Korona – GKS Bełchatów 1:0 (koniec) | Wisła K. – Piast 1:2 (koniec)
Wisła Kraków
1:2 (1:0)
Piast Gliwice
Niedziela 07.04.2013, 17:15 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie • PKO Ekstraklasa

Wisła przegrywa w spotkaniu 21. kolejki ekstraklasy z Piastem Gliwice 1:2! Bramki Zbozienia i Urbana przesuwają gliwiczan na 5. miejsce w tabeli. Krakowianie natomiast spadają jedno oczko w dół. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych w lajfy.com! (19:13:25)

90+5
    Spalony odgwizdany na dwóch graczach Wisły i spokojnie rozegra Szumski. Piast wygra to spotkanie.

90+4
    Bunoza ładnie dośrodkował w pole karne, jednak obrońca wybija piłkę głową.

90+4
    Robak rozpędzał się z kontrą, jednak nagle zwolnił akcję. Długie zagranie do przodu i gliwiczanie zyskają kilka cennych sekund.

90+3
    Mamy jeszcze żółtą kartkę dla Serba. Jovanović wpisany do notesu sędziego.

90+1
    Faul dla Piasta Gliwice. Gwizdy na trybunach po decyzji sędziego.

90
    4 minuty dłuzej zagrają piłkarze obu drużyn.

90
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Lazdins, na boisko wchodzi Krzycki.

90
    Sędzia decyduje się odgwizdać przewinienie Genkowa na Szumskim. Chyba arbiter jednak się pomylił.

89
    Zablokowane dośrodkowanie Małeckiego. Wciąż przy piłce Wisła.

88
    Skuteczne włączenie się do ataku przez Jovanovicia, który wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

87
    Piłka przelatuje nad głowami wszystkich zawodników a na strzał decyduje się jeszcze Oleksy. Piłkę złapali chyba najwyżej siedzący kibice.

86
    Rzut rożny dla podopiecznych Marcina Brosza.

85
    Goście w drugiej połowie prezentują się zdecydowanie korzystniej od swoich rywali. Jeśli Piast wygra w dzisiejszym spotkaniu to przesunie się na 5. pozycję w tabeli.

84
    Cicman zdecydował się na drybling, lecz traci piłke w starciu z dwoma obrońcami. Przyspieszyło się nam tempo spotkania.

83
    W pierwszej akcji Sarki! Dobre wejście pod pole karne Jovanovicia, który oddaje piłkę do Sarki'ego. Nie mamy wyrównania.

82
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Chrapek, na boisko wchodzi Sarki.

82
    Chavez włączył się do akcji ofensywnej Wisły i wywalczył rzut z autu.

81
    Urban przewraca się po akcji indywidualnej przed polem karnym przeciwnika. Sędzia nie reaguje. Zmiana Urbana na pewno wpłynęła na grę Piasta.

80
    Kosowski mocno uderzył zza pola karnego! Szumski niepewnie wybił piłkę przed siebie a do niej dopadł Małecki, który był na spalonym!

78
    Faul Polaka w środku pola. Wisła szybko i którko rozegrała piłkę. Gospodarzom zaczyna się spieszyć.

76
    Zawodnik gości wybija piłkę poza linię końcową i będzie jeszcze okazja dla krakowian z rzutu rożnego.

75
    Wilk faulowany na połowie Piasta. Kosowski wrzuci piłkę w pole karne.

74
    Słychać teraz cieszących się kibiców drużyny przyjezdnej.

73
    Gol dla Piasta!

1:2!!! Z rzutu rożnego powstało zamieszanie w polu karnym i w końcu piłka spada pod nogi RUDOLFA URBANA, który wyprowadza Piasta na prowadzenie!

71
    Piast naciskał, naciskał i w końcu się doczekał. Teraz to Wisła musi się martwić jak nie dopuścić do drugiej bramki.

70

Klepczyński głową przedłuża dośrodkowanie i do piłki dopada DAMIAN ZBOZIEŃ, który pokonuje Pareikę! W końcu mamy wyrównanie!

