Lorient – Monaco 2:2 (koniec) | Bastia – Guingamp 3:2 (koniec) | Évian TG – Ajaccio 1:1 (koniec)
Reims – Montpellier 2:4 (koniec) | Saint-Étienne – Valenciennes 3:0 (koniec) | Sochaux – Nantes 1:0 (koniec)
Évian Thonon Gaillard
1:1 (0:0)
AC Ajaccio
Sobota 01.02.2014, 20:00 • Parc des Sports, Annecy • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Po emocjonującym spotkaniu, Ajaccio ratuje remis z Evian. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, natomiast druga połowa to przewaga gospodarzy. Zawodnicy Ajaccio mogą mówić o wielkim szczęściu, że wywalczyli ten jakże cenny punkt.
    Na gracza meczu wybieram Tulio de Melo, który mimo tego, że nie strzelił bramki to był motorem napędowym swojej drużyny w drugiej połowie. (21:54:06)

90+3
    Sędzia uspokaja trenerów i rezerwowych obydwu drużyn.

90+2
    Laquait pewnie łapie dośrodkowanie z głębi pola gry.

90+1
    Abdallah fauluje rywala w środkowej strefie boiska.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do końca regulaminowego czasu gry.

89
    Gol dla Ajaccio!
    Diarra dośrodkowuje po ziemi w pole bramkowe Evian, tam niepilnowany TALLO zmienia tor lotu piłki i daje remis swojej drużynie strzałem z najbliższej odległości!

88
    N'Sikulu uderza z dystansu, piłka przelatuje daleko obok słupka bramki Ajaccio.

87
    Kolejna akcja gospodarzy, tym razem dośrodkowanie z prawej strony boiska nie zostało wykorzystane przez żadnego zawodnika Evian. Grę od bramki wznowi Sissoko.

85
    Gol dla Évian!
    Dośrodkowanie w pole karne gości z lewej strony boiska, na piłkę nabiega RUBEN i strzałem z główki daje prowadzenie swojej drużynie!

83
    N'Sikulu wejdzie w miejsce Tulio de Melo.

82
    Akcja gospodarzy, Ruben zagrywa piłkę ręką. Rzut wolny dla Ajaccio.

81
    Zmiana w drużynie Ajaccio, w miejsce Andre wejdzie Diarra.

79
    Mocne uderzenie Barbosy, piłkę z problemami wybija Sissoko! Korner dla Evian.

78
    Groxne dośrodkowanie Sougou, obrońcy Ajaccio w porę wybijają piłkę. Za ich plecami już czaił się Berigaud.

77
    Kolejne nieudane dośrodkowanie, tym razem Barbosa posłał podanie prosto do bramkarza Ajaccio.

76
    Rzut wolny dla gości 40 metrów od bramki Evian, piłka dośrodkowywana w pole karne ostatecznie ląduje w rękach Laquaita.

74
    Strzał Abdallaha bardzo nieudany, piłka mija bramkę Ajaccio.

73
    Sędzia wznawia spotkanie, przy piłce goście.

72
    Przerwa w grze spowodowana kontuzją Perozo.

71
    Fenomenalna akcja Tulio de Melo, który uderzył z trudnej piłki prosto w zawodnika Ajaccio. Będziemy mieli korner dla gospodarzy.

69
    Długie podanie do Tallo, który był na spalonym. Piłka dla gospodarzy.

68
    Świetny drybling Sougou, który jednak minimalnie wyszedł z piłką poza boczną linię boiska.

67
    Zawodnicy Evian coraz dłużej utrzymują się przy piłce i coraz częściej atakują bramkę Ajaccio. Jak na razie gospodarze lepiej zaczęli drugą połowę.

65
    Sabaly dośrodkowuje w pole karne Ajaccio, defensorzy drużyny przyjezdnej dobrze wybijają piłkę.

64
    Piękne uderzenie z woleja w wykonaniu Marco Rubena, piłka przelatuje tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Sissoko!

