Błękitni – Legionovia 0:3 (koniec) | Gryf – ROW Rybnik 0:1 (koniec) | Gwardia K. – MKS Kluczbork 4:3 (koniec)
Olimpia E. – Wisła Pu. 1:1 (koniec) | Stal S. W. – Rozwój 4:1 (koniec) | ŁKS – Radomiak 3:0 (koniec)
GKS Bełchatów – Warta 0:1 (koniec) | Znicz – Garbarnia 0:1 (koniec)
Błękitni Stargard
0:3 (0:1)
Legionovia Legionowo
Środa 09.05.2018, 17:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 30. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Legionovia walczy o przełamanie pod wodzą nowego szkoleniowca. Bartosz Tarachulski zastąpił na ławce Roberta Pevnika. Debiutował tydzień temu, a legionowianie przegrali 1:2 z Gryfem Wejherowo. Zapunktować zamierzają w Stargardzie.

Jeszcze gorzej niż sytuacja Błękitnych wygląda położenie Legionovii Legionowo. Ekipa z Mazowsza jest przedostatnia w tabeli i trudno będzie jej wykaraskać się ze strefy spadkowej. Identycznie jak Błękitni przegrała trzy poprzednie mecze.

Stargardzianie wrócą na własnym stadion po porażce na wyjeździe 0:1 z Rozwojem Katowice. Pod kątem wyników u siebie są dopiero 12. siłą ligi. Wygrali tam pięć meczów, a w ośmiu stracili punkty. Nie jest to bilans, który zachwyca.

Błękitni przegrali trzy poprzednie mecze po czterech zwycięstwach z rzędu. Już na pewno nie awansują na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Po serii niepowodzeń bliżej im nawet do spadku, dlatego w pojedynku z Legionovią powinni zapunktować.

Zapraszamy na relację na żywo ze Stargardu. Miejscowi Błękitni podejmą przedostatnią w tabeli Legionovię Legionowo. Maciej Pelka rozpocznie mecz w środę o godzinie 17.

1

2
    W posiadaniu piłki zawodnicy ze Stargardu, którzy grają w adekwatnych do nazwy klubu strojach. Legionovia na biało z żółtymi i czerwonymi akcentami.

3
    Szybko opanowali sytuację na własnej połowie legionowianie i wybrali się z atakiem na połowę Błękitnych. Rzepecki minął się z dośrodkowaniem, ale bez konsekwencji.

4
    Zakotłowało się w polu karnym Legionovii. Strzał z woleja Więcka został zablokowany w ostatnim momencie. Na szansę czekał również Jaroch w środku szesnastki gości.

5
    Na koniec zamieszania rzut wolny dla Błękitnych. Kibice podnieśli się z miejsc, ponieważ liczyli na uderzenie w kierunku bramki Kowalczyka po wrzutce zza szesnastki.

7
    Bezradnie rozłożył ręce Leleno po tym jak sędzia gwizdnął jego przewinienie na połowie przeciwnika. Tymczasem rozjemca zastanawiał się nawet przez chwilę nad pokazaniem kartonika.

9
    Błękitni trochę częściej w posiadaniu piłki. To gospodarze staranniej i dłużej rozgrywają swoje akcje.

10
    Nieudane podanie w pole karne Błękitnych. Do piłki bliżej od napastnika Legionovii miał bramkarz przeciwnika. Mariusz Rzepecki nie patyczkował się i daleko wyekspediował futbolówkę.

11
    Rzut karny dla Legionovii! Sędzia był blisko i odgwizdał przewinienie w szesnastce Błękitnych.

12
    Gol dla Legionovii!
    Strzelcem bramki z rzutu karnego MICHAŁ SKWARCZEK.

Nie było w stu procentach pewne uderzenie z rzutu karnego, ale skuteczne. Rzepecki wyczuł intencję przeciwnika, mimo to nie zatrzymał sunącej po ziemi futbolówki. Legionovia wyszła na prowadzenie w kwadransie otwierającym mecz!

