Warta – Olimpia E. 1:2 (koniec) | Puszcza – Błękitni 2:0 (koniec) | Rozwój – Stal S. W. 2:2 (koniec)
Gryf – Odra O. 1:0 (koniec) | Legionovia – Polonia B. 3:0 (koniec) | Siarka T. – Kotwica 2:1 (koniec)
GKS Bełchatów – Polonia W. 2:1 (koniec)
Gryf Wejherowo
1:0 (0:0)
Odra Opole
Sobota 25.03.2017, 16:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • 23. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Nic tak nie motywuje rywala jak spotkanie z liderem. Na Wzgórze Wolności w najbliższy weekend zawita zespół Odry Opole który po 22 kolejkach zajmuję pierwsze miejsce w ligowej tabeli i już wiadomo że mimo ewentualnej porażki utrzyma tą lokatę. Początek tego meczu w sobotę o godzinie 16. Nie może nas tam zabraknąć aby przeprowadzić relację z tego meczu.

Gryf Wejherowo po dwóch zwycięstwach na wiosnę przed tygodniem doznał smaku pierwszej porażki w rundzie rewanżowej z ostatnią w tabeli Polonią Bytom. Mecz był bardzo wyrównany ale zwycięża ten kto strzeli o jedną bramkę więcej. Mimo zwycięstwa nad Gryfem Polonia nie poprawiła swojej lokaty. Gryf natomiast jest na 11 miejscu i ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Jeszcze przed meczem działaczom z Wejherowa udało się pozyskać kolejnego nowego zawodnika.

Gdyby przed sezonem ktoś powiedział że Odra Opole będzie liderem rozgrywek po 22 kolejkach z czterema punktami przewagi nad drugim zespołem nikt nie wziąłby tego na poważnie. Dziś już wiemy że to nie piękny sen piłkarzy Odry a rzeczywistość. Beniaminek rozgrywek gra bez kompleksów pokonując kolejnych rywali. W czterech ostatnich kolejkach zgromadzili oni komplet punktów co stawia ich w roli faworyta tego meczu.

Przed tygodniem Odra Opole pokonała spadkowicza z pierwszej ligi GKS Bełchatów 3-1 mimo że to podopieczni Mariusza Pawlaka zdobyli pierwszą bramkę. Na trafienie Flaszki odpowiedzieli Niemczyk, Nowak i Wodecki co spowodowało że trzy punkty zostały w Opolu.

W rundzie jesiennej Odra wygrała 2-1 z Gryfem. Drugiego gola gospodarze zdobyli na pięć minut przed końcem spotkania. Ostatni raz kiedy Odra gościła w Wejherowie to rok 2014 i pamiętny sezon kiedy to oba zespoły opuściły drugą ligę. Wtedy również padł wynik 2-1 dla Odry. Czy Gryfowi w końcu uda się ograć rywali z Opola? Na to pytanie odpowiedź poznamy już za kilkanaście godzin.

Mecz jutro a my już dziś serdecznie zapraszamy do spędzenia tego wiosennego popołudnia z nami śledząc relację ze starcia między Gryfem Wejherowo a Odrą Opole tylko na portalu Lajfy.com

Gryf Wejherowo: Leleń – Brzuzy, Czerwiński, Dampc, Kamiński, Klimczak, Łysiak, Mońka, Nadolski, Wicki, Czychowski

Rezerwowi: Ferra, Chwastek, Goerke, Tomczak, Vatseba, Wicon, Małolepszy

Odra Opole: Weinzettel – Brusiło, Kowalski, Bodzioch, Sobczyński, Wepa, Peroński, Nowak, Gancarczyk, Wodecki, Skrzypczak

Rezerwowi: Kowalczyk, Przystalski, Stasiowski, Sypek, Wolny, Wrzesień

Sędziowie: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).

1

1
    Mecz rozpoczynają piłkarze Gryfa Wejherowo.

2
    Blokowany w narożniku boiska był Wodecki nie udało mu się dośrodkować w pole karne.

3
    Kolejna akcja gości Gabriel Nowak wystawił piłkę na przed pole ale nie było tam nikogo kto by mógł zamknąć tą akcję strzałem.

