Bayern – Stuttgart 2:0 (koniec) | Borussia D. – Freiburg 3:1 (koniec) | Hoffenheim – Wolfsburg 1:1 (koniec)
Hertha – Mainz 1:3 (koniec) | Paderborn – FC Koln 0:0 (koniec) | Borussia M. – Schalke 04 4:1 (koniec)
TSG 1899 Hoffenheim
1:1 (0:0)
VfL Wolfsburg
Sobota 13.09.2014, 15:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Niemiecka Bundesliga

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. Jeszcze dzisiaj siatkarski mundial! (17:33:51)

Zawodnikiem meczu był zapewne Olic, który sprawił, że Wolfsburg wywiózł z Hoffenheim punkt.

To był dobry mecz. Każda z drużyn walczyła, choć czasami przewaga jeden z drużyn była przygniatająca. Hoffenheim prowadziło, aby w ostatnich minutach oddać prowadzenie. Dodatkowo kibice mogli zobaczyć dwie ładne bramki.

Za nami spotkanie, które zasłużenie kończy się remisem. Wolfsburg był drużyną gorszą w drugiej połowie, ale też w pierwszej pokazał kapitalny futbol, choć zabrakło skuteczności.

90+4

90+4
    Korner dla Hoffenheim.

90+3
    Guilavogui wyciął rywala i wyleciał z boiska. Koszmarnie głupie zachowania zawodnika gości.

90+2
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Guilavogui (VfL Wolfsburg).

90
    Trzy minut doliczone do drugiej połowy.
    OLIC - 1:1

89
    Gol dla Wolfsburgu!
    Bramkę zdobył IVICA OLIC. Błyskawiczna akcja Wolfsburga. Caligiuri zagrywa do Olica, który bez kłopotu trafił do siatki gospodarzy.

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Guilavogui (VfL Wolfsburg).

84
    Brzydki faul w środku pola. Przewinił Guilavogui.

83
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Rudy, na boisku pojawia się Zuber.

81
    Szalai na spalonym. Piłka dla Wolfsburga.

80
    Ostatnie dziesięć minut. Wolfsburg walczy, ale nie ma już takiej łatwości w wyprowadzaniu akcji, jak to było w pierwszej połowie.

78
    Faul w środku pola. Hoffenheim będzie wykonywało rzut wolny.

76
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Luis Gustavo, na boisku pojawia się Guilavogui.

75
    Ostatnie kwadrans gry przed nami.

74
    Volland na spalonym.

74
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Arnold, na boisku pojawia się Bendtner.

73
    Polański wyciął rywala i słusznie otrzymał żółtą kartkę.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Polański (TSG 1899 Hoffenheim).

72
    Polański w polu karnym świetnie się znalazł. Uderzenie jednak zostało zablokowane.

72
    Rzut rożny dla Hoffenheim.

70
    Ależ okazja dla Wolfsburga. Knoche w polu karnym uderzył, ale tuż obok bramki.

69
    Korner dla Wolfsburga.

69
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Modeste, na boisku pojawia się Volland.

67
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Malanda, na boisku pojawia się Hunt.

66
    Modeste na spalonym.

64
    De Bruyne uderzył z z dystansu, ale niecelnie.

63
    Luiz Gustavo bliski pokonania Baumanna, ale jego uderzenie nie trafiło w światło bramki.

62
    Oko za oko, ząb za ząb. Obie drużyny walczą o każdy metr boiska.

59
    I jeszcze raz Modeste! Pomocnik gospodarzy po raz trzeci próbował trafić do siatki Wolfsburga. Piłka nie trafiła w światło bramki.

58
    Modeste przyjął piłkę przed polem karnym gości. Obrócił się i technicznym uderzeniem próbował pokonać bramkarza Wilków, ale piłka trafiła metr od słupka.

