Szwecja – Białoruś 4:0 (koniec) | Andora – Wyspy Owcze 0:0 (koniec) | Szwajcaria – Łotwa 1:0 (koniec)
Cypr – Estonia 0:0 (koniec) | Bośnia i Herc. – Gibraltar 5:0 (koniec) | Bułgaria – Holandia 2:0 (koniec)
Luksemburg – Francja 1:3 (koniec) | Portugalia – Węgry 3:0 (koniec) | Belgia – Grecja 1:1 (koniec)
Luksemburg
1:3 (1:2)
Francja
Sobota 25.03.2017, 20:45 • Stade Josy Barthel - Luksemburg • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa) • Grupa A

Faule: 18:8. (22:58:45)
    Zaczyna się robić ciekawie! Bułgaria wychodzi na 3. miejsce w tabeli, a Holandia traci drugie miejsce na rzecz Szwecji!

Chyba niewielu spodziewało się, że Luksemburg postawi tak ciężkie warunki wicemistrzom Europy! Francja wbiła gospodarzom 3 gole, ale wcale nie przyszły one z łatwością. W dodatku gdyby Luksemburczycy popisali się większą skutecznością, to także mieliby szansę na kolejne trafienia!
    Ostatecznie jednak nie dochodzi do niespodzianki i Francja umacnia się na pierwszym miejscu w Grupie A!
    Zwycięstwo Francji nad Luksemburgiem!

90+4

90+4
    Luksemburczycy zyskują jeszcze jeden rzut rożny i zdaje się, że to ostatnia okazja w tym spotkaniu! Arbiter w końcu łapie za gwizdek i kończy te zawody!

90+3
    Całe szczęście, że w drugiej połowie nie widzieliśmy już ani jednej żółtej kartki. Piłkarze uspokoili się po przerwie i widzimy płynną grę z obu stron.

90+2
    Serię rzutów rożnych mają teraz wicemistrzowie Europy. Dośrodkowanie Griezmanna na głowę Giroud, ale uderzenie ląduje bardzo daleko od bramki Schona. Prawdopodobnie nie będzie hat-tricka!

90+1
    Ładna akcja na lewym skrzydle w wykonaniu Mbappé, który próbował zagrywać do Giroud! Brakło dokładności i snajper z Francji nie sięgnął tej futbolówki!

90
    4 minuty dłużej potrwa to spotkanie!

89
    Jeszcze próbował coś zdziałać Jallet, ale jego prostopadłe podanie w ogóle nie miało adresata. Piłka w rękach Schona!

88
    W zasadzie nieustannie gościmy na połowie Luksemburga, który w głównej mierze okupuje własne pole karne. Brakuje jednak kolejnych sytuacji Francuzów, które potwierdziłyby tę przewagę.

87
    Zdaje się, że mecz jest już rozstrzygnięty i obie ekipy nie forsują specjalnego tempa gry. Luksemburg może chciałby coś strzelić, ale gospodarzom brakuje umiejętności na sforsowanie takiej defensywy.
    Giroud jest już 10. strzelcem w historii reprezentacji Francji!

85
    Ładna akcja Rabiota na lewej stronie pola karnego przeciwników. Próbował on dogrywać w okolice pola bramkowego, ale czujny pozostał tam Schon, który wypiąstkował zagranie Francuza!

84
    Wszystkie zmiany już wykorzystane, a więc obecni piłkarze zakończą te zawody! Czy Luksemburg jeszcze postara się o nutkę emocji w końcówce tego meczu?

83
    Zmiana w ekipie Francji: z boiska schodzi Blaise Matuidi, na boisku pojawia się Adrien Rabiot.

82
    Trzecia bramka dla Francji chyba rozwiała wszelkie wątpliwości odnośnie tego spotkania. Trójkolorowi utrzymają swoją pierwszą pozycję w Grupie A! W dodatku olbrzymie problemy ma Holandia, która przegrywa z Bułgarią!

