ŁKS – Radomiak 0:0 (koniec) | Łowicz – Świt NDM 2:1 (koniec) | Ślęza Wrocław – Polonia T. 3:0 (koniec)
Stal K. – Biała Podlaska 1:2 (koniec) | Izolator – Stal Rz. 0:2 (koniec) | Soła – KSZO 0:1 (koniec)
Soła Oświęcim
0:1 (0:1)
KSZO Ostrowiec Św.
Niedziela 19.04.2015, 17:00 • Stadion im. Braci Kisielińskich w Oświęcimiu • 3 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Witamy gorąco ze stadionu im. Braci Kisielińskich w Oświęcimiu, gdzie za niespełna kwadrans rozpocznie się spotkanie 24. kolejki trzeciej ligi grupy małopolsko-świętokrzyskiej pomiędzy Sołą i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Piłkarze Soły przystąpią do dzisiejszego spotkania w roli lidera, którego w minioną środę w Tarnowie odzyskali po 185 dniach przerwy, kosztem Wisły Sandomierz.

W tym samym czasie KSZO rywalizowało przed własną publicznością z Beskidem Andrychów, któremu uległo 0:2. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego spisuje się na wiosnę poniżej oczekiwań. W rundzie rewanżowej zawodnicy KSZO wygrali zaledwie jeden z sześciu dotychczasowym meczów.

Dotychczasowe starcia oświęcimian z zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego kończyły się jednym zwycięstwem Soły, jedną wygraną KSZO i jednym remisem.

Piłkarze opuścili już murawę i udali się do szatni, za kilka chwil arbiter wyprowadzi zawodników na boisko. Pod stadion podjeżdża natomiast autokar z kibicami gości.

Piłkarze są już na boisku. Soła w tradycyjnych strojach w biało-czerwone pasy oraz w czerwonych spodenkach, natomiast goście na pomarańczowo-czarno. Spotkanie rozpoczną Solarze, a dokładnie Paweł Cygnar i Dawid Dynarek.

1
    Sędzia rozpoczął dzisiejsze zawody!

3
    Piłkę nad Dawidem Wadasem próbował przerzucić Kamil Stawiarski i mógł się znaleźć sam na sam z Danielem Bombą, ale zbyt wysoko podniesiona noga zawodnika Z Ostrowca Świętokrzyskiego i sędzia odgwizduje faul.

5
    Piłkarze gości są pewni siebie i od pierwszych minut pokazują, że remis w dzisiejszym meczu ich nie interesuje. Okres nieco chaotycznej gry, każda z drużyn próbuje narzucić swój styl.

7
    Dariusz Zapotoczny podaje do Grzegorza Talagi na lewą stronę, ten przy linii bocznej próbuje wgrywać piłkę w pole karne ale szybszy od napastników Soły bramkarz Konrad Zacharski.

9
    Dośrodkowanie w pole karne, krótkie wybicie piłki głową przez defensora KSZO wprost pod nogi Adriana Stanka, ale potężny strzał zawodnika Soły wprost w golkipera.

11
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego na 16 metr do Kamila Szewczyka, potężny strzał z dystansu i bramkarz KSZO łapie piłkę na linii bramkowej. Zawodnicy Solarzy sygnalizują sędziemu gola, ale futbolówka nie przekroczyła linii.

15
    Kwadrans gry za nami z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Goście swoich szans upatrują przede wszystkim w długich dośrodkowaniach w kierunku pola karnego, natomiast Solarze próbują prowadzić grę.

16
    Kibice gości w komplecie zameldowali się na trybunie w dokładnej liczbie 55 osób.

19
    Dośrodkowanie w pole karne, niepewne wybicie piłki przez Rafała Skrzypka wprost pod nogi Przemysława Ryńskiego, ale strzał zawodnika KSZO broni Daniel Bomba.

22
    Szybkie wyjście z kontrą KSZO, Damian Nogaj wypuszcza Kamil Dziadowicza, ale szybszy Daniel Bomba.

24
    Przerzucenie piłki z lewej strony przez Dariusza Zapotocznego na prawo do Artura Czarnika, ten wbiega w pole karne i z ostrego kąta kierują piłkę w boczną siatkę.

27
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Artura Czarnika i po strzale zawodnika Soły bramkarz gości wybija piłkę za linię końcową. Po kolejnym uderzeniu głową po rzucie rożnym piłka przelatuje nad poprzeczką.

