Paderborn – Werder 2:2 (koniec) | Borussia M. – Wolfsburg 1:0 (koniec)
2:2 (2:1)
Werder Brema
Niedziela 26.04.2015, 15:30 • Benteler Arena, Paderborn • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

W niedzielę kończona będzie 30. kolejka niemieckiej Bundesligi. W jednym z dwóch meczów zmierzą się ze sobą SC Paderborn 07 i Werder Brema.

Werder gra w tym sezonie w kratkę, przeplatając dobre występy ze słabszymi. Gospodarze jutrzejszego meczu wciąż mają jednak szanse na grę w europejskich pucharach. Drużyna trenera Skripnika w 29. meczach zdobyła 38 punktów i zajmuje 7. miejsce. Do 6. miejsca, które jest premiowane grą w eliminacjach Ligi Europy Werder traci cztery punkty.

Padeborn ma inne priorytety. Gospodarze jutrzejszego meczu za cel stawiają sobie utrzymanie w Bundeslidze. Drużyna trenera Breitenreitera po 29. spotkaniach zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 27. punktów. Taka pozycja skazywałaby Padeborn na grę w barażach. Do końca sezonu pozostało jednak jeszcze siedem meczów i wszystko jest możliwe.

Mecz poprowadzi sędzia Florian Meyer. Asystentami będą Panowie Willenborg i Bornhorst.
    Zapraszamy na relację z meczu w niedzielę o 15:30!

Zawodnicy Werderu już na rozgrzewce

SC Paderborn 07: Kruse – Heinloth, Rafa, Hünemeier, Brückner, Koc, Bakalorz, Vrancic, Stoppelkamp, Kachunga, Lakic

Rezerwowi: Rupp, Ziegler, Kutschke, Sağlık, Strohdiek, Vucinovic, Lück

Werder Brema: Casteels – Theo, Lukimya, Galvez, Prödl, Bargi, Fritz, Juno, Öztunali, Selke, Di Santo

Rezerwowi: Wolf, Makiadi, Hajrović, Yildirim, Kroos, Ayçiçek, Sternberg

Sędziowie: Meyer – Willenborg, Bornhorst.

Zawodnicy są już na murawie, zaraz początek spotkania!

1

1
    Zaczęli gości, próba akcji od razu prawą flanką, Fritz zagrywa górą do Oztunaliego, ale ten przegrywa walkę o piłkę z Brucknerem.

3
    Dużo gry w powietrzu, ale jest to gra nieczysta. Faule po obu stronach. Teraz z tyłu próbuje grać, ale łatwa strata na własnej połowie! Vranic gna do przodu, uderza i mamy korner po interwencja Casteelsa!

5
    I znów bardzo długa wymiana piłki na własnej połowie Werderu, ale znów strata. Tym razem szybki jednak odbiór.

6
    I kolejny korner. Tym razem po piłka wybita po rzucie wolnym bitym z prawej strony. Dobrze rozgegrany rzut rożny, uderzał z 10. metra Rafa, ale nad bramką.

9
    W ataku Werder, urywał się prawą stroną Theo, ale faulowany przez Vrancica. Wrzutka na 5. metr i faulowany tam Kruse.

11
    I kolejny faul w polu karnym gospodarzy. Teraz po rzucie wolnym ze środka pola.

11
    Brzydka gra nam się zrobiło. Kolejny faul, za ostro atakował teraz Selke. Dużo mamy tych przerw w grze.

14
    Gra toczy się w środku pola, sporo chaosu w poczynaniach obu ekip, sporo niedokładności i przebitek.

16
    Nie zmienia się obraz gry. Bardzo wyrównane spotkanie. Paderborn postrzał na początku meczu, teraz jednak wszystko dzieje się na środku boiska.

18
    Akcja prawą stroną gospodarzy, pognał z piłką sam Koc, podaje w środek po ziemi do Lakica, ale średniej jakości bylo to podanie i nie utrzymał się napastnik przy piłce.