70
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Iliev, na boisko wchodzi Garguła.

70
    Matras faulowany przez Genkowa. Mamy karę indywidualną i stały fragment gry w dogodnej pozycji.

69
    Kosowski dobrze włączył się do akcji Wisły i uderzył zza pola karnego – wysoko ponad bramką.

68
    Klepczyński próbował uruchomić Lazdinsa, jednak Bunoza skutecznie przerywa akcję.

67
    Pareiko źle wybijał piłkę ze swojej "jedenastki". Aut dla gliwiczan.

66
    Obie drużyny zaczynają wracać do normalnego poziomu polskiej ligi. Sporo strat i niedokładnych zagrań.

65
    W akcji także Piast i dośrodkowanie wzdłuż pola karnego. Zagrania Cicmana nie docierają jednak do nikogo.

64
    Do kontry przechodzi Wisła Kraków. Kosowski jednak strasznie zagrywa futbolówkę w stronę Genkowa, który chyba jej nawet nie zobaczył za swoimi plecami.

63
    Robak zalicza swoje pierwsze przewinienie. Faulowany Wilk.

62
    Chwile trwały nam te zmiany, w międzyczasie na murawę powrócił Chrapek.

60
    Dwóch napastników zmienił Marcin Brosz. Robak za Docekala.

60
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Ruben, na boisko wchodzi Urban.

59
    Przerwa w grze, Chrapek leży na murawie i będzie musiał opuścić murawę.

59
    Faul Lazdinsa na połowie krakowian. Spokojnie rozpoczną Wiślacy. Na boisku pojawią się: Robak i Urban.

58
    Szykuje się pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu.

57
    Dobre wejście Bunozy i rajd przez kilkanaście metrów! Nabicie piłki w pole karne, jednak obrońca skutecznie wybija piłkę za boisko.

56
    Szumski dobrze łapie piłkę i kończy akcję gospodarzy. W polu karnym na futbolówkę czekał już Genkow.

54
    Zawodnicy obu drużyn ostatnio łatwo tracą piłkę. Sporo strat w środku pola.

53
    Chrapek walczył o piłkę przy linii końcowej i dzięki niemu jego drużyna jest wciąż przy piłce. Iliev obija przeciwnika i mamy rzut rożny.

52
    Na spalonym złapany Jurado. Pareiko rozpocznie od rzutu wolnego.

51
    Faulowany Ruben Jurado przez Wilka. Piłkarz Wisły skutecznie przerwał akcję, która mogła się przerodzić w coś groźniejszego.

50
    Matras fauluje Kosowskiego i mamy drugą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu.

49
    Wracamy do meczu Wisły z Piastem. Ładna dwójkowa akcja Bunozy i Chrapka, która jednak kończy się bez większych historii.

W 1. finałowym spotkaniu siatkarskiej Plus Ligi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrywa z Asseco Resovią Rzeszów 3:0! (28:26, 25:20, 25:23).

47
    Chavez pozwala opuścić piłce boisko i po raz kolejny z rzutu rożnego gospodarze.

47
    Przejście gospodarzy pod bramkę Piasta i z narożnika będzie dośrodkowywał Kosowski.

46
    Zaczęli Wiślacy. Piłka szybko opuszcza plac gry i mamy rzut z autu.

46

Bez zmian rozpoczną obie drużyny.

Piłkarze pojawiają się na murawie. Niedługo rozpocznie się druga część gry.

Trwa 3. set w finale Plus Ligi (19:21) dla Asseco Resovii Rzeszów.

Za nami emocjonująca pierwsza połowa, po której miejscowa Wisła prowadzi z Piastem 1:0. Goście jednak nie pozostali bez swoich okazji, m.in. nie wykorzystali rzutu karnego! Zapraszamy na drugą połowę już za kilkanaście minut.

45+1
    Genkow nie był w stanie dojść do piłki zagranej za mocno przez partnera.

