Luksemburg – Macedonia Płn. 1:0 (koniec) | Ukraina – Białoruś 3:1 (koniec) | Estonia – Litwa 1:0 (koniec)
San Marino – Anglia 0:6 (koniec) | Rosja – Szwecja 1:0 (koniec) | Hiszpania – Słowacja 2:0 (koniec)
Szwajcaria – Słowenia 3:2 (koniec) | Austria – Mołdawia 1:0 (koniec) | Czarnogóra – Liechtenstein 2:0 (koniec)
Rosja
1:0 (1:0)
Szwecja
Sobota 05.09.2015, 18:00 • Otkrytie Arena, Moskwa • Eliminacje Mistrzostw Europy • Grupa G
    Komplet wyników z godziny 18!

Bardzo ważne zwycięstwo notują Rosjanie, którzy zostają w grze w eliminacjach do przyszłorocznego Euro we Francji!
    Gospodarze odrabiają dziś 3 punkty właśnie do Szwedów, którym zostało już tylko "oczko" przewagi! Przed nami jest jeszcze mecz pierwszej w grupie Austrii, która nie powinna stracić punktów z Mołdawią. (19:56:06)

90+5
    90+4. Strzał Forsberga i jeszcze lepsza obrona Akinfiejewa!

90+4
    Piłka meczowa i strzał Forsberga bez przyjęcia! Futbolówka zmierza w stronę słupka, ale świetnie wyciągnął to Akinfiejew, dzięki któremu Rosja wygra to spotkanie!

90+4
    Już praktycznie wszyscy Szwedzi są zaangażowani w ataki swojej reprezentacji. Chyba już nic nie zdziałają, ostatnia minuta!

90+2
    To wszystko stwarza okazję do kontry dla Rosjan i właśnie tak się dzieje! Ionow ładnie pokierował tym atakiem, a kończył go Kokorin! Trzeba było pokierować swoim strzałem znacznie lepiej!

90+1
    Długie dośrodkowanie z narożnika, ale nic z tego nie wynika! Czy to będzie natarcie Szwedów w tych ostatnich minutach?

90
    O 4 minuty przedłuża ten mecz Pan Clattenburg!

89
    Niesamowite szczęście gospodarzy! Durmaz wrzuca piłkę w okolice szesnastki! Był tam Berg oraz Thelin, ale żaden z nich nie pokonał Akinfiejewa! Ależ zamieszanie! Tylko korner!

88
    Ależ uderzenie Berga z woleja! Dość zaskakujący strzał z dystansu, ale Akinfiejew przenosi futbolówkę tuż nad poprzeczkę! Będzie korner dla gości, ale jakby to wpadło to bramka cud, miód!

87
    Minuty lecą, a wcale nie zanosi się na wyrównanie straty przez Szwedów! Świetnie spisują się teraz w defensywie gospodarze.

85
    Rosja wcale nie zamierza się tylko bronić w tych ostatnich minutach spotkania! Gospodarze chcą wyjaśnić sprawę już teraz, bo za kilka minut Szwecja może doprowadzić do wyrównania!

84
    Zmiana w drużynie Rosja: z boiska schodzi Roman Szyrokow, na boisku pojawia się Aleksiej Bieriezuckij.

83
    Zmiana w drużynie Szwecja: z boiska schodzi Albin Ekdal, na boisku pojawia się Isaac Kiese Thelin.

82
    Kuzmin jest kolejnym piłkarzem, który ogląda dzisiaj żółty kartonik. Szykuje się także kolejna roszada u Szwedów.
    82. Olsson broni swoich partnerów przed utratą gola!

82
    Ależ szczęście mieli teraz przyjezdni! Olsson wybija futbolówkę praktycznie z linii bramkowej po uderzeniu Kokorina! Byłoby 2:0 i praktycznie mecz zostałby zamknięty!