58
    Zaskakujący początek drugiej połowy, bo to przecież Wolfsburg był bliższy strzelenia bramki!
    MODESTE - 1:0

55
    Gol dla Hoffenheim!
    Bramkę zdobył ANTHONY MODESTE. Kapitalna akcja gospodarzy. Modeste silnym strzałem trafia do siatki Wilków.

53
    Rzut wolny dla gospodarzy w środku pola.

51
    W zamieszaniu pod bramką Wolfsburga piłka trafia w światło bramki, a z linii bramkowej wybija ją Jung. Korner dla gospodarzy.

50

49
    Pierwsza akcja gospodarzy. Szalai uderzył w polu karnym, ale piłka została zablokowana.

48
    Kolejna akcja gości.Caligiuri uderzył z dystansu, ale niecelnie.

47
    Pierwsza groźna akcja w drugiej połowie! Arnold z dużą łatwością przedarł się w pole karne i uderzył raz i drugi, ale piłkę zablokował jeden z obrońców Hoffenheim.

46

46
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Salihović, na boisku pojawia się Elyounoussi.

Za nami świetne 45 minut. O dziwo to goście zagrali lepiej, choć nic na to nie wskazywało po pierwszym kwadransie! Hoffenheim ostatnie 30 minut pierwszej połowy zagrało "na stojąco". Statystyka strzałów 3 – 8 dla gości!

45+2

45+1
    Ostatnia akcja pierwszej połowy. Beck faulował Caligiuriego. Rzut wolny dla Wilków na wysokości pola karnego gospodarzy.

45
    Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44
    Pierwsza od dłuższego czasu akcja gospodarzy. Rudy strzela zza pola karnego, ale piłka po nodze obrońcy gości trafia do Benaglio.

41
    Naldo strzela obok bramki gospodarzy. Motorycznie zespół Wilków wręcz miażdży rywali. Hoffenheim stoi w miejscu.

40
    Ależ to była cudowna akcja! Arnold przyjął piłkę tyłem do bramki, odwrócił się bez problemu i momentalnie uderzył. Wykonanie mistrzowskie i w zabójczym tempie. Baumann sparował piłkę na rzut rożny.

38
    Rzut wolny dla gości. Wrzutka w pole karne. Malanda faulował bramkarza Hoffenheim.

36
    Korner dla Wilków!

35
    Bramka dla Wolfsburga wisi w powietrzu. Gospodarze niczym dzieci we mgle nie bardzo orientują się co się dzieje!

34
    Gospodarze kompletnie pogubili się w ostatnich minutach. Naldo stanął przed szansą na uderzenie, ale piłka nie trafiła w światło bramki Hoffenheim.

32
    Malanda w polu karnym przepchnął obrońcę Hoffenheim! Uderzył i mamy rzut rożny!

30
    Kolejna szybka akcja Wolfsburga. De Bruyne kapitalnie strzela z dwudziestego metra, ale jednak o metr za wysoko.

29
    Rodriguez zagrał w pole karne do wbiegającego w pole karne Olica. Napastnik Wilków próbował uderzyć na bramkę z ostrego kąta, ale Baumann ponownie dobrze pokazał się na przedpolu.

27
    Okres niedokładnej, chaotycznej gry z jednej i drugiej strony.

25

23
    De Bruyne strzelał z dystansu, ale piłka nie miała zbyt dużej rotacji i Baumann bez kłopotu ją złapał.

22
    Szybka akcja lewą stroną. De Bruyne groźnie zagrywał w pole karne, ale też Baumann czujnie interweniował na przedpolu.

20
    Szalai na pozycji spalonej. Piłka dla gości.

19
    Gustavo poza murawą opatrywany przez lekarza Wilków. Gra wznowiona.

18
    Przerwa w grze. Na murawie leży Luiz Gustavo.

17
    Kapitalna odpowiedź gości. Caligiuri wpadł w pole karne i z ostrego kąta uderzył minimalnie nad okienkiem bramki Hoffenheim.

