Piast – Podbeskidzie 3:0 (koniec) | Lechia – Górnik Ł. 2:0 (koniec) | Wisła K. – Korona 2:0 (koniec)
Wisła Kraków
2:0 (1:0)
Korona Kielce
Niedziela 26.04.2015, 18:00 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa

Za nami niezbyt porywające widowisko. Krakowska Wisła uporała się z Koroną Kielce. Mecz zakończył się rezultatem 2:0. Kapitalny występ zaliczył Wilde-Donald Guerrier, który w pierwszej połowie zdobył nieziemskie trafienie. Cóż... To już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Życzymy spokojnej nocy oraz udanego tygodnia. Do usłyszenia! (19:56:43)

Końcowe statystyki.

90+3

90+2
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Paweł Brożek, na boisku pojawia się Alan Uryga.

90+1
    Już chyba wszystko jest jasne. Kibice zaczęli śpiewać hymn Wisły Kraków. Z trybun dobiega huczne: "Zwycięży Orzeł Biały!". Kapitalna atmosfera. Za kilka chwil dojdzie do jeszcze jednej zmiany. Boisko opuści Brożek.

90
    Łukasz Burliga uderzał prosto w objęcia Cerniauskasa. Tymczasem otrzymaliśmy informację, iż do regulaminowego czasu gry zostały doliczone dwie minuty. Przed nami ostatnie 120 sekund tejże kolejki!

88
    Brakuje zaangażowania w ekipie przyjezdnych. Korona gra zupełnie bez życia, bez jakiegokolwiek dynamizmu. Taka drużyna nie może znaleźć się w czołowej ósemce. To postępowanie zakrawa o pomstę do nieba!

87
    Dokładnie. Pan Mariusz Złotek jedynie werbalnie upomniał Guerriera oraz Golańskiego. Chwilę później oglądaliśmy uderzenie na bramkę Buchalika, jednak krakowski goalkeeper nawet nie drgnął. Zupełnie niecelny strzał.

86
    Cerniauskas znakomicie wyszedł z bramki i oddalił zagrożenie. Po chwili bardzo niebezpiecznie starli się dwaj zawodnicy. Czy będą jakieś reprymendy? Zobaczymy. Wydaje się, że na słowach się skończy.

85
    Dzisiejsza potyczka dobiega końca. Z ogromną niecierpliwością wyczekujemy ostatniego gwizdka arbitra, bowiem tak przeciętnej rywalizacji już się nie da dłużej oglądać. Ostatnie pięć minut gry przed nami.

84
    Bardzo kiepskie spotkanie rozgrywa Kapo. Francuz rzadko włącza się w akcje swojego zespołu. Praktycznie niczym nie zaimponował. Miał może jedną okazję strzelecką, którą totalnie zaprzepaścił.

83
    Brożek dość groźnie starł się z Dejmkiem. Arbiter jednak nie sięgnął po żółty kartonik. Może to i lepiej? Mniej ważne, nie rozpamiętujmy za wiele. Na murawie nie dzieje się praktycznie nic. Obydwie drużyny wyczekują końca spotkania.
    Haitańczyk dysponuje niesamowitym przyspieszeniem.

81
    Korona praktycznie nie atakuje. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza nie mają konkretnego pomysłu na grę, a bez tego ani rusz. Miejscowi bez problemu rozczytują wszelakie zamiary rywali, dzięki czemu oddalają zagrożenia.

80
    Boguski odgrywał do Brożka, który ponownie nie wykorzystał dogodnej okazji. Doświadczony zawodnik posłał futbolówkę prosto w objęcia Cerniauskasa! Kielecki goalkeeper wyłapał strzał z ogromną prostotą.

79
    Wiślacy bardzo mozolnie wychodzą spod własnego pola karnego. Kielczanie próbują forsować tempo gry, aczkolwiek bez większych rezultatów. Na murawę znów upadł Wilde-Donald Guerrier. Haitańczyk będzie mocno poturbowany po tym starciu.

78
    Paweł Brożek miał znakomitą okazję na zdobycie bramki, ale uderzał w błędnym kierunku. Kielecki goalkeeper wyczuł intencje strzelającego, jednak było to zbędne. Kompletnie niecelna próba, cóż tu więcej dodawać.

77
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Aleksanders Fertovs, na boisku pojawia się Nabil Aankour.

77
    Dariusz Dudka mocno uderzył zza pola karnego, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Cerniauskas! Kapitalna robinsonada tegoż goalkeepera! To mogło się podobać zgromadzonym kibiciom.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 10079 widzów.

