Lyon – Ajaccio 3:1 (koniec) | Évian TG – Lille 2:2 (koniec) | Saint-Étienne – Olympique 1:1 (koniec)
Évian Thonon Gaillard
2:2 (1:1)
Lille OSC
Niedziela 16.02.2014, 17:00 • Parc des Sports, Annecy • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszam na mecz 25. kolejki Ligue 1. Evian Thonon Gaillard podejmie Lille OSC

Gospodarze jak do tej pory nie spisują się najlepiej. Dotychczas zdobyli dwadzieścia trzy oczka co daje im siedemnaste miejsce, tuż nad strefą spadkową

Z drugiej strony tabeli plasują się piłkarze Lille. Uzbierali jak dotąd czterdzieści cztery punkty i plasują się na trzecim miejscu w tabeli. Ciężko cokolwiek powiedzieć o ich formie wyjazdowej, ponieważ ich bilans spotkań na terenie rywala wynosi obecnie 4-4-4

W poprzedniej kolejce miejscowi grali na wyjeździe z Montpellier-Herault SC i zremisowali 1:1. Bramkę dla Evian zdobył Kevin Berigaud

Z kolei przyjezdni w spotkaniu na własnym terenie uporali się z FC Sochaux-Montbeliard 2:0. Gole dla nich zdobyli Divock Origi i Ryan Mendes

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 17:00 do portalu lajfy.com!

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Mongongu, Wass, Angoula, Sabaly, Sorlin, Barbosa, Kone, Ruben, Sougou, Berigaud.

Lille OSC: Enyeama – Basa, Kjaer, Souare, Soumaoro, Balmont, Mavuba, Gueye, Kalou, Roux, Origi.

Sędziowie: L. Duhamel.

1

1
    Rozpoczęli podopieczni Renego Girarda.

1
    Evian w różowych koszulkach i białych spodenkach. Przyjezdni na czerwono-czarno.

3
    Kone ostro fauluje rywala. Tylko słowna reprymenda od Pana Duhamela.

5
    Ładna akcja przyjezdnych. Souare wdarł się w pole karne i wykładał piłkę na dalszy słupek, nie było tam jednak żadnego z jego partnerów.

6
    Dobra interwencja Kjaera, który uprzedził składającego się do strzału Kone.

8
    Świetna szansa Rubena! Marnuje to gracz Evian! W sytuacji sam na sam z Enyeamą trafia wprost w nigeryjskiego golkipera!

10
    10 minut gry za nami. Jak na razie, szybkie tempo tego meczu.

13
    Skutecznie przed własną bramką interweniuje Enyeama. Gospodarze póki co próbują dalekich przerzutów w pole karne.

14
    Sorlin zapisał się w statystykach niecelnym uderzeniem.

16
    Gol dla Évian!

Kalou precyzyjnie dogrywa na głowę KEVINA BERIGAUDA, który uderzeniem przy słupku nie daje najmniejszych szans Enyeamie! 1:0 dla gospodarzy w 16 minucie meczu!

17
    Przerwa w grze. Na boisku leży Salomon Kalou.

18
    Gramy już dalej. Za chwilę gracz Evian wróci na plac.

19
    Souare nieprzepisowo zatrzymuje szarżującego Kalou i ląduje w notesie arbitra.

20
    Nic nie przyniósł ten rzut wolny dla ekipy gospodarzy.

22
    Kolejny atak Evian, tym razem niecelne uderzenie Kone.

23
    Gol dla Lille!

I mamy wyrównanie! DIVOCK ORIGI zbiegł ze skrzydła do środka pola i oddał kąśliwe uderzenie, które kompletnie zaskoczyło Laquaita!

25
    Jeszcze jedno uderzenie Origiego, tym razem jednak niecelne.

26
    Enyeama odważnie interweniuje przed polem karnym.

27
    Kone ostro potraktował Origiego, nie umknęło to uwadze arbitra.

30
    30 minut gry za nami. Zrywami toczony jest ten mecz, dużo przestojów, ale też przyspieszeń.

32
    No i po raz kolejny posypało nam się widowisko.

33
    Kalou zdecydował się na uderzenie sprzed pola kanrego, ale wyraźnie chybił.

36
    Sygnalizowane uderzenie na bramkę Evian, z którym radzi sobie Laquait.

36
    Berigaud urywał się obrońcom, ale nie dostał podania, które przecięli rywale.

38
    Kalou wystawiał piłkę na 5. metr, jednak nie było tam żadnego z jego partnerów.

39
    Balmont faulowany w środkowej strefie.

40
    Sporo niedokładności w końcowych minutach pierwszej odsłony.

41
    Rzut wolny dla Evian, nieopodal narożnika pola karnego.

41
    No i świetnie na przedpolu radzi sobie Enyeama.

42
    Sprytnie rozegrany rzut z autu przez gospodarzy. Kilka podań i udaje się dograć piłkę na 5. metr. Pewnie jednak Enyeama.

