skrzydle, ale skiksował i jego dośrodkowanie powędrowało w trybuny.

69
    Kjaer bardzo dobrze ustawia się dziś we własnym polu karnym. I tym razem skutecznie odciął napastnika rywali od podania.

68
    Tiago Ilori zostaje ukarany żółtą kartką za kopnięcie rywala, co wywołało ostrą reakcję z obu stron i doprowadziło do przepychanek.

67
    Ależ robi się nerwowo! Nawet trener i sztab szkoleniowy włączyli się do przepychanek!

65
    Balmont i Poko dostali po żółtej kartce za wywołanie przepychanek.

64
    Lopes opuszcza plac gry, a wejdzie za niego Adama Traore.

63
    Ależ zmarnowana sytuacja Lopesa! Portugalczyk dostał piłkę na 6 metrze w pobliżu bliższego słupka, ale uderzył nieczysto i futbolówka poszybowała obok bramki!

62
    Po centrze z tego stałego fragmentu piłka odbiła się od murawy i niemal przelobowała Enyeame, który zdążył ją wybić w ostatniej chwili!

61
    Gueye otrzymał potężne uderzenie piłką w brzuch i teraz zwija się z bólu na murawie. Mamy przerwę w grze, po której Khazri wykona rzut wolny.

60
    W perwszy kwadransie drugiej połowy gra przebiegała pod dyktando gości i tylko rozpaczliwym, acz skutecznym interwencjom Enyeamy i obrońców kibice Lille zawdzięczają, że po stronie strat nadal widnieje u nich liczba "0".

58
    Ilori mądrze rozciągnął grę na lewe skrzydło, gdzie było nieco luźniej, ale Khazri nie zdołał przedryblować rywala i został wypchnięty z piłką poza boisko.
    Sprawdzanie stanu murawy przed meczem. Taka profesjonalne podejście przydałoby się na wielu polskich stadionach.

55
    Wydawało się, że będzie rzut rożny, ale Corchia wykona tylko aut na wysokości pola bramkowego rywali. Lille ma jednak problemy z utrzymaniem się przy piłce.

53
    Balmont zatrzymał groźnie zapowiadającą się kontrę rywali. Poczekał do końca ze wślizgiem i wykonał go w odpowiednim momencie.
    Enyeama broni bezpośrednie uderzenie z rzutu rożnego!

51
    Dokładna wrzutka z narożnika boiska, która dzięki mocnej rotacji stała się strzałem, ale Enyeama znów staje na wysokości zadania! Ależ mocno zaczęli drugą połowę Żyrondyści!

50
    Kjaer ratuje swój zespół wybijając piłkę tuż sprzed linii bramkowej! Bardzo ładnie rozegrali to goście, Poko znalazł się w sytuacji sam na sam i przelobował bramkarza, ale zrobił to za lekko i futbolówka nie wpadła do siatki!

49
    Centra z głębi pola, Plasil strącił piłkę do Rolana, ten uderzył instynktownie głową z najbliższej odległości, ale zbyt lekko, by zaskoczyć świetnie dziś dysponowanego Enyeame!

46
    Roux celebruje swoją bramkę.

Lille zaprezentowało skuteczniejszy i bardziej efektowny futbol i zasłużenie prowadzi do przerwy. Oprócz strzelca jedynego, jak na razie, gola- Nolana Roux trzeba też pochwalić Enyeame, który kilkukrotnie bronił w, wydawało by się, beznadziejnych sytuacjach. Wracamy za kilkanaście minut, zostańcie z nami!

45+2

45+1
    Sidibe wybił piłkę na rzut rożny. Chantome już składał się do strzału z ostrego kąta, z zaledwie 8-9 metrów!

45+1
    60 sekund dłużej potrwa pierwsza odsłona meczu.

45
    Lille miało szansę na kontrę, ale Balmont został wzięty w kleszcze przez dwóch rywali i nie miał szans się przebić. Za chwilę dowiemy się ile czasu zostanie doliczone.

44
    Mavuba przytrzymywał rywala i powinien się cieszyć, że nie dostał drugiej żółtej kartki!

43
    Bardzo dobry powrót Sidibe i akcja Żyrondystów spaliła na panewce już w środku pola. Zawodnicy tej ekipy zbyt długo holują piłkę, w przeciwieństwie do Lille, które stawia na szybkie podania i przynosi to o wiele lepsze efekty.

42
    Plasil ładnie wypatrzył niepilnowanego na lewym skrzydle Pallois, ten mocno zacentrował, piłka była dokręcona do bramki i Enyeama musiał ją piąstkować, ale zrobił to świetnie!

40
    Mavuba stoi przy linii bocznej. Sztab medyczny bandażuje mu ranę, ale wydaje się, że to nic poważnego.

38
    Mavuba została ukarany żółtym kartonikiem za faul w środku pola.

37
    Gospodarze uderzali dotychczas 3 razy, goście podjęli zaś 4 próby, ale żadna z nich nie okazała się skuteczna.

35
    Rolan skorzystał z odrobiny swobody przed polem karnym i mocno uderzył. Futbolówka zmierzała pod poprzeczkę, a Enyeama znów musiał wykazać się refleksem. Nigeryjczyk stanął na wysokości zadania i przeniósł piłkę nad poprzeczką!

34
    Wydawało się, że Boufal znów napsuje mnóstwo krwi obrońcom Bordeaux, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę- spalony.

33
    Yambere schodzi z boiska już w 33 minucie, chociaż nie wygląda na kontuzjowanego. Saivet zagra w tym meczu pełną godzinę.

