Korona – GKS Bełchatów 1:0 (koniec) | Wisła K. – Piast 1:2 (koniec)
Wisła Kraków
1:2 (1:0)
Piast Gliwice
Niedziela 07.04.2013, 17:15 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:15.

Zapraszamy Państwa na mecz do Krakowa, gdzie miejscowa Wisła podejmie gości z Górnego Śląska – Piast Gliwice.

Przed niedzielnym spotkaniem gospodarze zajmują miejsce w środku tabeli (9 pozycja) z liczbą 27 punktów. Rywale Wiślaków przed meczem 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy plasują się na wysokim, bo 6. miejscu notując do tej pory 30 "oczek".

W poprzedniej kolejce Wisła Kraków bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Piast Gliwice także nie zdołał rozstrzygnąć swojego spotkania i w meczu z Jagiellonią Białystok padł remis 1:1.

Trener Kulawik na przedmeczowej konferencji zapowiedział, że jego zespół zamierza dyktować warunki w niedzielnym meczu i postawi zdecydowanie na ofensywę. Dlatego desygnował on do gry dwóch ofensywnych pomocników: Gargułę i Ilieva.

W meczu nie będą w stanie wystąpić: Czekaj oraz Sobolewski (Wisła Kraków). W drużynie gości nie zobaczymy podstawowego bramkarza, Dariusza Treli, który otrzymał czerwoną kartkę w poprzednim spotkaniu.

W rundzie jesiennej zwycięscy okazali się być gracze Piasta, którzy pokonali Wisłę 2:0. Jak będzie teraz? Na relację live zapraszamy jak zwykle na lajfy.com!

Skład startowy:

Wisła Kraków: Pareiko – Jovanović, Głowacki, Chavez, Bunoza – Wilk, Chrapek, Małecki, Iliev, Kosowski – Genkow

Piast Gliwice: Szumski – Oleksy, Polak, Klepczyński, Zbozień – Matras, Lazdins, Podgórski, Cicman – Ruben, Docekal

Sędziowie: Paweł Raczkowski .

Mecz już za 20 minut! Zapraszamy!

W czasie tej relacji będziemy także informować państwa o wyniku w 1. finałowym meczu siatkarskiej Plus Ligi, w którym grają: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Asseco Resovia Rzeszów. Po zaciętym pierwszym secie ZAKSA prowadzi 1:0 (28:26).

Piłkarze wybiegają na murawę, Pan Raczkowski za kilka chwil rozpocznie spotkanie.

1

1
    Rozpoczęli goście. Piast na niebiesko, Wisła w biało-czerwonych strojach.

2
    Pareiko przejmuje piłkę po nieudanej akcji przyjezdnych. Spokojnie rozgrywają piłkę defensorzy Wisły.

3
    Szumski źle rozpoczął od własnej bramki. Jest to debiut tego młodego bramkarza w polskiej ekstraklasie.

4
    Złe wybicie obrońców drużyny przyjezdnej i wciąż przy piłce Wiślacy. Piłka często w pierwszych minutach ląduje poza linią boczną boiska.

5
    Podgórski ładnie obił piłkę o Głowackiego i Piast ma rzut z autu na linii pola karnego.

6
    Faulowany Matras przez Ilieva, przerwa w grze i od wolnego zaczną goście.

7
    Oleksy zagrywał w pole karne, jednak obrońcy Wisły na posterunku i dobre wybicie piłki daleko od bramki.

8
    Spokojne pierwsze minuty w wykonaniu piłkarzy obu drużyn. Piłka grana głównie w środku pola.

8
    Gol dla Wisły!

Matras źle wybija piłkę w polu karnym, po czym przejął ją Kosowski, który oddał ją do IVICY ILIEVA, który pokonuje Szumskiego!

9
    Bramka, która pada praktycznie bez akcji z pewnością ułatwi grę gospodarzom.

11
    Małecki faulowany przez Podgórskiego i mamy stały fragment gry w dogodnej odległości, by zagrozić bramce drużyny z Gliwic.