43
    A teraz w środkowej strefie powalony Roux.

43
    Dwukrotnie w polu karnym główkowali gracze Lille, ale nie udało im się zaskoczyć bramkarza rywali.

45
    Ostatnia minuta, regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

45
    Groźne uderzenie Barbosy z ostrego kąta – radzi sobie Enyeama, a wcześniej grę przerwał jeszcze arbiter. Dopatrzył się przekroczenia linii końcowej.

45+1
    Symboliczna minuta doliczona przez sędziego.

45+2
    Jeszcze rzut rożny dla Evian.

45+2
    Interweniują stoperzy Lille, a na dodatek gospodarze przewinili w szesnastce.

Evian do przerwy remisuje z Lille 1:1. Wynik meczu, w 16 minucie, strzałem głową otworzył Beriguad. Wyrównanie padło siedem minut później, kiedy to indywidualna akcję na bramkę zamienił Origi. Zapraszamy za kwadrans na drugą odsłonę meczu.

46

47
    Bardzo spokojny początek drugiej odsłony meczu. Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę we własnej strefie defensywnej.

48
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Évian, ale piłka przeleciała bez kontaktu z żadnym z piłkarzy.

50
    Niewiele dzieje się na boisku – miejmy nadzieję, że kolejne momenty drugiej połowy już będą ciekawsze.

50
    Roux posłał długie podanie do Balmonta, który strzelił na bramkę, ale w porę połapał się w tym Laquait i wybił piłkę na korner.

52
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Lille, ale był tam Souare i wyjaśnił dalekim wybiciem.

55
    Balmont próbował zaskoczyć Laquaita uderzeniem z dystansu, ale nie udała mu się ta sztuka.

58
    Kolejne minuty mijają – na boisku wciąż bez wydarzeń istotnych dla przebiegu tego spotkania.

60
    Kone próbował strzału z dystansu, jednak piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

61
    Kone zagrał bardzo niebezpiecznym wślizgiem, ale czysto powstrzymał Soumaoro.

62
    Souare poślizgnął się w polu karnym i zagrał ręką. Jedenastka dla gospodarzy!

64

Cóż, pewnie wykorzystana jedenastka przez CÉDRICA MONGONGU i ponownie gospodarze są na prowadzeniu.

66
    Zmiana w drużynie Lille OSC: z boiska schodzi Roux, na boisku pojawia się Rodelin.

68
    Bordeux po zdobyciu bramki spokojnie utrzymuje piłkę w defensywie. Starają się jak najdłużej utrzymać w jej posiadaniu.

70
    Obie drużyny przygotowują kolejne zmiany personalne w swoich składach.

71
    Zmiana w drużynie Lille OSC: z boiska schodzi Basa, na boisku pojawia się Rozehnal.

73
    Kjaer oddał bardzo soczysty strzał z dystansu, ale nie dał się pokonać Laquait.

75
    Barbosa strzelał z rzutu wolnego, ale piłka mija bramkę Enyeamy w sporej odległości.

78
    Balmont wychodził "sam na sam" z bramkarzem, ale dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

80
    Przyjezdnym zostało dziesięć minut na odrobienie strat, tyle samo czasu na utrzymanie prowadzenia ma ekipa gospodarzy.

80
    Zmiana w drużynie Lille OSC: z boiska schodzi Souare, na boisku pojawia się Mendes.

82
    Wass musi zatamować krwawą ranę z głowy.

83
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Rubén, na boisku pojawia się Bertoglio.

85
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Kone, na boisku pojawia się Cambon.

87
    Dobra indywidualna akcja Origiego, ale nie przyniosło to zagrożenia bramce.

88
    Angoula pracował łokciem i ogląda żółtą kartkę.

90
    Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Bérigaud, na boisku pojawia się N'Sikulu.

90+3

RYAN MENDES zaskoczył bramkarza gospodarzy uderzeniem z dystansu – piłka wpada za kołnierz Laquaita.

90+4

Spotkanie stało na bardzo wyrównanym poziomie i kończy się zasłużonym remisem 2-2. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale nie udało im się go utrzymać i Évian dzieli się dzisiaj punktami z Lille.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy ponownie do portalu Lajfy.com! Kłaniam się, Rafał Gnutek. (18:55:19)