Arka – Sandecja 1:1 (koniec) | Stomil – GKS T. 2:2 (koniec) | Termalica – Olimpia G. 1:0 (koniec)
Widzew – Dolcan 1:1 (koniec) | Flota – Chrobry 2:2 (koniec) | Chojniczanka – Zagłębie L. 0:1 (koniec)
Arka Gdynia
1:1 (0:1)
Sandecja Nowy Sącz
Sobota 09.08.2014, 14:45 • Stadion Miejski, Gdynia • Fortuna 1 Liga

Mecz nie był na najwyższym poziomie.Pierwsza połowa słaba w wykonaniu Arki druga zdecydowanie lepsza.Jedni i drudzy mieli szansę aby wygrać ten mecz.Po dwóch kolejkach obie ekipy nadal są niepokonane:) ale również nie zaznały smaku zwycięstwa.O nie będą musiały powalczyć już w następnej kolejce.Podsumowując dzisiejszy mecz można zdecydowanie stwierdzić że wynik nie krzywdzi nikogo, a podział punktów jest sprawiedliwy.Wszystkim śledzącym naszą relację dziekuję za uwagę, i zapraszam na kolejne. (17:46:23)

90+5

90+4
    Wolny dla Arki , ale za mocno i piłka w rękach bramkarza Sandecji.

90+2
    Niebywała okazja Bartosza Ławy ,mija bramkarza strzela w światło bramki, ale jak spod ziemi wyrasta jeden z obrońców i wybija ją na rzut rożny.Jak to nie wpadło!

90+1
    Abbott przyjmuje na klatkę piłkę, ale zdaniem sędziego faulował przy tym rywala.Piłka dla gości.

89
    Sędzia dolicza 5 minut

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Kalisz (Sandecja Nowy Sącz)

86
    Ława będzie egzekwował rzut rożny.Piłka w pole karne, ale tam jeden z obrońców wybija ją daleko w pole.Coraz mniej czasu na to aby któraś z ekip zgarneła komplet punktów.

85
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Bębenek, na boisku pojawia się Szczepański.

84
    Sędzia liniowy zdecydował że zamiast rzutu rożnego dla Arki od bramki grę wznawia Kozioł.

80
    Ależ okazję miał teraz Maciej Bębenek.Zamiast w piłkę kopnął w trawę. A znajdował się 5 metrów od bramki. Szkoda tej akcji.

79
    Ława między nogami jednego z rywali podaje do Łukasiewicza,mknie kolejny atak Arki.

77
    Dużo walki w środku pola i niecelnych podań.Po mału wkrada się chyba już zmęczenie między szeregi obu ekip.

75
    Strzał z dalszej odległości Michała Nalepy.Zabrakło siły i precyzji a skutek jest taki że od bramki rozpoczynają rywale.

72
    Łukasiewicz podaje do Jagiełły, który w otoczeniu trzech rywali decyduje się na podanie piętką.....ale do kogo , to wie tylko on sam.

71
    Arkowcy gol.... w ten sposób kibice zachęcają piłkarzy Arki do ataków.

69
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Danek, na boisku pojawia się Kalisz.

66
    Z rzutu wolnego próbował zaskoczyć bramkarza gości Bartosz Ława, jego strzał poszybował jednak wysoko w trybuny.

65
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Bartków, na boisku pojawia się Makuch.

64
    Bardzo mocna wrzutka z autu na piąty metr bramki Sandecji, nie ma jednak kto uderzyć tej piłki.Od bramki rozpocznie Marek Kozioł.

61
    Gol dla Arki!
    Ależ zamieszanie w polu karnym Sandecji.Ława zdecydował się na strzał, a jego dobitkę na raty skierował do bramki ABBOTT. Po godzinie gry na boisku mamy remis 1-1.

59
    Niewiele brakowało teraz Dankowi aby móc cieszyć się ze zdobytego gola.Po dośrodkowaniu zabrakło mu centymetrów aby głową skierować futbolówkę do siatki Arki.

57
    Zamieszanie w polu karnym do piłki dopada Warcholak,strzela zza pola karnego. Parada Kozioła i kolejny rożny.

56
    Centra Kowalskiego,strzał głową Abbotta i z wielkimi problemami Kozioł przerzuca piłkę ponad poprzeczką.Rzut rożny dla Arki.Chyba coś drgneło w ekipie gospodarzy.Ich akcje robią się coraz grożniejsze.

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Bartków (Sandecja Nowy Sącz).

54
    Bardzo grożnie było pod bramką Kozioła.Dośrodkowywał Ława i bardzo bliski szczęścia był Abbott ale nie sięgnął piłki a żaden z jego kolegów nie zamknął tej akcji.