75
    Jacek Kiełb zupełnie nieudanie uderzał z rzutu wolnego. To nie mogło się udać. Piłka nawet nie szybowała w światło bramki. Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Aankour. Niebawem Ryszard Tarasiewicz dokona drugiej zmiany.

74
    Na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Większość akcji kończy się w obrębie środka boiska. Brakuje jakiś emocji. Poziom adrenaliny oscyluje na bardzo niskim poziomie. Koroniarze nie mają pomysłu na zagrożenie bramce rywali.

72
    Futbolówka bardzo często opuszcza boisko. Wszelakie auty wykonuje Paweł Golański, przez co musimy dość długo czekać na wznowienia gry. Cóż, taka taktyka. Korona może dzisiaj stracić szanse na awans do górnej ósemki.

71
    Burliga kapitalnie wymanewrował obrońców Korony, a następnie huknął wysoko ponad bramką rywali. Warto podkreślić, iż kapitalnie dogrywał mu Wilde-Donald Guerrier. Znakomity występ Haitańczyka!

70
    Korona próbuje nieco uspokoić swoje poczynania. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza grają bardzo chaotycznie, przez co wyjątkowo często tracą futbolówkę. Tymczasem w posiadaniu inicjatywy znaleźli się miejscowi.

68
    Do końca spotkania pozostało nieco ponad dwadzieścia minut. W dalszym ciągu mamy dwubramkowe prowadzenie krakowskiej Wisły. Koroniarze próbują odrabiać straty, ale ich dotychczasowe starania kończyły się fiaskiem.

67
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Jean Barrientos, na boisku pojawia się Rafał Boguski.

66
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Przemysław Trytko, na boisku pojawia się Rafael Porcellis.

65
    Szykują się pierwsze zmiany personalne w szeregach kieleckiej Korony. Chciałoby się powiedzieć w końcu! Choć należy też dodać, iż przyjezdni zaczynają grać trochę lepiej, aczkolwiek w dalszym ciągu nie potrafią odnotować trafienia.
    Niesamowite zamieszanie pod bramką Wisły!

63
    Coś nieprawdopodobnego! Kielczanie byli niesłychanie blisko odnotowania trafienia. Kapo sygnalizował, że piłka przekroczyła linię bramkową, jednak sędzia był zupełnie innego zdania. Ależ zamieszanie, ależ parada Buchalika i Sadloka!

62
    Cerniauskas z wielkim spokojem wyłapał futbolówkę wprawioną w lot przez Semira Stilicia. Bośniak nie popisał się zbyt dobrym dośrodkowaniem. Cóż tu więcej dodawać. Przy linii bocznej wciąż nie widzimy rozgrzewki rezerwowych.

61
    Mała ciekawostka. Wisła oddała dwa celne uderzenia. Oba zostały zamienione na bramki! Niesamowicie pokaźny wynik. Przed momentem krakowianie zaatakowali, ale tym razem zdołali wywalczyć jedynie rzut rożny.

60
    Kiepski mecz rozgrywa dziś Paweł Brożek. Doświadczony zawodnik notuje sporo technicznych błędów. Nie radzi sobie, no nie radzi. Tymczasem jego koledzy próbują to nadrabiać...

59
    Stilić minimalnie za mocno odgrywał do Barrientosa. Gdyby nie to, Urugwajczyk mógłby odnotować kolejne trafienie! Wiślacy pewnie prowadzą, a na dodatek w dalszym ciągu próbują podwyższyć wynik.

58
    Teraz krakowianie praktycznie nie opuszczają połowy kielczan. Okres dominacji miejscowych. Przed momentem uderzał Paweł Brożek. Znowu przysnęła obrona żółto-krwistych! Wydaje się, iż szkoleniowiec gości powinien odważyć się na jakieś zmiany.

57
    Czyżby ta górna ósemka oddalała się od zespołu z Kielc? Wszystko na to wskazuje. Przyjezdni muszą walczyć o korzystniejszy rezultat, co na pewno nie będzie łatwe. Goście mają problem z zagrożeniem bramce Buchalika.

56
    Na trybunach ponownie wzmógł się doping. Korona gra kiepsko, Korona gra niedokładnie. Początek drugiej połowy zdecydowanie należy do "Białej Gwiazdy". Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zbytnio nie błyszczą.

