Chelsea – West Bromwich 1:0 (koniec) | Everton – Reading 3:1 (koniec) | Man Utd – Norwich 4:0 (koniec)
Southampton – Queens Park 1:2 (koniec) | Stoke – West Ham 0:1 (koniec) | Sunderland – Fulham 2:2 (koniec)
Swansea – Newcastle 1:0 (koniec) | Wigan – Liverpool 0:4 (koniec)
Southampton F.C.
1:2 (1:1)
Queens Park Rangers F.C.
Sobota 02.03.2013, 16:00 • St. Marry's Stadium • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Zapraszam na mecz 28. kolejki Premier League, w której swoje siły zmierzą Southampton z QPR.

Southampton po 27. pojedynkach zajmuję 16. pozycję w tabeli z 27. oczkami na koncie. Składają się na to sześć zwycięstw, dziewięć remisów i aż dwanaście razy schodzili z boiska pokonani.

QPR okupuję ostatnią pozycje w tabeli, czyli 20. Mają na koncie tylko 17. punktów. Do bezpiecznej strefy brakuje im 7. punktów. W tym sezonie QPR tylko dwa razy wygrało swój mecz, a aż czternaście razy przegrywał.

W ostatnim meczu Southampton uległo Newcastle aż 2:4, a dwa tygodnie temu gospodarze pokazali się z dobrej strony w meczu z Manchesterem City, ale ulegli 1:3.

Dzisiejsi goście w ostatniej kolejce ulegli "Czerwonym Diabłom" 0:2.

W pierwszym składzie "Świętych" jest bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc!

Składy obu drużny:

Southampton: Boruc - Clyne, Fonte, Jošida, Fox - Puncheon, Cork, Schneiderlin, Lallana - Ramírez, Lambert.

QPR: Júlio César - Bosingwa, Samba, Hill, Traoré - Granero, M'Bia - Park, Bothroyd, Hoilett - Rémy.

Sędzią głównym tego spotkania jest Howard Webb, a asystentami są Mullarkey i Wilkes.

Zawodnicy już w tunelu czekają na rozpoczęcie spotkania.

Zawodnicy już na murawie za moment rozpoczęcie spotkania.

1

1
    Rozpoczęli gospodarze.

1
    Już mamy pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

6
    Rzut z autu na wysokości pola karnego dla QPR.

7
    Samba faulowany w swoim polu karnym.

8
    Obrońcy gospodarzy rozgrywają piłkę w obronie.

9
    Cork strzela z dystansu, ale piłka mija słupek.

10
    "Święci" przy piłce.

11
    Lallana uderze z dystansu, ale piłka ląduje na trybunach.

13
    QPR przy piłce.

15
    Gol dla Rangers!
    Park podał prostopadłą piłkę do wychodzącego na pozycję LOICA REMY, który w sytuacji sam na sam z Borucem zachowuje zimną krew i pokonuje go.

17
    Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukarany został Bothroyd.

18
    Remy wybiegał sam na sam z Borucem, ale w ostatniej chwili Fonte wybija mu piłkę spod nóg.

20

20
    Southampton dobrze zagrało teraz w defensywie i zablokowało dobre podanie do Hilla.

21
    Cork fauluje Hilla.

22
    Remy uderza z dystansu ale Boruc bardzo dobrze się spytał.

29
    Strzał Corka z 16. metra został zablokowany, ale piłka jeszcze spadła pod nogi Ramireza, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

30
    Ramieraz podaje prostopadle do Lamberta, ale piłkę w ostatniej chwili przejmuję Hill.

32

33
    Southampton przeważa w tym meczu, ale nie potrafi wykończyć swoich akcji.

34
    Cork pogłubił się przy wyprowadzaniu ataku i stracił piłkę.

34
    Ale szybko gospodarze odzyskali piłkę.

35
    Cesar spokojnie łapie piłkę i QPR przy piłce.

35
    Zawodnik QPR i Southampton leżą na boisku i czekają na pomoc.

37
    QPR od zacznie od rzutu z autu na wysokości pola karnego.

40
    A teraz po drugiej stronie faulowany Samba.

42
    Lallana kontuzjowany.

43
    Musi zejść z boiska.

44
    Pierwsza zmiana. Za kontuzjowanego Lallane wchodzi Rodriguez.

45
    Uderzenie Corka zablokowane przez Hilla.

45
    Kolejna żółta kartka w meczu. Ukarany został Traore.

45+1
    Howard Webb doliczył 3. minuty.