52
    Jak to możliwe że nie ma bramki dla Sandecji.Kapitalne wyłożenie piłki przez Bębenka.Na trzecim metrze sam na sam ze Skowronem stanął Grzeszczyk i ....... zmarnował 200% okazję!!!!

50
    Bębenek mija dwóch zawodników Arki a na trzeci go fauluje.Rzut wolny w środkowej strefie dla przyjezdnych.

49
    Niepewnie na przed polu interweniował Kozioł, do pomocy przyszli mu obrońcy i wspólnymi siłami uchronili Sandecję przed stratą bramki.

47
    Żółtą kartkę otrzymuje Traore (Sandecja Nowy Sącz).

46
    W ekipie Arki trener zdecydował się na dwie zmiany. Czy nowi zawodnicy zmienią coś na boisku, mają na to 45 minut.

46
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Lech, na boisku pojawia się Nalepa.

46
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Calderon, na boisku pojawia się Wojowski.

46

Dzisiejszy mecz nie jest porywającym widowiskiem. Sandecja gra mądrze taktycznie, wykorzystała swoją okazję i prowadzi zasłużenie.Natomiast Arka hmhmhm...... chyba nowi zawodnicy nie zgrali się ze sobą do końca. Piłkarze których obserwowaliśmy w pierwszej połowie nie potrafili realnie zagrożić bramce gości.Czy w drugiej połowie obraz gry ulegnie zmianie, dowiemy się tuż po przerwie.

45+2

45+1
    W polu karnym Sandecji pada jeden z graczy Arki ale gwizdek sędziego milczy.Gospodarze są wyrażnie niezadowoleni z jego decyzji.

45
    Na strzał z dystansu zdecydował się Calderon.Ale jego strzał warto pozostawić bez komentarza.

44
    Dwie minuty doliczone do pierwszej części gry.

42
    Obrońcy Sandecji poradzili sobie z Bartoszem Ławą przy lini końcowej.Od własnej bramki grę wznowi Kozioł.Już tylko trzy minuty pierwszej połowy pozostały nam. Patrząc na wynik można chyba mówić o małej niespodziance.

40
    Zawodnik gospodarzy Aleksander Jagiełło ukarany został żółtą kartką.

39
    Strzał Sobieraja ale bardzo niecelny.Gdyby bramka była wysoka na 5 metrów wtedy byłaby szansa na bramkę:)

38
    Rzut rożny wykonuje Calderon, jego dośrodkowanie poza linię wybija Frańczak,Mamy kolejny korner.

37
    Dobre podanie Traore do Danka który wpadł w pole karne, ale tam został już skutecznie powstrzymany przez obrońców Arki.

35
    Obrońcy Sandecji wymieniają między sobą serie podań a miejscowi nie mogą odzyskać piłki.Nie tak kibice wyobrażali sobie inaugurację sezonu w Gdyni.

31
    Zdaniem wielu był spalony podczas tej akcji.Fakt jest jednak taki że to goście prowadzą a Arka gra dziś bez pomysłu.

31
    Gol dla Sandecji!
    Łukasz Kowalski został wkręcony w boisko przez Bębenka którego strzał obronił Skowron.Dobitka TRAORE była już jednak bezbłędna i mamy prowadzenie gości.

28
    Worek z bramkami próbował rozwiązać Abbott, ale nie tym razem. Jego próba strzału była niecelna. Może następnym razem będzie lepiej.

27
    Nieporozumienie w polu karnym Sandecji, Ławy i Lecha, a mogła być z tej akcji bramka. Brak zrozumienia w szeregach arkowców.

24
    Sędzia zarządza krótką przerwe na uzupełnienie płynów.

22
    Piłkarze Arki dość łatwo podchodzą pod pole karne gości ale tam kończą się im pomysły na dalszą gre. Obrona Sandecji jest dziś bardzo szczelna.

20
    Z rzutu wolnego Antonio Calderon, ale dośrodkowanie przejął Marek Kozioł i wciąż na stadionie w Gdyni bez bramek.

17
    Paweł Abbott z pierwszej piłki próbował odegrać do Grzegorza Lecha.Połapali się w tym wszystkim defensorzy Sandecji i to oni maja teraz szansę na kontrę.

14
    Ależ wiele szczęście miała teraz Arka nieporozumienie z bramkarzem, i przed szansą stanął Traore.Obrońcy nie dopuścili jednak do utraty bramki wybijając piłkę poza własne pole karne.

