Cesena – Atalanta 2:2 (koniec) | Chievo – Cagliari 1:0 (koniec) | Juventus – Fiorentina 3:2 (koniec)
AC Milan – Genoa 1:3 (koniec) | Sampdoria – Hellas Verona 1:1 (koniec) | Lazio – Parma 4:0 (koniec)
Sassuolo – AS Roma 0:3 (koniec) | US Palermo – Torino 2:2 (koniec)
UC Sampdoria
1:1 (0:0)
Hellas Verona
Środa 29.04.2015, 20:45 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Do zakończenia rywalizacji w Serie A pozostało zaledwie 6 kolejek. Na Stadio Comunale Luigi Ferraris gospodarze, UC Sampdoria, podejmą zespół Hellas Verona. Jak wygląda sytuacja obu ekip?
    Spójrzmy najpierw na ranking Serie A. Układ w tabeli przemawia za gospodarzami. Ten mecz nie będzie jednak należał do najłatwiejszych dla Sampdori.

"Blucerchiati" zajmują wysoką, 5. pozycję w klasyfikacji generalnej. Mistrzowie Włoch z 1991 roku muszą się mieć na baczności. Po piętach depcze im Fiorentina, która traci zaledwie jedno "oczko" do drużyny prowadzonej przez serbskiego szkoleniowca. Póki co, gospodarze mają zagwarantowany udział w Lidze Europy. Sezon wciąż trwa, więc ostateczne miejsce Sampdorii nie jest jeszcze przesądzone. Forma gospodarzy ostatnio nie zachwyca. Cztery ostatnie spotkania bez zwycięstw, a do tego remis ze słabą AC Cesena na własnym obiekcie. Piłkarze z Genui muszą się mocno zmobilizować przed nadchodzącym spotkaniem.

Goście zajmują lokatę nr 12 i praktycznie zapewnili sobie byt w przyszłorocznych rozgrywkach Serie A. Zespół z Werony ma za sobą całkiem udane spotkania. Najpierw zwycięstwo z Fiorentiną, a w 32. kolejce komplet punktów z US Sassuolo Calcio. Pomimo, iż mecze wyjazdowe nie są mocną stroną gości, Sampdoria powinna mocno uważać na swojego rywala.
    Gospodarze muszą szczególnie uważać na tego pana. Luca Toni jest obecnie trzeci na liście najskuteczniejszych strzelców Serie A w obecnym sezonie. 17 bramek to całkiem pokaźna suma. Defensorzy Sampdori będą mieć ręce pełne roboty!

"Blucerchiati" posiadają w swoim zespole takich graczy jak Eder Citadin Martins (9 bramek) oraz popularny Samuel Eto'o. W kadrze Sampdori znajduje się też Polak, Paweł Wszołek. Były zawodnik Polonii Warszawa ma jednak minimalne szanse na występ w pierwszym składzie.

Na relację z meczu zapraszamy tuż przed godziną 20:45. Wcześniej zaprezentujemy państwu oficjalne zestawienia. Do zobaczenia na lajfy.com!

Oficjalne zestawienia:

UC Sampdoria:
    Viviano – De Silvestri, Muñoz, Romagnoli, Regini – Acquah, Obiang, Duncan – Correa – Muriel, Okaka.

Hellas Verona:
    Gollini – Sørensen, Rodríguez, Marques – Pisano, Valoti, Tachtsídis, Greco, Brivio – Gomez, Toni.

Sędzia główny: Irrati
    Asystenci: Faverani, Ranghetti
    Sędzia techniczny: Tonolini
    Szatnie opustoszały. Zawodnicy zameldowali się na murawie stadionu i czekają, podobnie jak kibice, na pierwszy gwizdek.

Za moment rozpoczniemy spotkanie. Pełna mobilizacja w obu ekipach.

1

1
    Rozpoczęli gospodarze, którzy od razu zdecydowali się na atak. Minimalnie pogubili się w obronie defensorzy Hellasu, lecz sytuacja została błyskawicznie opanowana.

2
    Sampdoria dziś w swoich tradycyjnych, niebieskich koszulkach. Zespół z Werony w biało-czarnych kompletach. Czy Luca Toni okaże się zmorą obrońców Sampdorii?

3
    Pierwszy corner już za nami. Stały fragment gry wykonany został przez gości. Nie przyniósł on jednak imponującego efektu.

4
    Futbolówka często i szybko przemieszcza się między jedną, a drugą połową. Mecz rozgrywany w całkiem sprawnym tempie. Gracze włoskich klubów nie oszczędzają sił.

