Błękitni – ROW Rybnik 2:2 (koniec) | Stal S. W. – Legionovia 1:0 (koniec) | Jastrzębie – Rozwój 3:1 (koniec)
Gryf – Gwardia K. 1:2 (koniec) | ŁKS – Garbarnia 1:0 (koniec) | Olimpia E. – Radomiak 1:2 (koniec)
Warta – Wisła Pu. 3:1 (koniec)
Błękitni Stargard
2:2 (1:1)
ROW 1964 Rybnik
Sobota 21.10.2017, 13:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 14. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Piłkarze z Rybnika są naładowani pozytywną energią po pokonaniu 3:0 Gryfa Wejherowo. Przez defensywę zespołu z Pomorza przedarli się po blisko godzinie, a później poszło im z górki. Błękitni z kolei przegrali poprzednie spotkanie 1:2 z Legionovią Legionowo.

ROW 1964 Rybnik jest w trochę lepszej sytuacji, ale nie może mówić o komforcie. Nad starymi znajomymi ze Stargardu ma tylko dwa punkty przewagi i w razie porażki na Pomorzu, znajdzie się za nimi w tabeli. Oba kluby chcą spoglądać w górę stawki, ale muszą również oglądać się za plecy.

Pozytywnym sygnałem dla zespołu ze Stargardu może być powrót do składu Grzegorza Szymusika, Tomasza Pustelnika i Mateusza Węsierskiego. W środku pola będzie mógł wystąpić po dłuższej przerwie Piotr Wojtasiak. Kibice Błękitnych liczą, że gra zespołu wreszcie nabierze rumieńców.

Błękitni Stargard przegrali już trzy mecze z rzędu i pozostał im punkt przewagi nad strefą spadkową. Szczególnie alarmujący jest impas podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego w ofensywie. 10 goli w 13 kolejkach to naprawdę rozczarowujący wynik.

14. kolejka II ligi rozpocznie się w Stargardzie. Błękitni podejmą ROW 1964 Rybnik i obie te drużyny są blisko strefy spadkowej. Marcin Liana zagwiżdże po raz pierwszy w sobotę o godzinie 13.

Błękitni Stargard: Ufnal – Szymusik, Burzyński, Pustelnik, Gutowski – Fadecki, Mosiejko, Wojtasiak, Karmański – Skórecki – Węsierski.

Rezerwowi: Rzepecki – Orłowski, Więcek, Magnuski, Rogala, Wiśniewski, Włóka.

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Krotofil, Jary, Bober, Gojny – Zganiacz, Muszalik – Kalisz, Siwek, Koch – Brychlik.

Rezerwowi: Łubik – Janik, Jaroszewski, Tkocz, Spratek, Dudzic, Musiolik.

Sędzia: Marcin Liana (Bydgoszcz).

1

2
    Gol dla Błękitnych!

Nie mógł się ten mecz rozpocząć lepiej dla Błękitnych. W trybie ekspresowym drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego wyszła na prowadzenie. Celnie uderzył PIOTR WOJTASIAK.

4
    Podrażniony ROW 1964 Rybnik wpadł w pole karne gospodarzy. Piłka trafiła nawet w słupek bramki Błękitnych, jednak sędzia Marcin Liana przerwał grę minutę wcześniej i gwizdnął faul na Marku Ufnalu.

6
    Wyglądało to niebezpiecznie, jednak kontuzja Marka Ufnala nie okazała się aż tak groźna. Pomocy bramkarzowi udzielili Tomasz Pustelnik i Marcin Liana.

8
    Trener Krzysztof Kapuściński przypomina podopiecznym, że fragment meczu po zdobyciu gola jest ważny i mobilizuje ich zza linii bocznej.

10
    Korner dla Błękitnych, po którym interweniował Szymon Jary. Szybka kontrakcja ROW 1964 Rybnik zakończona strzałem metr obok słupka.

12
    Przewinienie na Muszaliku w centrum boiska. Sędzia spojrzał groźnie na faulującego i dał mu do zrozumienia, że jeszcze jeden taki numer będzie skutkować kartką.