4
    Podanie do Klimczaka w szesnastkę gości, z bramki wychodzi Weinzettel i pewnie łapie piłkę.

5
    Początek meczu dla przyjezdnych cała czas są oni w posiadaniu piłki.

6
    Uderzenie Łysiaka trafia w nogi jednego z obrońców.

8
    Gryf gra pod słonce pierwszą połowę można pokusić się o jakiś strzał z dystansu. Brzuzy do spółki z Mońką poradzili sobie z Marcinem Wodeckim.

9
    Wyszli z kontrą piłkarze Gryfa ale podanie z prawej strony Czychowskiego było bardzo niecelne i całą akcja zakończyła się przejęciem piłki przez Kowalskiego.

10
    Po ograniu rywala dośrodkował Klimczak ale nie trafił Czerwiński jeszcze chciał poprawiać zza pola karnego Łysiak ale i on uderzył słabo i niecelnie.

11
    Tomasz Wepa faulował rywal będzie okazja na dośrodkowanie. Piotr Łysiak podchodzi do piłki ale wrzuca bardzo słabo.

12
    Po początkowej przewadze Odry mecz się wyrównał. Z prawej strony blokowane jest dośrodkowanie Marka Gancarczyka.

14
    Od własnej bramki goście przygotowują kolejną akcje.

15
    Wygrał Wicki walkę o piłkę z obrońcą ale nie zdołał nic więcej z tej akcji wycisnąć. Szybko kolejny defensor z Opola przejął piłkę.

16
    Starcie bramkarza Odry z Mońką w polu karnym. Sędzia chwilę wcześniej odgwizduję jednak pozycję spaloną.

17
    Z wolnego zagrana piłka w szesnastkę Gryfa miał problemy ze złapaniem piłki Leleń ale był również faulowany co nie uszło uwadze arbitra.

18
    Zbyt lekko Mońka dogrywał w pole karne mógł to lepiej zrobić.

19
    Daleko Łysiak na lewą stronę do Klimczaka, pomocnik Gryfa jest uprzedzony jednak przez obrońce i tylko aut dla gospodarzy.

20
    Zdecydowanie ruszył do przodu Gabriel Nowak przejął przed polem karnym piłkę i w sytuacji sam na sam z Leleniem nie udało mu się zdobyć bramki. Jak do tej pory najlepsza okazja w tym meczu .

21
    Po rzucie rożnym dla Gryfa piłka spada na przed pole a tam faulowany jest Sobczyński. Od wolnego zaczynają goście.

22
    Kolejna szybka akcja Odry zagranie w pole karne i z trudnej pozycji uderzał Skrzypczak i nie trafił w światło bramki.

23
    Faulowany Nadolski szybko rozegrany wolny. Zagranie w kierunku Czychowskiego ale nie udało mu się opanować piłki.

24
    Dobra wrzutka Wodeckiego i Kamińkiemu udało się wybić piłkę. Miał on już za plecami dwóch rywali.

25
    W ostatnich minutach ponownie goście nieco przyspieszyli i od razu mieli okazję na bramkę.

27
    Jak to się mówi akcja z niczego zagranie w pole karne do Wickiego a ten strzałem z głowy trafia w poprzeczkę. Weinzettel tylko wzrokiem odprowadzał futbolówkę.

28
    Szybko chcieli się odgryźć przyjezdni ale uderzenie Wodeckiego obok słupka.

29
    Po raz kolejny z wolnego próbował dośrodkować Łysiak ale i tym razem ta wrzutka nie była specjalnie udana.

30
    Pół godziny gry za nami i nadal bez bramek w Wejherowie.

31
    Przed polem karnym Gryfa faulowany jest zawodnik Odry. Z narożnika pola karnego uderzał Gancarczyk. Ładny techniczny strzał w długi róg z tymże niecelny.