32
    Corchia został uderzony łokciem podczas walki o górną piłkę, ale nie było to celowe zagranie.

31
    Enyeama ratuje swój zespół! Rolan wychodził sam na sam, ale bramkarz rodem z Nigerii wykonał czysty wślizg i wybił mu piłkę spod nóg!

30
    Arbiter wręcza pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę. Mariano ukarany.

29
    Rolan tym razem był jeszcze bliższy szczęścia, ale nie chciał staranować bramkarza rywali i w ostatniej chwili zrezygnował z agresywniejszego ataku na futbolówkę! Enyeama pewnie chwyta.

28
    Piłka powędrowała na lewe skrzydło do Pallois, który zdecydował się na dośrodkowanie z głębi pola, ale Rolanowi nieco zabrakło, aby dosięgnąć piłki.

25
    Yambere próbował odzyskać futbolówkę na 35 metrze przed bramką rywali, ale przewinił. Kjaer wznowił grę długim wybiciem z autu, a jego koledzy utrzymali się przy piłce.

23
    Rzut wolny dla Lille. Przy piłce Lopes i Boufal. Dośrodkowywał ten drugi i znów odnalazł ustawionego w szesnastce Roux, ale Francuz tym razem był lepiej kryty nie zdołał czysto uderzyć głową.

22
    Mariano dość niepewnie zachował się przed własnym polem karnym, ale ostatecznie udało mu się wybić futbolówkę w głąb boiska.

21
    Bordeaux spokojnie rozgrywa futbolówkę wszerz boiska. Rolan wywalczył piłkę na skrzydle po długim podaniu, ale jego partnerzy nie pokazali się do podania.

19
    Lopes ładnie zgasił futbolówkę na piersi i zdecydował się na rajd środkiem pola, ale skończyło się na tym, że próbował wymusić rzut wolny, sędzia jednak nie dał się nabrać.

18
    Posiadanie piłki jest bardzo wyrównane: 51% goście, 49% gospodarze.

16
    Ależ akcja, ależ podania zawodników Lille! Było tam wszystko- zagrania z klepki, gra bez piłki, a w końcu strzał z dystansu, ale zablokowany przez obrońców!

15
    Kolejna piłka na lewe skrzydło, ale Sidibe musiał poczekać, aż większa ilość graczy Lille podłączy się do tej akcji.
    Nolan ROUX - 1:0

13
    Boufal dobiegł do podania w uliczkę, zwiódł rywala i zacentrował nisko w pole karne, tam świetnie ustawił się NOLAN ROUX, który uderzył stojąc tyłem do bramki kompletnie myląc obrońców i nie dając szans bramkarzowi!

12
    Sędzia upomina teraz Khazriego, który bardzo ostro potraktował Sidibe. Obyło się jednak bez żółtej kartki.

9
    Enyeama przechwycił futbolówkę po zbyt długim podaniu rywala. Wznowił grę swojej ekipy długim wykopem.

7
    Rolan został sfaulowany przy próbie wyprowadzenia przez Bordeaux kontry. Szybko wykonany rzut wolny i gracze gości zamienili go na korner po tym, jak piłka została wybita spod nóg Khazriego.

6
    Sidibe pokazał dużą szybkość podłączając się do akcji ofensywnej na lewym skrzydle, ale nie udało mu się wykonać celnego podania.

4
    Boufal wypracował fantastyczną sytuację! Dobiegł aż do linii końcowej, następnie wycofał piłkę po ziemi do Lopesa, ten oddał strzał, ale Ilori wyręczył bramkarza i wybił futbolówkę z linii bramkowej!

2
    Spokojnie zaczęły oba zespoły. Basa przerwał długą wymianę gości w środku pola.

1

Poznaliśmy składy wyjściowe:

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Kjaer, Basa, Sidibe – Balmont, Mavuba, Gueye – Boufal, Lopes, Roux

Rezerwowi: Elana, Koubemba, Meite, Mendes, Origi, Pavard, Adama Traore

Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Sane, Ilori, Pallois – Chantome, Yambere, Poko – Rolan, Plasil, Khazri

Rezerwowi: Contento, Faubert, Maulun, Maurice-Belay, Prior, Saivet, Abdou Traore

Sędziowie: M. Lasage – A. Bremont, S. Denis.
    Konferencja prasowa przed spotkaniem.

Sędzią głównym tego meczu będzie M. Lesage. A. Bremont i S. Denis będą wspierać go przy liniach bocznych.

Obie ekipy spotkają się po raz trzeci w tym sezonie. W rundzie jesiennej Bordeaux wygrało 1:0 przed własną publicznością. Gospodarze zrewanżowali się swoim rywalom i wyeliminowali ich z Pucharu Ligi Francuskiej, chociaż dopiero po rzutach karnych. Jak będzie tym razem? Aby się o tym przekonać śledźcie naszą relację "na żywo" z tego spotkania. Start już o 14:00 w niedzielę!

Patrząc na obecną formę obu ekip jest to nawet dość prawdopodobne. Obie ekipy wygrały po cztery z ostatnich pięciu meczów, przegrywając tylko po jednym. Zwłaszcza tryumfy Żyrondystów robią wrażenie, bowiem nie sprostali im między innymi gracze PSG (3:2) i Olympique Marsylia (1:0).

Będzie to pojedynek ósmej (gospodarze) z szóstą (goście) drużyną ligi. Różnica punktowa wynosi 7 "oczek". Goście, w wypadku wygranej, zrównają się punktami z czwartym Olympique Marsylia. Oba zespoły mogą jeszcze liczyć na grę w europejskich pucharach.

W 33 kolejce Ligue 1 OSC Lille zmierzy się z Girondins Bordeaux. Spotkanie zostanie rozegrane na Grand Stade Lille Métropole.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.