13
    ROW 1964 Rybnik w ataku pozycyjnym. Ostatnia akcja została zakończona płaskim strzałem z linii pola karnego. Piłkę przyjął odważnie na ciało Mosiejko.

14
    Piłka w rękawicach Ufnala. Sędzia każe mu odrzucić futbolówkę na boisko i wznowić grę wykopem, ponieważ jego asystent zasygnalizował spalonego Brychlika.

14
    Zapowiedzi ciałem się stały. Żółta kartka dla Fadeckiego za przewinienie w bocznym sektorze boiska.

16
    Kibice w Stargardzie liczyli na powodzenie tego ataku, ale najpierw Fadecki dostał podanie wyrzucające, następnie miernie dośrodkował i cała akcja straciła rytm.

17
    Stargardzianie mieli jeszcze korner po kombinacji Szymusika z Fadeckim. Zbyt płaskie dośrodkowanie wylądowało na nodze przeciwnika z Rybnika.

19
    Mariusz Muszalik poirytowany, że piłka nie usiadła na jego stopie tak jak sobie zamarzył. Marek Ufnal nie musiał interweniować po próbie weterana.

22
    Kartka dla Karmańskiego za przewinienie na własnej połowie. Kolejne indywidualne upomnienie dla Błękitnego.

22
    Gol dla drużyny KS ROW 1964 Rybnik!
    Strzelcem bramki DAWID BOBER.

Po faulu Karmańskiego rzut wolny dla rybniczan i choć piłka szybowała nisko nad ziemią, to Dawid Bober potrafił złożyć się do strzału głową. Po chwili defensor mógł cieszyć się z wyrównania!

23
    Siwek dostał kartkę za faul na obrzeżach pola karnego.

24
    Kolejne trafienie ze stałego fragmentu wisiało w powietrzu! Kacper Rosa wyciągnął się jak struna i końcami palców sparował na poprzeczkę potężne uderzenie Fadeckiego z rzutu wolnego.

25
    Jeszcze jedna udana interwencja bramkarza ROW 1964 Rybnik. Tym razem Rosa sprzątnął futbolówkę sprzed nosa rozpędzonego przeciwnika.

27
    Minęły blisko dwa kwadranse meczu w Stargardzie. Oba okraszone golem. Po jednym dla obu klubów, a wynik odzwierciedla obraz wyrównanego spotkania.

28
    Ufnal interweniował poza własnym polem karnym. Doświadczony bramkarz Błękitnych miał trochę szczęścia, że obił piłkę o przeciwnika tak, że opuściła boisko.

30
    Interwencja gospodarzy w bocznym sektorze boiska. Dośrodkować piłkę z prawego skrzydła w kierunku Brychlika próbował Kalisz.

31
    Wrzutka Szymusika trochę za wysoka i piłka przeleciała metr nad głową Węsierskiego, który przecież dysponuje słusznymi warunkami fizycznymi.

33
    Ostatnie minuty bez fajerwerków. ROW 1964 Rybnik częściej atakuje pozycyjnie, ale brakuje w tych rozegraniach pomysłowego i dokładnego podania.

35
    Wymienili kilka zgrabnych podań na połowie przeciwnika Błękitni. Dopiero ostatnie było niedokładne i piłka uciekła w kierunku rękawic Kacpra Rosy.

37
    Udaną interwencją po dośrodkowaniu odpowiedział Marek Ufnal. Bramkarz chciał szybko uruchomić partnera wykopem, ale lepiej ustawieni piłkarze z Rybnika.

39
    Wrzutka Burzyńskiego z głębi pola padła łupem zespołu z Rybnika. Nie zanosi się na jakieś emocje w ostatnich minutach przed przerwą, jednak piłka bywa nieprzewidywalna.

40
    Po niesportowym pojedynku Szymusika z Brychlikiem sędzia upomniał słownie obu, krewkich zawodników. Po chwili gra została wznowiona.

41
    Podanie przed pole karne ROW 1964 Rybnik. Błękitni zakończyli ten atak strzałem z dystansu, po którym futbolówka poszybowała metr nad poprzeczką. Tym razem Rosa nie musiał interweniować.