5
    Sampdoria mocno przycisnęła przyjezdnych. Rzut rożny, a po nim kilka strzałów na bramkę Gollini'ego. Hellas momentalnie powrócił do taktyki defensywnej.

7
    Zespół z Werony atakuje. Przerzucenie piłki na lewe skrzydło do Toni'ego. Włoski snajper strzela zbyt mocno. Viviano nawet nie musiał interweniować.

8
    Fatalny błąd gości na własnej połowie i strata piłki. Momentalnie wykorzystuje to Sampdoria, która rozpoczyna budowanie swojej akcji. Nie można zarzucić klubowi z Werony błędów w obronie, bowiem defensywa Hellasu spisuje się póki co bardzo dobrze.

10
    Przewinienie podopiecznego trenera Mandorliniego w ataku. Jak na razie nie oglądamy agresywnej gry. Sędzia nie jest zmuszony do sięgnięcia do swojej kieszonki.

11
    Stały fragment gry dla gospodarzy. Od bramki Hellasu miejscowych graczy dzieli dystans ponad 30 metrów. Próba dośrodkowania okazał się fatalnym pomysłem. Przejmują goście.

13
    Zespół z Werony odważnie rusza do ataku. Kilka podań i piłka ląduje w rękawicach Viviano. Z minuty na minutę obserwujemy co raz większe zaangażowanie w grę.

14
    Muriel genialnie poradził sobie z obrońcami Hellasu. Kolumbijczyk źle wykończył zbudowaną przez siebie akcję. Podanie na pamięć w kierunku 11. metra. Żaden z piłkarzy Sampdorii nie znajdował się w tym miejscu.

16
    Valoti popełnia przewinienie w okolicy linii środkowej. Arbiter zdecydował się na pokazanie pierwszego w tym spotkaniu żółtego kartoniku.

17
    Różnica jaka dzieli oba kluby w tabeli zupełnie nie odzwierciedla gry na boisku. Hellas stara się zaatakować, ale również nie pozwala dojść gospodarzom do swojego pola karnego. Nieco lepiej prezentuje się Sampdoria, choć brakuje im zdecydowanych akcji.

19
    Wydawałoby się, że goście stoją przed znakomitą szansą. Niestety, spalony. Sampdoria nie pozostaje dłużna i stosuje atak pozycyjny.

20
    Zamieszanie pod polem karnym Hellasu! Że też piłka nie wpadła do bramki! Muriel dokłada nogę i piłka trafia wprost w goalkeepera gości. Ofiarna próba wycofania do partnera z zespołu. Tylko rzut rożny!

21
    Nie minęło 60 sekund a Kolumbijczyk znów przyprawia trenera Mandorliniego o siwe włosy! Napastnik Sampdorii strzela, pomimo, iż czuł na plecach oddech obrońcy Hellasu. Piłka minimalnie obok prawego słupka.

22
    Tym razem karta się odwróciła. Goście starają się podejść pod bramkę gospodarzy. Niezwykle ciężkie zadanie. Tachtsidis nie zamierza marnować czasu i oddaje strzał z daleka. Bardzo niecelnie.

24
    Sørensen bez litości zatrzymuje akcję gospodarzy. Zdecydowanie zbyt ostre wejście Duńczyka. Drugi kartonik dla zawodnika Hellasu Verona.

25
    Pomimo niezbyt udanego wykonania stałego fragmentu gry, Sampdoria wciąż gości na połowie rywala. Mocna walka o piłkę przy linii bocznej. Po kilkudziesięciu sekundach gracze Hellasu uwalniają się z pułapki i gra wraca na środek murawy.

27
    Ponownie próby gospodarzy zostają zatrzymane. Kibice zaczynają się już niecierpliwić i gdzieniegdzie na trybunach słychać gwizdy.

28
    Arbiter Irrati dopatrzył się przewinienia Sampdorii w ataku. Hellas wznawia, jednak piłka powraca na ich połowę.

29
    Okaka wyraźnie jest niezadowolony z pracy sędziego liniowego. Włoski zawodnik sygnalizować, iż jego drużynie należy się rzut rożny. Piłkę do gry wprowadzi Gollini.

30
    Od kilkunastu minut oglądamy mecz pod dyktando Sampdorii. Akcje gospodarzy może i nie są spektakularne, ale na pewno męczą gości. Piłkarze Hellasu naprawdę dobrze wykonują swoją pracę w obronie. Czy wynik ulegnie zmianie jeszcze przed przerwą?