15
    Żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska został napomniany Mosiejko.

16
    Po przewinieniu Mosiejki ucierpiał Zaklika. Spoglądał w jego kierunku z niepokojem trener Bartosz Tarachulski, ale jego podopieczny szybko pozbierał się z boiska.

18
    Stargardzianie muszą gonić przeciwnika. Legionovia zadowolona i nieco spokojniejsza niż kilka minut temu. Nie spieszy się Kowalczyk z wprowadzeniem piłki do gry.

19
    Na prawym skrzydle szarżował Jaroch, który zbiegł tam z centrum boiska. Efektem rajdu młodego napastnika wrzut z autu na wysokości pola karnego Legionovii.

20
    Układa się mecz po myśli przyjezdnych. Będący na ławce rezerwowych legionowianie byli zadowoleni po ostatnim zagraniu przeciwnika poza boisko.

21
    Na boisku leżał Skórecki, mimo to Błękitni postanowili kontynuować grę. Niby niegroźne uderzenie zza pola karnego sprawiło kłopot Kowalczykowi, który sparował futbolówkę na korner. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu również zrobiło się gorąco.

23
    Błękitni w ataku pozycyjnym. Próba uruchomienia Jarocha przez Gutowskiego została zatrzymana przez Legionovię. Po chwili ponownie ataku i Fadecki uderzył zza pola karnego, po ziemi, metr obok słupka.

24
    Odpowiedziała drużyna z Mazowsza, jednak futbolówka spokojnie poturlała się w rękawice Rzepeckiego.

25
    Błękitni domagali się odgwizdania faulu na Jarochu. Sędzia puścił jednak grę, ponieważ uznał, że filigranowy napastnik przewrócił się pod ciężarem zgodnie z przepisami interweniującego defensora.

26
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole bramkowe Rzepeckiego. Był tam piłkarz Legionovii i składał się do uderzenia głową, jednak sprytniejszy od niego okazał się Gutowski.

28
    Momentami beznadziejnie wygląda atak pozycyjny Błękitnych. Przedostatnia drużyna w tabeli odpiera próby zawodników w błękitnych strojach.

29
    Pewnie 65 procent posiadania piłki po stronie zespołu z Pomorza Zachodniego, jednak gorąco w polu karnym Legionovii zrobiło się raptem dwa, trzy razy.

30
    Liśkiewicz przeprosił przeciwnika, którego najpewniej przypadkiem trafił ręką w twarz na własnej połowie. Obaj zawodnicy gotowi do kontynuowania walki

31
    Przerwa na uzupełnienie płynów zarządzona przez Macieja Pelkę.

33
    Nie po raz pierwszy w tym meczu do parteru został sprowadzony Skórecki. Będzie stały fragment dla zespołu ze Stargardu.

34
    Niewiele wynikło z dośrodkowania Wojciecha Fadeckiego z rzutu wolnego. Dobrze ustawieni defensorzy w białych strojach wybili futbolówkę w boczny sektor boiska. Na sam koniec uderzenie Mosiejki zza pola karnego prosto do koszyczka Kowalczyka.

36
    Twarda gra legionowian trwa. Dobrze nastawieni przyjezdni nie pozwalają swojemu przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł.

38
    Świetna akcja indywidualna zawodnika Legionovii! Zaprosił na karuzelę Liśkiewicza, a następnie nie dał sobie odebrać piłki również kolejnym dwóm przeciwnikom. Zakończyła się ona płaskim uderzeniem Szumilasa, po którym z trudem interweniował Rzepecki.

39
    Po zdobyciu gola z rzutu karnego Legionovia stworzyła najgroźniejszą sytuację podbramkową. To właśnie znaczy konkret, pomimo zdecydowanie mniejszego posiadania piłki.

40
    Podrażnieni Błękitni odpowiedzieli niebezpiecznym wstrzeleniem w pole bramkowe. Grę wznowi za moment Kowalczyk, któremu przed momentem zapewne mocniej zabiło serce.