12
    Wisła zdobywa drugą bramkę! Jednak wcześniej słusznie podniesiona chorągiewka sędziego i na spalonym złapany Małecki.

13
    Piast w ostatnich minutach zepchnięty do defensywy i to Wisła głównie utrzymuje się przy piłce.

14
    Docekal ładnie przyjął piłkę z przeciwnikiem na plecach, jednak po chwili zagrywał niedokładnie do partnera.

16
    Chrapek nie zdołał dobiec do piłki przed linią końcową i od bramki rozpocznie Szumski.

17
    Dobra akcja Piasta. Cicman przebiegł kilkanaście metrów i oddał strzał. Pareiko wybija na rzut rożny.

18
    Małecki nie przygotował dobrze zagrania w jedenastkę przeciwnika i golkiper gości pewnie przejmuje piłkę.

18
    Chavez słusznie ukarany żółtą kartką za faul na Cicmanie. Świetna okazja do wyrównania!

19
    Złe wybicie stałego fragmentu gry przez Podgórskiego. Z autu rozpoczną goście.

19
    Kontrowersje w polu karnym Wisły! Trwają konsultacje!

20
    Mamy rzut karny dla Piasta!

21
    Pareiko broni strzał Podgórskiego z rzutu karnego! Świetna interwencja bramkarza i wynik pozostaje bez zmian!

23
    Piast można powiedzieć, że na własne życzenie wciąż przegrywa ten mecz. Drugiej takiej szansy podopieczni Marcina Brosza mogą już nie mieć.

24
    Z rzutu z autu na wysokości pola karnego rozpoczną gliwiczanie.

25
    Piast od utraty gola znacznie częściej przechodzi do ofensywy. Ruben faulowany przez Jovanovicia.

26
    Dokładna wrzutka w pole karne Wisły ze stałego fragmentu gry, jednak znów nie przynosi to większych korzyści.

27
    Małecki wywalczył rzut rożny i będziemy mieć okazję do podwyższenia wyniku przez krakowian.

28
    Genkow dobrze wyskoczył do piłki, lecz posyła ją nad bramką. Futbolówka jeszcze odbiła się od zawodnika Piasta i znów z narożnika zacznie Wisła.

Tymczasem w 1. meczu finałowym siatkarskiej Plus Ligi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle prowadzi już z Asseco Resovią Rzeszów 2:0 (2. set 25:20).

29
    Wisła ma kolejny rzut wolny. Kosowski będzie dokręcał piłkę do bramki gliwiczan.

30
    Świetna okazja dla Wisły! Dośrodkowanie Kosowskiego i do strzału dochodzi Chavez! Świetna parada Szumskiego a następnie strzela Chrapek i piłka wpada jednak na słupek! Nie mamy kolejnej bramki!

31
    Wisła w natarciu! Kolejny strzał na bramkę Szumskiego, lecz piłka przecięta przez jednego z zawodników!

33
    Dobre widowisko mają szansę oglądać dzisiaj kibice zgromadzeni na stadionie w Krakowie.

34
    Akcja ofensywna Piasta kończy się niedokładnym dośrodkowaniem przed bramkę Pareiki. Piłka wybita przez jednego z obrońców.

35
    Spokojniejsze ostatnie minuty dzisiejszego meczu. Piłka rozgrywana jest przez defensorów gości.

36
    Przyspieszenie Lazdins'a, jednak Jurado traci piłkę. Do posiadania przechodzi Wisła.

37
    Kosowski bardzo niecelnie zagrywa z prawej strony i piłka opuszcza boisko.

38
    Podgórski zagrał do Rubena a ten oddał piłkę partnerowi. Dobre przejęcie piłki przez Wilka.

39
    Bunoza próbował zagrać do wybiegającego Małeckiego, ale cała akcja przerwana przez obrońcę gości. Aut dla Wisły.

41
    Chavez w akcji 1 na 1 z Rubenem Jurado i wiślacy wychodzą z tej akcji zwycięsko.

42
    Dobrze pressingiem grają teraz gospodarze i wysoko przerywają akcje gości. Faulowany także Iliev.

44
    Pod koniec pierwszej połowy próbuje jeszcze Wisła. Jednak akcja Ilieva kończy się poza linią końcową i rozpocznie Szumski.

