Lyon – Bordeaux 1:3 (koniec) | Lorient – AS Nancy 0:2 (koniec) | Lille – Monaco 1:4 (koniec)
Bastia – Toulouse 2:1 (koniec) | Angers – Dijon 3:1 (koniec) | Guingamp – Montpellier 1:1 (koniec)
Olympique Lyon
1:3 (1:1)
Girondins Bordeaux
Sobota 10.09.2016, 17:00 • Parc Olympique Lyonnais • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 4
    Bordeaux wywozi z Lyonu komplet punktów!

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały na bramkę: 4:6. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 1:2. Faule: 14:7. (19:00:10)

Za nami bardzo interesujące spotkanie! Oba zespoły stworzyły sobie kilka obiecujących szans, ale to goście byli skuteczniejsi. Trzeba przyznać, że piłkarzom Bordeaux w znacznym stopniu pomogła czerwona kartka dla Maxime'a Gonalonsa, który osłabił zespół w 66 minucie. Olympique Lyon prowadził w tym starciu, ale stracił trzy bramki i ostatecznie przegrał to spotkanie. Dziękujemy, że ten czas spędziliście razem z nami!

90+5

90+5
    Goście przytrzymują futbolówkę przy narożniku.

90+4
    Loborde oddał strzał z ostrego kąta. Uderzenie zostało jednak zablokowane. Będzie rzut rożny.

90+3
    Trzeci gol sprawił, że emocje trochę opadły.

90+1
    Sędzia doliczył pięć minut.
    90. Jérémy Ménez (BOR) - 1:3

90
    Gol dla Bordeaux!

JÉRÉMY MÉNEZ strzelił z 12 metrów na bramkę Lopesa. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gospodarzy. Rykoszet kompletnie zmylił bramkarza Lyonu. Mamy 1:3!

88
    Strzał głową Tolisso. Piłka minimalnie przeciała nad poprzeczką!

88
    Cornet uprzedzony przez Palloisa. Korner dla Lyonu.

85
    Ghezzal przewrócił się w polu karnym gości. Jedenastka? Nic z tych rzeczy! Piłkarz gospodarzy obejrzał nawet żółty kartonik za symulowanie.

83
    Piekielnie mocny strzał Ferri'ego z 20 metrów. To było piękne uderzenie. Piłka minimalnie minęła bramkę. Wydawało się, że może trafić w samo okienko bramki Carrasso. Lyon na pewno dalej będzie atakował pomimo gry w osłabieniu.

82
    Oba zespoły wykorzystały już limit zmian.

82
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Rafael, na boisku pojawia się Lucas Tousart.

80
    Lacazette stracił piłkę w polu karnym rywali. Gospodarze jeszcze się nie poddali!

78
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Diego Rolán, na boisku pojawia się Gaëtan Laborde.

76
    Olympique Lyon teraz buduje akcję ofensywną. Gospodarze starają się wyrównać stan meczu.

75
    Rafael obejrzał żółtą kartkę za faul na Ménezie.

74
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Malcom, na boisku pojawia się François Kamano.

72
    Ghezzal fauluje Méneza. Przyjezdni błyskawicznie wykorzystali grę w przewadze.

71

Ounas dośrodkował ze stojącej piłki na głowę GRÉGORY'EGO SERTICA. Piłkarz gości skierował piłkę do siatki! Bordeaux na prowadzeniu, Lopes po raz drugi bezradny.

70
    Kolejne przewinienie piłkarza gospodarzy. Tym razem Ferri przekroczył przepisy.
    69. Maxime Gonalons (LYO)

69
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Sergi Darder, na boisku pojawia się Corentin Tolisso.

66
    Gonalons wylatuje z boiska i to całkowicie zasłużenie! Bardzo brzydki faul piłkarza Lyonu na Malcomie.

65
    Rezerwowy Cornet kapitalnie zagrał w pole karne do niepilnowanego Ghezzala. Strzał z 11 metrów został skierowany jednak wprost w Carrasso!

64
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Valentin Vada, na boisku pojawia się Abdou Traoré.

