Borussia D. – Hannover 1:0 (koniec) | Bayern – Mainz 4:1 (koniec) | Werder – Freiburg 0:0 (koniec)
Braunschweig – Schalke 04 2:3 (koniec) | Eintracht – 1. FC Nurnberg 1:1 (koniec) | Hertha – Borussia M. 1:0 (koniec)
Borussia Dortmund
1:0 (1:0)
Hannover 96
Sobota 19.10.2013, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Zapraszamy na spotkanie 9. kolejki niemieckiej Bundesligi, w którym na Signal Iduna Park zmierzą się – miejscowa Borussia Dortmund oraz Hannover 96.

Po ośmiu kolejkach gospodarze sobotniej rywalizacji zajmują 2. pozycję z liczbą 19 punktów. Po świetnym początku sezonu przyszedł pierwszy remis oraz porażka, co pozwoliło Bayernowi objąć fotel lidera.

Z kolei Hannoverczycy plasują się nieco niżej, ponieważ na 5. miejscu, a na swoim koncie mają 13 "oczek". Do ostatniego miejsca podium tracą aż 6 punktów, natomiast po piętach depcze im kilka zespołów, czyhających na ich podtknięcie w rywalizacji z BvB.

Poprzednia kolejka okazała się być lepsza dla Hannoveru, który na własnym stadionie zremisował z Herthą Berlin 1:1. Borussia Dortmund poległa na wyjeździe 0:2 z Borussią Mönchengladbach i tym samym zaliczyła pierwszą porażkę w sezonie.

Faworytem z pewnością są wicemistrzowie Niemiec, jednak zapewne będziemy świadkami dobrego widowiska, do czego przyzwyczaiła nas najlepsza klasa rozgrywkowa naszych zachodnich sąsiadów. Relacja live jak zwykle na lajfy.com!

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Durm, Papastathopoulos, Subotić, Großkreutz – Sahin, Bender – Reus, Mkhitaryan, Aubameyang – Lewandowski
    Rezerwowi: Błaszczykowski, Günter, Hofmann, Kirch, Langerak, Schieber, Schmelzer

Hannover 96: Zieler – Pocognoli, Schulz, Marcelo, Sakai – Prib, Sane, Andreasen, Stindl – Huszti, Sobiech
    Rezerwowi: Bittencourt, Hoffmann, Kadah, Miller, Nikci, Schlaudraff, Schmiedebach

Sędziowie: Gagelmann.

Szykują się spore emocje, a na boisku od pierwszych minut pojawi się dwóch Polaków. Piłkarze wychodzą na murawę!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Rozpoczęli dormundczycy, ubrani w tradycyjne żółto-czarne stroje. Hannover w czerwonych koszulkach.

1
    Pierwszy strzał na bramkę Zielera, który pewnie wyłapuje futbolówkę.

3
    Dośrodkowanie ze skrzydła na Roberta Lewandowskiego, lecz Polak nie zdołał sięgnąć piłki i obrońcy oddalają grę od własnego pola karnego.

4
    Rzut karny dla Borussi!!!

4
    Żółtą kartką ukarany zostaje Sakai za faul w polu karnym.

4
    Gol dla Borussii!

MARCO REUS pewnie wykonuje rzut karny i szybko otwiera wynik spotkania! Goście już od początku muszą gonić wynik!

6
    Świetny początek i gospodarze mogą się poczuć trochę pewniej. Czekamy na odpowiedź Hannoveru!

7
    Kolejna kartka! Sobiech fauluje przed polem karnym Borussi i niepotrzebna żółta kartka.

8
    Hannover nie jest w stanie przeprowadzić składnej akcji. Borussia przeważa i kontruuje kolejne ataki na bramkę Zielera.

9
    Rzut rożny dla ekipy gospodarzy. Piłkę w narożniku ustawia strzelec bramki.

11
    Trochę przebijania piłki z jednej strony boiska na drugą. W końcu długie zagranie na Stindla i piłka wychodzi na aut.

12
    Kolejna próba dogrania w pole karne na Lewandowskiego i obrońcy uciekają się do wybicia piłki poza linię końcową – rzut rożny.

13
    Hannover chwilę utrzymuje się przy piłce. Borussia zaczyna grę pressingiem i goście wpadają w opały.

13
    Sobiech dostaje piłkę przed pole karne i decyduje się na uderzenie. Piłka leci po ziemi i bez problemów zgarnia ją golkiper BvB.

15
    Subotić dość niepewnie pogrywa sobie we własnym polu karnym i omal nie traci piłki. Na szczęście dla Borussi opanowuje on ją i oddala grę od swojej szesnastki.