45
    Chyba już nic nie wydarzy się w pierwszej części spotkania. Na spalonym złapany Podgórski.

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

45+1
    Genkow nie był w stanie dojść do piłki zagranej za mocno przez partnera.

Za nami emocjonująca pierwsza połowa, po której miejscowa Wisła prowadzi z Piastem 1:0. Goście jednak nie pozostali bez swoich okazji, m.in. nie wykorzystali rzutu karnego! Zapraszamy na drugą połowę już za kilkanaście minut.

Trwa 3. set w finale Plus Ligi (19:21) dla Asseco Resovii Rzeszów.

Piłkarze pojawiają się na murawie. Niedługo rozpocznie się druga część gry.

Bez zmian rozpoczną obie drużyny.

46

46
    Zaczęli Wiślacy. Piłka szybko opuszcza plac gry i mamy rzut z autu.

47
    Przejście gospodarzy pod bramkę Piasta i z narożnika będzie dośrodkowywał Kosowski.

47
    Chavez pozwala opuścić piłce boisko i po raz kolejny z rzutu rożnego gospodarze.

W 1. finałowym spotkaniu siatkarskiej Plus Ligi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrywa z Asseco Resovią Rzeszów 3:0! (28:26, 25:20, 25:23).

49
    Wracamy do meczu Wisły z Piastem. Ładna dwójkowa akcja Bunozy i Chrapka, która jednak kończy się bez większych historii.

50
    Matras fauluje Kosowskiego i mamy drugą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu.

51
    Faulowany Ruben Jurado przez Wilka. Piłkarz Wisły skutecznie przerwał akcję, która mogła się przerodzić w coś groźniejszego.

52
    Na spalonym złapany Jurado. Pareiko rozpocznie od rzutu wolnego.

53
    Chrapek walczył o piłkę przy linii końcowej i dzięki niemu jego drużyna jest wciąż przy piłce. Iliev obija przeciwnika i mamy rzut rożny.

54
    Zawodnicy obu drużyn ostatnio łatwo tracą piłkę. Sporo strat w środku pola.

56
    Szumski dobrze łapie piłkę i kończy akcję gospodarzy. W polu karnym na futbolówkę czekał już Genkow.

57
    Dobre wejście Bunozy i rajd przez kilkanaście metrów! Nabicie piłki w pole karne, jednak obrońca skutecznie wybija piłkę za boisko.

58
    Szykuje się pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu.

59
    Faul Lazdinsa na połowie krakowian. Spokojnie rozpoczną Wiślacy. Na boisku pojawią się: Robak i Urban.

59
    Przerwa w grze, Chrapek leży na murawie i będzie musiał opuścić murawę.

60
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Ruben, na boisko wchodzi Urban.

60
    Dwóch napastników zmienił Marcin Brosz. Robak za Docekala.

62
    Chwile trwały nam te zmiany, w międzyczasie na murawę powrócił Chrapek.

63
    Robak zalicza swoje pierwsze przewinienie. Faulowany Wilk.

64
    Do kontry przechodzi Wisła Kraków. Kosowski jednak strasznie zagrywa futbolówkę w stronę Genkowa, który chyba jej nawet nie zobaczył za swoimi plecami.

65
    W akcji także Piast i dośrodkowanie wzdłuż pola karnego. Zagrania Cicmana nie docierają jednak do nikogo.

66
    Obie drużyny zaczynają wracać do normalnego poziomu polskiej ligi. Sporo strat i niedokładnych zagrań.

67
    Pareiko źle wybijał piłkę ze swojej "jedenastki". Aut dla gliwiczan.

68
    Klepczyński próbował uruchomić Lazdinsa, jednak Bunoza skutecznie przerywa akcję.

69
    Kosowski dobrze włączył się do akcji Wisły i uderzył zza pola karnego – wysoko ponad bramką.

70
    Matras faulowany przez Genkowa. Mamy karę indywidualną i stały fragment gry w dogodnej pozycji.

70
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Iliev, na boisko wchodzi Garguła.