62
    Sougou uderza ze skraju pola karnego, piłka mija jednak bramkę Ajaccio.

61
    Zawodnicy Ajaccio świetnie wybiją ostre dośrodkowanie z prawej strony boiska.

60
    Perozo ostro fauluje rywala, ma szczęście że nie obejrzał żółtej kartki.

58
    Kolejna zmiana, Oliech schodzi z boiska a jego miejsce zajmie Tallo.

57
    Zmiana w drużynie gospodarzy, Ruben wejdzie w miejsce Wassa.

56
    Kontra Ajaccio, przerwana przez zawodników Evian już w środkowej strefie boiska.

54
    Potężne uderzenie Lasne z dystansu, z problemami broni Laquait!

53
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Tulio de Melo, który strzelił prosto w ręce Sissoko.

52
    Nieudana akcja Evian, będziemy mieli tylko rzut rożny dla gospodarzy.

51
    Sabaly fauluje rywala, rzut wolny dla Ajaccio.

50
    Trener Ajaccio został słownie upomniany przez głównego arbitra.

49
    Na bramkę Evian pędzi zawodnik Ajaccio, jednak świetna interwencja Wassa przerwała ten atak.

48
    Andre dobrym wślizgiem zatrzymuje ciekawie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

46
    Zaczynamy drugą połowę, przy piłce zespół Ajaccio.

46

Sędzia kończy wyrównaną pierwszą część spotkania, jak na razie na tablicy wyników widnieje remis. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie obejrzymy kilka bramek.

45+1

45+1
    Sorlin ukarany żółtą kartką.

45
    Sędzia dolicza jedną minutę do końca pierwszej części spotkania.

44
    Tulio de Melo uderza z woleja zza pola karnego, piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

43
    Stoperzy Evian dobrze wybijają dośrodkowanie z głębi pola.

40
    Berigaud fauluje rywala na połowie Ajaccio.

42
    Nieudane prostopadłe podanie w pole karne Ajaccio, grę od bramki wznowi Sissoko.

39
    Zawodnicy Ajaccio dobrze wybijają dośrodkowanie z lewej strony boiska, gospodarze zaczną od wyrzutu z autu na wysokości pola karnego gości.

38
    Szybka odpowiedź Evian, korner dla gospodarzy.

37
    Dobre podanie do niepilnowanego w polu karnym zawodnika Ajaccio, który uderza prosto w gracza Evian.

36
    Nieudana akcja Ajaccio, korner dla drużyny przyjezdnej.

35
    Wysokie dośrodkowanie w pole karne Evian, piłkę bez problemów łapie Laquait.

34
    Rzut wolny dla Ajaccio, w środkowej strefie boiska.

33
    Strzał na bramkę gospodarzy, piłka trafia prosto w Mongongu.

32
    Atak pozycyjny gości przerwany przez faul Tulio de Melo.

31
    Zespół Ajaccio stara się jak najdłużej utrzymać przy piłce.

29
    Tonucci po raz kolejny świetnie spisuje się w defensywie i wślizgiem blokuje strzał zawodnika gospodarzy.

28
    Tonucci dobrze blokuje strzał zawodnika Evian.

27
    Dobre podanie do Sougou, który był na spalonym.

26
    Seria kilku fauli wykonanych w środkowej strefie boiska, przez zawodników obu drużyn.

24
    Sissoko dobrze piąstkuje dośrodkowanie z rzutu rożnego.

24
    Mamy pierwszy strzał na bramkę w dzisiejszym meczu, Tulio de Melo trafia jednak prosto w zawodnika Ajaccio. Korner dla gospodarzy.

22
    Laquait ucierpiał w starciu z Tonuccim. Wolny dla Evian.

21
    Kolejne ostre starcie w walce o piłkę, tym razem poszkodowanym jest Tulio de Melo.

20
    Zubar nie jest w stanie kontynuować spotkania, w jego miejsce wejdzie Ait Yahya.

19
    Zubar faulowany w walce o górną piłkę.

18
    Ostry faul Mostefy i mamy pierwszą indywidualną karę w dzisiejszym meczu.

17
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne Ajaccio, prosto do rąk bramkarza.