16
    Faul dla Hannoveru w środkowej strefie. Od strzelenia gola w zasadzie nic się nie wydarzyło i Borussia czeka na rozwój wydarzeń.

17
    Akcja gości, co z tego, skoro niedokładnie dogrywa piłkę w pole karne jeden z zawodników Hannoveru. Miejscowi przejmują piłkę.

19
    Borussia chce podwyższyć prowadzenie, ale dość gęsto ustawiona jest obrona rywala i nie jest to takie łatwe.

20
    Lewandowski fauluje na połowie Hannoveru i to goście wznowią grę ze stałego fragmentu gry.

22
    Ponad 20 minut za nami i w zasadzie oprócz gola nic ciekawego się nie wydarzyło. Czekamy na większe emocje. Rzut rożny dla Borussi.

23
    Subotić dochodzi do pozycji strzeleckiej głową, lecz nie trafia w światło bramki. Rozpocznie ze swojego pola bramkowego Zieler.

25
    Zieler pewnie zgarnia piłkę z przed nogi Lewandowskiego. Szybkie rozegranie i Marco Reus faulowany.

26
    Borussia także nie jest w stanie przeprowadzić akcji zagrażającej bramce Zielera. Jak dotąd dość słabe spotkanie.

28
    Reus rozpoczyna akcję ofensywną w środku pola, odgrywa do partnera a ten traci piłkę.

29
    W zasadzie najciekawsze byly pierwsze minuty. Gol oraz dwie kartki, od tamtego czasu gra się uspokoiła i nic ciekawego się nie dzieje.

30
    Sobiech przyblokowany przez Großkreutza i od rzutu rożnego tym razem wznowią goście.

31
    Aubameyang zbiera piłkę poza polem karnym i szuka kolegów do jej wrzucenia. Lewandowski nie był w stanie poradzić sobi z obrońcą i następuje wybicie piłki przed defensorów.

32
    Sane fauluje zaraz przed polem karnym Hannoveru!

33
    Słaby strzał Reusa i ponownie skutecznie w bramce Zieler.

35
    Żadna z drużyn nie stwarza groźnych akcji. Hannover boi się zaryzykować i zaatakować większą ilością graczy,

37
    Gra toczy się pod dyktando Borussi, jednak gospodarze nie mogą przenieść przewagi na tworzenie groźnych akcji. Dobrze zorganizowana jest defensywa Hannoveru.

38
    Zielerowi zachciało się grać w polu. Dalekie wybiegnięcie golkipera poza pole karne i na szczęście nie popełnia on błędu.

39
    Końcowa faza pierwszej odsłony. Czy wydarzy się coś ciekawego w tej części gry?

41
    Sokratis wpadł w pole karne i zdołał uderzyć piłkę głową. Strzał bardzo daleki od doskonałości i od bramki. Rozpocznie Zieler.

42
    Subotić skutecznie wybija dośrodkowanie na Sobiecha, który to był dobrze ustawiony i mógł zagrozić bramce Weidenfellera.

43
    Szansa dla Hannoveru! Prib mógł minąć obrońcę w polu karnym, lecz skutecznie dostawia nogę Subotić.

44
    Ostatnie minuty i nie zanosi się, aby przed zejściem do szatni jeszcze coś się wydarzyło. Piłkarze kopią piłkę w środku pola.

45+1
    Minutę przedłużona zostaje pierwsza połowa.

45+1
    Jeszcze szansa przed Lewandowskim w ostatnich sekundach! Sahin uderza i niepewnie interweniuje Zieler. Robert nie zdążył dobiec do piłki i bramkarz naprawia swój błąd.

Nudna pierwsza połowa dobiega końca. Szybka bramka w pierwszych minutach z rzutu karnego Reusa rozpoczęła to spotkanie. Obyśmy byli świadkami większych emocji w drugiej połowie, która już za kilkanaście minut!

Piłkarze wracają na murawę a my wracamy do relacji, zapraszamy na drugą połowę!

46

46
    Rozpoczęli goście. Jedna zmiana w drużynie gości od pierwszych minut drugiej połowy.

47
    W dalszym ciągu to Borussia stara się atakować. Sporo niedokładności wkradło się w poczynania jednych i drugich.

49
    Aubameyang nie poradził sobie z obrońcą w walce 1 na 1. Hannover cofnięty całą ilością piłkarzy na własną połowę.

50
    Reus przedzierał się w stronę pola karnego, lecz obrońcy skutecznie przerywają jego akcję. Do piłki dopada jeszcze Aubameyang, ale strzałem obok bramki kończy akcję swojego zespołu.