55
    Koroniarze próbowali skontrować, ale nic z tego. Kapo z Dejmkiem przeszkadzali Buchalikowi, co doskonale wychwycił pan Mariusz Złotek. Trzeba przyznać, iż poziom sędziowania dzisiejszego spotkania jest bardzo zacny.
    Maciej JANKOWSKI - 2:0

54
    Gol dla Wisły!
    MACIEJ JANKOWSKI odnotował kapitalne trafienie główką. Warto wspomnieć, iż zacnym dośrodkowaniem popisał się Semir Stilić. Cerniauskas pozostał bez większych szans na skuteczną paradę.

53
    Stilić oddał potężny strzał. To mogła być bramka, jednak ofiarną interwencją popisał się Dejmek. Miejscowi będą egzekwować rzut rożny. Może być bardzo, ale to bardzo groźnie. "Biała Gwiazda" nabrała wiatru w żagle!

52
    Fertovs faulował Stilicia. Druga połowa jest dość ostra. Mamy wiele przewinień i przerw w grze. Ekipa prowadzona przez Kazimierza Moskala próbuje zaatakować, aczkolwiek "Scyzory" nie popełniają nawet najmniejszych błędów w defensywie.

51
    W Krakowie dość mocno pada. Tymczasem żółtą kartkę obejrzał Przemysław Trytko. Sędzia uznał, iż kielczanin zbyt mocno rozpychał się w polu karnym rywala. Przyjezdni egzekwowali rzut wolny, który nie przyniósł im żadnych korzyści.

50
    Kapo zbytnio się nie popisał. Miał dobrą pozycję strzelecką, ale kompletnie to zaprzepaścił. Po chwili w posiadaniu inicjatywy ponownie znaleźli się krakowianie, jednak nie zdołali zagrozić bramce rywali.

49
    Jovanović próbował ładnym zwodem minąć Jankowskiego, ale sam siebie zakręcił. Ostatecznie zawodnik kompletnie się zbłaźnił i upadł na boisko. Chwilę później uderzał Kapo. Zupełnie nieudana próba Francuza.

48
    Wilde-Donald Guerrier dość niepokojąco upadł na murawę. Na szczęście Haitańczyk w mgnieniu oka podniósł się i kontynuuje grę. Serca sympatyków krakowskiej Wisły na pewno mocno zadrżały!

47
    Na murawie nie dzieje się nic godnego uwagi. Większość inicjatyw zaczyna się, a zarazem kończy w obrębie linii środkowej. Obydwie drużyny mają spory kłopot z odpowiednią komunikacją.

46
    Wracamy do gry! Obydwaj szkoleniowcy nie wprowadzili w swych szeregach żadnych modyfikacji. Drugą połowę dobrze rozpoczęli krakowianie, którzy znajdują się w ataku pozycyjnym, zbytnio się nie spiesząc.

46
    Niesamowita passa!

Statystyki po 1. połowie.

Pierwsza połowa nie była zbyt porywająca. Emocji jak na lekarstwo. Liczyliśmy na zdecydowanie ciekawsze widowisko. Mieliśmy kilka groźniejszych akcji bramkowych, lecz niewiele z nich wynikało. Bohaterem minionych 45 minut został Wilde-Donald Guerrier, który zdobył fenomenalną bramkę. Napiszmy to raz jeszcze – nieprawdopodobne trafienie! Haitańczyk jest w sztosie. Czy ustrzeli dziś coś jeszcze? Zobaczymy!

45+1

45
    Niebawem pierwsza połowa dobiegnie końca. Mariusz Złotek nie doliczył do regulaminowego czasu gry nawet minuty. Wydaje się, że jest to słuszna decyzja, bowiem nie odnotowaliśmy zbyt wielu przerw.
    Całkiem możliwe!

44
    "Scyzory" mają na swym koncie sześć rzutów rożnych oraz dziesięć dośrodkowań. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza stawiają na grę bokami. Póki co nie przynosi to wyczekiwanych rezultatów, nie ma co się czarować.

43
    Kolejna żółta kartka w dniu dzisiejszym. Tym razem ukarany został Dariusz Dudka, który faulował Jovanovicia. Słuszna decyzja Mariusza Złotka. Takich zachowań nie należy popierać. Korona atakuje prawą flanką.

42
    Jeszcze słówko na temat Gurerriera. W czterech ostatnich kolejkach zdobył on aż pięć bramek. Kapitalna statystyka! Widać, że jest w sztosie. "Biała Gwiazda" ma z tego zawodnika niesłychanie wielką pociechę.