32
    Kolejny rożny dla Gryfa. Mocne dośrodkowanie ale Wicki minął się z piłką.

33
    Kontra gości trzech na trzech i powracający Klimczak przerywa podanie do Skrzypczaka.

34
    Z prawej strony wrzuca piłkę Łysiak. Za niskie to dośrodkowanie i piłkę z pod własnej bramki wybija Brusiło.

35
    Pod bramką Gryfa tym razem Rafał Brusiło starał się dośrodkować ale nie wyszło mu to zagranie.

36
    Bardzo dobre podanie w tempo do Szymona Skrzypczaka który mając przed sobą tylko Lelenia zbyt mocno uderza i posyła piłkę ponad poprzeczką.

37
    Do końca walczył o piłkę Czychowski ale nie zdołał zatrzymać piłki w boisku.

38
    Trzecia okazja dla Odry. Z lewej strony Wodecki idealnie zagrał do Gancarczyka. Ten przyjął sobie piłkę pięć metrów przed bramką i trafił wprost w bramkarza Gryfa!!!

39
    Bez wątpienia bohaterem pierwszej połowy w zespole Gryfa jest Leleń !!

40
    Długo trzymał piłkę przy nodze Wicki aż w końcu zdecydował się na podanie do Klimczak. Zrobił to jednak mało precyzyjnie.

41
    Dośrodkowywał Dampc piłkę głową zgrał Klimczak do Wickiego ale ten stał plecami do bramki i nie miał jak dobrze złożyć się do tego strzału.

42
    Żółtą kartkę otrzymuje Peroński (Odra Opole).

43
    Podniósł się z murawy Wicki. Gramy dalej. Rzut wolny wykonywać będzie Łysiak ale po raz kolejny nie jest to najlepsze dośrodkowanie tego zawodnika.

45
    Kolejna okazja dla Odry. Po dośrodkowaniu z rożnego uderzał Gancarczyk z bramki nie wyszedł Leleń a piłka o centymetry mija słupek bramki.

45+1

Do przerwy bez bramek w Wejherowie choć prawdę mówiąc goście powinni mieć do siebie pretensję że jeszcze nie prowadzą. Cztery bardzo dobre okazję do otwarcia wyniku w tym meczu zaprzepaszczone. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem w poprzeczkę Wickiego. Jeśli poprawią celowniki goście to w drugiej połowie z pewnością zobaczymy jakieś bramki. Tymczasem przed nami 15 minut przerwy a po nie wracamy na drugą połowę.

46

46
    Gramy dalej do drugiej połowy oba zespoły przystępuję bez zmian.

47
    Przy lini bocznej faulowany jest Brzuzy. Dośrodkowanie w pole karne trąca piłkę Czychowski ale ta spada wprost pod nogi defensorów Odry.

48
    Z rożnego zagrywał Łysiak, w polu karnym pierwszy do piłki dopada Nadolski i uderza minimalnie obok słupka !!

49
    W polu karnym Mońka uderza po ziemi ale broni Weinzettel. Lepiej w tą drugą połowę weszli gospodarze,

50
    Żółtą kartkę otrzymuje Brzuzy (Gryf Wejherowo).

52
    Stały etatowy wykonawca wolnych Łysiak po raz kolejny wrzuca w pole karne. Grę przerywa sędzia bo przed polem karnym leży jeden z piłkarzy Gryfa. Ciężko powiedzieć co mu się stało?

53
    Wznawiamy grę. W ataku nadal piłkarze gospodarzy.

54
    Na spalonym złapany został Gabriel Nowak.

55
    Poza boisko wybija piłkę Kamiński nie chciał ryzykować czując już na plecach oddech Gancarczyka.

56
    Kontra Gryfa w pole karne wpadł Wicki i chyba lepszym wyjściem byłoby uderzać na bramkę a nie szukać podania do Czychowskiego. Zabrakło w tej akcji zdecydowania zawodnikowi Gryfa.

57
    Szykują się zmioany

58
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Czychowski, na boisku pojawia się Chwastek.

58
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Kowalski, na boisku pojawia się Wolny.

59
    Ładnie Wolny podał na wolne pole w polu karnym do Skrzypczaka ale w ostatniej chwili podanie przeciął Brzuzy.

60
    Klimczak z pola karnego zagrywa do Łysiaka ten w pełnym biegu potężnie uderzył na bramkę Odry. szkoda tylko że piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

61
    Żadnemu z piłkarzy Gryfa nie udało się zamienić tego dośrodkowania Łysiaka na strzał. Od bramki Weinzettel.