29
    Zagranie na prawą stronę do Kamila Dziadowicza i strzał napastnika z Ostrowca Świętokrzyskiego niecelny.

33
    Długi wyrzut z autu w kierunku pola karnego, uderzenie przewrotką zawodnika KSZO broni Daniel Bomba, ale przy dobitce Marcina Grunta golkiper gospodarzy bezradny. Zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego obejmują prowadzenie!

41
    Żółtą kartką ukarany Przemysław Ryński.

43
    Gospodarze wyraźnie zaskoczeni obrotem spraw na boisku próbują zareagować na straconego gola, ale póki co wszystkie akcje kończą się przed 16 metrem. Goście spokojnie wyczekują na swoje szanse z kontrataku.

44
    Akcję zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego nieprzepisowo przerywa Kamil Szewczyk, za co arbiter pokazuj mu żółtą kartkę.

45
    Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył jedną minutę.

45+1

Do przerwy lider z Oświecimia przegrywa przed własną publicznością z KSZO 0:1 po golu Marcina Grunta z 33. minuty. Po niezłym początku gospodarzy i dwóch groźnych akcjach Adriana Stanka i Kamila Szewczyka, do głosu doszli goście, wykorzystując jeden ze swoich kontrataków.

W Bodzentynie drużyna Łysicy bezbramkowo remisuje do przerwy z Wisłą Sandomierz, co przy aktualnych wynikach pozwala drużynie z Oświęcimiu na utrzymanie pozycji lidera dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich starć z sandomierzanami, ale taki układ na pewno nie zadowala podopiecznych Sebastiana Stemplewskiego. KSZO z kolei utrzymuje na tę chwilę siódmą pozycję.

46
    Piłkarze wybiegają na boisko i są gotowi do gry. Sędzia daje sygnał do rozpoczęcia drugiej połowy spotkania. Obydwa zespoły rozpoczynają bez zmian.

47
    Akcja lewą stroną Pawła Cygnara, wgranie piłki w pole karne do Dawida Dynarka, ale na posterunku bramkarz gości.

51
    Piłkarze Soły częściej przy piłce, ale mądra gra defensywy gości. Póki co gospodarze nie potrafią znaleźć sposobu na drużynę KSZO.

54
    Od kilku minut na połowie Soły Oświęcim pozostaje tylko bramkarz, Daniel Bomba. Oświęcimianie mają jednak problem z wejściem w pole karnego gości.

55
    Groźne uderzenie Dariusza Zapotocznego z dystansu i futbolówka nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

56
    Dośrodkowanie Adriana Stanka do Dariusza Zapotocznego i niemal w identycznej sytuacji Zapotoczny uderza... tak samo jak chwilę wcześniej.

57
    Po jednym ze starć ucierpiał Michał Stachurski. Konieczna zmiana w zespole gości, w miejsce Stachurskiego na murawie pojawia się Marcin Sudy.

59
    Uderzenie z 16 metrów Kamila Szewczyka wprost w bramkarza. Ataki Soły coraz groźniejsze, goście zepchnięci do głębokiej defensywy.

60
    Do gry w zespole Soły gotowy Mateusz Gleń. Za chwile będziemy świadkami także pierwszej zmiany w zespole gospodarzy.

63
    Mateusz Gleń jest już na boisku, które opuścił Adrian Stanek.

65
    Druga połowa zdecydowanie pod dyktando piłkarzy Soły. Oświęcimianie kreują coraz groźniejsze sytuacje. W środkowej strefie boiska faulowany Dawid Dynarek, od rzutu wolnego rozpoczął Paweł Cygnar.

67
    Dośrodkowanie w pole karne, na piątym metrze wbiega Kamil Szewczyk i strzela minimalnie obok słupka.

68
    Trener Sebastian Stemplewski zwiększa siłę ataku. Za pomocnika Kamila Szewczyka wchodzi napastnik, Jakub Snadny.

69
    Pierwszy od kilkunastu minut kontratak KSZO, mocny strzał Kamila Dziadowicza bramkarz Soły broni z problemami.

71
    Zmiana w zespole gości. Kamila Stawiarskiego zastąpił Michał Kosowski.

73
    Kamil Stawiarski przed piłką meczową dla KSZO. Po kontrataku i dośrodkowaniu napastnik pomarańczowo-czarnych strzela głową, piłka odbija się od słupka, a po dobitce Daniel Bomba z największym trudem zdąża złapać.

