Lille – Saint-Étienne 1:0 (koniec) | Ajaccio – Nice 0:0 (koniec) | Nantes – PSG 1:2 (koniec)
FC Nantes
1:2 (0:1)
Paris Saint-Germain
Niedziela 25.08.2013, 21:00 • Stade de la Beaujoire • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Zapraszam na mecz 3. kolejki Ligue 1, w której swoje siły zmierzy FC Nates z Paris Saint-Germain.

FC Nantes jest to francuski klub piłkarski grający w francuskiej ekstraklasie. Został założony w 1943 roku, a jego managerem jest Michel Der Zakarian. Warto dodać, że prezesem klubu jest Polak, Waldemar Kita.

Paris Saint-Germain jest to naszpikowany gwiazdami francuski klub piłkarski, rozgrywający mecze na stadionie Parc des Princes. Managerem zespołu jest Laurent Blanc.

Gospodarze dzisiejszego pojedynku zajmują 6. pozycję po dwóch kolejkach. Po tych meczach beniaminek francuskiej ekstraklasy zebrał trzy punkty. W ostatniej kolejce FC Namtes poległo na wyjeździe z Lorient.

PSG nie najlepiej rozpoczęło sezon. Trzynasta pozycja po dwóch meczach nie odzwierciedla możliwości paryskiego klubu. W poprzedniej serii rozgrywek aktualny Mistrz Francji niespodziewanie zremisował z Ajaccio 1:1.

Składy obu drużyn:

FC Nantes: Riou – Cichero, Djilobodji, Vizcarron, Veigneau – Bedoya, Deaux – Veretout, Bessat, Gakpe – Djordjevi

PSG:Sirigu – van der Wiel, Alex, Thiago Silva, Maxwell – Matudi, Thiago Motta – Pastore, Lavezzi, Ibrahimovic, Cavani

Piłkarze obu drużyn wyszli już na rozgrzewkę.

Zawodnicy są już w tunelu. Za moment początek spotkania!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Pierwszą połowę rozpoczęli gospodarze.

1
    Gospodarze graja dziś na żółto, a PSG tradycyjnie na granatowo.

1
    I już mamy pierwszą akcję gospodarzy. Dośrodkowanie Veretouta pewnie łapie Sirigu.

3
    Rzut z autu na wysokości pola karnego dla PSG.

4
    Teraz błąd Thiago Motty, który stracił piłkę na środku boiska.

4
    Kontra Nantes nie udało się. Piłke zbyt długo przy nodze trzymał Bedoya.

5
    Po pięciu minutach jak na razie tylko PSG utrzymuje się przy piłce, a gospodarze czekają na błąd paryżan.

6
    Pierwsza szansa gospodarzy na otwarcie wyniku. Thiago Motta uruchomił prostopadłym podaniem szwedzkiego napastnika, ale Ibrahimowic przegrał sytuację sam na sam z Riou.

8
    Na pozycji spalonej złapany został Zlatan Ibrahimovic.

9
    Strata Maxwella w środku pola.

9
    Szybki przerzut na drugą stronę Vizcarrona, ale van der Wiel wygrał pojedynek główkowy z jednym z graczy Nantes.

10
    Rzut wolny dla gospodarzy z 40. metra.

11
    Wysokie zagranie Gakpe i futbolówkę pewnie łapie Sirigu.

12
    Uderzenie Cavaniego z ostrego kąta nad bramką.

13
    Zagranie do Djordjevi, ale napastnik Nantes był na pozycji spalonej.

14
    Lavezzi zaprzepaścił dobrą okazję. Przy przyjęciu piłki poślizgnął i stracił kontrolę nad futbolówką.

15
    Dośrodkowanie Pastore pewnie łapie Riou.

15
    Cavani dostaję piłkę na sytuację sam na sam, ale wcześniej arbiter odgwizdał spalonego.

16
    Ajj! Zagranie Ibrahimovicia do Lavezziego na pustą bramkę wybił obrońca Nantes!

19
    Ostra walka w środku pola.

20
    Korner dla PSG.

21
    Cavani faulowany przez Vizcarrona. Obrońca gospodarzy dostał tylko upomnienie.

22
    Prostopadłe zagranie Motty do wychodzącego Ibrahimovicia zablokowane przez Cichero.

24
    Gol dla PSG!
    I mamy bramkę! Zlatan Ibrahimovic uruchomił jednym podaniem EDISONA CAVANIEGO, a Urugwajczyk w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i pokonał bezradnie stojącego golkipera Nantes.