81
    Ostatnie 10 minut nadziei Szwedów na chociażby punkt! Natychmiast przesuwają się do przodu goście!

80
    Zmiana w drużynie Rosja: z boiska schodzi Artiom Dziuba, na boisku pojawia się Aleksiej Ionow.

78
    Jakiegoś urazu doznał teraz jeden z Rosjan i medycy są potrzebni na murawie. Chwila przerwy, ale z Dienisowem powinno być wszystko okej.

76
    Szwedzi z pewnością spróbują poszukać w Moskwie chociażby punktu! Został im już niespełna kwadrans do wykonania tego zadania!

75
    W coraz głębszej defensywie znajdują się Rosjanie! Dobrze wychodzi teraz z bramki Akinfiejew, który musiał piąstkować futbolówkę! Golkiper zostawił pustą bramkę i była szansa do ewentualnej dobitki!

74
    Minimalną przewagę zyskali ostatnimi czasy goście, ale wciąż nie potrafią przekuć tego na pomyślne sfinalizowanie akcji.
    73. Berg minimalnie nad poprzeczkę!

73
    Larsson świetnie podkręca piłkę i wrzuca ją prosto na głowę Berga! Minimalnie lepiej ułożona głowa i to mogłoby wejść do bramki Akinfiejewa!

71
    Zmiana w drużynie Rosja: z boiska schodzi Jurij Żyrkow, na boisku pojawia się Oleg Kuzmin.

70
    Zostaje 20 minut gry! Jeśli utrzyma się taki wynik to Rosjanie odrobią 3 punkty do Szwedów i będą tracili do nich już tylko jedno "oczko"!

69
    Od rzutu wolnego grali miejscowi, ale Żyrkow fatalnie przestrzelił swoje dośrodkowanie. Futbolówka wylatuje daleko poza linię końcową i grę wznowi Isaksson.

68
    Dośrodkowanie przejmują rywale i Szwecja wybiega z kontratakiem! Dłuższe podanie na Forsberga nie dociera do niego! Zbyt dużo chaosu wkrada się w poczynania jednych i drugich!

67
    Szatow ładnie podłączył się na prawym skrzydle i Rosjanin obija nogi rywala! Będzie korner dla gospodarzy. Może z narożnika w końcu się uda?

65
    I już przenosimy się na drugą stronę boiska, gdzie z piłką poszarżował Dzagojew! Niestety jego próba także bardzo nieudana.

64
    Znacznie otworzyły się obie reprezentacje, które wymieniają teraz cios za cios! Szwecja dochodzi do pola karnego, ale nic więcej! Akinfiejew zgarnia niedokładne zagranie!

63
    Odpowiadają miejscowi, ale Dziuba przewraca się w polu karnym! Nie może być mowy o rzucie karnym!
    62. Mają czego żałować przyjezdni!

62
    Chyba najlepsza okazja Szwedów w dzisiejszym spotkaniu! Toivonen świetnie wypatrzył Forsberga, który odpala potężne uderzenie! Broni Akinfiejew, a dobitka trafia tylko w boczną siatkę!

60
    Zmiana w drużynie Szwecja: z boiska schodzi Pierre Bengtsson, na boisku pojawia się Marcus Berg.

58
    Dość wyrównane zawody w drugiej połowie, jak do tej pory. Kolejne przewinienie przerywa grę na kilkadziesiąt sekund.

57
    Ach, znów zaczynają zagrażać miejscowi! Szwedzka obrona gra dzisiaj bardzo nieporadnie, a to stwarza szanse dla m.in. Dziuby! Tym razem uprzedził go bramkarz, który wybiegł do piłki!

55
    Teraz już lepiej wykombinowali to gospodarze! Dziuba dostał podanie na granicy pola karnego, ale dość długo zabierał się do strzału! Ostatecznie dobiegł do niego Antonsson, który go zablokował!

54
    Niepoukładany atak Rosjan kończy się dość szybką stratą po niecelnym dośrodkowaniu. Isaksson wznowi grę od bramki.