20
    Bardzo ładne dośrodkowanie z prawej strony na 5. metr i centymetró brakło Kachundze, by sięgnąć piłki nogą!

21
    A teraz akcja gospodarzy. Dostał piłke w pole karne Selke i wywalczył korner z prawej strony.

21
    Piłka w siatce, ale parę sekund wcześniej gwizdek sędziego, bowiem kolejny faul w dośrodkowaniu.

23
    Bardzo dobra okazja Werdu! Dobrze opanował piłkę Di Santo przed polem karnym, uderza i ... obok bramki!

25
    Długo rozgrywana akcja Paderbornu. Piłkę ma z lewej strony Stoppelkamp, rzuca sobie na prawą nogę i uderza na bramkę wysuniętego Casteelsa i mocno musiał się natrudzić bramkarz gości! Korner.

25
    Gol dla Paderborn!
    Strzelcem bramki MARIO VRANČIĆ.
    Świetnie dośrodkowuje z rzutu rożnego z prawej strony Stoppelkamp na 11. metr, uderza wolejem MARIO VRANČIĆ i pokonuje Casteelsa!

27
    Strzelcem bramki MORITZ STOPPELKAMP.
    Ależ seria Paderbornu. Szybko tracą piłkę goście. Atakują prawą stroną gospodarze, wrzuca Koc na 5. metr, wygrywa tam pojedynek glówkowy MORITZ STOPPELKAMP i pokonuje Casteelsa po raz drugi!

29
    I kolejna okazja Paderbornu! Wpada w pole karne z prawej strony Koc, uderza mocno i... nie trafia w bramkę!

31
    Werder ma rzut wolny z prawej strony. Wrzutka na długi słupek, ale nic z tego nie wynika.
    Na chwilę obecną Paderborn awansuje na 15. miejsce i nie jest zagrożone nawet barażem!

33
    Żółtą kartkę otrzymuje Michael Heinloth (SC Paderborn 07).

34
    Werder ma rzut wolny przed polem karnym. Uderza z 20. metra Junuzovic, ale nie trafia w bramkę.

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Philipp Bargfrede (Werder Brema).

37
    Brzydkie zachowanie Fritz. Wywalczyli gospodarze aut z lewej strony i kapitan Werderu nie chciał oddać piłki rywalowi. Było nieco przepychanek.
    Parę ujęć z dzisiejszego meczu

41
    Kachunga dostaje piłkę w pole karne, oddaje na prawo, wrzuca Koc, ale zablokowane te dośrodkowanie i korner.

43
    I teraz akcja Werderu! Świetną piłkę w uliczkę dostaje z lewej strony pola karnego Junuzovic, uderza i szczęśliwie broni Kruse! Ucierpiał jeszcze przy tej obronie bramkarz gospodarzy!

45
    Gol dla Werderu!
    Strzelcem bramki DAVIE SELKE.
    Werder ma rzut wolny z prawej strony. Wrzutka na długi słupek, zgrywa głową do środka Prödl i z bliska piłkę głową do bramki pakuje DAVIE SELKE.

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

45+1

Bardzo ciekawa pierwsza połowa za nami. Paderborn prowadzi 2:1. Gospodarze grają ambitnie i nie boją się atakować, co poskutkowała dwoma bramka w przeciągu dwóch minut. Werder odpowiedział dopiero w samej końcówce tej części gry. Zapowiada się ciekawa druga połowa!
    Statystyki po pierwszej połowie

Zawodnicy wracają już na murawę. Zapowiadają się dwie zmiany w ekipie Werderu.

46

46
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Philipp Bargfrede, na boisku pojawia się Felix Kroos.

46
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi , na boisku pojawia się Levent Ayçiçek.

47
    Ależ początek drugiej połowy w wykonaniu Paderbornu! Zdobywają korner z lewej strony i świetnie uderza głoą Rafa, ale broni Casteels wybijając na kolejny korner. Później uderza Hünemeier i tym razem zatrzymuje piłkę w rękach bramkarz gości!

49
    Długa piłka Werderu do przodu, ale nic z tego nie wynika. Fauluje Di Santo w walce o piłkę.

51
    I dwa kolejne korneru gospodarzy. Tym razem z prawej strony. Główkował po tym drugim Kachunga, ale nie trafia w bramkę.
    W Paderborn oczywiście pełny stadion. Kibice nie zawodzą!

54
    I kolejny korner. Tym razem przycisnął Kachunga i zmusił do błędu Lukimye. Teraz jednak bez zagrożenia po tym kornerze.

