Legionovia – Jastrzębie 0:2 (koniec) | Garbarnia – Olimpia E. 1:1 (koniec) | Siarka T. – ŁKS 0:1 (koniec)
Rozwój – Znicz 0:1 (koniec) | Gwardia K. – Błękitni 2:0 (koniec) | Wisła Pu. – GKS Bełchatów 5:2 (koniec)
ROW Rybnik – Stal S. W. 1:0 (koniec) | MKS Kluczbork – Gryf 2:2 (koniec)
Gwardia Koszalin
2:0 (0:0)
Błękitni Stargard
Sobota 28.10.2017, 15:00 • Stadion im. Stanisława Figasa, Koszalin • 2. Liga • 15. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Największym problemem zespołu Krzysztofa Kapuścińskiego jest nieskuteczność pod bramką przeciwnika. Błękitni i Gwardia są w wąskiej grupie klubów, które strzelają średnio mniej niż gola na mecz. Jeżeli przeciwko stargardzianom zagra Przemysław Brzeziański, najlepszy napastnik Gwardii, będzie mógł zajść za skórę byłym partnerom z drużyny.

Błękitni Stargard również trafili do grupy klubów walczących o utrzymanie. Nad Gwardią mają cztery punkty przewagi, więc nawet w razie porażki nie wylądują w tabeli za regionalnym przeciwnikiem. Jeżeli z kolei bardziej doświadczona drużyna wygra, oddali się wyraźnie od koszalinian.

Ostatnie tygodnie nie są złe dla beniaminka. Tydzień temu odniósł drugie zwycięstwo po awansie 2:1 z Gryfem Wejherowo. Niepokonany jest od sześciu kolejek. Na wydostanie się z dna tabeli to jednak za mało. Gwardia potrzebuje jeszcze punktów w derbach z Błękitnymi.

Gwardia Koszalin spróbuje dzięki historycznemu, domowemu zwycięstwu wydostać się z dna tabeli. Czerwoną latarnią jest prawie od początku rundy. Punktowanie utrudniało beniaminkowi wieczne podróżowanie, przez które drużyna Tadeusza Żakiety miała niewiele czasu na trenowanie. Wszystkie dotychczasowe mecze grała poza Koszalinem.

Zapraszamy na relację na żywo z Koszalina. Gwardia zagra pierwszy po powrocie na szczebel centralny mecz na własnym stadionie i od razu będą to derby z Błękitnymi Stargard. Pierwszy gwizdek Piotra Łęgosza w sobotę o godzinie 15.

Gwardia Koszalin: Hartleb – Januszkiewicz, Wojciechowski, Stańczyk, Oleszczuk – Kwiatkowski, Shimmura – Karbowiak, Przyborowski, Poźniak – Brzeziański.

Rezerwowi: Dulewicz – Baranowski, Gregorek, Szubert, Sopel, Mikołajczak, Zyska.

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Burzyński, Pustelnik, Rogala – Więcek, Liśkiewicz, Wojtasiak, Gutowski – Skórecki – Węsierski.

Rezerwowi: Ufnal – Kotus, Karmański, Inczewski, Orłowski, Magnuski, Wiśniewski.

Sędzia: Piotr Łęgosz (Włocławek).

Leje i wieje od godzinnych rannych. Debiutujące dziś trybuny mają pomimo tego wypełnić się kibicami, którzy nie widzieli Gwardii grającej w Koszalinie o stawkę od czerwca.

Gwardia w czerwonych strojach z białymi i granatowymi akcentami, natomiast Błękitni w białych koszulkach oraz niebieskich spodenkach.

1

2
    Pierwsza akcja Błękitnych z wykorzystaniem Gutowskiego na lewym skrzydle. Podwoili krycie gospodarze i nie pozwolili doświadczonemu pomocnikowi pognać z piłką.

3
    Drużyna ze Stargardu pozostała na połowie nadspodziewanie ostrożnego przeciwnika, ale rozgrywa piłkę bez ładu i składu.

4
    Wrzutka z lewej strony Rogali. Piłka straciła energię, gdy otarła się o nogę defensora i poturlała się prosto w rękawice Adriana Hartleba.

5
    Delikatnie stremowani debiutem gospodarze nie przeprowadzili jeszcze ciekawego ataku. Urwał się Brzeziański, ale był osamotniony na połowie przeciwnika.