76
    Dośrodkowanie Grzegorza Talagi na 11 metr do wbiegającego Jakuba Snadnego i strzał głową napastnika Soły nieznacznie ponad poprzeczką. Do końca spotkania niespełna kwadrans.

78
    Przerwana akcja Solarzy nieprzepisowo przez Michała Kosowskiego.

85
    Damiana Nogaja zastępuje na murawie Klaudiusz Łatkowski. Zmiana także w Sole.

85
    Artura Czarnika zastępuje Wojciech Jamróz.

87
    Kontratak KSZO zakończony rzutem rożnym. Krótko rozegrany stały fragment gry i zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego próbują utrzymać piłkę w narożniku jak najdłużej. Akcja zakończona rzutem z autu dla Soły.

90
    Regulaminowy czas gry za nami. Arbiter doliczył 5 minut.

90+1
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego Dariusza Zapotocznego i Dawid Wadas uderza piłkę głową nad poprzeczką.

90+2
    Zmiana taktyczna w KSZO. Kamila Dziadowicza zastępuje Radosław Mikołajek.

90+3
    Żółtą kartką ukarany Mateusz Mąka.

90+4
    Na murawie leży bramkarz gospodarzy. Trudno odczytać intencje golkipera inaczej niż grę na czas, który pracuje na korzyść gości. Minuta do końca meczu.

90+5
    Kibice gospodarzy nie wierzą w odrobienie choćby jednego gola i powoli opuszczają stadion. Piłkarze jeszcze w grze.

90+6
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową strzela Jakub Snadny i z linii bramkowej piłkę wybija obrońca gości!

90+6

W ostatniej akcji meczu Soła miała doskonałą okazję aby udokumentować zdecydowanie lepszą grę w drugiej odsłonie golem, ale z linii bramkowej piłkę wybił obrońca. Tym razem oświęcimian opuściło szczęście w końcowych minutach meczu, które dopisywało im w dwóch wcześniejszych spotkaniach.

Piłkarze gości świętują cenne zwycięstwo ze swoimi kibicami, a zawodnicy Soły udają się prosto do szatni. KSZO lepsze od lidera i do Ostrowca Świętokrzyskiego wraca z kompletem punktów!

Za wspólnie spędzony czas oraz emocji dziękuję Piotr Podsiadły. Zapraszamy na kolejne transmisje! (18:59:58)
    Uwaga: Jesteś działaczem klubu piłkarskiego, a może prowadzisz stronę internetową? Zapraszamy serdecznie do współpracy przy relacjach na żywo kluby trzecioligowe, a także z niższych klas rozgrywkowych: piotr.pawlak@lajfy.com.

Piotr Podsiadły

Gole: 33. Grunt

Kartki:   44. Szewczyk (SOŁ) – 41. Ryński (KSO), 78. Kosowski (KSO), 90+3. Mąka (KSO)

Soła Oświęcim: Daniel Bomba – Artur Czarnik (85' Wojciech Jamróz), Dawid Wadas, Rafał Skrzypek, Grzegorz Talaga – Adrian Stanek (63' Mateusz Gleń), Dawid Dynarek, Kamil Szewczyk (67' Jakub Snadny), Dariusz Zapotoczny – Paweł Cygnar, Adam Janeczko
    Zmiany: Marcin Koper, Jakub Snadny, Wojciech Jamróz, Mateusz Gleń, Przemysław Knapik, Dawid Skiernik, Sebastian Stemplewski

KSZO Ostrowiec Św.: Konrad Zacharski, Karol Barański, Marcin Grunt, Erwin Nowik, Micha Stachurski (57' Marcin Sudy) – Damian Nogaj (85' Klaudiusz Łatkowski), Mateusz Mąka, Paweł Czajkowski, Przemysław Ryński – Kamil Dziadowicz (90'+2' Radosław Mikołajek), Kamil Stawiarski (71' Michał Kosowski)
    Zmiany: Paweł Mech, Michał Kosowski, Jakub Kapsa, Marcin Sudy, Michał Gajos, Radosław Mikołajek, Klaudiusz Łatkowski

Sędziowie: Michał Górka (sędzia główny) – Paweł Gądek, Szymon Wiśniowski (sędziowie techniczni) – Sebastian Wiśniowski (sędzia techniczny)

Widownia: 350 (w tym 50 kibiców gości)