42
    Ostre spięcie blisko koła środkowego, po którym grę wznowili od rzutu wolnego goście.

43
    Kozłowała piłka przed polem karnym Legionovii. Uderzenie z półwoleja zablokowane, poprawka również i bramkarz przyjezdnych nie musiał interweniować.

45
    Kontratak Błękitnych. W zasadzie jedyna szansa na przeprowadzenia takiej akcji w pierwszej połowie. Pogubił się Fadecki, który nie wiedział, komu podać aż strzelił prosto w bramkarza.

45
    Doliczone minimum dwie minuty do regulaminowego czasu.

45+2

Legionovia bliżej zwycięstwa w Stargardzie. Drużyna z Mazowsza wyszła na prowadzenie w kwadransie otwierającym spotkanie. Z rzutu karnego trafił do siatki Skwarczek. Po zmianie wyniku gospodarze przystąpili do ataku pozycyjnego, z którego niewiele wynikło, a Legionovia mogła zadać drugi cios, gdyby Rzepecki nie zatrzymał uderzenia Szumilasa.

46

46
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Więcek, na boisku pojawia się Prawucki.

46
    Strzelcem bramki WOJCIECH SZUMILAS.

Legionovia rozpoczęła drugą połowę w wymarzony dla siebie sposób. Szumilas poprawił się po niepowodzeniu z pierwszej połowy i tym razem nie nadział się już na interwencję Rzepeckiego. Dwubramkowe prowadzenie przyjezdnych w Stargardzie.

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Skwarczek (Legionovia Legionowo).

49
    Dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Skwarczek za faul przed polem karnym, a następnie za protestowanie.

50
    Błękitni będą mieć więcej miejsca na murawie, co nie oznacza, że zaczną efektywnie atakować. Wrzutka z rzutu wolnego trafiła prosto na głowę defensora Legionovii.

51
    Bardzo nieudane uderzenie zza pola karnego Błękitnych. Rzepeckiemu pozostało odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

53
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dwóch stargardzian próbowało wepchnąć piłkę z bliska do bramki, ale bezskutecznie.

54
    Napomniany żółtym kartonikiem Kalinowski za utrudnianie wznowienia gry i żywiołowe protestowanie.

55
    Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Szumilas, na boisku pojawia się Wojcinowicz.

56
    Nie zrezygnowała z atakowania drużyna z Legionowa. Piłka wycofana przed pole karne gospodarzy, skąd płaskie uderzenie zostało zablokowane.

58
    Na murawie zapanował chaos, który nie jest specjalnie twórczy. Błękitni starają się szybko udokumentować przewagę liczebną, jednak gubią futbolówkę i prowokują osłabionego przeciwnika do kontrowania.

59
    Nad polem karnym Legionovii szybują przeciągnięte i zdecydowanie zbyt głębokie dośrodkowania.

60
    Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Kuśmierek, na boisku pojawia się Więdłocha.

61
    Gwizdek sędziego po nieprzepisowej próbie zatrzymania Więdłochy. Legionovia zyskuje cenny czas i przybliża się do zwycięstwa.

62
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Leleno druga piłka została zgrana w środek szesnastki, gdzie szybsi od atakujących Legionovii byli broniący stargardzianie.

65
    Krąży futbolówka po obrzeżach pola karnego wycofanej Legionovii. Gospodarze nie potrafią wypracować sobie miejsca do oddania uderzenia.

66
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Karmański, na boisku pojawia się Włóka.

67
    Włóka napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko pola karnego przeciwnika.

69
    Bezpardonowe przewinienie taktyczne Nemanicia zasłużyło w ocenie sędziego na kartkę.

70
    20 minut do końca regulaminowego czasu. Nie zanosi się na żaden przełom mimo zdziesiątkowania Legionovii. Błękitni ponownie rozczarowują kibiców.