7
    Nagrodzona brawami akcja beniaminka, mimo to nie została zakończona uderzeniem. Sędzia gwizdnął dość przypadkowe zagranie ręką Poźniaka.

8
    Ciekawe dośrodkowanie Gutowskiego. Piłka penetrowała pole bramkowe i Hartleb nie wiedział czy interweniować. Miał szansę bramkarz Gwardii, że nie sięgnął futbolówki Węsierski.

10
    Wyrównało się spotkanie po początku ze zdecydowanym wskazaniem na Błękitnych. Mariusz Rzepecki kontynuuje rozgrzewkę, ponieważ jeszcze nie interweniował.

11
    Nieustannie stargardzianie atakują z wykorzystaniem lewego skrzydła, gdzie szarże Gutowskiego wspomaga Rogala.

12
    Konkretna riposta Gwardii Koszalin, na jaką czekali od początku meczu kibice. Rzepecki wypluł piłkę po płaskim strzale Kwiatkowskiego i miał szczęście, że zaasekurował go defensor Błękitnych!

14
    Wiatr wieje w oczy zawodników, a woda je zalewa. Mieli już trochę czasu na zaaklimatyzowanie się w trudnych warunkach.

15
    Zdaniem sędziego Skórecki wykonał dobry wślizg i wygarnął czysto futbolówkę spod nóg rozpędzonego Januszkiewicza. Gwardziści niepocieszeni, ale trzeba grać dalej.

18
    Dwa wstrzelenia piłki w pole karne Błękitnych. Po drugim w wykonaniu Brzeziańskiego była próba uderzenia Przyborowskiego, które straciło moc po odbiciu od nogi defensora.

19
    O jedno podanie za daleko i Gwardia nie mogła oddać strzału po tym jak sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

20
    Coraz groźniejsza Gwardia wprost proporcjonalnie do mocy deszczu nad Koszalinem. W tym momencie nastąpił prawdziwy armagedon.

21
    Wojtasiak próbował zagrozić Hartlebowi, któremu interwencję utrudniały deszcz i mokra piłka. Na początek pomocnik Błękitnych musi jednak przymierzyć w światło bramki.

22
    Za długie podanie w kierunku Brzeziańskiego, który dziś próbuje zajść za skórę swojemu byłemu klubowi. Stara się napastnik Gwardii, ale brakuje na razie konkretów.

24
    Przerwa w grze spowodowana urazem piłkarza Błękitnych. Podniósł się już z mokrego boiska i jest gotowy do kontynuowania gry.

25
    Większa część pierwszej połowy za kibicami. Początek ze wskazaniem na Błękitnych, a następnie rozpędziła się Gwardia. Szarże obu klubów z Pomorza Zachodniego nie zaowocowały golem.

27
    Błękitni starają się coś zdziałać na połowie przeciwnika po okresie drzemki. Ich wymiana podań skończyła się wcześniej niż rozpoczęła.

28
    Kartka numer jeden dla Oleszczuka za brutalne przewinienie na Więcku.

30
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Skórecki trącił piłkę w kierunku bramki koszalinian. Ofiarna interwencja prawie na linii bramkowej skutkuje groźnie wyglądającą kontuzją.

31
    Wojciechowski zostanie zniesiony z boiska na noszach. W tym czasie trwają konsultacje Błękitnych z drugim trenerem Jarosławem Piskorzem.

32
    Wojciechowski najpewniej zostanie odwieziony bezpośrednio do szpitala. Gwardia szykuje zmiennika.

34
    Tymczasem na pozycji stopera Shimmura. Japończyk na środku defensywy to rzadki obrazek na polskich boiskach.

34
    Zmiana w drużynie Gwardii Koszalin: z boiska schodzi Wojciechowski, na boisku pojawia się Baranowski.

36
    Węsierski nie wykorzystał sytuacji podbramkowej po wielkim nieporozumieniu Hartleba i defensora. Po trąceniu Skóreckiego napastnik Błękitnych musiał wyłącznie przymierzyć do opuszczonej bramki. Nie zrobił tego. Koszmarne pudło!

38
    Beniaminek wywalczył korner. Grupka Gwardzistów nie zdołała przeciąć niebezpiecznie szybującej po dośrodkowaniu piłki.