81
    Zmiana w reprezentacji Luksemburga: z boiska schodzi Daniel da Mota, na boisku pojawia się Gerson Rodrigues.

80
    Ależ wejście zanotowałby Mbappé! Zawodnik AS Monaco otrzymał dośrodkowanie od Dembèlé, a zakończył tę akcję strzałem z ostrzejszego kąta! Zdaje się, że to Schon przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę własnej bramki!

78
    Mamy debiut młodziutkiego Kyliana Mbappé w reprezentacji Francji! Zmienia on zmęczonego Payeta.
    77. Olivier Giroud (FRA) - 1:3

77
    Gol dla Francji!

W zasadzie nic nie zapowiadało tej bramki dla Francji! Mendy idealnie dogrywa na głowę OLIVIERA GIROUD, który bez najmniejszego problemu pokonuje Schona i notuje drugie trafienie w tym meczu!

76
    Kwadrans do końca meczu, a to Luksemburg wyprowadza kolejną akcję ofensywną! Wszystko kończy się jednak w polu karnym Francuzów, gdy piłka wpada w zbyt duży gąszcz nóg obrońców!
    Mbappe już szykuje się do wejścia!

74
    Bensi starał się minąć Koscielnego, ale Francuz nie dopuścił do jego minięcia! Ostatecznie Bensi upada na murawę, ale bez żadnego przewinienia.

73
    Następne minuty upływają, a my wciąż czekamy na kolejne ataki z obu stron. Przydałaby się jakaś bramka po przerwie, Luksemburg z biegiem czasu będzie bardziej ryzykował!

72
    Bohnert próbował powalczyć o piłkę z Mendym, ale rezerwowy reprezentacji Luksemburga faulował w tej sytuacji francuskiego defensora.

71
    Nie będzie kolejnego uderzenia na bramkę Llorisa. Francuski golkiper nie ma dziś wiele pracy, ale kilka sytuacji gospodarzy było naprawdę groźnych. Gdyby miejscowi popisywali się lepszą skutecznością to byłoby bardzo ciekawie!
    20 minut do końca!

69
    Luksemburczycy bardzo konsekwentnie oddalają grę sprzed własnej bramki, a we Francji brakuje wykończenia. Może na boisku pojawi się to niedawne objawienie z Monaco – Mbappe Lottin?

68
    Czuć napięcie w tym meczu! Obie drużyny chciałyby zdobyć kolejne bramki, ale to nie jest takie łatwe. Wydawało się, że Francuzi nabiją dzisiaj kilka bramek europejskiemu słabiakowi, ale nic takiego nie ma miejsca!

66
    Jeszcze jedną okazję stworzyli sobie Trójkolorowi! Tym razem z sytuacyjnego woleja uderzał Matuidi, ale przymierzył prosto w obrońcę, będzie tylko rzut rożny dla Francji!

65
    Griezmann przed kolejną szansą na podwyższenie prowadzenia! Dostał on świetne podanie za obrońców, ale uderzał z ostrego kąta – Schon zatrzymuje snajpera Atletico!

64
    Długo trwały te przerwy, ale czas wrócić do tych zawodów! Tu jeszcze nic nie jest przesądzone i ewentualny remis Francji byłby chyba największą niespodzianką tej kolejki eliminacji! A Luksemburg wcale nie jest od tego daleki!

63
    Zmiana w reprezentacji Luksemburga: z boiska schodzi Mario Mutsch, na boisku pojawia się Florian Bohnert.

62
    Zmiana w reprezentacji Francji: z boiska znoszony na noszach zostaje Djibril Sidibé, a na boisku pojawia się Christophe Jallet.

61
    Lekarze i sędzia pokazują, że konieczna będzie zmiana za Sidibé. To już druga roszada wymuszona kontuzją zawodnika w tym meczu.

