AS Roma – Hellas Verona 3:0 (koniec) | Atalanta – Torino 2:0 (koniec) | Bologna – Sampdoria 2:2 (koniec)
Catania – Inter 0:3 (koniec) | Genoa – Fiorentina 2:5 (koniec) | AC Milan – Cagliari 3:1 (koniec)
Sassuolo – Livorno 1:4 (koniec) | Udinese – Parma 3:1 (koniec)
Calcio Catania
0:3 (0:1)
Inter Mediolan
Niedziela 01.09.2013, 20:45 • Stadio Angelo Massimino • Włoska Serie A

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe relację z wydarzeń sportowych na Lajfy.com. (22:45:37)

Graczem meczu według Lajfy.com był Rodrigo Palacio, który miał udział, mniejszy bądź większy, przy wszystkich bramkach dla Interu.

Inter Mediolan wygrywa 3:0 z Calcio Catania. Bramki dla Mediolańczyków strzelali Palacio, Nagatomo i Álvarez. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, druga część meczu była słabsza. Główną przyczyną tego stanu rzeczy była dużo gorsza gra gospodarzy, którzy już nie grali tak agresywnie w środku boiska, co spowodowało że Inter zupełnie opanował tą część boiska. Dzięki temu padły kolejne dwie bramki dla gości, którzy zasłużenie wygrali drugie spotkanie w tym sezonie.

90+2
    Jeszcze jedna akcja Interu, ale nogami broni Andújar.

90+1
    Sędzia przedłużył mecz o 3 minuty.

90
    Belfodil! Świetne dogranie przed bramkę i zawodnik Interu wprowadzony po przerwie fatalnie pudłuje z najbliższej odległości.

90
    Zbyt mocne podanie do Palacio.

87
    Bergessio próbował indywidualnie minąć obronę gości. Nic z tego nie wyszło.

86
    Inter wyszedł z kontrę 4 na 2, ale Nagatomo zupełnie się pogubił i ostatecznie stracił piłkę.

85
    Piłkarze gospodarzy bardzo się podłamali po tej trzeciej bramce. W ostatnich minutach nie przejawiają wielkich chęci do gry.

83
    Zmiana w drużynie Internazionale Milano: z boiska schodzi Jonathan, na boisku pojawia się Wallace.

80
    Gol dla Interu!

RICARDO ÁLVAREZ w indywidualnej akcji minął kilku rywali i płaskim strzałem pokonuje bramkarza. 3:0 dla Interu i chyba już definitywnie po meczu.

79
    Bergessio z rozciętą głową. Napastnik gospodarzy wrócił jednak na boisko po interwencji lekarza.

78
    Piłka w siatce bramki gospodarzy, ale sędzia odgwizduje spalonego. Prawidłowa decyzja.

76
    Szybka akcja Interu lewą stroną, dogranie w pole karne, jednak tam do piłki nie sięgnął Palacio.

74
    Zostało nieco ponad 15 minut do końca, a Catania chce zdobyć choćby bramkę honorową.

72
    Doukara z żółtą kartką.

71
    Ależ zamieszanie pod bramką Interu! Najpierw próbował Castro, potem jeszcze Doukara, a w między czasie zaskoczyć Handanoviča mógł własny obrońca. Piłka jednak jakimś cudem nie wpadła do bramki gości.

70
    Catania bije głową w mur. Ciężko zdobywa się teren gospodarzom.

68
    Zmiana w drużynie Internazionale Milano: z boiska schodzi Guarín, na boisku pojawia się Belfodil.

67
    Zmiana w drużynie Calcio Catania: z boiska schodzi Leto, na boisku pojawia się Doukara.

65
    Rzut wolny dla Interu. Piłka odbija się od jednego z piłkarzy w murze i Andújar spokojnie ją łapie.

63
    Leto próbuje zaskoczyć Handanoviča, ale piłka po jego uderzeniu ląduje tylko na bocznej siatce.

62
    Zmiana w drużynie Calcio Catania: z boiska schodzi Álvarez, na boisku pojawia się Rolín.

61
    Korner dla gości, ale radzą sobie z tą piłką obrońcy z Catani.

60
    Spolli dobrze interweniuje przerywając groźną akcję Interu.

58
    Inter coraz mocniej dominuje na boisku. Catania ma spore problemy z stworzeniem sobie okazji na gola.

56

Kopia akcji z 49 minuty. Palacio wrzuca piłkę w pole karne. Świetnie nabiega na nią YUTO NAGATOMO i strzałem głową nie daje żadnych szans na interwencję bramkarzowi. 2:0 dla Interu.

