Cardiff – Man City 3:2 (koniec) | Tottenham – Swansea 1:0 (koniec)
Tottenham Hotspur
1:0 (0:0)
Swansea City A.F.C.
Niedziela 25.08.2013, 17:00 • White Hart Lane, Londyn • Angielska Premier League

Po niezwykle ciekawym meczu Tottenham pokonał Swansea. Obie drużyny miały swoje szanse. Niestety decydujący był błąd sędziego, który nabrał się na "nurka" Townsenda i podyktował rzut karny bezlitośnie wykorzystany przez Soldado, którego wybieram MVP tego spotkania. Zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na lajfy.com! (18:54:40)

90+4
    Rangel faulował w ataku. Tottenham będzie miał okazję oddalić grę od własnej bramki.

90+3
    Chadli zatrzymał atak Chico Floresa. Gospodarze coraz bliżej szczęścia.

90+1
    Podwójna szansa Paulinho. Pierwszy strzał obronił Vorm, a dobitka Brazylijczyka była bardzo niecelna.

90
    Sędzia doliczył aż cztery minuty do drugiej połowy.

89
    Tottenham w ataku pozycyjnym. Widać, że zawodnicy gospodarzy starają się jak najdłużej utrzymywać przy piłce.

88
    Townsend zmieniony przez Sandro.

86
    Dużo niedokładności po obu stronach.

85
    Dobrze zapowiadająca się akcja gości przerwana przez gwizdek sędziego. Jeden z napastników był na spalonym.

84
    Vertonghen efektownym wybiciem przewrotką wyjaśnił sytuację pod własną bramką.

82
    Capoue faulował Canasa. Piłka dla gości.

81
    Defoe zmienił strzelca bramki Soldado. Owacja na stojąco dla hiszpańskiego napastnika.

80
    Rzut wolny dla gości po faulu Walkera na Hernandezie.

78
    Dwa rzuty rożne z rzędu dla gospodarzy, jednak bez specjalnego zagrożenia pod bramką Vorma.

77
    Tottenham stara się długo utrzymywać przy piłce i wybić Swansea z uderzenia.

76
    Soldado otrzymał indywidualną karę za niebezpieczne zagranie.

74
    Swansea wrzuciło trzeci bieg. Od kilku minut to goście przeważają, a Tottenham jest zepchnięty do głębokiej defensywy.

72
    Soldado wywalczył rzut wolny. Faulował Williams, który otrzymał za to zagranie żółty kartonik.

71
    Niesamowita parada Llorisa. Chico Flores potwornie mocno uderzył z powietrza, ale francuski bramkarz nie dał się zaskoczyć.

69
    Shelvey zmieniony przez Bony'ego. Trener Swansea postanowił zwiększyć siłę ognia.

68
    Najlepsza akcja gości w tym meczu i minimalnie nieudana próba Hernandez. To powinien być sygnał ostrzegawczy dla londyńczyków, którzy po zdobyciu bramki wyraźnie spuścili z tonu.

67
    Próba poprawy ze strony pomocnika gości była bardzo nieudana. Townsend strzelił wysoko nad bramką.

66
    Kolejny rzut wolny dla Tottenhamu i nieudana próba Townsenda.

64
    Sigurdsson zmienił Dembele. Pierwsza zmiana w drużynie Kogutów.

64
    Kolejne nieudane dośrodkowanie Rose'a.

62
    Wszystkie akcje gości są szybko przerywane przez środkowych pomocników gospodarzy. Widać, że ta formacja u londyńczyków jest niezwykle mocna.

60
    Goście nie potrafią pozbierać się po straconej bramce. Tottenham wyraźnie szuka podwyższenia wyniku.

59
    Pozuelo zmienił Routledge'a.

58
    Gol dla Tottenhamu!

ROBERTO SOLDADO pewnym strzałem z rzutu karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po tym meczu będzie sporo dyskusji na temat pracy sędziego.

57
    Rzut karny dla gospodarzy. Kolejny raz starli się Townsend i Shelvey i kolejny raz sędzia się pomylił. Gracz Tottenhamu wyraźnie "nurkował".