45+2
    Gol dla Southampton!
    Ależ wejście smoka JAY'A RODRIGUEZA! Z 16. metra uderzył Lambert, Cesar obronił strzał i wypuścił piłkę z rąk, do futbolówki dopada JAY RODRIGUEZ i lobuje bramkarza QPR i strzela bramkę.

45+3
    Mecz nam się co raz bardziej zaostrza. Tym razem ukarany został Fonte.

Za nami koniec pierwszej połowy spotkania. Po 45. minutach mamy wynik 1:1. W 15. minucie Remy wykorzystał sytuacje sam na sam i pokonał Artura Boruca. Odpowiedział w 45. minucie Rodriguez wykorzystując błąd Cesara.

Piłkarze już na boisku.

46

46
    Rozpoczęli goście.

47
    Rodriguez dostał prostopadłe podanie od Foxa, ale w ostatniej chwili Samba zabiera mu piłkę.

48
    Ramieraz faulowany na 35. metrze.

48
    Złe dośrodkowanie Ramireza i akcję rozpoczyna QPR.

49

49
    Park uderze z 25. metra, ale ten strzał zupełnie mu nie wyszedł.

50
    Od autu na wysokości pola karnego rozpoczną gospodarze.

51
    Ramirez próbował się przedostać przez obronę QPR, ale silny Samba szybko mu to uniemożliwił.

51
    Rzut rożny dla gospodarzy.

52
    Lambert odzyskał piłkę od Granero i zdecydował się na strzał z 30. metra, ale futbolówka minimalnie mija bramkę.

52
    Remy zatrzymany przez Fox'a.

53
    Zmiana w QPR. Za Granero wchodzi Jenas.

55
    Uderzenie Lamberta z 20. metra minimalnie mija okienko!

56
    Southampton co raz pewniej atakuję bramkę QPR.

58
    Zmiana w ekipie gości. Za Fox'a wchodzi Shwa.

67
    Cork faulowany w środku pola i od rzutu wolnego zaczną goście.

67
    Julio Cesar faulowany w polu karnym.

69
    Cesar kuleje, możliwe, ze zaraz będzie potrzebował zmianę.

71
    Southampton ciągle naciska na przeciwnika.

71
    Ramirez uderzył z dystansu, a kontuzjowany Cesar miał ogromne problemy z obronieniem tego strzału.

72

72
    Fonte wybija piłkę dośrodkowaną przez Parka.

73

74
    Zmiana za kontuzjowanego Cesara. Wchodzi Green, ale mamy też zmianę w Southampton. Za Ramireza wchodzi Ward-Prowse.

76
    QPR ma rzut z autu na wysokości pola karnego.

77

79
    Park popędził prawą flanką i wrzucił w pole karne wprost pod nogi BOTHROYD'A, a ten z najbliższej odległości trafia do siatki!

80
    Artur Boruc był w tej sytuacji bezradny.

80
    Pewna interwencja Greena po strzale Lamberta.

81
    Posiadanie piłki Southampton 60% - 40% QPR.

82
    Southampton rozgrywa piłkę na własnej połowie.

82
    Złe podanie Corka i piłkę pewnie łapie Green.

84
    Mecz rozgrywa się głównie w środkowej strefie boiska.

85
    Teraz kolejna dobra akcja gospodarzy. Ward-Prowse dośrodkował z prawej strony do Rodrigueza, ale ten za lekko uderza piłkę i jego strzał broni Green.

86

87
    Fenomenalna interwencja Greena! Dobre dośrodkowanie Puncheona na głowe Lamberta, który uderza na bramkę Greena, ale ten pokazał swoje umiejętności.