55
    I znów akcja gospodarzy! Atakją Bakalorz prawą stroną, podaje w środek i przecina to Galvez wybijając na aut.

56
    Przerwa w grze. Pomocy potrzebuje Kroos, który na boisku jest dopiero od początku drugiej połowy.

57
    I zaskakująca próba Brucknera z dystansu! Odbija się jeszcze piłka od któregoś z zawodników i leci obok bramki.

58
    I jesteśmy już po drugiej stronie! Przyjmuje piłkę na klatkę w polu karny Di Santo i próbuje uderzać przewrotką, ale za lekko i bez problemów broni Kruse.
    Kolejne zdjęcia z meczu Paderbornu z Werderem

61
    Casteels nie opanował wydawałoby się łatwej piłki i kolejny korner dla gospodarzy.

62
    Leży na boisku Stoppelkamp, który ptorzebuje pomocy lekarzy. Wstaje jednak i będzie grał dalej.

66
    Wyżej stara się zagrać Werder, ale nie potrafią rozegrać dokładnie piłki i zbliżyć się pod pole karne gospodarzy.

68
    Łatwa strata Werderu na swojej połowie. Przecina podanie Bakalorz, jeszcze faulowany i stały fragment gry dla gospodarzy.

69
    Ładne dośrodkowanie w pole karne, uderza głową niepilnowany Hünemeier, ale wprost w Casteelsa.

71
    Błyskawicznie rozegrany rzut wolny przez Paderborn, piłka na prawo, wrzuca Kachunga i uderza z bliska Lakic, ale nie trafia w bramkę.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Mario Vrančić (SC Paderborn 07).

73
    Piłka w siatce! Rzut wolny na środku pola, wrzutka w pole karne, mija się z piłką Kruse i piłka wpada do bramkI! Ale nie zaliczony ten gol, faulowany był bramkarz Paderbornu.

74
    Zmiana w drużynie SC Paderborn 07: z boiska schodzi Srđan Lakić, na boisku pojawia się Stefan Kutschke.

74
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Alejandro Gálvez, na boisku pojawia się Izet Hajrović.

76
    Strzelcem bramki IZET HAJROVIĆ.
    Wejście smoka notuje zawodnik Werderu! Sporo zamieszania w polu karnym po rzucie rożnym z lewej strony. Piłka jest na szesnastce, Lukimya wystawia piłkę IZETOWI HAJROVICOWI, a ten strzałem po ziemi między nogami rywala pokonuje Kruse!

77
    Szybko próbują wrócić na prowadzenie gospodarze! Wywalczyli korner z lewej strony, świetna wrzutka i uderza Heinloth, trafia któregoś z rywali i jeszcze jeden korner.
    Świetna okazja po kornerze Heinlotha

78
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Michael Heinloth (SC Paderborn 07).
    Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona

81
    Werder zwęszył swoją szansę po czerwonej kartce dla Heinlotha i gra na połowie rywala. Kross próbuje zagrać nad obrońcami, ale niedokładnie i do bramki Kruse.

83
    Kolejny korner dla gospodarzyl. Bez strzału i faulował jeszcze Rafa.

85
    Ależ akcja Koca! Ruszył prawie ze środka boiska, schodzi na środek, mijając rywala, wchodzi w pole karne i przy odrobinie szczęścia mija kolejnych dwóch zawodników, strzela i... obok bramki!
    Świetny rajd Koca

87
    Teraz akcja po drugiej stronie! Wywalczyli korner z lewej strony bremeńczycy. Wybija po wrzutce Bruckner i jeszcze jeden rzut rożny, z przeciwległej strony.

90
    Zmiana w drużynie SC Paderborn 07: z boiska schodzi Mario Vrančić, na boisku pojawia się Patrick Ziegler.

90
    Trzy minuty dolicza sędzia.

90+1
    Zmiana w drużynie SC Paderborn 07: z boiska schodzi Elias Kachunga, na boisku pojawia się Christian Strohdiek.

90+3
    Jeszcze próbuje Werder zagrać długą piłkę w pole karne, ale bez adresata.

90+3

Paderborn remisuje z Werderem Brema 2:2. Gospodarze długo prowadzili i spokojnie mogli podwyższyć wynik, jednak zabrakło im skuteczność. Zemściło się to i 76. minucie do wyrównania doprowadził Hajrović. Wynik nie uległ już zmianie i na Benteler Arena mamy podział punktów, co wyraźnie nie zadowoliło graczy Paderborn. (17:34:41)