53
    Zablokowany strzał Pablo Alvareza.

51
    Maxi López wpadł w pole karne, ładnie opanował piłkę, ale potem przeniósł ją nad bramką Handanoviča.

49
    Nagatomo! Japończyk zamykał akcję Interu, był zupełnie niepilnowany, a piłka minęła całą linię obrony. Nagatomo uderzył jednak z kilku metrów prosto w bramkarza gospodarzy, czym zmarnował fantastyczną okazję na podwyższenie prowadzenia.

47
    Palacio próbował uderzać z pierwszej, z ponad 25 metrów, ale piłka nie poleciała w to miejsce, w które chciał napastnik Interu.

46
    Almirón faulowany w środku boiska.

46
    Obie drużyny bez zmian w przerwie.

46

Piłkarze już na boisku. Za chwilę rozpocznie się druga połowa.

Po pierwszej połowie Inter Mediolan prowadzi 1:0 z Calcio Catania, po bramce Palacio w 19 minucie spotkania. Oglądamy naprawdę dobry mecz, z wieloma sytuacjami bramkowymi. Obie ekipy nastawione są ofensywnie i za każdym razem wielu zawodników poszczególnej drużyny bierze udział w ataku. W pierwszy 45 minutach świetnie zaprezentował się Leto, z którym kompletnie nie radzi sobie defensywa Interu. Jeśli gra w drugiej części spotkania będzie wyglądać podobnie, to raczej na pewno będziemy jeszcze światkami goli na Stadio Angelo Massimino.

Sędzia nie zezwolił już na rozegranie rzutu wolnego, choć któryś z graczy Interu mógł się pokusić o strzał na bramkę z tego miejsca.

45+2
    Spolli ukarany żółta kartką, za faul na Cambiasso, który wychodził już na czystą pozycję.

45+1
    Pierwsza akcja Taïdera, ale ten szybko został zatrzymany przez obrońców.

45
    Sędzia Damato przedłużył pierwszą połowę o 2 minuty.

44
    Zmiana w drużynie Internazionale Milano: z boiska schodzi Kovacic, na boisku pojawia się Taïder.

44
    Bergessio na spalonym.

43
    Nagatomo ukarany żółtą kartką.

42
    Zmiana w drużynie Calcio Catania: z boiska schodzi Izco, na boisku pojawia się Maxi.

41
    Izco długo schodzi z boiska i wydaje się że już na nie nie powróci.

39
    Na murawie leży Izco, który narzeka na uraz nogi.

38
    Álvarez kasuje brutalnie kontrę gospodarzy i ma szczęście że nie obejrzał żółtej kartki.

37
    Spokojniejszy fragment gry. Catania stara się długo rozgrywać piłkę.

35
    Błąd obrońców Interu i Leto od razu próbował go wykorzystać. Piłka po jego strzale przeleciał wysoko nad bramką.

34
    Handanovič piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

32
    Almirón w polu karnym Interu składał się do strzału z woleja. Został jednak powalony przez obrońcę gości. Sędzia nakazuje grać dalej, mimo że chyba mógł podyktować rzut karny.

31
    Tachtsidis z 25 metrów! Piękne uderzenie i piłka przelatuje tuż obok słupka.

30
    Catania przez dłuższą chwilę zamknęła Inter na 30 metrze i rozgrywała piłkę po obwodzie, ale nie udało się gospodarzom zagrać skutecznej piłki w pole karne.

28
    Nagatomo dostał piłkę w polu karnym z rywalem na plecach, udało mu się odwrócić, jednak uderzył piłkę obok słupka.

26
    Rzut rożny dla gospodarzy. Tak jak w przypadku Interu. Bez zagrożenia.

25
    Leto próbował zagrywać prostopadłą piłkę do Bergessio, jednak podanie przecięli obrońcy.

25
    Guarín z dystansu, ale bardzo wysoko nad bramką.

24
    Calcio Catania ma spore problemy by przedrzeć się z piłką przez drugą linię Interu.

23
    Korner w wykonaniu Interu nie przyniósł zagrożenia pod bramką Catani.

22
    Nagatomo próbował przedzierać się lewą stroną, lecz zdołał wywalczyć zaledwie rzut rożny.

21
    Wolny dla gospodarzy, jednak piłkę przed pole karne wybijają defensorzy Interu.

19

Aktywny od początku spotkania Jonathan świetnie mija rywala po prawej stronie pola karnego, wbiega w nie i podaje piłkę wzdłuż bramki. Przy dalszym słupku czaka już RODRIGO PALACIO i spokojnie pakuje piłkę do pustej bramki.