63
    Rafael potrzebował pomocy medycznej.

62
    Kontra gości zatrzymała się na obronie Lyonu. Dobrze zachował się Yanga-Mbiwa, którzy odebrał piłkę rywalowi.

61
    Lacazette wygrał główkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale strzał był lekki i wpadł w ręce Carrasso.

60
    Contento bardzo ostro zaatakował Lacazette'a. Żółta kartka dla obrońcy gości.

58
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Aldo Kalulu, na boisku pojawia się Maxwel Cornet.

57
    Morel ożywił się w drugiej połowie. Piłkarz Lyonu dośrodkował, ale piłkę na rzut rożny wybił jeden z obrońców Bordeaux. Contento przepchnął przy narożniku Rafaela, ale nie uchronił piłki przed wypadnięciem z boiska. Korner.

55
    Przewinienie gospodarzy na własnej połowie. Dośrodkowanie ze stojącej piłki minęło wszystkich znajdujących się piłkarzy w polu karnym i wpadło do "koszyka" Lopesa.

54
    Morel strzelił z dystansu. Lewy defensor gospodarzy oddał jednak bardzo niedokładne uderzenie. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę Carrasso.

52
    Olympique Lyon w posiadniu piłki. Dłuższa wymiana podań gospodarzy, którzy nie potrafili jednak zagrozić defensywie Bordeaux.

50
    Lacazette walczył o piłkę w okolicach pola karnego gości, ale przekroczył przepisy faulując Sabaly'ego.

49
    Malcom zagrał piłkę po ziemi w pole karne Lyonu, ale Yanga-Mbiwa uprzedził napastników gości i wybił piłkę poza pole karne.

47
    Na początku drugiej połowy piłkę posiadali gospodarze. Przydarzyła się im jednak łatwa strata...

46

Piłkarze już na murawie. Sekundy nas dzielą od rozpoczęcia drugiej połowy!
    Po pierwszej połowie jest remis 1:1. Czekamy na drugą część gry!

Po pierwszej połowie jest remis 1:1. Trzeba przyznać, że oba zespoły zaprezentowały zbliżony poziom, ale optyczna przewaga jest po stronie gości. Lyon szybko wyszedł na prowadzenie, ale w 34 minucie goście wyrównali stan meczu. W drugiej połowie na pewno wiele się wydarzy. Zostańcie z nami!

45+2

45+2
    Ounas mógł strzelić bramkę "do szatni". Napastnik gości oddał strzał z 17 metrów, ale piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Lopesa.

45+1
    Przebojowa akcja Ghezzala. Ładne podanie w kierunku Kalulu zatrzymało się jednak na stoperach Bordeaux.

45
    Sędzia do pierwszej połowy doliczył dwie minuty.
    42. Adam Ounas stanął przed świetną szansą.

42
    Doskonała okazja dla gości! Ounas kapitalnym podaniem obsłużył Rolana. Piłkarz Bordeaux nie wykorzystał jednak swojej szansy, ponieważ został zatrzymany przez obrońcę gospodarzy. Ounas miał szansę na dobitkę, ale jego uderzenie także nie znalazło się w siatce Lyonu. Świetna interwencja Lopesa!

41
    Ghezzal otrzymał podanie od Rafaela, ale w akcji ofensywnej podciął Ounasa. Rzut wolny dla przyjezdnych.

40
    Gonalons ucierpiał po starciu z Ménezem. Kapitan Lyonu jest już gotowy do gry.

39
    Posiadanie piłki rozkłada się praktycznie po połowie. Mecz jest bardzo wyrównany...

37
    Piłkarze Bordeaux chcą iść za ciosem. Przyjezdni budują kolejne ataki pozycyjne na bramkę gospodarzy.
    34. Malcom (BOR) - 1:1

34
    Strzelcem bramki MALCOM.

Ofensywni piłkarze Lyonu dwukrotnie stracili piłkę. Futbolówka trafiła do znajdującego się na 17 metrze Malcoma, który błyskawicznym strzałem zaskoczył Lopesa. Bramkarz był zasłonięty, ale wydaje się, że powinien zareagować lepiej. Już 1:1!

