Guangzhou – Atletico-MG 2:3 (koniec) | Bayern – Raja Casablanca 2:0 (koniec)
Bayern Monachium
2:0 (2:0)
Raja Casablanca
Sobota 21.12.2013, 20:30 • Stade de Marrakech, Marrakesz • Klubowe Mistrzostwa Świata

Koniec spotkania! Bayern Monachium w bardzo dobrym stylu zdobywa Klubowe Mistrzostwo Świata! Podopieczni Pepa Guardioli rozprawili się z Rają Casablanca i zwyciężyli 2:0. Bramki, jeszcze w pierwszej połowie, zdobywali Dante i Thiago Alcântara. W końcówce kilka szans mieli gospodarze, jednak należy uczciwie przyznać, że to monachijczycy byli zespołem dojrzałym i po prostu lepszym. Dziękuję za uwagę i zapraszam na nasze kolejne relacje! (22:22:37)

90+3

90+2
    Kibice nie ustają w dopingu. Bardzo ładne zachowanie marokańskich fanów!

90+1
    Ostatnie fragmenty tego spotkania. Bayern przywiezie do Niemiec kolejne trofeum!

90
    Sędzia dolicza trzy minuty.

90
    Kachani od razu po wejściu znalazł się w doskonałej sytuacji! Zabrakło szybkości i ten strzał już nie sprawił problemów Neuerowi. Zapowiadało się jednak bardzo groźnie!

89
    Bayern od kilku minut gra odrobinę pasywnie. Gracze Guardioli już nie ryzykują.

88
    Ostatnia zmiana personalna w tym meczu i w tym turnieju. Schodzi Hafidi, a w jego miejsce Kachani.

88
    73% – 27% – wciąż nie ustaje przewaga Bayernu w posiadaniu futbolówki.

87
    Znów na prawej strony Mabidé, piłka wycofana przed pole karne, ale strzał gracza gospodarzy został zablokowany.

86
    Bardzo niewiele czasu do końca meczu. Chyba trzeba to już powiedzieć jasno – Bayern wygrał kolejne trofeum!

85
    Chwila nieuwagi i Bayern mógł nie kończyć tego turnieju z czystym kontem!

84
    Znakomitą okazję na bramkę miał Mabidé! Jego strzał z siódmego metra broni jednak Neuer, jeszcze z dobitką pędzi Moutouali i z bliska nie trafia nawet w bramkę! Ależ mieli szansę gospodarze...

83
    Co ciekawe – Raja Casablanca – w lipcu tego roku zremisowała w meczu sparingowym z... Piastem Gliwice!

82
    Jeszcze Bayern na połowie rywala. Brakuje trochę zdecydowania. Nie jest zbyt ciekawe to spotkanie w ostatnich minutach.

81
    Będzie miał jeszcze swój czas Götze. Czy zdąży zaprezentować swój geniusz?

80
    Ostatnia zmiana Guardioli. Schodzi Shaqiri w jego miejsce Mario Götze.

79
    Soulaimani od razu po wejściu na boisko dostaje żółtą kartkę. Spóźnił się z interwencją, sfaulował i został za to ukarany.

78
    Schodzi z boiska zmęczony Iajour. W jego miejsce Soulaimani.

Bartosz Biernacki

Gole: 7. Dante, 22. Thiago Alcântara

Kartki:   55. Oulhaj (RAJ), 79. Soulaimani (RAJ)

Bayern Monachium: Neuer – Rafinha, Dante, Boateng, Alaba – Lahm (C) – Shaqiri (80' Götze), Thiago Alcântara, Kroos (60' Javi Martínez), Ribéry – Müller (76' Mandžukić).
    Zmiany: Raeder, Starke, Van Buyten, Contento, Kirchhoff, Javi Martínez, Weiser, Højbjerg, Green, Götze, Pizarro, Mandžukić.

Raja Casablanca: Askri – Oulhaj, El Hachimi, Belmaalem, Karrouchy – Hafidi (88' Kachani), Moutouali (C), Chtibi (50' Mabidé), Guéhi – Iajour (78' Soulaimani), Raki.
    Zmiany: El Had, Zaari, Rahmani, Soulaimani, Coulibaly, Dardouri, Kouchame, Mabidé, Salhi, Kanda, Kachani, Eddine.

Sędziowie: Sandro Meira Ricci (główny) Emerson Augusto De Carvalho, Marcelo Carvalho Van Gasse (asystenci)