18
    Leto miał sporo miejsca po lewej stronie, ale przegrał pojedynek z Jonathanem.

16
    Ładna akcja Interu. Piłka trafia w końcu do Alvareza, ale ten nieczysto ją uderza i po koźle futbolówka opuszcza boisko.

14
    Cambiasso próbował z dystansu, lecz wysoko nad bramką gospodarzy.

13
    Uspokoiło się nieco spotkanie. Piłkarze obydwu drużyn nie byli by wstanie grać w takim tempie przez cały mecz.

10
    Ależ początek meczu w Catani! Tym razem Inter powinien strzelić gola. Jonathan dostał piłkę po prawej stronie pola karnego i od razu uderzył. Piłka minęła bramkarza, a interwencją na linii bramkowej popisał się Legrottaglie. Chwile potem jeszcze raz próbował Jonathan, ale piłkę poza boisko wybił Andújar.

8
    Leto! Sytuacja sam na sam Argentyńczyka i Leto musi uznać wyższość Handanoviča!

7
    Jonathan uciekł obrońcom prawą stroną i podał w pole karne do Palacio. Ten efektownym uderzeniem nie trafia w bramkę.

6
    Niezła akcja gospodarzy i Castro po ładnym zwodzie znalazł miejsce na oddanie strzału, jednak w sam środek bramki.

4
    Álvarez, ale tym razem ten z Interu ruszył do przodu i oddał strzał na bramkę Andújara. Piłka przeleciała jednak obok bramki.

3
    Rzut wolny dla Interu, jednak złe dośrodkowanie i obrońcy Catani wybijają piłkę.

3
    Álvarez zszedł do środka i wydaje się że próbował uderzać, lecz piłka ledwo dotoczyła się do pola karnego rywali.

1
    Inter mógł wyjść z szybką akcją, ale Cambiasso zbyt długo zwlekał z podaniem do wychodzących na pozycje kolegów.

1
    Catania rozpoczęła od środka.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Zawodnicy już po przywitaniu na murawie, sekundy dzielą nas od początku spotkania drugiej kolejki Serie A.

Stadio Angelo Massimino wypełniony dziś kibicami po same brzegi.

Piłkarze obydwu zespołów oczekują już na wyjście na murawę w tunelu pod trybunami.

Calcio Catania: Andújar – Spolli, Legrottaglie, Álvarez, Monzón, Tachtsidis, Almirón, Leto, Izco, Castro, Bergessio

Internazionale Milano: Handanovič – Jonathan, Jesus, Campagnaro, Ranocchia, Nagatomo, Kovacic, Álvarez, Guarín, Cambiasso, Palacio

Sędziowie: Damato, Posado, Marrazzo.

Ciężko wskazać faworyta dzisiejszego meczu. Każdy wynik jest możliwy, a mając w pamięci ostatni pojedynek między tymi zespołami, można liczyć na wiele zwrotów akcji i emocjo do samego końca meczu. Początek meczu już o 20:45, a relacja live oczywiście na Lajfy.com.

W poprzednim meczu między tym zespołami lepszy okazał się Inter. W Catani wygrał 3:2, mimo że do przerwy przegrywał dwoma bramkami. W niedzielny wieczór piłkarze Calcio Catania będą mieli szansę zrewanżować się Interowi.

Inter Mediolan tydzień temu zmierzył się na San Siro z Genoa CFC i wygrał ten mecz 2:0. Inter zagrał niezłe spotkanie, choć długo męczył się ze strzeleniem rywalowi gola. Zrobił to dopiero w 75 minucie Nagatomo.

Calcio Catania w pierwszym meczu sezonu przegrała na wyjeździe z Fiorentiną 1:2. Piłkarze Rolando Marana zostali zepchnięci w tym meczu do defensywy i to Fiorentina prowadząc grę zasłużenie wygrała.

Druga kolejka włoskiej Serie A. Na Stadio Angelo Massimino miejscowa Catania podejmie Inter Mediolan.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.