Gorzów Wlkp. – Ruch Z. 4:1 (koniec) | Dzierżoniów – Górnik II 3:0 (koniec)
3:0 (2:0)
Górnik II Zabrze
Sobota 21.10.2017, 15:30 • Stadion OSiR, Dzierżoniów • 3 liga, grupa III

90+3

Kibice byli dziś świadkami bardzo dobrego widowiska. Mecz obfitował w wiele akcji, co mogło się podobać. Pierwsza połwa to zdecydowana przewaga Lechitów, co zdążyli udokumentować dwoma trafieniami. Po przerwie ponownie do głosu doszli goście, którzy nie mieli już nic do stracenia. Lechia ograniczała się do pojedynczych akcji, ale za to każda z nich była potencjalnym zagrożeniem. Jedną z nich wykorzystał Marcin Buryło i postawił w tym meczu kropkę nad „i”. Od tego momentu Lechia grała spokojniej, ale nie cofnęła się, przez co zdołała dowieźć swoją przewagę do końca i może się cieszyć z kolejnego kompletu punktów. Z 22 punktami na koncie przeskakuje swojego dzisiejszego rywala, zbliżając się do czołówki. W pełni zasłużone zwycięstwo gospodarzy.
    Dziękujemy za uwagę i do usłyszenia w kolejnej relacji! (17:23:33)

90+3
    Domaradzki mocno zakręca piłkę w pole karne, Barski bliski zdobycia bramki głową!

90+2
    Rzut rożny dla Lechii.

90+1
    Tomaszewski faulowany w walce o piłkę. gra przenosi się w narożnik boiska na połowie Górnika.

90
    Koniec regulaminowego czasu gry, Górnik przy piłce.

88
    Borowy dobrze przewiduje zagranie rywala, przerywa akcję Górnika i zmierza w kierunku bramki Kasprzika.

87
    Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi PASZKOWSKI, na boisku pojawia się MAŚLEJ.

86
    Spaleniak kolejny raz bardzo czujnie w polu karnym, dobrze gra na przedpolu. Jego dobre wyjścia z bramki oraz niezła komunikacja z obroną w znacznym stopniu pomaga grać "na 0" z tyłu.

84
    Borowy fauluje w polu karnym Górnika w walce o piłkę, zabrzanie rozpoczynają swoją akcję.

83
    Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi SZYDZIAK, na boisku pojawia się PAŁYS.

82
    Joachim bardzo dobrze utrzymuje się przy piłce, skleja ją sobie po podaniu i ma przed sobą tylko Spaleniaka, który odważnie wychodzi z bramki, skracając kąt i broni na raty.

81
    Faul na Kiklaiszu. Piłka dla Górnika.

80
    Akcja Górnika, ale ponownie obrońcy Lechii robią skuteczną pułapkę ofsajdową.

79
    Karwot wykonawcą rzutu wolnego. Trafia jednak w mur (Damian Szydziak), potem krzyżakiem stara się dośrodkować, ale piłka wychodzi za boisko.

78
    Rzut wolny na 30. metrze na środku dla Górnika.

77
    Zmiana w drużynie Górnik II Zabrze: z boiska schodzi BARTCZUK, na boisku pojawia się WENGLORZ.

76
    Bartosz Bartczuk bardzo dobrze poradził sobie z obrońcami, zrobił zwód, minął jednego, po czym oddał strzał, zakręcił mocno piłkę, ale ponad metr obok słupka bramki Spaleniaka.

75
    Tym razem Górnik atakuje, ale Buryło głową przerywa dośrodkowanie, a z bramki dobrze wychodzi Spaleniak i w powietrzu łapie piłkę.

74
    Kolejna efektowna akcja Lechii, ale zabrakło wykończenia, ostatnie podanie niecelne.

72
    Zmiana w drużynie Górnik II Zabrze: z boiska schodzi PRZYBYLSKI, na boisku pojawia się HAJDA.

71
    Domaradzki z Szydziakiem stoją przy piłce, starają się niestandardowo rozegrać stały fragment, ale sporo niedokładności i bez większego zagrożenia dla bramki Kasprzika.