60
    Na murawę upadł Sidibé, który wymaga pomocy lekarskiej. Mamy chwilę przerwy, a tymczasem mija godzina gry!

59
    Luksemburg dąży do wyrównania! Da Mota dośrodkował piłkę prosto do Bensiego, który zgubił krycie obrońcy! Obrócił się z piłką i zdołał oddać strzał, który jednak zostaje zablokowany!

58
    Dembèlé próbuje akcji indywidualnej w polu karnym rywali! Minął jednego obrońcę, ale na drugim skończyła się zabawa i gospodarze oddalają zagrożenie! Francja w dalszym ciągu nie może odskoczyć.

57
    Znów zakotłowało się w polu karnym Luksemburga i upadł tam jeden z Francuzów. Nie będzie jednak trzeciego rzutu karnego w tym spotkaniu! Przynajmniej na razie.

56
    Teraz to Griezmann dośrodkował z rzutu wolnego! Zabrakło centymetrów, aby Umtiti sięgnął tę piłkę, a wówczas Schon miałby ogromne problemy między słupkami!

55
    Payet faulowany na połowie rywali. Philipps musi uważać, bo przecież ma już żółtą kartkę na swoim koncie. Za moment od rzutu wolnego rozpoczną goście.

54
    Świetnie rozpoczyna się ta druga połowa! Obie reprezentacje grają bardzo ofensywnie i zdaje się, że kolejne gole są tylko kwestią czasu! Czekamy więc!

53
    Stały fragment gry dla Trójkolorowych. Payet konsekwentnie bije piłki z rzutów wolnych i tym razem niewiele zabrakło, aby to Koscielny zamknął tę wrzutkę strzałem na bramkę!

51
    Ale gospodarze stworzyli sobie jeszcze lepszą sytuację! Dogranie na dalszy słupek i fatalnie urwał się Sidibé, który nie trafił w piłkę! Miał szansę zamknąć akcję da Mota, ale on także chybił! Powinien być remis!

50
    Groźny strzał Griezmanna zza pola karnego! Schon paruje piłkę do boku i już do dobitki rozpędzał się bodajże Payet! Schon naprawia swój błąd i wyłapuje futbolówkę!

49
    Schon wychodzi z bramki i ładnie piąstkuje dośrodkowanie dogrywane z lewego skrzydła przez Mendy'ego! Nikt nie doskoczył do dobitki, a przecież bramka została pusta!

48
    Wrzut z autu gospodarzy i piłka wlatuje w pole karne Llorisa, który pewnie ją chwyta! Szybkie rozegranie do obrońców i Trójkolorowi już rozpędzają się z kolejną akcją ofensywną.

47
    Luksemburg ma dziś ochotę na wielkie granie! Gospodarze po raz kolejny wpadają w szesnastkę utytułowanych przeciwników, ale Umtiti przerywa ich zamiary!

46
    Piłkę do gry po przerwie wprowadzają Francuzi! Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady, a więc kontynuujemy w tych samych ustawieniach.

46

Piłkarze powoli wracają na murawę. Za moment rozpocznie się końcowe 45 minut!
    Griezmann potwierdza swoją formę statystykami w reprezentacji:

Bardzo ciekawa pierwsza odsłona już za nami! Ku naszemu zdziwieniu mecz jest bardzo wyrównany i Francja prowadzi zaledwie 2:1! Luksemburg co prawda wyrównał po rzucie karnym, ale gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji!
    Co zobaczymy po przerwie? Koniecznie zostańcie z nami!
    3 gole do przerwy!

45+3

45+3
    Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się przed przerwą. Francuzi szanują posiadanie piłki i wymieniają spokojne podania na własnej połowie. Arbiter zaprasza piłkarzy do szatni!

45+1
    Rzut wolny dla Francuzów. Po raz kolejny do piłki podbiega Payet, ale tym razem uderza kilkanaście centymetrów nad poprzeczką bramki Schona!

45+1
    3 minuty dłużej potrwa ta pierwsza połowa! To głównie przez kontuzję Morisa.