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

45
    Chyba już nic nie wydarzy się w pierwszej części spotkania. Na spalonym złapany Podgórski.

44
    Pod koniec pierwszej połowy próbuje jeszcze Wisła. Jednak akcja Ilieva kończy się poza linią końcową i rozpocznie Szumski.

42
    Dobrze pressingiem grają teraz gospodarze i wysoko przerywają akcje gości. Faulowany także Iliev.

41
    Chavez w akcji 1 na 1 z Rubenem Jurado i wiślacy wychodzą z tej akcji zwycięsko.

39
    Bunoza próbował zagrać do wybiegającego Małeckiego, ale cała akcja przerwana przez obrońcę gości. Aut dla Wisły.

38
    Podgórski zagrał do Rubena a ten oddał piłkę partnerowi. Dobre przejęcie piłki przez Wilka.

37
    Kosowski bardzo niecelnie zagrywa z prawej strony i piłka opuszcza boisko.

36
    Przyspieszenie Lazdins'a, jednak Jurado traci piłkę. Do posiadania przechodzi Wisła.

35
    Spokojniejsze ostatnie minuty dzisiejszego meczu. Piłka rozgrywana jest przez defensorów gości.

34
    Akcja ofensywna Piasta kończy się niedokładnym dośrodkowaniem przed bramkę Pareiki. Piłka wybita przez jednego z obrońców.

33
    Dobre widowisko mają szansę oglądać dzisiaj kibice zgromadzeni na stadionie w Krakowie.

31
    Wisła w natarciu! Kolejny strzał na bramkę Szumskiego, lecz piłka przecięta przez jednego z zawodników!

30
    Świetna okazja dla Wisły! Dośrodkowanie Kosowskiego i do strzału dochodzi Chavez! Świetna parada Szumskiego a następnie strzela Chrapek i piłka wpada jednak na słupek! Nie mamy kolejnej bramki!

29
    Wisła ma kolejny rzut wolny. Kosowski będzie dokręcał piłkę do bramki gliwiczan.

Tymczasem w 1. meczu finałowym siatkarskiej Plus Ligi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle prowadzi już z Asseco Resovią Rzeszów 2:0 (2. set 25:20).

28
    Genkow dobrze wyskoczył do piłki, lecz posyła ją nad bramką. Futbolówka jeszcze odbiła się od zawodnika Piasta i znów z narożnika zacznie Wisła.

27
    Małecki wywalczył rzut rożny i będziemy mieć okazję do podwyższenia wyniku przez krakowian.

26
    Dokładna wrzutka w pole karne Wisły ze stałego fragmentu gry, jednak znów nie przynosi to większych korzyści.

25
    Piast od utraty gola znacznie częściej przechodzi do ofensywy. Ruben faulowany przez Jovanovicia.

24
    Z rzutu z autu na wysokości pola karnego rozpoczną gliwiczanie.

23
    Piast można powiedzieć, że na własne życzenie wciąż przegrywa ten mecz. Drugiej takiej szansy podopieczni Marcina Brosza mogą już nie mieć.

21
    Pareiko broni strzał Podgórskiego z rzutu karnego! Świetna interwencja bramkarza i wynik pozostaje bez zmian!

20
    Mamy rzut karny dla Piasta!

19
    Kontrowersje w polu karnym Wisły! Trwają konsultacje!

19
    Złe wybicie stałego fragmentu gry przez Podgórskiego. Z autu rozpoczną goście.

18
    Chavez słusznie ukarany żółtą kartką za faul na Cicmanie. Świetna okazja do wyrównania!

18
    Małecki nie przygotował dobrze zagrania w jedenastkę przeciwnika i golkiper gości pewnie przejmuje piłkę.

17
    Dobra akcja Piasta. Cicman przebiegł kilkanaście metrów i oddał strzał. Pareiko wybija na rzut rożny.

16
    Chrapek nie zdołał dobiec do piłki przed linią końcową i od bramki rozpocznie Szumski.

14
    Docekal ładnie przyjął piłkę z przeciwnikiem na plecach, jednak po chwili zagrywał niedokładnie do partnera.

13
    Piast w ostatnich minutach zepchnięty do defensywy i to Wisła głównie utrzymuje się przy piłce.

12
    Wisła zdobywa drugą bramkę! Jednak wcześniej słusznie podniesiona chorągiewka sędziego i na spalonym złapany Małecki.