51
    Druga połowa zaczyna się dość sennie. Czekamy żeby piłkarze się nieco rozkręcili.

53
    Najlepsza akcja Hannoveru! Weidenfeller uprzedza nabiegającego na piłkę zaraz przed bramką napastnika gości!

55
    Zieler popisuje się dobrą interwencją! Lewandowski oddał dobry strzał na bliższy słupek i golkiper wybija piłkę na rzut rożny.

56
    Akcja po drugiej stronie i do sytuacji musiał włączyć się Weidenfeller. Korner z drugiej strony boiska! Wreszcie trochę szybsze tempo.

57
    Przyjezdni naciskają! Borussia cofnięta na swoją połowę i to goscie mają teraz chwilę dla siebie.

58
    Świetne dogranie w centrum pola karnego i nieco przeszkodzili sobie dwaj zawodnicy Hannoveru! Defensywa skutecznie wykopuje piłkę.

59
    I przenosimy się pod drugą bramkę. Dośrodkowanie na głowę Lewandowskiego, jednak ten nie zdołał oddać dobrego strzału.

60
    Znów Lewandowski. Główka Polaka zbyt słaba by zagrozić Zieler'owi, który pewnie łapie futbolówkę.

61
    Bittencourt uderza zza pola karnego. Weidenfeller pewnie, bez problemów kończy nadzieje hannoverczyków.

63
    Trochę lepiej wygląda już gra w tej połowie, jednak dalej nie doczekaliśmy się bramki w tej części gry. Oby takie padły,

65
    Przyspieszenie Borussi i Aubameyang wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

66
    Na boisku pojawia się Jakub Błaszczykowski! Zmienia on strzelca bramki – Reusa.

68
    Zmiana w drużynie Hannover 96: z boiska schodzi Sobirch, na boisku pojawia się Kadah.

69
    Pierwsze zmiany za nami, może one wprowadzą coś nowego do tego spotkania.

70
    Hannover wymienia podania na własnej połowie i na tym się kończy. Goście nie potrafią wyjść z własnej połowy. 20 minut do końca meczu.

72
    Nudne i nieciekawe spotkanie na Signal Iduna Park. Obie drużyny nie mogą stworzyć bramkowej sytuacji.

74
    Papastathopoulos wygrywa pojedynek bark w bark z napatnikiem Hannoveru. Nie ma mowy o rzucie karnym.

75
    Szykuje się kolejna zmiana w ekipie gości.

77
    Zmiana w drużynie Hannover 96: z boiska schodzi Sakai, na boisku pojawia się Schlaudraff.

78
    Nic się nie dzieje w dalszym ciągu, na boisku wieje nudą. Wchodzą rezerwowi, którzy nic nie wnoszą do tego meczu.

80
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Mkhitaryan, na boisku pojawia się Hofmann.

81
    W końcu jakaś sytuacja w polu karnym Borussi! Weidenfeller wychodzi na przedpole i skutecznie blokuje strzał Kadaha!

83
    Jeden strzał na całą połowę to zdecydowanie za mało. Czekamy na więcej, a możemy się nie doczekać bo czas upływa niemiłosiernie.

85
    Akcja Borussi, Aubameyang nie dostał się do piłki, ponieważ uprzedził go obrońca – tylko rzut rożny! Ciekawe, czy Borussia dowiezie to niepewne prowadzenie do końca.

87
    Marcelo chwilę poleżał sobie na murawie, by po chwili wstać. Kontunuujemy grę, ale zawodnicy chyba chcieliby już zejść do szatni.

89
    Szybko zbliżamy się do końca tego meczu, znacznie szybciej niż tempo, w którym przebiega dzisiejszy mecz.

90
    Rzut wolny mają jeszcze gospodarze. Na boisko wejdzie jeszcze Schieber.

90+1
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Aubameyang, na boisku pojawia się Schieber.

90+1
    3 minuty dłużej pograją piłkarze obu ekip w tym meczu.

90+2
    Pierwsze akcja Hannoveru! Huszti nie ograł obrońcy w polu karnym i nie oddał strzału. Szybka kontra BvB i podanie do Lewandowskiego, który został uprzedzony przez obrońcę!

90+3
    Rzut wolny dla Borussi w dogodnej pozycji, co ciekawe to Weidenfeller został ukarany kartką za jakieś dyskusje.

Bardzo słaby mecz w wykonaniu obu ekip i akcja z pierwszych minut i rzut karny zdecydowały o wyniku spotkania. Borussia wygrywa kolejne spotkanie w Bundeslidze i zgarnia 3 punkty.

Graczem meczu wg lajfy.com zostaje wybrany Reus, strzelec jedynej bramki. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych na lajfy.com! (17:28:36)