41
    Trafienie Guerriera można oglądać do znudzenia. Coś nieprawdopodobnego... To jest gol kolejki, fakt ten nie ulega najmniejszym wątpliwościom. Haitańczyk wyprowadził Wisłę na prowadzenie w kapitalnym stylu!

40
    Paweł Golański ponownie wznawiał od kornera. Żaden z kielczan nie zdołał skierować piłki w światło bramki. Pewnie interweniował Buchalik. Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko pięć minut.

39
    Korona egzekwowała rzut rożny, który nie przyniósł żadnych korzyści. Dobrze w defensywie interweniował strzelec bramki. Ależ on jest dzisiaj aktywny i przydatny swojemu zespołowi. Jak nie atak, to obrona!
    Wilde-Donald GUERRIER - 1:0

36
    WILDE-DONALD GUERRIER dokonał czegoś niesamowitego. Haitańczyk posłał niesamowitą petardę zza pola karnego! Cerniauskas był kompletnie bezradny. Kazimierz Moskal aż złapał się za głowę z podziwu. Ależ nieprawdopodobna bomba!

35
    Jankowski próbował centrować w pole karne rywali, aczkolwiek zrobił to z wielką nieporadnością. Ostatecznie inicjatywa ponownie znalazła się w posiadaniu kieleckiej Korony. Cóż tu wiele mówić... Zabrakło dokładności.

34
    Ryszard Tarasiewicz ewidentnie żyje meczem. Lubi pokomentować decyzje arbitra, jednak trzeba przyznać, iż robi to z ogromną klasą. Moskal jest bardzo spokojny, z wielką uwagą obserwuje poczynania swoich podopiecznych.
    Nieporozumienie w szeregach miejscowych.

33
    Sadlok dobrze zaasekurował swój zespół, neutralizując naciski rywali. Kazimierz Moskal obserwuje wszystko z wielką uwagą. Wydaje się, iż przerwa będzie dla niego niesłychanie pracowita.

32
    Wisła nieźle się rozpędzała, ale ostatecznie akcja spaliła na panewce. Dobrze spisali się obrońcy kieleckiej Korony, którzy w porę oddalili zbliżające się niebezpieczeństwo i ruszyli z momentalną kontrą.

31
    Cóż tu wiele opisywać... Na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Generalnie spora liczba akcji rozpoczyna się, a zarazem kończy w obrębie strefy neutralnej. Tam sporadycznie dochodzi do jakiejś interesującej walki.

30
    Wiślacy przenieśli się na własną połowę, gdzie z wielkim spokojem wymieniają się podaniami. Brakuje tempa, brakuje odpowiedniej komunikacji. Gospodarze bardzo często tracą futbolówkę w kompletnie niezrozumiały sposób.

29
    Golański nieźle dośrodkowywał z rzutu wolnego. W polu karnym dobrze główkował Przemysław Trytko. Ostatecznie futbolówka odrobinę minęła poprzeczkę Buchalika. Krakowianie ruszyli z kontratakiem.

28
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało nieco ponad piętnaście minut. Przed momentem uderzał Jovanović, ale ponownie skutecznością popisał się Buchalik. Bezproblemowa interwencja krakowskiego goalkeepera.

27
    Wciąż brakuje jakiś groźniejszych akcji czy spektakularnych uderzeń. Mecz jest dosyć przeciętny. Ani nie zachwyca, ani też nie podłamuje. Można go określić neutralnie. Wiślacy próbują zaatakować, ale brakuje im odpowiedniego zgrania.

26
    Wysoko linia obrony Korony Kielce. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza starają się jak najszybciej oddalać potencjalne zagrożenia. Początkowo goście bronili się o wiele głębiej. Ciekawa taktyka, trzeba to oddać.

25
    Wisła wywalczyła rzut rożny. Sadlok zdecydował się na krótkie rozegranie. Następnie futbolówka powędrowała w pole karne, ale tam skutecznością wykazał się Dejmek. Próbował walczyć Jović, ale bezskutecznie.

24
    Wilde-Donald Guerrier faulował Malarczyka. Bardzo nieładne zachowanie Haitańczyka. Wydaje się, że sędzia powinien sięgnąć po żółtą kartkę. Mariusz Złotek zdecydował jednak inaczej. Cóż... Byle to nie wpłynęło na kolejne zagrania.

23
    Z widowni dobiega coraz bardziej gromkie: "Hej Wisła gol". Obecnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się kielczanie, którzy zbytnio nie spieszą się z wyprowadzaniem kolejnych akcji. Bardziej aktywni są gospodarze.