52
    Do kontry wybiegają Rosjanie, ale powalony na murawę zostaje Kokorin! Wernbloom zasłużenie ogląda kartonik i Rosja wznowi z rzutu wolnego. Bardzo daleko do bramki Isakssona.

51
    Rosjanie zdecydowanie wycofali swoje koszary i teraz gospodarze próbują przerywać akcje rywali. Sporo przewinień.

50
    Jeśli dalej to ma tak wyglądać, to możemy spodziewać się świetnego widowiska! Wydaje się, że to goście biorą sprawę w swoje ręce!

49
    Znacznie żywsi weszli w drugą połowę Szwedzi, którzy przeprowadzają kolejną akcję ofensywną! Dośrodkowanie z prawej flanki do nabiegającego napastnika, ale nie trafia on w futbolówkę w pełnym biegu!

47
    Szwedzi atakują i Forsberg wbiega w pole karne! Przewraca się po kontakcie z Akinfiejewem, ale arbiter nie wskazuje na wapno! Tu mogło być ciekawie!

46
    Już zaraz po przerwie mamy pierwszą zmianę i to dość zaskakującą. Toivonen wbiega za samego Ibrahimovicia, który już nie pomoże swojej ekipie! Zlatan miał jednak ostatnio problemy zdrowotne.

46

Obie reprezentacje wracają już na murawę Otkytie Areny! Przed nami drugie 45 minut!

Okazji było wiele, ale gola zobaczyliśmy tylko jednego! Rosjanie bardzo zasłużenie prowadzą ze Szwedami 1:0 po 45 minutach gry. Goście nie błyszczą w ataku, niewidoczny jest również Ibrahimović. Czy coś ulegnie zmianie po przerwie? Rosja gra przecież o życie w tym turnieju!

45+2

45+1
    Rosjanie chcą dobić rywali jeszcze teraz! Antonsson dobrze spisuje się jednak przy linii końcowej i przerywa rajd Dziuby!

45
    1 minutę dolicza arbiter do czasu pierwszej połowy.

44
    Praktycznie żadnego zagrożenia nie potrafią dziś stworzyć żółto-niebiescy. Rosja bardzo zasłużenie wygrywa. Ale po przerwie wszystko może przewrócić się do góry nogami!

43
    Chyba będą chcieli dograć tę połowę spokojnie Rosjanie. Sporo podań na własnej połowie, a Szwecja zupełnie nie naciska.

42
    Rosja wcale nie składa broni i w dalszym ciągu gra ofensywnie. Tym razem przerywają jednak akcję rywale.

40
    Wchodzimy już w decydujące momenty pierwszej odsłony! Czy ktoś wbije jeszcze gola przed zejściem do szatni? Mamy nadzieję, że ta bramka rozbudzi teraz obie reprezentacje!

39
    Po wydarzeniach z pierwszej połowy zdecydowanie możemy powiedzieć, że ta bramka należała się gospodarzom! Jak zareagują teraz goście?
    38. Artiom DZIUBA - 1:0

38
    Gol dla Rosji!

A jednak! Gospodarze dopinają swego i w końcu obejmują prowadzenie! Pogubiła się teraz defensywa Szwedów, która zupełnie puściła Smolnikowa! Ten podał do ARTIOMA DZIUBY i mamy otwarcie wyniku! Piłka odbiła się jeszcze od słupka!

37
    Czy w pierwszej połowie jeszcze się coś wydarzy? Zawodnicy łapią chyba drugi oddech, bowiem od bardzo dawna żadna z drużyn nie potrafi skonstruować nic konkretnego.

36
    Podanie do Dziuby w pole karne, ale jego uderzenie zostaje natychmiast zablokowane przez Antonssona!

35
    Wciąż czekamy na jakieś akcje podbramkowe, bo piłkarze obu reprezentacji zdecydowanie się "wypalili" po tych kilku atakach.

34
    Mamy pierwsze, groźniejsze przewinienie i Dzagojew jako pierwszy wpisuje się do notesu sędziego po wejściu w nogi Ibrahimovicia.