62
    Przejęli piłkarze Odry piłkę w środku pola Wolny zagrywał do Gancarczyka który zdecydował się na uderzenie. Piłka poleciała w światło bramki ale ten strzał był jednak trochę za słaby i Leleń bez problemu broni.

63
    Klimczak do Łysiak a Łysiak podaje w aut....

64
    Druga połowa meczu toczy się w bardzo szybkim tempie. Akcja za akcje tylko bramek brakuję.

65
    Dwadzieścia minut drugiej połowy za nami. Nikt nie odstawia nogi walka na całym boisku.

66
    Do strzału z głowy złożył się Tomasz Wepa ale piłka o kilka metrów minęła lewy słupek.

67
    Słabe podanie Nowaka ...wprost do Lelenia.

68
    Odra przy piłce ale nie mają goście pomysłu na tą akcję. Kolejni zawodnicy z ławki pojawią się zaraz na murawie.

70
    Nieco słabsze te ostatnie minuty. A teraz jak na przekór moim słowom Łysiak uderza minimalnie obok słupka.

71
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Gancarczyk, na boisku pojawia się Wrzesień.

72
    Z lewej strony zagrywał Klimczak do Wickiego. Krzysztof Wicki chyba nie najlepiej ułożył nogę do tego strzału bo jego uderzenie było bardzo niecelnie.

73
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Czerwiński, na boisku pojawia się Wicon.

75
    Dwie z rzędu wrzutki w pole karne Gryfa ale zarówno pierwsza jak i druga nic nie przyniosła zespołowi Odry. Kwadrans do końca meczu.

76
    Faulowany w środku boiska jest Skrzypczak.

77
    Po dośrodkowaniu Wodeckiego zrobiło się małe zamieszanie w polu karnym Gryfa. Piłka była nerwowo wybijana ale żadnemu z piłkarzy Odry nie udało się uderzyć na bramkę.

78
    Doczekamy się tych bramek w tym meczu czy nie?? sytuacje są ale piłka jak nie chciała wpaść do bramki tak nadal nie chce.

80
    Jeden i drugi trener mocno przeżywają ten mecz . Stoją przy linii bocznej i cały czas podpowiadają coś swoim zawodnikom.

81
    Łysiak zagrywał z rożnego ale nie udało się tej akcji zakończyć strzałem. Tymczasem goście ruszyli z kontrą tracąc po chwili piłkę.

83
    Tempo spadło, trochę kopaniny zrobiło się na boisku.

84
    Po mistrzowsku piłkę w polu karnym karnym opanował ROBERT CHWASTEK kapitalnie ograł dwóch rywali i pewnie uderzył obok bramkarza w długi róg bramki

85
    Uderza Klimczak zza pola karnego ale nad poprzeczką poszybowała piłka.

86
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Łysiak, na boisku pojawia się Vatseba.

87
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Stasiowski.

88
    Odra stara się zdobyć bramkę wyrównującą ale Gryf dobrze się broni kilka minut dzieli gospodarzy od zwycięstwa w tym meczu.

89
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Sobczyński, na boisku pojawia się Sypek.

90
    Wolny dla Odry z około 28 metrów.

90
    Radzą sobie piłkarze Gryfa z tą wrzutką a sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowych 90.

90+1
    Faulowany Wicki, nie spieszy się Gryfowi czas działa na ich korzyść.

90+2
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Klimczak, na boisku pojawia się Tomczak.

90+3

Jak mówi stare porzekadło piłkarskie nie wykorzystane sytuację się mszczą. Odra miała cztery kapitalne okazje w pierwszej połowie i wszystkie zmarnowała. Gryf po bramce Chwastka wygrywa trudny mecz i pokonuję lidera.Było to bardzo dobre spotkanie toczone w szybkim tempie. Dziś to już wszystko na trybunach trwa święto piłkarze z kibicami cieszą się trzema punktami a ja zapraszam na kolejne relację na portalu Lajfy.com; Miłego popołudnia i do zobaczenia na kolejnych meczach. (17:53:44)