45
    Kolejne przewinienia, które dodatkowo zwalniają grę. Jeszcze jedną kartkę zgarnia Philipps, który także wykluczył się z następnego meczu reprezentacji!

43
    Arbiter wraca do wcześniejszej sytuacji i postanowił ukarać Joachima za faul na Dembèlé. Joachim nie zagra w kolejnym meczu.
    42. Matuidi uderza w słupek!

42
    Ależ bomba z dystansu w wykonaniu Matuidiego! Piłka leciała po ziemi, ale nie sięgnął jej Schon! Futbolówka odbija się jeszcze od słupka i nie ma kolejnego gola w tym spotkaniu!

42
    Ogromne zamieszanie pod bramką Llorisa i to mogło się skończyć naprawdę groźnie dla Trójkolorowych! Ostatecznie oddalają grę sprzed własnej szesnastki!

41
    W dalszym ciągu przebywamy na połowie przyjezdnych! Luksemburg umie utrzymać się przy piłce i gospodarze pokazują naprawdę ładne przygotowanie do tego spotkania!
    Francja zawsze mogła liczyć na Griezmanna!

40
    Wchodzimy w decydujące minuty tej emocjonującej pierwszej odsłony! Czy Luksemburg stać na drugie wyrównanie? Przewaga Francji wcale nie jest tak ogromna, jak moglibyśmy się spodziewać!

38
    Gospodarze nie dają za wygraną i także przechodzą do ofensywy! Ładna wrzutka w pole karne, która natychmiast zostaje oddalona poza linię końcową przez francuskich obrońców -będzie rzut rożny!
    37. Antoine Griezmann (FRA) - 1:2

37

Rozstrzelały się obie reprezentacje! ANTOINE GRIEZMANN ponownie daje prowadzenie reprezentacji Trójkolorowych i na razie mamy stuprocentową skuteczność z jedenastek!

36
    Da Mota fauluje we własnej jedenastce i mamy drugiego karnego w tym spotkaniu! W dodatku żółtą kartką zostaje ukarany pomocnik Luksemburga.

36
    Rzut karny dla Francuzów!!!

35
    Giroud domaga się żółtych kartek dla rywali! Snajper Francji jest teraz niemiłosiernie traktowany i przyjezdni wcale nie mają tutaj łatwej przeprawy!
    34. Aurélien Joachim (LUX) - 1:1

34
    Gol dla Luksemburga!

A jednak! Francja cieszyła się z prowadzenia zaledwie kilka minut! AURÉLIEN JOACHIM doprowadza do wyrównania po pewnym strzale z 11. metrów! Spotkanie zaczyna się od nowa!
    32. Blaise Matuidi powoduje rzut karny:

32
    Spore zamieszanie w szesnastce gości, a Matuidi dodatkowo powalił jednego z rywali! Będzie żółta kartka dla obrońcy Francji i jedenastka dla miejscowych!

32
    Rzut karny dla Luksemburgu!!!

31
    Luksemburg wyprowadza akcję ofensywną i będziemy mieli rzut rożny dla miejscowych! Wiemy, jakie zamieszanie potrafią wywołać stałe fragmenty!

30
    Pierwsze pół godziny gry już za nami! Luksemburg wszedł w ten mecz z dużym zaangażowaniem, ale różnica klas jest ogromna. Nie odbierajmy jednak szans gospodarzom.

29
    Gospodarze będą mieli niezmiernie ciężkie zadanie, aby powstrzymać rozpędzonych wicemistrzów Europy! Wiemy, że Francuzi potrafią być bardzo skuteczni i potrzebują niewielu akcji, aby wypracować sobie dużą przewagę.
    28. Olivier Giroud (FRA) - 0:1

28

Trójkolorowi dopinają swego i otwierają wynik tego spotkania! Sidibé świetnie dostrzegł wolnego w polu karnym OLIVIERA GIROUD, a snajper Arsenalu nie miał problemów z pokonaniem Schona!