32
    Całkiem dobrze zapowiadała się akcja przyjezdnych, ale Larsson pali całą sytuację! Zupełnie niepotrzebna strata żółto-niebieskich.

31
    Znów to Rosjanie starają się zagrozić defensywie Szwedów, ale ci dobrze spisują się w wypełnianiu przedmeczowych założeń. Znacznie nudniejsze momenty w Moskwie.

30
    Pół godziny gry za nami i wciąż bez bramek, chociaż sytuacji było sporo! Przypomnijmy, że Szwedzi mają 4 punkty przewagi nad Rosjanami w tabeli Grupy G.

28
    Żadna z drużyn nie może przenieść swojej gry pod szesnastkę przeciwnika. Piłkarskie szachy w ostatnich minutach.

27
    Uspokaja się trochę dzisiejsze spotkanie, które przeniosło się teraz do środkowej strefy boiska. Raz jedni przy piłce, raz drudzy.

25
    Żyrkow dośrodkowuje z lewej strony, ale Kokorin źle trafia w futbolówkę głową! Nie musiał nawet interweniować Isaksson.

24
    Zaczyna się dziać w tym spotkaniu! Z biegiem czasu oczywiście emocje będą wzrastały, a Rosja praktycznie musi dzisiaj wygrać, jeśli marzy o dalszej grze!

23
    Teraz to przyjezdni mają stały fragment gry w narożniku boiska! Dośrodkowanie na dalszy słupek i piłkę zgarnia Ibrahimović. Ten wypatrzył Durmaza i piłka wpada do siatki Akinfiejewa! Mamy kolejnego, nieuznanego gola, bowiem faulowali Szwedzi!

21
    Seria rzutów rożnych dla Rosjan, którzy próbują za każdym razem innego rozwiązania. Tym razem fauluje Żyrkow w walce o piłkę.

20
    Może podobać się gra Rosjan, którzy są nastawieni bardzo ofensywnie! Brakuje już tylko celnego trafienia! A może to Szwedzi wyprowadzą zabójczą kontrę?

19
    Ponownie swój atak rozpoczynają miejscowi! Szatow rozpędza się na prawym skrzydle i podaje ponownie do Szyrokowa! Isaksson broni z największym trudem, będzie tylko korner!

17
    Ekdal wygrał walkę z dwoma obrońcami w narożniku boiska, ale jego dośrodkowanie było zupełnie do nikogo. Od autu rozpoczną jednak Szwedzi.
    16. Szatow niecelnie!

16
    Znów bardzo groźnie atakują gospodarze! Oleg Szatow zbiega do zagrania na bliższy słupek i odpala strzał! Tuż obok bramki Isakssona, ale sygnały są już coraz poważniejsze!

15
    Niezbyt ciekawy pierwszy kwadrans już za nami! Szwecja jeszcze ani razu nie potrafiła zagrozić Akinfiejewowi. Rosja jest jednak znacznie bardziej pod ścianą!

14
    Obie drużyny powinny prezentować wyrównany poziom gry. Ostatnimi czasy Rosjanie jednak znacznie pogorszyli swoje postępy i gospodarze mają spore problemy w tych eliminacjach.

13
    Szwedzi w końcu postawili na pogranie piłką i wymieniają więcej podań we własnej strefie. Rosja nie naciska pressingiem.

11
    Przenieśli grę do przodu przyjezdni! Dobre zagranie na prawą stronę pola karnego i Ibrahimović zgrał piłkę głową wgłąb szesnastki! Tam byli już jednak defensorzy rosyjscy, którzy oddalili grę.

11
    Szwedzi blokują teraz ataki Rosjan, ale sami nie są w stanie wyprowadzić składnej akcji. Czy coś się zmieni w kolejnych minutach?

10
    Rosjanie pokazują, że będą dzisiaj groźni i powalczą o pełną pulę! Na razie znacznie przeważają nad swoimi rywalami.
    8. Nieuznana bramka gospodarzy!