70
    Gol dla Piasta!

Klepczyński głową przedłuża dośrodkowanie i do piłki dopada DAMIAN ZBOZIEŃ, który pokonuje Pareikę! W końcu mamy wyrównanie!

71
    Piast naciskał, naciskał i w końcu się doczekał. Teraz to Wisła musi się martwić jak nie dopuścić do drugiej bramki.

73

1:2!!! Z rzutu rożnego powstało zamieszanie w polu karnym i w końcu piłka spada pod nogi RUDOLFA URBANA, który wyprowadza Piasta na prowadzenie!

74
    Słychać teraz cieszących się kibiców drużyny przyjezdnej.

75
    Wilk faulowany na połowie Piasta. Kosowski wrzuci piłkę w pole karne.

76
    Zawodnik gości wybija piłkę poza linię końcową i będzie jeszcze okazja dla krakowian z rzutu rożnego.

78
    Faul Polaka w środku pola. Wisła szybko i którko rozegrała piłkę. Gospodarzom zaczyna się spieszyć.

80
    Kosowski mocno uderzył zza pola karnego! Szumski niepewnie wybił piłkę przed siebie a do niej dopadł Małecki, który był na spalonym!

81
    Urban przewraca się po akcji indywidualnej przed polem karnym przeciwnika. Sędzia nie reaguje. Zmiana Urbana na pewno wpłynęła na grę Piasta.

82
    Chavez włączył się do akcji ofensywnej Wisły i wywalczył rzut z autu.

82
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Chrapek, na boisko wchodzi Sarki.

83
    W pierwszej akcji Sarki! Dobre wejście pod pole karne Jovanovicia, który oddaje piłkę do Sarki'ego. Nie mamy wyrównania.

84
    Cicman zdecydował się na drybling, lecz traci piłke w starciu z dwoma obrońcami. Przyspieszyło się nam tempo spotkania.

85
    Goście w drugiej połowie prezentują się zdecydowanie korzystniej od swoich rywali. Jeśli Piast wygra w dzisiejszym spotkaniu to przesunie się na 5. pozycję w tabeli.

86
    Rzut rożny dla podopiecznych Marcina Brosza.

87
    Piłka przelatuje nad głowami wszystkich zawodników a na strzał decyduje się jeszcze Oleksy. Piłkę złapali chyba najwyżej siedzący kibice.

88
    Skuteczne włączenie się do ataku przez Jovanovicia, który wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

89
    Zablokowane dośrodkowanie Małeckiego. Wciąż przy piłce Wisła.

90
    Sędzia decyduje się odgwizdać przewinienie Genkowa na Szumskim. Chyba arbiter jednak się pomylił.

90
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Lazdins, na boisko wchodzi Krzycki.

90
    4 minuty dłuzej zagrają piłkarze obu drużyn.

90+1
    Faul dla Piasta Gliwice. Gwizdy na trybunach po decyzji sędziego.

90+3
    Mamy jeszcze żółtą kartkę dla Serba. Jovanović wpisany do notesu sędziego.

90+4
    Robak rozpędzał się z kontrą, jednak nagle zwolnił akcję. Długie zagranie do przodu i gliwiczanie zyskają kilka cennych sekund.

90+4
    Bunoza ładnie dośrodkował w pole karne, jednak obrońca wybija piłkę głową.

90+5
    Spalony odgwizdany na dwóch graczach Wisły i spokojnie rozegra Szumski. Piast wygra to spotkanie.

Wisła przegrywa w spotkaniu 21. kolejki ekstraklasy z Piastem Gliwice 1:2! Bramki Zbozienia i Urbana przesuwają gliwiczan na 5. miejsce w tabeli. Krakowianie natomiast spadają jedno oczko w dół. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych w lajfy.com! (19:13:25)