40
    Gwizdek sędziego i koszalinianie muszą wracać na własną połowę. Grę wznowił dalekim wykopem od bramki Rzepecki.

41
    Jeszcze kilka minut pozostało obu drużynom na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie. Sądząc po ożywieniu Krzysztofa Kapuścińskiego, to spróbują zaatakować goście.

42
    Shimmura upomniany żółtą kartką za wślizg w nogi Skóreckiego.

44
    Próba Skóreckiego zza pola karnego blisko słupka. Kontrolował to wszystko bramkarz Gwardii i rzucił się bardziej dla pewności niż z duszą na ramieniu.

45
    Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

45+3

Niezłe, choć nie oszałamiające tempo pierwszej połowy. Najlepszą sytuację podbramkową miał Węsierski, który nie wcelował do opuszczonej bramki Gwardii. Także koszalinianie mieli fragment spotkania, w którym przeważali i zaprezentowali swoje argumenty. Brakuje przede wszystkim bramek. Derbowa walka to za mało, by zadowolić zmarzniętych i przemoczonych kibiców. Po przerwie czas na celne uderzenia.

46

47
    Druga w derbach próba Skóreckiego zza pola karnego. Pomocnik Błękitnych ma problem z jednoczesnym oddaniem strzału celnego i mocnego.

48
    Jeszcze rzut rożny dla stargardzian. Jedynym adresatem bezpańskiego dośrodkowania mógł być Hartleb. Zmarnowana szansa przyjezdnych.

49
    Żółta kartka dla Szymusika za ostre przewinienie w bocznym sektorze boiska.

50
    Węsierski nie dość, że trafił w nogi stopera Gwardii, to na dodatek kilka sekund wcześniej wpadł w pułapkę ofsajdową. Futbolówka dla Gwardii.

52
    Błękitni na początku drugiej części tak samo jak na początku pierwszej mają trochę więcej do powiedzenia. Jeżeli historia lubi się powtarzać, to za moment zaatakuje Gwardia.

53
    Nieźle to sobie wykombinował Brzeziański, który oddał strzał błyskawicznie po obróceniu się z piłką, jednak prosto w czujnego Pustelnika.

55
    Żółta kartka dla Skóreckiego, który główkował do bramki ze spalonego i jeszcze niecenzuralnie protestował.

57
    Stoperzy Gwardii czujni po dośrodkowaniu Więcka z prawego skrzydła. Nie potrafił dopaść do futbolówki Mateusz Węsierski.

58
    Kolejne bezpańskie dośrodkowanie Błękitnych Stargard. Tym razem z lewego skrzydła prosto do koszyczka Hartleba. Radzi sobie bez problemu bramkarz z Koszalina.

60
    Przerwa spowodowana urazem piłkarza Gwardii. Spogląda z niepokojem trener Tadeusz Żakieta, żeby nie była konieczna druga wymuszona zmiana.

62
    Zmiana w drużynie Gwardia Koszalin: z boiska schodzi Brzeziański, na boisku pojawia się Szubert.

63
    Poźniak niby dobrze wstrzelił futbolówkę w pole karne Błękitnych ze stałego fragmentu, jednak adresatem dośrodkowania okazał się Mariusz Rzepecki.

64
    Upomniany żółtą kartką został Kwiatkowski za ostry atak w nogi na połowie przeciwnika.

66
    Poźniak mądrze rozprowadził akcję beniaminka na prawą stronę, a tam nie popisał się Karbowiak i stracił piłkę na rzecz Rogali.

68
    Jeszcze raz Kwiatkowski w polu karnym Błękitnych. Zdołał delikatnie trącić futbolówkę pomimo asysty defensora, jednak było tam za mało miejsca, żeby zaskoczyć Rzepeckiego.

70
    20 minut do końca regulaminowego czasu i niestety coraz bardziej zanosi się na bezbramkowy finał. Statystyki nie kłamią. Błękitni i Gwardia strzelają w tym sezonie bardzo mało goli.

72
    Jeszcze budzą się koszalinianie, którzy chcą wynagrodzić kibicom oglądanie meczu w fatalnych warunkach. Ich sytuacje podbramkowe nie są jednak stuprocentowe.

74
    Jest konkret. Akcja indywidualna Poźniaka zakończona strzałem. Futbolówka po nodze stargardzianina wyszła na korner.