8
    Dziuba zagrywa piłkę za linię obrońców do Szyrokowa! Ten miał przed sobą już tylko Isakssona i pokonuje golkipera! Rosjanie wpadają w szał radości, ale w powietrzu powiewa chorągiewka bocznego sędziego – spalony!

7
    Obie drużyny grają dość zachowawczo, ale zdarzają się wypady pod pole karne którejś z ekip. Brakuje jednak dokładności w ostatnich zagraniach.

5
    Szwedzi przejmują piłkę w środku pola, ale Forsberg nie opanowuje futbolówki przy linii bocznej i ta mu ucieka!

4
    W pierwszych minutach to gospodarze wykazują większą inicjatywę, ale jak na razie niewiele się wydarzyło. W poprzedniej akcji także było kilku obrońców asekurujących Dziubę.
    3. Szansa Dziuby!

3
    Pierwsza akcja Rosjan i od razu było groźnie! Dziuba dostaje długą piłkę w pole karne i przyjął ją tyłem do bramki! Napastnik decyduje się na przewrotkę, ale przestrzela nad bramkę!

2
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego Szwedów, ale goście zupełnie psują ten stały fragment gry. Arbiter musi używać gwizdka, bowiem było przewinienie.

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w bordowych strojach! Szwecja w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach. Kto dziś wygra?

1

Obie jedenastki wychodzą na Otkrytie Arenę w Moskwie! Przed nami hymny obu państw.

Niedługo zaczynamy! To spotkanie można śmiało nazwać tym "o życie" dla Rosjan! Czy gospodarze jeszcze się obronią?
    W dzisiejszych spotkaniach także może być ciekawie!

Rosja: Akinfeev – Ignashevich, V. Berezutski, Smolnikov, Denisov, Dzagoev, Shirokov, Shatov, Zhirkov, Kokorin, Dzyuba

Szwecja: Isaksson – Bengtsson, Antonsson, Granqvist, M. Olsson, Forsberg, S. Larsson, Ekdal, Wernbloom, Durmaz, Ibrahimović

Sędziowie: M. Clattenburg – S.Beck, S.Burt – G.Beswick.

Na spotkanie zapraszamy na godzinę 18 na lajfy.com! Już wcześniej podamy składy obu reprezentacji, więc bądźcie z nami!

Spotkanie poprowadzi dobrze znany z boisk Premier League pan Mark Clattenburg. To doświadczony arbiter, który miejmy nadzieję, świetnie sprawdzi się w sobotnim starciu.

Jeżeli Szwecja wygra z Rosją, to już możemy być pewni kto z tej grupy awansuje na Mistrzostwa Europy 2016 we Francji. Będą to oczywiście Szwedzi i Austriacy. Ciężko sobie wyobrazić, by ktoś inny mógł awansować z grupy G.

A jak wygląda sytuacja obu drużyn w grupie G? Szwecja jest na miejscu drugim, ustępuje jedynie niepokonanej Austrii(bilans 5-1-0). Szwecja wygrała trzy spotkania, trzy zremisowała i ani razu nie przegrała, co daje 12 punktów. Rosjanie dwa mecze wygrali, dwa przegrali i dwa zremisowali, czyli uzbierali razem 8 punktów.

Tego samego dnia Szwecja podejmowała u siebie Czarnogórę. Pewne zwycięstwo 3:1 zostało już przypieczętowane w pierwszej połowie. Pierwszą bramkę zdobył Marcus Berg, a kolejne dwie dołożył Zlatan Ibrahimović. Honorowe trafienie zaliczył Dejan Damjanović, który wykorzystał rzut karny.

Rosjanie w ostatnim spotkaniu eliminacyjnym podejmowali u siebie reprezentację Austrii. Zwyciężyli goście, którzy pewnie kroczą w stronę Euro 2016. Jedyną bramkę w tamtym meczu zdobył zawodnik FC Basel, Marc Janko. Tym samym Austriacy dopisali kolejne trzy punkty w tabeli.

Czas na spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy. O 18 zmierzą się Rosja i Szwecja!