11
    Mimo dość dziwnej pory tego meczu na stadion przybyła dość liczna grupa sympatyków Arki.Ile tylko sił w płucach zagrzewają do walki swoich idoli.

9
    Z lewej strony dośrodkowuje Antonio Calderon, niestety w polu karnym nikt z jego kolegów nie zamyka tej akcji.

7
    Walka w środkowej strefie boiska pomiędzy Bartoszem Ławą a Matej Natherem efektem aut dla żółto niebieskich.

6
    Od początku meczu wiele ochoty do gry wykazuje Jagiełło, jednak nie wiele narazie z tego wynika.Po raz kolejny traci piłke w oklolicach pola karnego rywala.

4
    Mamy pierwszy w meczu rzut rożny dla Sandecji.Strzał głową Traore ale pewnie w bramce arki zachował się Skowron.

2
    Aleksander Jagiełło przejmuje piłkę w środku pola po dwudziesto metrowym rajdzie na jego drodze staje obrońca Sandecji, piłka wypada poza linię boiska.Zdaniem sędziego piłka dla gości.

1
    Mamy początek tego meczu, przy piłce Sandecja.

1

Zespoły wychodzą na boisko za kilka minut pierwszy gwizdek Pana Łukasza Bednarka.

Na ławkach obu zespołow mamy nowych trenerów w ekipie Arki jest to Dariusz Dźwigała, natomiast w Sandecji Jozef Kostelnik.Obu szkoleniowcom życzymy powodzenia w prowadzeniu nowych ekip.

Arka Gdynia: Skowron- Kowalski, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak, Łukasiewicz, Ława, Jagiełło, Lech, Calderon, Abbott
    Rezerwowi: Miszczuk, Sulewski, Fialho, Nalepa, Brzuzy, Wojowski, Koziara

Sandecja Nowy Sącz: Kozioł- Bartków, Cicman, Szufryn, Frańczak, Danek, Nather, Urban, Bębenek, Grzeszczyk, Traore
    Rezerwowi: Radliński, Kalisz, Kużma, Makuch, Niane, Słaby, Szczepański

Sędziowie: Łukasz Bednarek (Koszalin)-Krzysztof Jabłoński, Kamil Wójcik.

Witam serdecznie wszystkich ze stadionu miejskiego w Gdyni, gdzie już za około 60 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Arką a Sandecją.Mamy dziś piękny upalny dzień w trójmieście, pogoda sprzyja raczej plażowaniu niż rozgrywaniu meczu, tym bardziej w środku sierpnia o 14,45:).Przed piłkarzami szykuje się więc cieżkie 90 minut.

Kibice z pomorza jak co roku mają nadzieje że ten sezon będzie ostatnim na poziomie pierwszej ligi, i po paruletniej przerwie ekstraklasa zawita ponownie do Gdyni. Gracze Sandecji napewno nie ułatwią tego zadania rywalowi. Kto więc wygra? tego dowiemy się już w sobotę.Poczatek spotkania wyznaczono na 14.45. Zapraszam na relację z tego pojedynku na Lajfy.com.

Bardzo ciekawie zapowiadała się potyczka w Ząbkach pomiędzy Dolcanem a Arką. W poprzednim sezonie obie ekipy uplasowały się w górnej części tabeli, fakt ten mógł byc dobrym zwiastunem ciekawego meczu. Na boisku nie wydarzyło się jednak za wiele i spotkaniue skończyło się bezbramkowym remisem.

W poprzedniej kolejce w Nowym Sączu kibice przeżywali horror, dwa zmarnowane karne przez gospodarzy z czego drugi w ostatnich minutach meczu napewno pozostaną na długo w pamięci. Efektem tego tylko remis z zespłem GKS Tychy.

Co można powiedzieć o Sandecji, już od kilku sezonów zespół walczy w środkowej strefie tabeli.Nie powinien im grożić awans ani spadek:) Trzeba jednak pamiętać że Sandecja w poprzednim sezonie urywała punkty zespołom walczącym o awans.Warto przypomnieć choćby bezbramkowy remis właśnie z Arką w Gdyni.

Zespół gospodarzy dokonał prawdziwej rewolucji w zespole. Wielu zawodnikom podziękowano za grę, dokonano nowych zakupów.Cel wydaje się jasny, walka o powrót do elity. Boisko zweryfikuje plany i cele włodarzy i nowego trenera arkowców Dariusza Dźwigały.

Po letniej przerwie do Gdyni znowu powraca liga.W swoim pierwszym meczu przed własną publicznością Arka zagra z zespołem Sandecji Nowy Sącz.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45.