16
    Zawodnicy Evian Thonon Gaillard długo konstruują atak pozycyjny.

15
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

14
    Kolejny faul na środku boiska, tym razem poszkodowany był Mongongu.

13
    Barbosa ostrym wślizgiem zatrzymuje szybką akcję Ajaccio.

12
    Nieudane dośrodkowanie Sougou z prawej strony boiska, piłka ląduje w rękach Sissoko.

10
    10 minut meczu za nami, jak na razie żadna z drużyn nie oddała ani jednego strzału na bramkę rywala.

9
    Nieudana kontra drużyny przyjezdnej, piłka w posiadaniu gospodarzy.

8
    Dobry odbiór piłki w wykonaniu zawodnika Ajaccio, szansa na kontratak.

7
    Oliech fauluje zawodnika Evian w środkowej strefie pola gry.

6
    Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Evian, Abdallah jednak zażegnuje groźną sytuację.

5
    Andre na spalonym, piłka dla gospodarzy.

4
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Evian, dobrze wybite przez stoperów.

3
    Pierwsza składna akcja Ajaccio i mamy rzut rożny dla gości.

2
    Sorlin faulowany w środkowe strefie boiska.

1
    Sędzia zaczyna spotkanie, przy piłce gospodarze.

1

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Mongongu, Wass, Angoula, Abdallah, Sabaly, Sorlin, Barbosa, Tulio de Melo, Sougou, Berigaud.
    Rezerwowi: Kone, Bertoglio, Benezet, Cambon, Ruben, Hansen, N'Sikulu.

AC Ajaccio: Sissoko – Bonnart, Zubar, Hengbart, Tonucci, Perozo, Mostefa, Andre, Lasne, Oliech, Goncalves.
    Rezerwowi: Diarra, Tallo, Yakovenko, Scribe, Remiti, Ait Yahya, Lecas.

Sędziowie: A. Delerue – F. Harchay, N. Henninot.

W drużynie Evian na pewno zabraknie pozującego za czerwoną kartkę Mensaha. W zespole przyjezdnym również nie wystąpi pauzujący Ricardo Faty.

Zespół Ajaccio zamyka tabele Ligue1, zdobywając w 22 meczach zaledwie 10 punktów. W ostatnim meczu udało im się zremisować na wjeździe z Sochaux, 1:1.

Drużyna Evian TG zajmuje 17 miejsce w tabeli francuskiej ligi, mając na koncie 21 punktów. W ostatnim meczu przegrali na wyjeździe z Olympique Lyon, aż 3:0.

Spotkanie poprowadzi doświadczony francuski arbiter, Amaury Delerue. Na bocznych liniach pomagać mu będą F. Harchay oraz N. Henninot.

Przed nami 23 kolejka francuskiej Ligue 1. Na Parc des Sports zmierzą się zespoły Evian Thonon Gaillard oraz AC Ajaccio. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego meczu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 85. Ruben – 89. Tallo

Kartki:   45+1. Sorlin (EVA) – 18. Mostefa (AJC)

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Mongongu, Wass (57' Ruben), Angoula, Abdallah, Sabaly, Sorlin, Barbosa, Tulio de Melo (83' N'Sikulu), Sougou, Berigaud.
    Zmiany: Kone, Bertoglio, Benezet, Cambon, Ruben, Hansen, N'Sikulu.

AC Ajaccio: Sissoko – Bonnart, Zubar (20' Ait Yahya), Hengbart, Tonucci, Perozo, Mostefa, Andre (81' Diarra), Lasne, Oliech (58' Tallo), Goncalves.
    Zmiany: Diarra, Tallo, Yakovenko, Scribe, Remiti, Ait Yahya, Lecas.

Sędziowie: A. Delerue – F. Harchay, N. Henninot