27
    Znów gramy z narożnika boiska Luksemburgu! Dośrodkowanie Payeta, a futbolówka spada prosto na głowę Umtitiego, który wyskoczył ponad obrońców! Sporo od bramki Schona, obrońca Francji powinien to lepiej wykończyć!

26
    39 – 61 % w posiadaniu piłki na korzyść Francji!

25
    Dobrze w ten mecz wchodzi wprowadzony Schon, który notuje pierwszą interwencję! Pewny chwyt rezerwowego bramkarza z Luksemburgu i Francja znów pozostaje z niczym!

24
    Francuzi mają kolejny rzut wolny zaraz przed polem karnym przeciwników! To idealna okazja dla Payeta, który spróbuje zaskoczyć defensywę gospodarzy! Wciąż czekamy na pierwsze trafienia.

23
    Sidibe ponownie podłączył się na prawej flance i tym razem zdołał wywalczyć kolejny rzut rożny dla swojej ekipy. Czy coś z tego wyniknie?

22
    Długo trwała ta przerwa w grze, ale już możemy wrócić do kontynuowania tego spotkania! Akcją na lewym skrzydle próbował popisać się Sidibe, ale ostatecznie upada on przed szesnastką! Od rzutu wolnego rozpocznie jednak Luksemburg.

21
    Wymuszona kontuzją roszada w reprezentacji Luksemburgu: z boiska schodzi Anthony Moris, na boisku pojawia się Ralph Schon.

20
    Moris o własnych siłach opuszcza plac gry i nie jest w stanie kontynuować tego meczu! Będzie pierwsza wymuszona roszada w ekipie gospodarzy.

19
    Niestety Moris ponownie upada na murawę i to będzie chyba poważniejsza kontuzja bramkarza Luksemburgu. Już do szybkiej rozgrzewki ruszył rezerwowy golkiper.

18
    Na spalonym był teraz napastnik Luksemburgu, który nie przypilnował linii ustawienia obrońców. Trzeba wracać, bowiem goście rozpoczynają bardzo szybko i odpowiadają!

17
    Wracamy do gry. Francuzi bardzo ładnie oddają futbolówkę przeciwnikom i miejscowy golkiper za moment wznowi grę do swoich obrońców. Już nacierają Francuzi!

16
    Moris jeszcze narzeka na uraz nogi. Mamy medyków na murawie i to będzie dłuższa przerwa, bowiem bramkarza nie można ściągnąć za linię.

15
    Jeszcze lepsza okazja Griezmanna, który wyszedł z akcją sam na sam z bramkarzem! Próba kąśliwego strzału z prostego podbicia, ale nie zaskoczyło to Morisa, który świetnie interweniuje!

14
    Do futbolówki podbiega Griezmann i Francuz niewiele przestrzela! Futbolówka poleciała dosłownie centymetry nad poprzeczką bramki Morisa!

13
    Philipps fauluje Dembèlé i arbiter przerywa zawody! Jeszcze obejdzie się bez kartki, ale Francuzi będą mieli świetną okazję do otwarcia wyniku bezpośrednio ze stałego fragmentu! Czekamy!

12
    Francuzi na razie głównie próbują akcji oskrzydlających. Wrzutka Mendy'ego z lewej flanki, ale piłka nie miała żadnego adresata. Dzielnie bronią się Luksemburczycy.
    Spora grupa kibiców z Francji!

10
    Przypomnijmy, że swoje dzisiejsze spotkanie wygrała Szwecja, która włącza się w walkę o zwycięstwo w Grupie A! Francja miała zapas 3 punktów, ale musi to potwierdzić dzisiejszym zwycięstwem z najsłabszą drużyną w tabeli.

9
    Przyjezdni grają w kolejnego stałego fragmentu, tym razem z rzutu rożnego. Dośrodkowanie wpada w szesnastkę, ale nic więcej – zagrożenie oddalają miejscowi obrońcy!

8
    Bardzo dobra wrzutka Payeta prosto na głowę Giroud! Francuski snajper uderza w okolice słupka, ale na posterunku był Moris – ładna interwencja!