11
    Małecki faulowany przez Podgórskiego i mamy stały fragment gry w dogodnej odległości, by zagrozić bramce drużyny z Gliwic.

9
    Bramka, która pada praktycznie bez akcji z pewnością ułatwi grę gospodarzom.

8
    Gol dla Wisły!

Matras źle wybija piłkę w polu karnym, po czym przejął ją Kosowski, który oddał ją do IVICY ILIEVA, który pokonuje Szumskiego!

8
    Spokojne pierwsze minuty w wykonaniu piłkarzy obu drużyn. Piłka grana głównie w środku pola.

7
    Oleksy zagrywał w pole karne, jednak obrońcy Wisły na posterunku i dobre wybicie piłki daleko od bramki.

6
    Faulowany Matras przez Ilieva, przerwa w grze i od wolnego zaczną goście.

5
    Podgórski ładnie obił piłkę o Głowackiego i Piast ma rzut z autu na linii pola karnego.

4
    Złe wybicie obrońców drużyny przyjezdnej i wciąż przy piłce Wiślacy. Piłka często w pierwszych minutach ląduje poza linią boczną boiska.

3
    Szumski źle rozpoczął od własnej bramki. Jest to debiut tego młodego bramkarza w polskiej ekstraklasie.

2
    Pareiko przejmuje piłkę po nieudanej akcji przyjezdnych. Spokojnie rozgrywają piłkę defensorzy Wisły.

1
    Rozpoczęli goście. Piast na niebiesko, Wisła w biało-czerwonych strojach.

1

Piłkarze wybiegają na murawę, Pan Raczkowski za kilka chwil rozpocznie spotkanie.

W czasie tej relacji będziemy także informować państwa o wyniku w 1. finałowym meczu siatkarskiej Plus Ligi, w którym grają: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Asseco Resovia Rzeszów. Po zaciętym pierwszym secie ZAKSA prowadzi 1:0 (28:26).

Mecz już za 20 minut! Zapraszamy!

Skład startowy:

Wisła Kraków: Pareiko – Jovanović, Głowacki, Chavez, Bunoza – Wilk, Chrapek, Małecki, Iliev, Kosowski – Genkow

Piast Gliwice: Szumski – Oleksy, Polak, Klepczyński, Zbozień – Matras, Lazdins, Podgórski, Cicman – Ruben, Docekal

Sędziowie: Paweł Raczkowski .

W rundzie jesiennej zwycięscy okazali się być gracze Piasta, którzy pokonali Wisłę 2:0. Jak będzie teraz? Na relację live zapraszamy jak zwykle na lajfy.com!

W meczu nie będą w stanie wystąpić: Czekaj oraz Sobolewski (Wisła Kraków). W drużynie gości nie zobaczymy podstawowego bramkarza, Dariusza Treli, który otrzymał czerwoną kartkę w poprzednim spotkaniu.

Trener Kulawik na przedmeczowej konferencji zapowiedział, że jego zespół zamierza dyktować warunki w niedzielnym meczu i postawi zdecydowanie na ofensywę. Dlatego desygnował on do gry dwóch ofensywnych pomocników: Gargułę i Ilieva.

W poprzedniej kolejce Wisła Kraków bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Piast Gliwice także nie zdołał rozstrzygnąć swojego spotkania i w meczu z Jagiellonią Białystok padł remis 1:1.

Przed niedzielnym spotkaniem gospodarze zajmują miejsce w środku tabeli (9 pozycja) z liczbą 27 punktów. Rywale Wiślaków przed meczem 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy plasują się na wysokim, bo 6. miejscu notując do tej pory 30 "oczek".

Zapraszamy Państwa na mecz do Krakowa, gdzie miejscowa Wisła podejmie gości z Górnego Śląska – Piast Gliwice.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:15.