70
    Słonecki faulowany 2 metry za polem karnym, rzut wolny dla Lechii z okolic narożnika pola karnego.

67
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki BURYŁO.

Kapitalna akcja gospodarzy! Początkowo Niedojad bardzo dobrze obsłużony podaniem utrzymał się przy piłce schodząc do środka, mijając dwóch rywali, oddaje strzał, ale piłka odbija się od przeciwnika, bardzo przytomnie zachowuje się w polu karnym kapitan Lechii, który z pierwszej piłki po ziemi uderza na bramkę, zaskakując Kasprzika!

65
    Górnik nieco się cofnął i wyczekuje swoich szans w kontrach.

64
    Aut dla Lechii. Słonecki wyrzuca piłkę.
    Bez większego zagrożenia dla bramki Kasprzika.

62
    Rzut wolny dla Lechii na środku boiska, piłka dochodzi do Borowego, ten przy końcowej linii walczy z przeciwnikiem, ale wywalczył jedynie aut dla swojej drużyny.

Po chwili Borowy podaje do Tomaszewskiego na 16. metr, a młody zawodnik Lechii bez namysłu uderza lewą nogą na bramką. Bardzo groźny strzał, ale minimalnie niecelnie.

61
    Zmiana w drużynie Górnik II Zabrze: z boiska schodzi LASIK, na boisku pojawia się JAKSIK.

59
    Znów gorąco pod bramką Spaleniaka! Kilka strzałów oddali zabrzanie, ale skutecznie zostały blokowane przez gospodarzy. Ostatecznie Paszkowski wyjaśnia sytuację, wybijając daleko od swojej bramki.

57
    Ponownie Domaradzki, piłka w zamieszaniu podbramkowym spada pod nogi Słoneckiego, który z woleja uderza na bramkę, ale trafia w plecy przeciwnika.

56

55
    Bardzo dobry strzał Dominika Lasika! Mimo asystującego mu obrońcy zdecydował się na strzał po ziemi, Spaleniak odprowadził piłkę wzrokiem, a ta przeszła minimalnie obok słupka!

54
    Żółtą kartkę otrzymuje KASPRZIK (Górnik II Zabrze).

Za komentowanie pracy sędziego.

52
    Akcja po stronie Lechii, piłka do Buryło, ale zbyt mocno, aut na własnej połowie ma Górnik.

51
    Borowy wychodził z akcją ofensywną, ale otrzymał podwójne krycie i nie zdołał utrzymać się przy piłce.

50
    Ponownie początek połowy dla gości, zabrzanie nie mają nic do stracenia, więc coraz śmielej grają w ataku.

48
    Piłka po stałym fragmencie wybita na 20. metr, gdzie stał kapitan Górnika, Daniel Wajsak. Decyduje się na strzał, mocno zakręca piłkę, ale ta leci ponad bramką.

47
    Górnik ponownie odbiera piłkę i tym razem próbuje swoich sił lewym skrzydłem, Słonecki blokuje dośrodkowanie, rzut rożny dla Górnika.

46
    Rozpoczęli Lechici, zabrzanie po chwili odebrali piłkę, ale nie udało im się utrzymać futbolówki dzięki skutecznemu powstrzymywaniu przez Barskiego, ta wychodzi za boisko i od bramki Spaleniak.

46

Zawodnicy Górnika już czekają na rywali.

45+1
    Pierwsza połowa zakończona. Ta część gry zdecydowanie dla gospodarzy. Lechici przetrwali pierwszych 5-7 minut, kiedy to mocno rozpoczęli swoje ataki zabrzanie, by po 10 minutach prowadzić już 1:0. Od tego momentu gra Lechitów układała się w praktycznie każdym elemencie, do tego można dodać spore zaangażowanie, urozmaicone rozegranie. W efekcie miejscowi strzelili kolejną bramkę. Mimo tego nie poprzestali na kolejnych atakach, swoje okazje mieli Buryło, Borowy oraz Niedojad. Dopiero w końcowych minutach pierwszej połowy do głosu doszli goście, mieli dwie warte odnotowania sytuacje, ale w jednej górą był Spaleniak, w drugiej minimalnie obok słupka uderzył najlepszy strzelec Górnika – Lasik.
    Zawodnicy zaraz będą powracać na murawę, z niecierpliwością czekamy zatem kolejne 45 minut!

