Stomil – Stal M. 0:4 (koniec) | Wigry – Sandecja 0:1 (koniec) | Znicz – Wisła Pu. 0:3 (koniec)
Chojniczanka – GKS T. 1:4 (koniec) | Chrobry – Pogoń Sdl. 2:0 (koniec) | Bytovia – Górnik Z. 0:1 (koniec)
Zagłębie S. – Podbeskidzie 0:0 (koniec) | Olimpia G. – MKS Kluczbork 2:0 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
0:1 (0:1)
Górnik Zabrze
Sobota 15.04.2017, 16:00 • Stadion MOSiR, Bytów • Fortuna 1 Liga • 26. kolejka

Dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje. (17:56:17)

Bardzo słaby początek pierwszej połowy w wykonaniu Bytovii, który w dużym stopniu zaważył na wyniku spotkania. Górnik utrzymał prowadzenie i wywozi z Bytowa 3 punkty.

90+4

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Karwot (Górnik Zabrze).

90+2
    Dobre uderzenie Klichowicza z dystansu, ale futbolówkę łapie Loska.

90
    Co najmniej 4 minuty dolicza arbiter główny.

87
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Arcon, na boisku pojawia się Żurkowski.

85
    Ostatnie 5 minut nadziei Bytovii na wyrównanie. Gospodarzom brakuje sfinalizowania akcji.

82
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Kurzawa, na boisku pojawia się Olszewski.

80
    Przed nami ostatnie 10 minut. Jednak niewiele zmienia się na placu gry. Górnik kontroluje spotkanie, Drutex-Bytovia rozgrywa piłkę, ale niewiele z tego wynika.

74
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Wolsztyński, na boisku pojawia się Urynowicz.

72
    Szybko wykorzystane zmiany jak na razie nie pomagają Bytovii w zdobyciu bramki wyrównującej. Bytovia rozgrywa piłkę, ale niewiele z tego wychodzi.

64
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Rzuchowski, na boisku pojawia się J.Bąk.

61
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Ploj, na boisku pojawia się Wacławczyk.

61
    W ostatnich minutach dłużej przy futbolówce utrzymują się zawodnicy gospodarzy. Górnik ostatnio nieco cofnął się do defensywy.

58
    Kolejne minuty mijają, a sytuacja na boisku nie ulega zbytnio zmianie. Bytovia tworzy akcje, ale nie potrafi ich sfinalizować groźnym strzałem na bramkę gości.

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Klichowicz (Drutex-Bytovia Bytów).

50
    Pierwsze minuty drugiej połowy wyrównane. Nadal główną siłą gości w ofensywie są stałe fragmenty gry.

46
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Poczobut, na boisku pojawia się Surdykowski.

46

Większość pierwszej połowy dominował zespół Górnika Zabrze. Sporo niedokładności w grze czarno-biało-czerwonych. Nieco lepiej wyglądało to ze strony Bytovii w końcówce pierwszej połowy. Górnik największe zagrożenie stwarza po dośrodkowaniach Rafała Kurzawy.

45

44
    Strzał Klichowicza leci dużo obok prawego słupka bramki gości.

40
    Nieco ożywiła się gra Drutex-Bytovii. Coraz częściej zagrażają bramce Loski.

38
    Bardzo dobry strzał Klichowicza z lewej strony boiska, spore problemy z interwencją miał Tomasz Loska.

32
    Jeśli Bytovia nie chce przegrać tego meczu, to musi złapać więcej koncentracji, bardziej się skupić.

31
    Bytovia ostatnio wymieniła nieco więcej podań, jednak większość na własnej połowie, nie potrafią przenieść gry na połowę rywala. Kiepsko to wygląda. Górnik kontroluje mecz, stwarza sobie jednak większość akcji po stałych fragmentach gry.

25
    Bardzo źle wygląda w ostatnich minutach gra podopiecznych Adriana Stawskiego. Bardzo dużo niedokładności, niecelnych podań, błędów w przyjęciu. Źle to wygląda po stronie Drutex-Bytovii.

20
    W ostatnich minutach przeważa Górnik, tworzy sobie niezłe sytuacje, szczególnie po stałych fragmentach gry wykonywanych przez Rafała Kurzawę, którego dośrodkowania są na bardzo dobrej wysokości.

14
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki DANI SUAREZ.
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od Daniego SUAREZA i wpadła do siatki bramki strzeżonej przez Gerarda Bieszczada.

11
    W kolejnych minutach nieco ożywiła się gra "Czarnych Wilków". Spotkanie się nieco bardziej wyrównało.

6
    Pierwsze minuty z delikatnym wskazaniem na Górnik Zabrze. Bytovia nie może się odnaleźć się w pierwszych minutach i nie zagraża bramce gości.

1

Zawodnicy skończyli już rozgrzewkę. Zaraz zaczynamy!

Drutex-Bytovia Bytów: Bieszczad – Wilczyński, González, K.Bąk (c), Kamiński – Klichowicz, Poczobut, Mandrysz, Serafin, Rzuchowski – Ploj.
    Rezerwowi: Szromnik – Bielák, Wilk, Wacławczyk, Wolski, J.Bąk, Surdykowski.

Górnik Zabrze: Loskan – Wolniewicz, Kopacz, Suárez, Karwot – Wolsztyński, Matuszek (c), Ambrosiewicz, Arčon, Kurzawa – Angulo.
    Rezerwowi: Pawłowski – Żurkowski, Olszewski, Jančo, Wolsztyński, Ledecký, Urynowicz.

Sędziowie: Aluszczyk (główny).

Na spotkanie z Górnikiem do kadry może wrócić Janusz Surdykowski. Nadal zagrać nie mogą: Łukasz Wróbel, Marek Opałacz, Filip Modelski oraz Michał Efir. Po absencji za kartki do składu wracają: Jakub Wilk i Mateusz Klichowicz. Nadal pauzował będzie natomiast Omar Monterde (Hiszpan dostał karę aż trzech meczów pauzy i będzie dostępny dopiero na mecz z Olimpią Grudziądz). Trzy żółte kartki na koncie mają: Bartłomiej Poczobut i Wojciech Wilczyński i muszą uważać, aby nie otrzymać kolejnego kartonika, bo mogą nie zagrać w następnym spotkaniu.

Drutex-Bytovia przeżywa obecnie bardzo trudne chwile. Na zwycięstwo czeka od 12 listopada ubiegłego roku. W sześciu rozegranych w tym roku ligowych spotkaniach czarno-biało-czerwoni zdobyli zaledwie punkt.

Najlepszym strzelcem Górnika jest Igor Angulo, który na zapleczu ekstraklasy w tym sezonie strzelił 9 goli, dołożył do tego jedną asystę. Co ciekawe w tym roku zabrzanie nie zdobyli jeszcze żadnego punktu w meczach wyjazdowych. Zagrożeni pauzą w kolejnym meczu w Górniku są: Maciej Ambrosiewicz oraz Rafał Kosznik.

W poprzednim sezonie po kilku latach Górnik spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej. W obecnych rozgrywkach ekipa z Zabrza zajmuje 8. miejsce z ośmioma punktami straty do liderującej Chojniczanki. W minioną środę Trójkolorowi rozegrali zaległe spotkanie 23. kolejki z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz zakończył się porażką zabrzan 1:2.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.