Bordeaux – Nantes 0:3 (koniec) | Olympique – Sochaux 2:1 (koniec) | Saint-Étienne – Lyon 1:2 (koniec)
AS Saint-Étienne
1:2 (0:0)
Olympique Lyon
Niedziela 10.11.2013, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Na Stade Geoffroy-Guichard byliśmy dziś świadkami dosyć kiepskiego widowiska, jednak ci, którzy wyłączyli telewizory przed ostatnim gwizdkiem mogą żałować! W trzeciej minucie doliczonego czasu bramkę na 2:1 zdobył bowiem Jimmy Briand, czym zapewnił przyjezdnym trzy punkty!

90+3
    Gol dla Lyonu!!!!
    Coś nieprawdopodobnego!!! Ostatni zryw gości, z lewego skrzydła dośrodkowywał Gourcuff, który wrzucił piłkę wprost na głowę BRIANDA, a ten precyzyjnym strzałem nie dał najmniejszych szans Ruffierowi!!!

89
    Wreszcie ładna akcja Lyonu, po mocnym uderzeniu Brianda do interwencji zmuszony Ruffier!

85
    Mouhamadou Dabo zastępuje Lopesa.

83
    Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy: Franck Tabanou zastępuje Hamoumę.

80
    Ismael Diomande pojawia się na boisku w miejsce Cohade.

75
    Mocne, płaskie uderzenie Clerca, pewnie interweniuje Gorgelin!

72
    Jimmy Briand zastępuje żegnanego gwizdami byłego zawodnika Saint-Etienne, Gomisa. Malbranque'a zastępuje z kolei Yoann Gourcuff.

71
    Kolejna kapitalna szansa dla gospodarzy! Głową uderzał Perrin, a po jego strzale piłka wylądowała na poprzeczce!

70
    Gradel wpadł w pole karne, zakręcił Bisevacem i potężnie uderzył na bramkę, znakomicie interweniował jednak Gorgelin!

69
    Powinno być 2:1! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z piłką minął się Gorgelin, a przed znakomitą sytuacją stanął Brandao! Napastnik Saint-Etienne był jednak zaskoczony taką szansą i przeniósł piłkę ponad poprzeczką!

65
    Gol dla Saint-Étienne!
    Kapitalna bramka dla gospodarzy! Po wrzutce Ghoulama piłkę głową w pole bramkowe posłał Brandao, gdzie znakomitą przewrotką popisał się HAMOUMA!

62
    Max Gradel zastępuje na placu gry Mollo.

57
    Pociągany za koszulkę Hamouma, żółtym kartonikiem napomniany Grenier.

50
    Mocno uderzał Corgnet, jednak trafił prosto w ręce Gorgelina. Robi nam się mecz!

48
    Gol dla Lyonu!
    Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Bedimo mocno główkował Gomis, z jego uderzeniem w fantastyczny sposób poradził sobie Ruffier, jednak wobec potężnej dobitki LACAZETTE był już bezradny!

Za nami niezbyt interesujące 45 minut, podczas których żadna ze stron nie zdołała stworzyć sobie podbramkowej sytuacji. Liczymy na więcej emocji w drugiej połowie, na którą zapraszamy już za około kwadrans!

35
    Kapitalne dośrodkowanie Bedimo wprost na głowę Gomisa, ten uderzył, jednak z jego strzałem znakomicie poradził sobie Ruffier! Sędzia liniowy uniósł co prawda w górę chorągiewkę, jednak nie umniejsza to interwencji bramkarza gospodarzy!

27
    Żółta kartka dla Lacazette, faulowany Sall.

24
    Za brzydnie wejście w nogi Greniera żółtą kartką napomniany Brandao.

15
    Po dośrodkowaniu Mollo piłkę głową trącił Brandao, ale zrobił to zbyt lekko, żeby skierować ją do siatki!

8
    Brutalne wejście Clerca w nogi Bedimo, które mogło zakończyć się nawet czerwoną kartką! Sędzia Lannoy zdecydował się jednak na pokazanie tylko żółtej.

2
    Dobra sytuacja dla gości! Z lewej strony dośrodkowywał Mollo, Gorgelin piąstkował na tyle niefortunnie, że piłka trafiła pod nogi Clerca, który jednak uderzył obok bramki!

Adam Delimat

Gole: 65. Hamouma – 48. Lacazette, 90+3. Briand

Kartki:   8. Clerc (SET), 24. Brandao (SET) – 27. Lacazette (OLL), 57. Grenier (OLL)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Perrin, Sall, Ghoulam – Cohade (80. Diomande), Clement – Mollo (62. Gradel), Corgnet, Hamouma (83. Tabanou) – Brandao
    Olympique Lyon: Gorgelin – Bedimo, Umtiti, Bisevac, Lopes (85. Dabo)– Fofana, Gonalons, Malbranque (72. Gourcuff), Grenier – Lacazette, Gomis (72. Briand)

Sędziowie: Stephane Lannoy – Eric Dansault, Frederic Cano