16
    Szybka akcja gospodarzy. Modeste strzelił w światło bramki, a Benaglio musiał popisać się refleksem.

15
    Gospodarze wyraźniej aktywni w pierwszym kwadransie, choć Wolfsburg wcale się nie oddaje tak łatwo pola.

13
    Wrzutka w wolnego trafiła ostatecznie pod nogi Modeste, który próbował uderzyć z powietrza. Dobrze, że chłopak mocniej się nie przyłożył, bo nogę zostawiłby na murawie.

12
    Rzut wolny dla Hoffenheim na połowie Wilków.

11
    Wolny wykonany, ale obyło się bez wielkiego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

10
    Rzut wolny dla Wilków. Beck dał się sprowokować. Caligiuri upadł widowiskowo, a sędziowie orzekli, że zespół gości będzie wykonywał rzut wolny z narożnika pola karnego.

8
    Szybki atak Hoffenheim. Salihovic w towarzystwie dwóch obrońców zdołał przedostać się w okolice pola karnego Wilków i mocno uderzył. Benaglio z trudem sparował piłkę w boczny sektor.

6
    Ależ to była okazja. Szalai otrzymał piłkę na linii szesnastego metra, z bramki Wolfsburga wybiegł Benaglio, który nie zdołał złapać futbolówki. Szalai odegrał do Salihovica, który zamiast strzelać próbował podawać do Roberto Firmino. Piłka dla gości.

5
    W środku pola Polański popisał się ładną sztuczką techniczną, a jego zespół powoli przeważa w posiadaniu piłki.

3
    Akcja Wolfsburga pod polem karnym gospodarzy. Piłkę przejął Modeste i wyprowadził kontrę. Ostatecznie skończyło się to na rzucie z autu.

2
    Początek dla zawodników gości. Hoffenheim ustawione pod grę z kontry. Chyba gospodarze chcą dać się wyszumieć Wilkom.

1

Zaczynamy za mniej więcej 15 minut.

W składzie gości Mateusz Klich. W podstawowej jedenastce Hoffenheim zagra Eugen Polański.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Strobl, Süle, Bicakcic, Beck – Rudy, Polanski – Modeste, Roberto Firmino, Salihovic – Szalai
    Rezerwowi: Grahl, Vestergaard, Elyounoussi, Herdling, Zuber, Schipplock, Volland

VfL Wolfsburg: Benaglio – S. Jung, Naldo, Knoche, Rodriguez – Junior Malanda, Luiz Gustavo – De Bruyne, Arnold, D. Caligiuri – Olic
    Rezerwowi: Grün, Klose, M. Schäfer, Guilavogui, Hunt, Klich, Bendtner

Sędziowie: Wolfgang Stark (Ergolding).

Dzień dobry Państwu!

Zapraszamy na relację już o godzinie 15:10. Czekamy na Państwa!

Niewykluczone, że jutrzejsze spotkanie nie będzie obfitowało w dużą liczbę bramek, ale ostatnie starcie obu drużyn w sezonie 2013/14 zakończyło się zwycięstwem Hoffenheim 6:2.

Na kogo warto zwrócić uwagę? W drużynie gości mamy dwóch interesujących napastników: Maximiliana Arnolda, Ivica Olića. W zespole z gospodarzy z kolei w napadzie trzeba pamiętać o: Tariku Elyounoussim i Ádámie Szalai.

W zespole gości możemy zobaczyć aż dwóch zawodników z Polski: Mateusza Klicha i Oskara Zawadę. Ten ostatni podpisał w lipcu bieżącego roku kontrakt z Wolfsburgiem. Warto zaznaczyć, że Zawada jest reprezentantem Polski juniorów.

Gospodarze w trzeciej kolejce podejmują zespół Wilków, który nieudanie rozpoczął bieżący sezon. Hoffenheim na 3. miejscu w tabeli z czterema punktami zapewne będzie walczył o całą pulę.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.