33
    Kolejne dośrodkowanie gości. Diakhaby wybił jednak piłkę poza własne pole karne.
    31. Sergi Darder nie powiększył prowadzenia...

31
    Kapitalne podanie z głębi pola do Dardera. Pomocnik gospodarzy uprzedził obrońców gości i znalazł się w świetnej sytuacji, ale przestrzelił.

29
    Malcom dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, ale Ménez przegrał pojedynek główkowy z defensorem Lyonu.
    26. Strzał Lacazette'a z rzutu wolnego.

26
    Lacazette oddał strzał, ale piłka leciała w kierunku Carrasso. Golkiper gości efektownie sparował futbolówkę poza światło bramki.

25
    Lacazette faulowany przed polem karnym gości. Lyon za chwilę stanie przed bardzo dobrą okazją z rzutu wolnego.

24
    Gospodarze budują kolejne ataki pozycyjne. Wydaje się, że w dalszym ciągu myślą o powiększeniu prowadzenia.

22
    Defensorzy gości szybko wyekspediowali piłkę po odbiciu od poprzeczki. Dzięki temu udało się im oddalić zagrożenie.

22
    Ghezzal z rzutu rożnego dośrodkował futbolówkę na nogę Diakhaby'ego. Obrońca Lyonu oddał bardzo silny strzał, ale piłka trafiła w poprzeczkę! Gospodarze mogli powiększyć prowadzenie!

20
    Diakhaby popisał się wzorową interwencją w defensywie. Obrońca Lyonu zatrzymał Ounasa, który w ostatniej chwili starał się wywalczyć korner. Stoper gospodarzy zachował się mądrze i to napastnik gości ostatnio dotknął piłkę.

19
    Ménez zagrał piłkę do znajdującego się przy lewym narożniku Contento. Lewy defensor gości dośrodkował, ale zbyt mocno. Piłka trafiła aż na aut.

18
    Ferri odebrał piłkę Plašilowi. Czech przerwał jednak akcję swojego rywala wybijając futbolówkę na aut.

16
    Teraz dłużej w posiadaniu piłki byli gospodarze. Goście przed własnym polem karnym zaatakowali jednak agresywniej i odebrali futbolówkę podopiecznym Genesio.

13
    Rzut wolny dla Bordeaux. Dośrodkowanie wyłapał "na raty" Lopes. Bramkarz gospodarzy szybko rozpoczął kontrę Lyonu, która została po chwili jednak przerwana i zamieniła się w atak pozycyjny.

12
    Uderzenie piłkarza gości ze stojącej piłki zatrzymał dobrze ustawiony mur.

11
    Darder na własnej połowie sfaulował Sabaly'ego. Anthony Lopes musi pozostać czujny, gdyż z 25 metrów można oddać bardzo groźny strzał z rzutu wolnego.

10
    Ghezzal na własnej połowie zatrzymał akcję pędącego po skrzydle Méneza.

8
    Rolan oddał strzał głową z bardzo dogodnej pozycji. Gracz Bordeaux nie skierował jednak futbolówki w światło bramki.

6
    Yanga-Mbiwa na własnej połowie przekroczył przepisy faulując Méneza.

5
    Piłkarze Bordeaux starają się przejąć inicjatywę.
    2. Aldo Kalulu (LYO) - 1:0

2
    Gol dla Olympique!
    Strzelcem bramki ALDO KALULU.

Ogromne zamieszanie! Akcję po lewym skrzydle przeprowadził Darder, który zagrał piłkę w pole karne do Lacazette'a. Francuz obsłużył KALULU, który nie dał szans Carrasso. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę i gol nie został uznany... Chwilę później zmiana decyzji i bramka gospodarzy stała się faktem! 1:0!

.

1
    W pierwszych sekundach spotkania piłka jest w posiadaniu gospodarzy.

1

Gospodarze wystąpią w białych koszulkach, goście natomiast zagrają na granatowo.

Oba zespoły już na boisku.

Piłkarze obu drużyn za chwilę wyjdą na murawę. Od pierwszego gwizdka arbitra dzielą nas już tylko minuty!