22
    Jacek Kiełb zupełnie przedobrzył. Zawodnik Korony uderzył wysoko ponad bramką Buchalika. Goalkeeper Wisły nawet nie drgnął. Ryszard Tarasiewicz wpadł w ogromną frustrację. Nic w tym dziwnego. To była niezła okazja.

20
    Doping zgromadzonych kibiców nieco się ożywił. Spotkanie także. W końcu mamy jakieś większe emocje. Oby tylko tak dalej. Na razie na tablicy wyników widnieje remis. Więcej szans na zdobycie bramki mieli gospodarze.

19
    Guerrier dobrze przeszkadzał rywalowi. Następnie krakowianie przeprowadzili kontratak, który nie przyniósł im większych korzyści. Paweł Brożek miał znakomitą okazję na zdobycie bramki, ale jej nie wykorzystał. Niesforna postawa tegoż grajka.

18
    Na murawie nie dzieje się zbyt wiele ciekawych sytuacji. Koroniarze stosują dosyć wysoki pressing. Rywale mają z tym niemały pressing. Prócz tego powiewa nudą... Miejmy nadzieję, że szybko się to zmieni.

16
    Goście egzekwowali jeszcze rzut rożny, aczkolwiek nie przyniosło im to niczego dobrego. Krakowianie zdołali oddalić potencjalne zagrożenie. Ależ teraz zrobiło się niesłychanie ciekawie. Oby tak dalej!

15
    Ale teraz się zagotowało pod bramką Buchalika! Paweł Golański doskonale dośrodkowywał. Przemysław Trytko był bardzo blisko odnotowania trafienia. Świetnie interweniował goalkeeper "Białej Gwiazdy"!

12
    Golański centrował w pole karne z rzutu wolnego. Tam doskonale interweniował głową Dariusz Dudka. Teraz w natarciu znajdują się "Scyzory". Goście z Kielc praktycznie nie opuszczają połowy przeciwnika.

11
    Kiepsko dośrodkowywał teraz Jović. Cerniauskas pewnie wybronił piłkę. Chwilę później żółtą kartkę za faul na rywalu obejrzał Arkadiusz Głowacki. Brzydkie wejście w nogi Kapo. To nie mogło się inaczej skończyć.

10
    I kolejny rzut rożny w wykonaniu podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Tym razem Paweł Golański centrował prosto w objęcia Buchalika. Goalkeeper krakowskiej drużyny interweniował ze stoickim spokojem.

9
    Ależ okazja! Kapo oddał potężne uderzenie zza pola karnego. Ostatecznie Buchalik ze sporymi problemami zdołał sparować futbolówkę poza pole gry. Następnie przyjezdni wznowili od kornera. Nie przyniosło im to żadnych korzyści.

8
    Początkowo na trybunach nie było zbyt wielu kibiców, jednak aktualnie pojawiło ich się nieco więcej. Mimo tego frekwencja nie jest oszałamiająca. Mecz na razie też nie. Żadna z drużyn nie forsuje tempa.

7
    Kielczanie przedarli się do strefy ofensywy, aczkolwiek nie przyniosło im to żadnych korzyści. Następnie "Biała Gwiazda" ruszyła z kontrą, lecz ponownie dobrze w obronie zaprezentowali się rywale.

5
    Pięć minut gry za nami. Póki co zdecydowanie lepiej prezentują się podopieczni Kazimierza Moskala. Kielczanie są zobligowani do mocnej aktywności w obrębie defensywy, co na razie czynią nienagannie.

4
    Guerrier nie zdołał opanować piłki po bardzo mocnym zagraniu Arkadiusza Głowackiego. Ponownie od własnej bramki rozpoczął goalkeeper kieleckiej Korony. Początek spotkania bardzo chaotyczny, cóż tu więcej opisywać.

3
    Kielczanie mocno się gubią. Przed momentem sprokurowali bardzo niebezpieczny rzut wolny. Ostatecznie zagrożenie zakończyło się jedynie wznowieniem z narożnika boiska. Centrować usiłował Stilić, jednak bez rezultatu.

2
    Krakowianie wywalczyli pierwszy rzut rożny, który nie przyniósł im nawet najmniejszych korzyści. Kiepskie rozegranie tegoż kornera. Cerniauskas bez żadnego problemu wyłapał futbolówkę.

1
    Zaczęli! Gospodarze zagrają dziś w czerwono-białych odzianiach, natomiast przyjezdni prezentować się będą w czarnych kompletach ze szarymi wypustkami. Warto odnotować, iż ten mecz jest 150. Semira Stilicia w Ekstraklasie.