32
    Gra przeniesiona w okolicę linii środkowej boiska. Więcej swobody dają przyjezdnym "Blucerchiati".

34
    Lopez miał dobry pomysł na rozegranie akcji, lecz plan spalił na panewce. Wciąż w posiadaniu piłki gracze z Werony. Faul i czeka nas rzut wolny dla gości.

35
    Do bramki gospodarzy ponad 30 metrów. Dośrodkowanie i piłka znajduje się przy nogach piłkarzy Hellasu. Pisano zdecydował się na przewrotkę! Szkoda, że tylko efektowanie, lecz nie efektywnie.

36
    Acquah zagrywa wbrew zasadą fair play. Wślizg od tyłu i piłkarz Hellasu momentalnie zapoznaje się z murawą. Żółty kartonik pomocnika z Ghany.

38
    Correa szukał szczęścia strzałem zza pola karnego. Gollini bez większych problemów łapie piłkę.

39
    Defensywa gości sygnalizuje pozycję spaloną napastnika Sampdorii. Gracze z Werony mają rację. Sędzia wskazuje, że grę wznowią przyjezdni.

40
    Drugi corner Hellasu w tym spotkaniu. Sørensen nie zachowuje się najlepiej w polu karnym przeciwnika. Futbolówkę do gry wprowadzi Viviano.

42
    Widać, że piłkarzom przydałaby się już przerwa. Zmęczenie na twarzach, ale gra trwa dalej! Sampdoria kontratakuje. Błyskawicznie do obrony wracają goście.

43
    Gospodarzom puszczają minimalnie nerwy i popełniają oni faul w obronie. Hellas będzie mocno naciskał w ostatnich minutach. Zamieszanie i rzut rożny dla gości.

44
    Stracona okazja klubu z Werony i momentalna kontra Sampdorii. Kilka błędów i kontratakują goście! Dużo się dzieje w końcówce spotkania.

45

Arbiter nie dolicza ani jednej minuty do pierwszej części gry, bowiem pierwsze 45 minut przebiegało bardzo sprawnie. Częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze, choć nie przełożyło się to na bramki. Do przerwy 0:0.
    Sześć razy celny strzał oddali gospodarze. Goście tylko raz trafili w światło bramki.

Powracamy tuż po przerwie. Zostańcie państwo z lajfy.com!

Jesteśmy z powrotem na włoskim stadionie Luigi Ferraris. Za kilka chwil kolejne emocje w ramach Serie A. Na ławce rezerwowych Sampdorii znajduje się Paweł Wszołek. Polak zanotował w tym sezonie zaledwie 5 występów (152 minuty gry).

46

46
    Czy w drugiej połowie obejrzymy więcej strzałów w światło bramki? Czy Luca Toni strzeli 18. bramkę w tym sezonie? Przekonamy się już niebawem. Póki co gra toczy się w środku pola.

48
    Próbowała Sampdoria, lecz bardzo niecelnie. Do wejścia na plac gry szykuje się Samuel Eto'o. Za moment obejrzymy tego zawodnika w akcji.

49
    Correa nie spełnił dziś oczekiwań serbskiego szkoleniowca. Argentyńczyka zastąpi Eto'o, który pojawia się na murawie przy dużym aplauzie.

50
    Valoti mocno ucierpiał w starciu z Duncanem. Nie wiadomo, czy obejdzie się bez interwencji służb medycznych.

52
    Valoti opatrywany poza boiskiem przez sztab medyczny. Tymczasem Duncan z lewej nogi zza pola karnego! Gollini musiał wyciągnąć się jak struna. Piłka obok słupka, wznowi Hellas.

54
    Mało widoczny w tym spotkaniu jest Luca Toni. Włoski snajper podjął próbę opanowania trudnego podania. Sztuka ta nie udała się zawodnikowi z Werony.

55
    Sørensen opuszcza plac gry. Duńczyka, który ma już na koncie żółty kartonik zastąpi Ivan Martić.

56
    Ależ niespodziewana sytuacja! Acquah zagrywa ręką w ataku. Piłkarz Sampdorii ma na swoim koncie już żółtą kartkę. Sędzia podbiega do Ghańczyka i pokazuje mu drugą kartkę. Gospodarze od 56 minuty będą grali w osłabieniu.

58
    Momentalnie na sytuację na boisku reaguje trener Mihajlović. Bergessio za Okaka'e.

60
    Pomimo osłabienia gospodarze starają się wyjść na prowadzenie. Bergessio dopiero co zameldował się na placu gry, a już spowodował spore zamieszanie. Piłka nad poprzeczką.