72
    Nic ciekawego dzieje się na połowie Legionovii. Drużyna Bartosza Tarachulskiego broni twardo i konsekwentnie. To wystarczy do zatrzymywania ataków stargardzian.

74
    Mosiejko dopadł do piłki przed szesnastką przyjezdnych i oddał strzał z półwoleja. Czujnie na linii Kowalczyk nie pozwolił na pokonanie siebie.

75
    Gra przerwana, ponieważ na murawie leżał staranowany Szymusik. Na dodatek sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

77
    Nie pomogła woda Błękitnym. Nadal decydują się na dziwne i niegroźne dla Legionovii zagrania. Strzał zza pola karnego wyglądał jak podanie do Kowalczyka.

78
    Żółta kartka dla Skóreckiego za staranowanie przeciwnika na jego połowie.

78
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Skórecki, na boisku pojawia się Zdunek.

80
    Kombinacyjna wymiana podań Błękitnych w narożniku pola karnego, ale pogubił się Włóka i wyłącznie skierował piłkę w kierunku bramkarza.

81
    Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Mazurek, na boisku pojawia się Rybkiewicz.

83
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW RYBKIEWICZ.

Dziesięciu legionowian strzeliło gola jedenastu Błękitnym. Ekspresowy i skuteczny wypad przyjezdnych zakończył celnym uderzeniem Rybkiewicz. To już pewne. Przedostatnia drużyna w tabeli zatriumfuje w środę w Stargardzie!

84
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Gutowski, na boisku pojawia się Orłowski.

86
    Spokojnie przesuwają się w obronie legionowianie i delektują się wysokim prowadzeniem. Ich sytuacja w tabeli może się nieco poprawić.

89
    Zero pomysłu na rozmontowanie defensywy przyjezdnych. Kibice czekają na ostatni gwizdek sędziego i możliwość zapomnienia o grze Błękitnych.

90
    Kolejne przewinienie w centrum boiska zasłużyło w ocenie sędziego na kartkę. Tym razem napomniany Fadecki.

90
    Doliczone minimum cztery minuty do regulaminowego czasu.

90+2
    Rybkiewicz dostał kartonik za nieprzepisowe zatrzymanie akcji stargardzian na ich połowie.

90+2
    Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Zaklika, na boisku pojawia się Trzmiel.

90+3
    Jeszcze jedna kartka dla sfrustrowanych gospodarzy. Dostał ją Jaroch.

90+4

W stu procentach zasłużona wygrana 3:0 Legionovii w Stargardzie. Do skutecznych ataków dorzuciła twardą oraz konsekwentną defensywę. Drużyna z Mazowsza strzeliła bezbarwnym Błękitnym gola nawet grając dziesięciu na jedenastu.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:52:49)

Gole: 12. Skwarczek (kar.), 46. Szumilas, 83. Rybkiewicz

Kartki:   15. Mosiejko (BSS), 67. Włóka (BSS), 78. Skórecki (BSS), 90. Fadecki (BSS), 90+3. Jaroch (BSS) – 49. Skwarczek (LGN), 54. Kalinowski (LGN), 69. Nemanić (LGN), 90+2. Rybkiewicz (LGN)   49. Skwarczek (LGN)

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Liśkiewicz, Burzyński, Gutowski (84. Orłowski), Więcek (46. Prawucki), Mosiejko, Karmański (66. Włóka), Skórecki (78. Zdunek), Fadecki, Jaroch.

Zmiany: Ufnal – Zdunek, Prawucki, Orłowski, Wojtasiak, Magnuski, Włóka.

Legionovia Legionowo: Kowalczyk – Grzelak, Waleńcik, Nemanić, Kalinowski, Zaklika (90. Trzmiel), Skwarczek, Kuśmierek (60. Więdłocha), Szumilas (55. Wojcinowicz), Leleno, Mazurek (81. Rybkiewicz).

Zmiany: Kochalski – Wojcinowicz, Ostrowski, Rybkiewicz, Więdłocha, Janković, Trzmiel.

Sędziowie: Maciej Pelka (Piła)