56
    Tottenham mozolnie buduje akcję w ataku pozycyjnym.

55
    Niezła akcja Michu zatrzymana przez obrońców gospodarzy.

54
    Townsend pięknie przymierzył z linii 16-tu metrów i tylko minimalnie się pomylił. Coraz groźniejsze ataki Tottenhamu.

52
    Trzeci już rzut rożny dla londyńczyków w tej połowie.

50
    Pierwsza akcja ofensywna gości w drugiej połowie zepsuta przez zbyt mocne podanie Canasa.

49
    Soldado wywalczył kolejny stały fragment gry dla swojej drużyny.

48
    Od początku drugiej połowy trwa przygniatający atak gospodarzy. Zawodnicy Swansea zamknięci w okolicach własnego pola karnego.

46
    W pierwszej akcji Tottenham wywalczył rzut rożny.

46

W pierwszej połowie Tottenham był stroną przeważającą, ale nie potrafił pokonać fantastycznie dysponowanego dziś Vorma. W końcówce poważny błąd popełnił sędzie, który powinien odgwizdać rzut karny dla gospodarzy. Wracamy za kwadrans. Zapowiada się ciekawa druga połowa!

45
    Sędzia doliczył tylko minutę do pierwszej połowy.

45
    Poważna pomyłka sędziego, który podyktował rzut wolny dla gospodarzy po faulu Shelveya na Townsendzie. Powtórki pokazały, że to powinien być rzut karny!

44
    Chico Flores próbował strzało z dystansu, ale Lloris nie miał problemem z obroną tego strzału.

43
    Głębokie dośrodkowanie Townsenda bez problemu przeciął Vorm.

41
    Piłka po nieudanym zagraniu Canasa trafiła w ręce Llorisa. Gospodarze konstruują kolejny atak pozycyjny.

40
    Michu ukarany żółtą kartką za faul na Dembele.

40
    Tottenham w ataku pozycyjnym.

38
    Strzał rozpaczy Routledge'a minął bramkę Lllorisa o dobre dwa-trzy metry. Goście nie potrafią rozmontować obrony Tottenhamu.

37
    Kolejne niecelne uderzenie Paulinho. Brazylijczyk jest dziś bardzo aktywny, ale musi popracować nad celnością.

35
    Po nieźle bitym rzucie rożnym Dawson strzelił głową wysoko nad bramką.

34
    Vorm kolejny raz pokazał wielkie umiejętności. Bramkarz Swansea wybił na rzut rożny piłkę po potężnym strzale Dembele.

32
    Paulinho kolejny raz próbował pokonać Vorma, ale jego strzał minął bramkę.

31
    Townsend bardzo niecelnie z rzutu wolnego.

30
    Shelvey według sędziego faulował Soldado. Rzut wolny dla gospodarzy.

29
    Soldado faulowany w środku pola przez Chico Floresa.

28
    Dembele próbował wymusić faul przy linii bocznej, ale sędzia pozostał nieubłagany.

27
    Zmarnowany stały fragment gry przez zawodników Swansea.

26
    Niezła próba Shelveya i Llloris zmuszony był wybić piłkę na rzut rożny.

25
    Zablokowany strzał Vertonghen. Kolejna okazja zmarnowana przez Tottenham.

24
    Townsend wywalczył rzut wolny. Dobra okazja dla gospodarzy.

23
    Rose wrzucał w pole karne Swansea, ale najszybciej do piłki doszedł Vorm. Bramkarz gości jak na razie jest bohaterem tego spotkania.

21
    To powinno być 1-0. Kapitalna akcja Tottenhamu zakończona strzałem Paulinho z najbliższej odległości, który jakimś cudem złapał Vorm. Zawodnicy gospodarzy nie mogą uwierzyć, że to nie wpadło.