75
    Nic wynikło ze stałego fragmentu, a na zmianę wyniku derbów pozostał obu klubom kwadrans.

76
    Gol dla Gwardii!
    Strzelcem bramki KRYSTIAN PRZYBOROWSKI.

Gwardia przełamała impas strzelecki! Akcja beniaminka została przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła, w końcu piłka dotarła do Przyborowskiego, który wyprowadził koszalinian na prowadzenie!

78
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Burzyński, na boisku pojawia się Karmański.

80
    Faul Pustelnika w bocznym sektorze boiska zasłużył w oczach sędziego na kartonik.

82
    Piłka meczowa dla Gwardii Koszalin. Te spotkanie mógł zamknąć Przyborowski, gdyby nie zwolnił i wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Skończyło się jednak tym, że ospały napastnik pozwolił na powrót defensora.

83
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Rogala, na boisku pojawia się Inczewski.

85
    Hartleb na raty, ale skutecznie. W pierwszym tempie bramkarz Gwardii sparował piłkę po uderzeniu z półdystansu, a w drugim złapał futbolówkę.

86
    Wojtasiak osamotniony w polu karnym po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Powinien przynajmniej przymierzyć w światło bramki, tymczasem pudło.

87
    Dobrą zmianę dał Szubert, który wydawało się, że jest na straconej pozycji, tymczasem jeszcze odebrał piłkę Błękitnym i oddał strzał nieopodal bramki.

89
    Strzelcem bramki MICHAŁ SZUBERT.

Na potwierdzenie niedawnego wpisu Michał Szubert podwyższył prowadzenie Gwardii. Miał dostatecznie dużo miejsca w polu karnym, żeby przyjąć sobie piłkę i uderzyć obok Rzepeckiego do siatki.

90
    Zmiana w drużynie Gwardia Koszalin: z boiska schodzi Przyborowski, na boisku pojawia się Zyska.

90

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Poźniak za przewinienie taktyczne w bocznym sektorze boiska.

90+1
    Zmiana w drużynie Gwardia Koszalin: z boiska schodzi Karbowiak, na boisku pojawia się Sopel.

90+2
    Żółtą kartką upomniany Liśkiewicz za zbyt agresywną reakcję po gwizdku.

90+3
    Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Adriana Kwiatkowskiego za poturbowanie przeciwnika po gwizdku.

90+3

Gwardia Koszalin podejmuje ucieczkę z dna tabeli. Ponadto przynajmniej przez pół roku będzie rządzić w regionie. Gospodarze rozstrzygnęli spotkanie w ostatnim kwadransie. W ten sposób wynagrodzili zmarzniętym kibicom wizytę na stadionie w deszczowej i wietrznej aurze. Pierwszego gola strzelił Przyborowski, a przy drugim ten sam piłkarz asystował. Wynik na 2:0 ustalił Szubert, którego wejście na boisko z ławki rezerwowych było ważnym momentem derbów. Po stronie Błękitnych dał o sobie znać ponownie problem w ofensywie. Ich przewaga nad strefą spadkową zrobiła się minimalna.
    Gwardia wygrała derby Pomorza Zachodniego!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:53:44)

Gole: 76. Przyborowski, 89. Szubert

Kartki:   28. Oleszczuk (GWA), 42. Shimmura (GWA), 64. Kwiatkowski (GWA), 90+1. Poźniak (GWA) – 49. Szymusik (BSS), 55. Skórecki (BSS), 80. Pustelnik (BSS), 90+2. Liśkiewicz (BSS)   90+3. Kwiatkowski (GWA)

Gwardia Koszalin: Hartleb – Januszkiewicz, Wojciechowski (34. Baranowski), Stańczyk, Oleszczuk – Poźniak, Shimmura – Karbowiak (90. Sopel), Przyborowski (90. Zyska), Kwiatkowski – Brzeziański (62. Szubert)

Zmiany: Dulewicz – Baranowski, Gregorek, Szubert, Sopel, Mikołajczak, Zyska.

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Burzyński (78. Karmański), Pustelnik, Rogala (83. Inczewski) – Więcek, Liśkiewicz, Wojtasiak, Gutowski – Skórecki – Węsierski.

Zmiany: Ufnal – Kotus, Karmański, Inczewski, Orłowski, Magnuski, Wiśniewski.

Sędziowie: Piotr Łęgosz (Włocławek)