Legionovia – Jastrzębie 0:2 (koniec) | Garbarnia – Olimpia E. 1:1 (koniec) | Siarka T. – ŁKS 0:1 (koniec)
Rozwój – Znicz 0:1 (koniec) | Gwardia K. – Błękitni 2:0 (koniec) | Wisła Pu. – GKS Bełchatów 5:2 (koniec)
ROW Rybnik – Stal S. W. 1:0 (koniec) | MKS Kluczbork – Gryf 2:2 (koniec)
Wisła Puławy
5:2 (1:2)
GKS Bełchatów
Sobota 28.10.2017, 16:00 • Stadion MOSiR, Puławy • 2. Liga • 15. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Sobotnie spotkanie w Puławach zapowiada się niezwykle ciekawie! Tamtejsza Wisła podejmie GKS Bełchatów.

Zarówno "Brunatni", jak i zawodnicy "Dumy Powiśla" uznawani byli za faworytów do awansu do Nice 1 ligi. Tymczasem po czternastu kolejkach jednym i drugim bliżej do spadku niż do awansu.

Wiślacy już po raz drugi w tym sezonie zmienili trenera. Rozgrywki rozpoczynali na ławce z Adamem Buczkiem, którego zastąpił Ryszard Wieczorek. Byłego szkoleniowca Kotwicy Kołobrzeg w tym tygodniu zastąpił Bohdan Bławacki.

Ukrainiec w Puławach traktowany jest jak zbawca. To w końcu on dwa lata temu wprowadził Wisłę do I ligi. Czy i teraz wyciągnie klub z kryzysu?

Minimalnym faworytem sobotniego spotkania będą goście. Czy "Torfiorze" udowodnią swoją wyższość na wiślakami? Start meczu o godzinie 16:00.

Witam Państwa ze stadionu MOSiR w Puławach!

Ekipa Brunatnych prowadzona przez Mariusza Pawlaka przed rozgrywkami wskazywana była jako jeden z faworytów do awansu. Na chwilę obecną bełchatowianie plasują się na 8 miejscu w tabeli mając w dorobku 19 punktów o 6 więcej niż ekipa Dumy Powiśla.

Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie Pan Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.

Trwa rozgrzewka. Zaraz poznamy składy obu drużyn.

Wisła Puławy:
    Madejski- Sedlewski, Żemło, Murawski, Sulkowski, Maksymiuk, Szymankiewicz, Smektała, Pożak, Zulciak, Hirsz

Rezerwowi: Penkovets, Litwniuk, Darmochwał, Żelisko, Kusal, Skrzypek, Popiołek

PGE GKS Bełchatów:
    Lenarcik- Kendzia, Giel, Flaszka, Ciarkowski, Janasik, Ryszka, Rachwał, Garuch, Wojowski, Bierzało

Rezerwowi: Moczało,Thikane, Bartosiak, Chwałowski, Zieliński, Pietroń, Szubertowski

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Zawodnicy zeszli już do szatni. Za około 10 minut zaczynamy!

Wisła dziś w tradycyjnych pasiakach, a goście na czarno -zielono.

1

1
    Od środka zaczynają gospodarze.

2
    Przedarł się do pola karnego Giel. Jego strzał został zablokowany i od bramki spokojnie zacznie Madejski.

3
    Dośrodkowanie Sedlewskiego. GKS wybija na róg.

5
    Jeszcze raz Sedlewski. Do piłki doskakuje Hirsz. Niestety piłka ląduje wysoko nad bramką gości.

6
    Murawski zatrzymuje zawodnika GKS-u faulem. Goście mają rzut wolny.

7
    Nieudolnie wykonany stały fragment gry przez Janasika. Od bramki Madejski.

9
    Na trybunach zasiadają kibice GKS-u. Około 50 fanów przyjechało z Bełchatowa.

11
    Piłka wpadła do siatki po strzale Giela, ale sędzia odgwizdał spalonego. Gramy dalej!

12
    Kolejna próba przyjezdnych i kolejny raz Giel na spalonym.

13
    W ostatnich kilku minutach znaczna przewaga po stronie Bełchatowa. Giel przy piłce. Z problemami, ale broni Madejski.

15
    Ciarkowski mocno uderzał zaraz zza linii pola karnego, ale niedokładnie uderzył w piłkę. Od bramki Wisła.

17
    Przed szansą Wisła! Zulciak dostał piłkę tuż przed polem karnym, podał do Smektały, ale ten nie trafił w bramkę. Ależ szkoda! To jak na razie najlepsza okazja w tym meczu.

19
    Gospodarze nieco się przebudzili. Jak na razie spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej części boiska.

21
    Pogoda dziś nie dopisała. Utrudnione warunki gry, powodują że tempo nieco siadło.

23
    Zulciak zatrzymuje faulem rywala. Obyło się tym razem bez kartki.

25
    Zulciak uderzał na bramkę GKS-u. Lenarcik z problemami.

26
    Ryszka wywalczył róg.

28
    Gol dla GKS-u!
    Doskonałe podanie ze środka pola wprost pod nogi PATRYKA JANASIKA ten minął obrońcę Wisły i uderzył bardzo mocno wprost w okienko bramki gospodarzy.

29
    Centra Sulkowskiego. Nie było w polu karnym GKS-u nikogo. Od bramki Lenarcik.

30
    Teraz z lewej strony próbował Pożak, ale nie miał kto domknąć tej akcji.

31
    Sędzia dopatrzył się spalonego u Garucha.

32
    Kartką ukarany Maksymiuk. Wisła ewidentnie rozbita po stracie bramki.

34
    Faulowany Rachwał. Rzut wolny dla gości.

34
    Kolejny gol dla GKS-u! Teraz w świetnym stylu wykonany rzut wolny. Piłka wpada w pole karne, a taką sytuację wykorzystuje DAWID FLASZKA! GKS prowadzi już 2:0 w Puławach.