45
    Aut dla Lechii, ale tuż po jego wykonaniu sędzia kończy pierwszą część gry.

45
    Sędzia główny dolicza co najmniej minutę do regulaminowego czasu gry.

43
    Joachim leży na własnej połowie, potrzebna interwencja fizjoterapeuty.

42
    Kolejna akcja Górnika, tym razem pozycja spalona jednego z zawodników gości.

40
    Górnik daje sygnał, że wraca do gry, tym razem miękko podaje w polu karnym Bartczuk, a główką uderza Lasik, ale minimalnie obok bramki.

38
    Chwila nieuwagi Lechitów i Górnik mógł zdobyć bramkę kontaktową. Boczni obrońcy, podłączeni w akcję ofensywną, nie zdążają wrócić, a w ich miejscu z piłką biegnie Kiklaisz, oddaje strzał z szesnastki, ale dobrze ustawiony Spaleniak broni to uderzenie!

36
    Paszkowski pięknie czyta grę Górnika i przerywa jego akcję, znów Niedojad aktywnie w polu karnym, ale tym razem górą Kasprzik.

34
    Karot podejmuje próbę strzału z dystansu, ale uderza w plecy rywala, piłka szybko wraca pod nogi jednego z Lechitów, a miejscowi wychodzą z kontrą, na środku boiska faulowany Tomaszewski, rzut wolny dla Lechii.

31
    Kolejny raz Lechia w ataku! Zdecydowana przewaga miejscowych w tej połowie. Gospodarze grają na przemian prawym i lewym skrzydłem, sprawiając sporo kłopotów obrońcom Górnika.

29
    Tomaszewski już wrócił do gry, przerzuca piłkę na drugą stronę do Marcina Buryło, ten dobrze przyjmuje, biegnie kilka metrów na skrzydle z piłką i wycofuje ją po ziemi do Borowego, ten oddaje strzał na bramkę, ale jest zbyt odchylony i piłka lecin wysoko nad poprzeczkę bramki Kasprzika.

27
    Żółtą kartkę otrzymuje PRZYBYLSKI (Górnik II Zabrze).

Za faul na Tomaszewskim.

26
    Lechia ma rzut wolny na środku boiska, chwilę wcześniej Buryło groźnie po podaniu "w uliczkę" bliski pokonania Kasprzika!

24
    Tym razem zabrzanie starają się przeprowadzić akcję ofensywną, ale wykończenie niedokładne, Spaleniak łapie piłkę, przerywając akcję Górnikowi.

23
    Pokaz umiejętności technicznych Lechitów, którzy odebrali piłkę i wymienili kilka podań na niedużej przestrzeni.

21
    Indywidulana akcja Dominika Lasika, po rajdzie z piłką decyduje się na strzał w okolicy 20. metra, ale niecelnie.

20
    Ponownie ze stałego fragmentu Domaradzki w okolice krótkiego słupka, tam głową starał się pokonać bramkarza gości Niedojad, ale tym razem pomylił się o kilkadziesiąt centymetrów.

19
    Słonecki bardzo dobrze podłącza się w akcję ofensywną! wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

17
    Rzut rożny po główce Paszkowskiego dla zabrzan.

16
    Strzelcem bramki NIEDOJAD.

13
    Domaradzki dośrodkowuje z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskakuje Paweł Słonecki, ale główkuje obok bramki.
    Od bramki Kasprzik.