62
    Hellas Werona nieźle postraszył! Tachtsidis skonstruował świetną akcję. Jakie zamieszanie! Viviano nie wyłapuje piłki. Kilka chwil później obserwujemy centrę. Luca Toni z główki! Minimalnie nad poprzeczką.

64
    Ponownie goście. Lopez i Toni! Genialne podanie i niewiele brakowało!

65
    Gol dla Sampdorii!
    Fantastyczna kontra gospodarzy! Po serii ataków gości, Sampdoria przechodzi do ofensywy. Muriel genialnie prowadzi piłkę, po czym decyduje się na podanie na lewe skrzydło. LORENZO DE SILVESTRI otrzymuje futbolówkę i strzałem w kierunku prawego słupka wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

67
    Spory cios dla Hellasu Verona! Goście naprawdę byli blisko wyjścia na prowadzenie. Los jak zawsze bywa przewrotny i to przyjezdni tracą gola.

68
    Gol dla Verony!
    Sytuacja w meczu zmienia się jak w kalejdoskopie! Goście podchodzą najbliżej siatki Sampdorii, jak to tylko możliwe. Szybkie podanie do włoskiego snajpera i LUCA TONI doprowadza do wyrównania. Pewne uderzenie na prawy słupek. Bramkarz nie był w stanie tego wybronić.

70
    Mecz praktycznie rozpoczyna się od nowa! Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej emocji. W końcu obudził się Luca Toni, który bardzo długo nie ujawniał się na boisku.

72
    Gustavo Campanharo zmieni na murawię Valoti'ego.

73
    Soriano zastąpi na boisku Muriel'a. To już ostatnia możliwa zmiana w zespole gospodarzy.

76
    Lopez kończy swój udział w tym spotkaniu. Zastąpi go Saviola.

77
    Corner dla gości. Niezbyt korzystne wykonanie dla Hellasu. Przyjezdni nieco cofają się z piłką.

79
    Co raz aktywniejszy jest Toni! Strzał z woleja broni Gollini. Gorąco się robi na boisku!

80
    Gra się zaostrza, co ma odzwierciedlenie w kartkach. Muñoz dostaje ostrzeżenie.

80
    Obiang również nie uniknął kary. Sędzia w drugiej połowie jest bezlitosny.

82
    Kolejne upomnienie. Brivio bezlitośnie potraktowany przez arbitra.

84
    Do końca spotkania pozostało 6 minut, a walka wciąż trwa! Eto'o z ironicznym uśmiechem przyjął decyzję o wznowieniu gry przez gości.

86
    Eto'o! Tylko boczna siatka. Kilka wymienionych podań z partnerem z drużyny, a chwilę później prawdziwa bomba! Sampdoria nie kalkuluje i atakuje z całych sił.

88
    Kontratak gospodarzy błyskawicznie przerwany. Równie szybko reaguje sędzia, który pokazuje kartonik Rodríguez'owi.

89
    Piłkarze wyciskają ze swoich organizmów największe możliwe pokłady energii. Sampdoria decyduje się na szybki atak.

89
    Spore kontrowersje na połowie Hellasu. Gospodarze domagają się rzutu karnego, goście bronią się, twierdząc, że wejście było czyste. Arbiter staje po stronie przyjezdnych, pomimo protestów.

90
    O 4 minuty dłużej potrwa druga połowa tego widowiska. Znów przy piłce Sampdoria.

90+1
    Eto'o sporo pracuje w polu karnym gości. Podanie w kierunku lewego skrzydła. Huknął Duncan. Broni Gollini, choć "na raty".

90+2
    Saviola sporo namieszał pod bramką gospodarzy. Ekspresowa wymiana podań, był tam Toni, lecz nie otrzymał futbolówki. Strzał z daleka zmierza zdecydowanie ponad bramkę.

90+4
    Samuel Eto'o wywalczył stały fragment gry. Nikt nie sięgnął piłki, gdy ta znajdowała się w polu karnym Hellasu. Za chwilę wznowi bramkarz z Werony i prawdopodobnie usłyszymy gwizdek sędziego.

90+4

UC Sampdoria remisuje 1:1 z ekipą Hellas Verona. Wynik nieco zaskakuje, chociaż ostatnia forma zespołów wskazywała, iż może to być wyrównany mecz.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Zapraszamy na pozostałe, na lajfy.com. Do zobaczenia! (22:46:50)