25
    Od środka rozpoczęło Nantes.

27
    PSG spokojnie kreuje kolejny atak na własnej połowie.

28
    Teraz uderzenie z dystansu Veretouta, ale piłka odbija sie od pleców Alexa.

31
    PSG mądrze gra daleko od swojej bramki.

31
    Mimo, że rozgrywają piłkę na połowie Nantes, to gospodarzą trudno jest im odebrać piłkę.

32
    Teraz Motta faulowany na 45. metrze.

33
    Cavani jest dziś nie do zatrzymania. Tym razem Bedoya faulował Urugwajczyka i otrzymał żółty kartonik.

35
    Katastrofalne dośrodkowanie Cichero i od piątego metra rozpocznie Sirigu.

36
    Dobra akcja Nantes, ale zagranie Gakpe w pole karne w ostatniej chwili wybił były obrońca Chelsea, Alex.

37
    Dośrodkowanie Lavezziego zablokowane i mamy korner dla PSG.

37
    Strzał Cavaniego zablokowany i PSG ma drugi rzut rożny.

40
    Sirigu pod naciskiem jednego z zawodników drużyny przeciwnej wybija futbolówkę w aut.

42
    Drużyna gospodarzy co raz bardziej naciska.

43
    Posiadanie piłki 43% – 57%.

45
    Djordjevi dostaje podanie od Gakpe i w sytuacji sam na sam z Sirigu próbuje go lobować i piłka spadła na górną siatkę!

Koniec pierwszej połowy. Po 45. minutach PSG prowadzi z Nantes 1:0 po bramce Edisona Cavaniego z 24. minuty, który wykorzystał sytuacje sam na sam z Riou.

Zawodnicy są już na boisku. Za moment zaczynamy drugą połowę.

46

46
    PSG rozpoczęło druga połowę.

46
    Obie drużyny wyszły na drugą odsłonę gry w niezmienionych składach.

48
    Obie drużyny rozpoczęły tą drugą połowę spokojnie.

49
    Teraz ostry faul Bessata na Thiago Motta. Arbiter tego spotkania tylko upomniał pomocnika Nantes.

50
    Korner dla gospodarzy.

51
    Rzut wolny dla Nantes z 20. metra.

52
    Gol dla Nantes!
    Mamy wyrównanie! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Gakpe, zamieszanie w polu karnym, futbolówka odbija się o walczącego o piłkę ALEXA i wpada do siatki.

Od środka rozpoczęli goście.

56
    Drużyna Nantes ożywiła się po zdobytej bramce.

59
    Thiago Silva wybija piłkę na rzut rożny dla Nantes.

60
    Mogło już być 2:1 dla gospodarzy, ale Sirigu fenomenalnie obronił futbolówkę po uderzeniu Djordjevi. Korner dla Nantes.

62
    PSG kreuje kolejny atak.

62
    Teraz faul Cavaniego przy walce o piłkę.

63
    Pierwsza zmiana w drużynie gości. Za Pastore wchodzi Lucas.

64

67
    Paryżanom jest dziś strasznie trudno przebić się przez obronę rywala. Nantes sprawia dziś bardzo dobrze wrażenie w obronie.

69
    Nantes teraz zniknęło w ofensywie.

69
    Ależ okazja Ibrahimovicia. Świetne zagranie w pole karne van der Wiela, szwedzki napastnik tylko dostawił nogę, ale futbolówka przleciała nad poprzeczką.

70
    Druga zmiana w PSG. Za Thiago Motte wchodzi Veratti.

72
    Ale akcja PSG! Prostopadłe zagranie do Matudiego, który zagrywa do Cavaniego, ten piętką przedłuża do Lucasa, którego strzał Cichero wybija z linii bramkowej, do futbolówki dobiega LAVEZZI i mocnym strzałem pakuję piłkę w siatce.

75
    Zmiana w drużynie Nantes. Za Bessata wchodzi Nkoudou.

77
    Nantes wychodzi z kontratakiem.

78
    Ale szybka strata Nkoudou i PSG przy piłce.

80
    Podwójna zmiana w drużynie Nantes. Za Djordjevi i Gakpe wchodzą Aristeguieta i Pancrate.

81
    Ostatnia zmiana w PSG. Za Lavezziego wchodzi Rabiot.

83
    PSG rozgrywa piłkę na połowie rywala.

84
    Rzut wolny dla Nantes. 40. metr, dobra okazja do dośrodkowania.

85
    Zamieszanie w polu karnym gości. Pancrate wycofuje piłkę do Deauxa, który bez zastanowienia uderza na bramkę, ale futbolówkę plecami odbija Silva.

86
    Konta PSG.

86
    Zagranie ręką przy przyjęciu piłki Lucasa.

87
    Ibrahimovic uderza z ostrego kąta, a futbolówka minimalnie mija się z bramką.

88
    Ostry faul van der Wiela i żółta kartka dla Holendra.

90
    Ibrahimovic fauluje rywala i zyskuje kilka cennych sekund

90+1
    Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Długie podanie do Lucasa, ale pomocnik PSG nie doszedł do futbolówki i od piątego metra rozpocznie Riou.

90+3
    Cała drużyna paryskiego klubu cofnęła się do obrony.

Koniec meczu! Po 90. minutach PSG wywozi 3. punkty z Nantes. Pierwszą bramkę w meczu strzelił w 24. minucie Cavani, potem samobójczym trafieniem popisał się Alex, ale gola na wagę trzech punktów zdobył Lavezzi.