21
    Goście zamknięci w okolicach własnego pola karnego.

19
    Routledge złapany na spalonym.

18
    Hernandez wywalczył rzut rożny. Dobra akcja zawodnika gości.

18
    Chadli bardzo nieclenie z rzutu wolnego.

17
    Davies faulował Townsend tuż przed polem karnym za co otrzymał żółty kartonik.

16
    Chadli nie doszedł do dalekiego dośrodkowania i od bramki rozpocznie Vorm.

15
    Paulinho faulowany przez Canasa. Rzut wolny dla londyńczyków ze środka boiska.

14
    Swansea ma problem z dłuższym utrzymaniem się przy piłce. Gospodarze dominują szczególnie w środku pola.

12
    Capoune faulował de Guzmana. Piłka dla gości.

11
    Capoune strzelał z dystansu, ale prosto w bramkarza, który bez problemu złapał piłkę. Wygląda na to, że Vorm będzie miał dziś sporo pracy.

10
    Próba szybkiej kontry w wykonaniu Swansea przerwana została gwizdkiem sędziego. Michu złapany na spalonym.

9
    Szybki drybling Rose'a lewym skrzydłem i niezłe dośrodkowanie, ale żaden z jego partnerów nie przejął piłki.

6
    Bardzo ładna akcja Paulinho, który zwiódł dwóch przeciwników i oddał strzał na bramkę Vorma. Niestety dla gospodarzy jego uderzenie było zbyt słabe żeby zaskoczyć bramkarza gości.

5
    Nieudane zagranie de Guzmana do Davisa i piłkę przejęli obrońcy gospodarzy.

4
    Wysoki pressing graczy Tottenhamu sprawia, że bardzo szybko odzyskują oni piłkę.

3
    Shelvey faulował w ataku. Z rzutu wolnego rozpocznie Lloris.

2
    Dwa rzuty rożne z rzędu dla gospodarzy, ale bez zagrożenia pod bramką Swansea.

1
    Mecz rozpoczęli gospodarze.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Piłkarze obu drużyn wchodzą na boisko.

Tottenham Hotspur: Lloris – Walker, Vertonghen, Dawson, Rose – Townsend, Dembele, Capoue, Paulinho, Chadli – Soldado

Swansea City: Vorm – Rangel, Chico Flores, Williams, Davies – Canas, de Guzman, Shelvey, Routledge, Hernandez – Michu

Sędziowie: N. Swarbrick – L. Betts, A. Holmes.

Ławka rezerwowych Tottenhamu: Friedel, Kaboul, Naughton, Defoe, Sigurdsson, Carroll, Sandro

Ławka rezerwowych Swansea: Tremmel, Amat, Richards, Britton, Pozuelo, Lamah, Bony

Trenerzy: André Villas-Boas(Tottenham) i Michael Laudrup(Swansea)

Przypuszczalne składy wyjściowe:

Tottenham: Lloris – Walker, Dawson, Vertonghen, Rose – Paulinho, Demebele – Lennon, Sigurdsson, Chadli – Soldado

Swansea: Vorm – Rangel, Chico, Williams, Davies – Britton, Canas – Routledge, Michu, Hernandez – Bony

Faworytem meczu są gospodarze, ale wzmocnieni w letnim okienku transferowym goście są w stanie sprawić niespodziankę. Zapowiada się fascynujące widowisko.

W poprzednim sezonie dwukrotnie górą była drużyna z Londynu.

Oba kluby mocno się wzmocniły przed tym sezonem.

Do Tottenhamu dołączyli: Etienne Capoune(Toulouse), Roberto Soldado(Valencia), Paulinho(Corinthians) i Nacer Chadli(Twente).

Nowymi twarzami w Swansea są: Wilfried Bony(Vitesse), Jonjo Shelvey(Liverpool) i Jordi Amat(Espanyol).

W pierwszej kolejce goście polegli 1-4 z Manchesterem United, a gospodarze pokonali 1-0 Crystal Palace.

Do meczu oba kluby przystąpią po efektownych wygranych w Lidze Europejskiej. Tottenham pokonał 5-0 Dinamo Tbilisi, a Swansea wygrała 5-1 z Petrolul Ploiești.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.