12

10
    Strzelcem bramki BOROWY.

Piękna akcja Lechii! Buryło podaje po ziemi piłkę na dobieg do Niedojada, napastnik Lechii dochodzi do podania, po ziemi prostopadle kieruje futbolówkę do nabiegającego w pole karne kapitana Buryło, ten oddaje strzał, bramkarz paruje piłkę, ale dobija ją skutecznie Borowy, który poszedł za akcją!

8
    Tym razem wymiana kilku podań Lechitów na połowie rywala zakończona strzałem Tomaszewskiego zza "szesnastki" – silny strzał, ale 1-2 metry obok słupka.

7
    Aktywny w ofensywie Kamiński próbuje zaskoczyć linię obrony Lechii "no look passem" do Lasika, ale zbyt mocna piłka, Spaleniak dochodzi do futbolówki.

6
    Kolejna akcja Górnika prawym skrzydłem, ale ponownie bez wykończenia.

5
    Pierwsza akcja Lechii, na czystą pozycję wychodzi Niedojad (Kasprzik wychodzi z bramki), ale minimalna pozycja spalona napastnika Lechii.

4
    Dobra akcja Górnika ( Kamiński – Kulanek) w okolicach szesnastki Lechii, ale Kulanek obija nogi Paszkowskiego, rzut rożny dla gości.

2
    Groźna strata w środku pola i Górnik skrzydłem wychodzi z kontrą, ale dośrodkowanie zbyt mocne. Po chwili do piłki doskakuje Kamiński i strzałem po ziemi stara się zaskoczyć Spaleniaka. Młody bramkarz Lechii broni piłkę bez większych problemów.

1
    Rozpoczęli zabrzanie.
    Warto zauważyć, że w wyjściowym składzie gości mamy aż ośmiu młodzieżowców! Na ławce rezerwowych zaś siedzi kolejnych 7!

1

Już po losowaniu kapitanów, za moment początek!

Najlepsi strzelcy obu ekip w wyjściowych 11:
    Marcin Buryło (7 bramek) Lechia Dzierżoniów
    Dominik Lasik (7 bramek) Górnik II Zabrze

Zawodnicy wychodzą już na murawę, Lechici wystąpią w strojach niebieskich, zabrzanie natomiast w kompletach czerwonych.

Gospodarze po środowym, wygranym, zaległym spotkaniu 9. kolejki z Rekordem Bielsko-Biała, plasują się na 8. miejscu w ligowej tabeli, natomiast goście, z 2 punktami więcej, zajmują miejsce tuż za podium, 4.

Dziś pojedynek 13. kolejki pomiędzy miejscową Lechią Dzierżoniów oraz przyjezdnym Górnikiem II Zabrze.

Witamy na kolejnej relacji prosto ze stadionu w Dzierżoniowie!

Składy wyjściowe, ławki rezerwowych oraz sędziowie poniżej.

Lechia Dzierżoniów: SPALENIAK Dominik – BOROWY Grzegorz, PASZKOWSKI Patryk, BURYŁO Marcin, SZYDZIAK Damian, NIEDOJAD Damian, DOMARADZKI Dawid, BARSKI Filip, KORKUŚ Damian, SŁONECKI Paweł, TOMASZEWSKI Maciej
    Rezerwowi: SŁONECKI Krzysztof, RZECZYCKI Wojciech, PAŁYS Dawid, MAŚLEJ Damian, ALEKSIUK Maciej

Górnik II Zabrze: KASPRZIK Grzegorz – KAMIŃSKI Dariusz, BARTCZUK Bartosz, KARWOT Meik, PRZYBYLSKI Mariusz, KIKLAISZ Krzysztof, JOACHIM Patryk, KULANEK Mateusz, LASIK Dominik, WAJSAK Daniel, LISZKA Daniel
    Rezerwowi: BUSZKA Szymon, KNABEL Aleksander, JAKSIK Karol, ŚCIŚLAK Daniel, HAJDA Wojciech, WENGLORZ Wojciech, CYBULSKI Mateusz

Sędziowie: URBAN Andrzej, BAJER Piotr, NALEPA Łukasz.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.