43
    Bezpardonowe wejście Krotofila w Mosiejkę. Sędzia nie wyciągnął kartki z kieszonki, ale przyznał gospodarzom rzut wolny spod linii bocznej.

44
    Czerwona kartka dla Mosiejki. Pomocnik próbował oddać strzał nogą po płaskim dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zamiast w piłkę, kopnął niebezpiecznie w głowę przeciwnika. Medyk na boisku.

45
    Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

45+1
    Uraz Siwka po kopnięciu Mosiejki jest tak niebezpieczny, że pomocnik nie dokończy meczu. Jego zmiennikiem jest Jaroszewski.

45+3

Nieco ponad 45 minut meczu minęło. Dotychczas kompromisowe 1:1 w Stargardzie. Na prowadzenie wyszli Błękitni, ale ten mecz szybko przestał się układać zgodnie z ich wyobrażeniami. Bober wyrównał w 22. minucie, a następnie czerwoną kartką został ukarany Mosiejko. W jedenastu na dziesięciu powinien zaatakować ROW 1964 Rybnik, który już w pierwszej połowie starał się grać pozycyjnie. Ciekawe, czy wyjdzie na prowadzenie i czy nie nadzieje się na kontratak Błękitnych.

46

46
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Karmański, na boisku pojawia się Więcek.

48
    ROW 1964 Rybnik stara się zorganizować do ataku. Stargardzianie nie zamierzają statystować nawet w dziesięciu i oby bojowe nastawienie przełożyło się na sytuacje podbramkowe.

50
    Podanie w pole karne stargardzian, gdzie wzięli przeciwnika w kleszcze i na nic jego błagania o odgwizdanie rzutu karnego.

51
    Udana interwencja Gutowskiego na lewym skrzydle. Drużyna ze Śląska ponownie nie przedarła się pod bramkę Marka Ufnala. Na razie rozsądnie bronią Błękitni.

53
    Sytuacyjne uderzenie Muszalika zza pola karnego nie dość, że anemiczne, to jeszcze niecelne i grę wznowił już wykopem od bramki Ufnal.

54
    Faul blisko pola karnego ROW 1964 Rybnik i żółta kartka dla Kocha.

55
    Z wstrzeleniem z rzutu wolnego poradził sobie Rosa. Były bramkarz Świtu Skolwin wypiąstkował futbolówkę prawie do koła środkowego.

57
    Denerwują się rybniczanie. Paweł Jaroszewski odrzucił piłkę po gwizdku, a jego partner z zespołu utrudniał wznowienie gry od rzutu wolnego.

58
    Wyszedł w powietrze Marek Ufnal i popisał się chwytem po uderzeniu z rzutu wolnego. Doświadczony bramkarz nie wypuścił piłki z dłoni nawet na centymetr.

60
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Węsierski, na boisku pojawia się Włóka.

61
    Strzelcem bramki MACIEJ WIĘCEK.

Błękitni odzyskali prowadzenie w osłabieniu. Nawiązując do cieszynki zmiennika, to ugasił pożar w Stargardzie. Więcek fetował gola z gaśnicą w rękach po płaskim strzale z ostrego kąta do bramki ROW 1964 Rybnik!

62
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Brychlik, na boisku pojawia się Musiolik.

65
    Błękitni nie pozwalają przyjezdnym na odpowiedź po zmianie wyniku. Przed nimi jeszcze dużo trudnych momentów w osłabieniu, jednak na razie w drugiej połowie grają rozsądnie.

66
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Krotofil, na boisku pojawia się Tkocz.

68
    Płaska próba zaskoczenia bramkarza Błękitnych zza pola karnego. Ufnal nie dał się zaskoczyć zagraniem Musiolika, choć piłka niebezpiecznie przed nim kozłowała.

68
    Bardzo ostre wejście w jednego z gospodarzy i jest żółta kartka dla Kalisza.

70
    Potężna próba Fadeckiego z rzutu wolnego! Rosa wyszedł w powietrze, jednak nie musiał interweniować. Futbolówka przeleciała metr ponad poprzeczką jego bramki.