36
    Corner dla Wisły. Gospodarze czekają na swoją szansę w końcówce pierwszej połowy.

37
    Zdecydowanie za mocno. To nie mogło się dobrze skończyć. Od bramki GKS.

39
    Przy piłce utrzymują się zawodnicy z Bełchatowa. Widać, że wynik 2:0 ich nie zadowala.

41
    Faulowany Hirsz. Będzie szansa dla Wisły.

42
    Ostatnie minuty pierwszej połowy. Piłkę przejmują Wiślacy.

43
    Gol dla Wisły Puławy!
    Wisła walczy! Gospodarze wyczuli moment rozluźnienia ze strony GKS-u i pewnie w polu karnym Lenarcika pokonuje ROBERT HIRSZ!

45

Niesamowita pierwsza połowa spotkania w Puławach. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w niej zawodnicy gości, ale to Wisła w końcówce pokazała ducha walki i wywalczyła jeszcze gola. Zapowiada się ciekawa druga część spotkania. Wracamy za kilka minut!

46

46
    Zaczynają goście.

48
    W kolejnej odsłonie Wisła ma szanse na wyrównanie po fantastycznej końcówce pierwszej połowy i zdobyciu kontaktowej bramki.

50
    Maksymiuk przy piłce. Za mocny strzał i piłkę bez najmniejszych problemów łapie Lenarcik.

50
    Mamy wyrównanie! Wisła zdobyła wyrównującego gola po świetnym zagraniu NIKLASA ZULCIAKA, który po podaniu Smektały nie pozostawia żadnych wątpliwości.

53
    Wiślacy nabrali odwagi. Teraz próbował swoich sił Hirsz, ale szybszy był Lenarcik. Zacięty początek drugiej połowy.

54
    Nieprzepisowe zachowanie Pożaka. Zawodnik Wisły ukarany kartką.

56
    Giel nabawił się chyba jakiegoś urazu. Chwila przerwy.

58
    Minimalnie obok Słupka uderzał Smektała. Wisła atakuje!

60
    ROBERT HIRSZ pokonuje głową w bramce Lenarcika! Doskonale rozegrana akcja prze gospodarzy i to teraz Wisła prowadzi w Puławach!

61
    Kilka minut później i kolejny gol dla Wisły! Sam na sam z bramkarzem jest NIKLAS ZULCIAK, który przelobował bramkarza i skierował piłkę wprost do siatki! Niesamowita zmiana w Puławach!

63
    Darmochwał zmienia Smektałę. Pierwsza zmiana w tym meczu.

65
    Garuch opuszcza plac gry jego miejsce zajmuje Émile Thiakane

67
    Poruszenie na trybunach wśród kibiców Wisły Puławy!

69
    Schodzi Hirsz. Grać będzie teraz Litwiniuk. Bardzo dobry mecz w wykonaniu Hirsza.

71
    Faulowany Zulciak. Od wolnego Wisła Puławy.

73
    GKS w ataku. Wisłą jak na razie pewnie broni wyniku.

75
    Zdobywca pierwszego gola dla GKS-u Flaszka schodzi z boiska. Brać będzie za niego Bartosiak.

76
    Szykuje się jeszcze jedna zmiana w Wiśle.

78
    Popiołek zmienia Szymankiewicza.

79
    Niepotrzebny teraz faul w wykonaniu Żemły. Zawodnik Wisły zobaczył żółty kartonik.

80
    Rozpoczynamy ostatnie minimum 10 minut drugiej połowy. Trener gości przy linii bocznej zagrzewa zawodników do walki.

82
    Jeszcze jedna karta tym razem – Sedlewski.

83
    Sedlewski wywalczył róg.

83
    Niesamowita druga połowa meczu w Puławach! ARKADIUSZ MAKSYMIUK wykorzystał dośrodkowanie po rzucie rożnym i wpakował piłkę do siatki. GKS był bez szans!

86
    Zulciak schodzi z boiska. Grać będzie Żelisko.

86
    Jeszcze zmiana w drużynie gości. Szubertowski zmienia Wojowskiego.

88
    Ukarany kartką Thiakane. Leży na murawie Sulkowski. Na szczęście to nic groźnego. Gramy dalej!

89
    Na spalonym Giel. Jak na razie GKS nic nie gra.

90
    Sędzia doliczył 3 minuty.

90+1
    Aut dla Wisły. Na trybunach kibice gospodarzy już cieszą się z 3 punktów.

90+3

Mecz w Puławach ostatecznie zakończył się wynikiem 5:2 dla Wisły. Po zdecydowanie lepszej połowie wykonaniu gości to Wisła potrafiła się przełamać i w kolejnej odsłonie zdobyć kolejne 4 bramki, które przesądziły o zwycięstwie nad rywalem. Dziękuje za uwagę. Zapraszamy na kolejne relacje live! (17:52:05)

Bartosz Biernacki

Gole: 43. Hirsz, 50. Zulciak, 60. Hirsz, 61. Zulciak, 83. Maksymiuk – 28. Janasik, 34. Flaszka

Kartki:   32. Maksymiuk (PUL), 54. Pożak (PUL), 79. Żemło (PUL), 82. Sedlewski (PUL) – 88. Thiakane (BCH)

Madejski- Sedlewski, Żemło, Murawski, Sulkowski, Maksymiuk, Szymankiewicz (78' Popiołek), Smektała (63' Darmochwał), Pożak, Zulciak (86' Żelisko), Hirsz (69' Litwiniuk)

Zmiany: Penkovets, Litwniuk, Darmochwał, Żelisko, Kusal, Skrzypek, Popiołek