1
    A tak przedstawia się to pod kątem graficznym.

Znamy już składy obydwu drużyn:

Wisła Kraków: Buchalik – Jović, Głowacki, Sadlok, Burliga – Dudka – Barrientos, Jankowski, Stilić, Guerrier – Brożek.

Rezerwowi: Miśkiewicz, Żemło, Uryga, Stjepanović, Garguła, Boguski, Stępiński.

Korona Kielce: Cerniauskas – Golański, Malarczyk, Dejmek, Sylwestrzak – Kiełb, Fertovs, Jovanović, Kapo, Carlos – Trytko.

Rezerwowi: Małecki – Pylypczuk, Klemenz, Cebula, Porcellis, Aankour, Leandro.

Sędziowie: Mariusz Złotek – Tomasz Listkiewicz, Krzysztof Myrmus – Piotr Lasyk.
    Do rozpoczęcia spotkania pozostało nieco ponad sześćdziesiąt minut. Rzućmy okiem na garść ciekawostek.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu, w którym Wisła Kraków podejmie Koronę Kielce. Rozpoczniemy ją równo z pierwszym gwizdkiem sędziego Mariusza Złotka, czyli o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy składy obydwu ekip oraz garść wstępnych informacji. Koniecznie bądźcie z nami, do usłyszenia!

Obsada sędziowska meczu Wisła vs. Korona prezentuje się następująco:

Sędzia główny: Mariusz Złotek (Gorzyce)
    Sędzia liniowy I: Tomasz Listkiewicz (Warszawa)
    Sędzia liniowy II: Krzysztof Myrmus (Skoczów)
    Sędzia techniczny: Piotr Lasyk (Bytom)

Faworytem tejże konfrontacji jest krakowska Wisła. "Biała Gwiazda" będzie dysponować kilkoma atutami. Mamy tutaj na myśli między innymi domową murawę czy wsparcie lokalnej publiczności. Jednakże Korony Kielce nie należy skreślać. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wielokrotnie udowadniali, iż stać ich na naprawdę wiele. Czy dziś także pokuszą się o jakąś niespodziankę i pokonają rywali z Małopolski? Zobaczymy! Zapewne emocji nie zabraknie.
    Ryszard Tarasiewicz jest przekonany o sile swojego zespołu.

Krakowianie do dzisiejszego pojedynku przygotowywali się bardzo pieczołowicie.

Natomiast "Scyzory" gorsze występy przeszywają nieco lepszymi. Dwa ostatnie mecze zremisowali, natomiast wcześniej tyle samo razy triumfowali. 12 kwietnia kielczanie rozegrali bardzo dobry pojedynek w Poznaniu. Wtenczas zremisowali z Lechem 1:1. Strzelcem bramki dla gości był Luis Carlos. W minionej kolejce podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zmierzyli się na własnym obiekcie z niżej notowanym Ruchem Chorzów. Konfrontacja ta pozostała nierozstrzygnięta. Obydwie drużyny zeszły do szatni w analogicznych nastrojach.

Wiślacy ostatnimi czasy prezentują się dość przeciętnie. Małopolanie zazwyczaj kończą swoje mecze podziałami punktów. Ostatnie zwycięstwo odnotowali 21 marca. Wówczas rozprawili się z rywalami zza miedzy, a więc Cracovią. W poprzedniej kolejce piłkarze prowadzeni przez Kazimierza Moskala zremisowali z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Nie był to dla nich łatwy pojedynek. Warto odnotować, że z kapitalnej strony spisał się w nim Wilde-Donald Guerrier. Haitańczyk zapisał na swym koncie dwa trafienia.
    Dzisiejsza potyczka zostanie rozegrana na krakowskim Stadionie Miejskim imienia Henryka Reymana. Obiekt ten został wybudowany na początku II połowy XX wieku i był kilkakrotnie modernizowany. Ostatnia gruntowna przebudowa zakończyła się w październiku 2011 roku. Docelowo jego pojemność wynosi 33 326 miejsc. Stadion spełnia warunki najwyższej – czwartej kategorii UEFA. Od 23 stycznia 2008 uchwałą Rady Miasta Krakowa nosi imię piłkarza Wisły Kraków – Henryka Reymana.

Trwa 29. kolejka naszej rodowitej T-Mobile Ekstraklasy! W tej relacji przeniesiemy się do Krakowa, gdzie będziemy śledzić starcie miejscowej Wisły z kielecką Koroną. Pojedynek ten zapowiada się niezwykle frapująco!