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Yanga-Mbiwa, Diakhaby, Morel – Ferri, Gonalons (C), Darder – Ghezzal, A. Lacazette, A. Kalulu.
    Rezerwowi: Gorgelin – Perrin, Tolisso, N`Koulou, Gaspar, Cornet, Tousart.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Pallois, Rolán, Contento – Vada, Sertic, Malcolm, Plašil (C) – Ounas, Ménez.
    Rezerwowi:Prior – Gajić, T. Touré, Kamano, A. Traoré, Laborde.

Główny: Ruddy Buquet
    Asystenci: Frédéric Cano, Guillaume Debart
    Techniczny: François Letexier..

Pod koniec letniego okna transferowego kontraktem z Bordeaux związał się Igor Lewczuk. Być może były obrońca warszawskiej Legii otrzyma swoją szansę już podczas konfrontacji z Olympique Lyon. Nieznacznym faworytem tego starcia są gospodarze ze względu na atut własnego boiska. Miejscowi fani mogą pomóc ekipie Macieja Rybusa w zdobyciu trzech punktów, ale na pewno nie będzie to łatwe zadanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na relację z tego spotkania!

Bordeaux także ma na swoim koncie sześć punktów. Piłkarze z Stade Matmut-Atlantique mają dla odmiany jednak zdecydowanie gorszy bilans bramek i z tego powodu są na ósmej pozycji w tabeli. W poprzednim meczu podopieczni Jocelyn Gourvennec pokonali na własnym stadionie Nantes 1:0. Jedyną bramkę strzelił Diego Rolan.
    Rafael Da Silva ma zapewnione miejsce w wyjściowej jedenastce zespołu z Lyonu.

Polscy kibice liczą na występ Macieja Rybusa, który po przenosinach z ligi rosyjskiej rozegrał w barwach Les Gones dwa spotkania. Wydaje się, że Rybus będzie ważnym ogniwem w układance Genesio na ten sezon. Polak tym spotkaniem będzie chciał wymazać z pamięci słaby występ reprezentacji Polski w Kazachstanie.

Olympique Lyon po rozegraniu trzech ligowych spotkań zajmuje w tabeli ligi francuskiej piątą pozycję. Podopieczni Bruno Genesio zwyciężyli dwa starcia, ale raz zostali pokonani. Miało to miejsce w ubiegłej kolejce, gdy ulegli na wyjeździe Dijon. Siłą napędową Les Gones jest Alexandre Lacazette, który na swoim koncie ma już... sześć bramek. To kolejny sezon, w którym napastnik Lyonu imponuje skutecznością. Francuz co okienko jest łączony z transferem do innego klubu, ale jak do tej pory zostaje wierny barwom Olympique Lyon. Niewykluczone, że w najbliższych dniach przedłuży swoją umowę.

W sobotnie popołudnie zostanie rozegrany bardzo interesująco zapowiadający się mecz w rozgrywkach Ligue 1. Olympique Lyon na Stade Gerland zmierzy się z Bordeaux. Oba zespoły początek sezonu mogą z całą pewnością zaliczyć do udanych. Jak ich losy potoczą się w czwartej kolejce?

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Sebastian Zwiewka

Gole: 2. A. Kalulu – 34. Malcom, 71. Sertic, 90. Ménez

Kartki:   75. Rafael (LYO), 85. Ghezzal (LYO) – 60. Contento (BOR)   66. Gonalons (LYO)

Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 1:2. Foule: 14:7.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael (82. Tousart), Yanga-Mbiwa, Diakhaby, Morel – Ferri, Gonalons (C), Darder (69. Tolisso) – Ghezzal, A. Lacazette, A. Kalulu (58. Cornet).
    Zmiany: Gorgelin – Perrin, Tolisso, N`Koulou, Gaspar, Cornet, Tousart.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Sertic, Pallois, Contento – Vada (64. A. Traoré), Plašil (C) – Malcom (74. Kamano), Ounas – Ménez, Rolán (78. Laborde),
    Zmiany: Prior – Gajić, T. Touré, Kamano, A. Traoré, Laborde, Lewczuk.

Techniczny: François Letexier.