7
    Tym razem przewinienie popełnił Philipps, który sfaulował rozpędzającego się Mendy'ego. Francja rozpocznie od rzutu wolnego, do piłki już podchodzi Payet!

6
    Świetne wrażenie w pierwszych minutach sprawia Luksemburg! Teraz to Bensi urwał się francuskim obrońcom i popędził w stronę bramki Llorisa! Został dogoniony przez obrońcę, ale jeszcze zdołał oddać strzał w światło bramki!

5
    Dobra akcja kapitana Luksemburgu – Mutscha! Ten wpadł w szesnastkę Francuzów, ale Umtiti naprawił swój błąd i odebrał piłkę przeciwnikowi! To mogła być groźna akcja ze strony miejscowych!

4
    W końcu gospodarze przedostają się na połowę Francuzów. Próba dogrania w pole karne, ale futbolówkę pewnie odebrał bodajże Koscielny. Francja opuszcza swoją strefę boiska.

3
    Dobry rajd na prawym skrzydle w wykonaniu Dembèlé, ale dośrodkowanie w stronę Giroud było już bardzo niecelne. Od bramki za moment wznowi Moris.

2
    Dość chaotyczne te pierwsze momenty rywalizacji. Obie drużyny starają się zyskać inicjatywę w środkowej strefie boiska, ale dochodzi do sporej liczby niecelnych podań.

1
    Dzisiejsze zawody rozpoczynają zawodnicy z Luksemburgu, którzy grają w czerwonych strojach! Francja dziś w całości na biało. Czy to będzie łatwe zwycięstwo Trójkolorowych?

1

Arbiter wyprowadza obie reprezentacje na murawę! Przed nami hymny obu państw oraz przywitanie zawodników!
    Rozgrzewka w pełni:

Luksemburg: Moris – Jans, Ch. Martins, Chanot, Malget – Philipps – Bensi, Gerson, Mutsch (C), da Mota – Joachim.

Rezerwowi: Czekanowicz, Schon – Bohnert, Carlson, Deville, Rodrigues, Hall, Mahmutović, Marques, S. Thill, Turpel, Veiga.

Francja: Lloris (C) – Sidibé, Koscielny, Umtiti, Mendy – Kanté, Matuidi – Dembèlé, Griezmann, Payet – Giroud.

Rezerwowi: Aréola, Costil – Bakayoko, Gameiro, Jallet, Kurzawa, Lemar, Mbappé, Rabiot, Thauvin, Rami, Tolisso.

Sędziowie: Andris Treimanis (Łotwa).
    Pełne zestawienia kadrowe:

Znamy ustawienie Francuzów!

Czy zobaczymy sporą liczbę bramek na Stade Josy Barthel w Luksemburgu? Wiemy, że w ekipie Trójkolorowych nie wystąpi Paul Pogba, który ma przerwę za kartki. Do wykazania się będą mieli okazję inni zawodnicy, którzy z pewnością nie popuszczą słabszym rywalom.
    Zapraszamy Państwa do śledzenia relacji z tego pojedynku na naszym portalu!

Luksemburg jest tą reprezentacją, z którą najlepsze drużyny zapewne będą sobie poprawiały statystyki. Ekipa z Księstwa do tej pory zdołała wywalczyć jeden punkt, po remisie z Bułgarią. Reszta spotkań zakończyła się porażkami, a starcie z Francją prawdopodobnie będzie najbardziej bolesne.
    Ostatnio furorę w Europie i Monaco robi młodziutki Kylian Mbappe Lottin. Czy tym razem pojawi się na murawie?

Francuzi idą przez te eliminacje jak burza, chociaż przytrafiło się jedno potknięcie z Białorusią, zakończone remisem! Pozostałe mecze ze Szwecją, Bułgarią oraz Holandią zakończyły się zwycięstwem. Chyba nikt nie wierzy w to, że tym razem miałoby się to zmienić.