72
    Jeszcze 20 minut muszą wytrzymać Błękitni w osłabieniu, by fetować zwycięstwo. ROW 1964 Rybnik testuje chyba wszystkie sposoby na przedostanie się w pole karne.

73
    Futbolówka na połowie ROW 1964 Rybnik. Walczył o nią blisko chorągiewki Wojtasiak, po czym dostał sygnał od trenera Kapuścińskiego, że czas na powrót.

75
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Muszalik, na boisku pojawia się Spratek.

76
    Brzydki atak Tkocza od tyłu w nogi przeciwnika i zmiennik został upomniany żółtą kartką.

77
    Jeszcze jedno podanie w kierunku aktywnego Więcka. Obrońca już nie zamierzał patyczkować się w pojedynku ze zmiennikiem i wyekspediował piłkę na korner.

79
    Nie mogą być z siebie zadowoleni rybniczanie. W drugiej połowie grają gorzej niż przeciwnik i gorzej od siebie w pierwszej połowie. Przecież mają przewagę liczebną.

80
    Nieprzygotowany strzał na uwolnienie Fadeckiego. Rosa nie mógł mieć jakiegokolwiek problemu z zatrzymaniem piłki.

82
    Strzelcem bramki SZYMON JARY.

Bramki dla przyjezdnych strzelają nie napastnicy, a obrońcy! ROW 1964 Rybnik wyrównał po raz drugi w tym spotkaniu, a piłkę wepchnął z bliska do siatki Jary.

85
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Fadecki, na boisku pojawia się Magnuski.

87
    ROW 1964 Rybnik oddał piłkę gospodarzom po niebezpiecznym zderzeniu. Pomimo nerwów w końcówce spotkania, jest miejsce na elegancki gest.

89
    Ciekawe rozegranie rzutu rożnego i płaskie wstrzelenie w pole bramkowe zostało zatrzymane w ostatnim momencie przez zawodnika z Rybnika.

90
    Doliczone minimum 5 minut do regulaminowego czasu.

90+2
    Strzał z półwoleja w kierunku bramki Błękitnych został zatrzymany w ostatnim momencie. ROW 1964 Rybnik musi się zadowolić rzutem rożnym, choć miał szansę na zdobycie zwycięskiego gola!

90+5

Remis w Stargardzie. ROW 1964 Rybnik musiał dwukrotnie gonić Błękitnych i wystarczyło mu energii tylko do dopadnięcie gospodarzy. Wynik na 2:2 ustalił Jary w 82. minucie i był to drugi obrońca gości, który wpisał się w tym spotkaniu na listę strzelców. ROW 1964 grał ponad połowę spotkania z przewagą zawodnika, ale nie potrafił zdobyć zwycięskiego gola. W pewnym fragmencie spotkania wydawało się nawet, że stargardzianie zapewnią sobie komplet punktów w osłabieniu, jednak nic z tego. ROW 1964 doprowadził do kompromisowego wyniku, pozostaje wyżej w tabeli, a Błękitni podbudowali się tylko połowicznie przed derbami z Gwardią Koszalin.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:59:20)

Gole: 2. Wojtasiak, 61. Więcek – 22. Bober, 82. Jary

Kartki:   14. Fadecki (BSS), 22. Karmański (BSS) – 23. Siwek (ROW), 54. Koch (ROW), 68. Kalisz (ROW), 76. Tkocz (ROW)   44. Mosiejko (BSS)

Błękitni Stargard: Ufnal – Szymusik, Burzyński, Pustelnik, Gutowski – Fadecki (85. Magnuski), Mosiejko, Wojtasiak, Karmański (46. Więcek) – Skórecki – Węsierski (60. Włóka).

Zmiany: Rzepecki – Orłowski, Więcek, Magnuski, Rogala, Wiśniewski, Włóka.

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Krotofil (66. Tkocz), Jary, Bober, Gojny – Zganiacz, Muszalik (75. Spratek) – Kalisz, Siwek (45. Jaroszewski), Koch – Brychlik (62. Musiolik).

Zmiany: Łubik – Janik, Jaroszewski, Tkocz, Spratek, Dudzic, Musiolik.

Sędziowie: Marcin Liana (Bydgoszcz)