Bayern – Stuttgart 2:0 (koniec) | Borussia D. – Freiburg 3:1 (koniec) | Hoffenheim – Wolfsburg 1:1 (koniec)
Hertha – Mainz 1:3 (koniec) | Paderborn – FC Koln 0:0 (koniec) | Borussia M. – Schalke 04 4:1 (koniec)
TSG 1899 Hoffenheim
1:1 (0:0)
VfL Wolfsburg
Sobota 13.09.2014, 15:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Gospodarze w trzeciej kolejce podejmują zespół Wilków, który nieudanie rozpoczął bieżący sezon. Hoffenheim na 3. miejscu w tabeli z czterema punktami zapewne będzie walczył o całą pulę.

W zespole gości możemy zobaczyć aż dwóch zawodników z Polski: Mateusza Klicha i Oskara Zawadę. Ten ostatni podpisał w lipcu bieżącego roku kontrakt z Wolfsburgiem. Warto zaznaczyć, że Zawada jest reprezentantem Polski juniorów.

Na kogo warto zwrócić uwagę? W drużynie gości mamy dwóch interesujących napastników: Maximiliana Arnolda, Ivica Olića. W zespole z gospodarzy z kolei w napadzie trzeba pamiętać o: Tariku Elyounoussim i Ádámie Szalai.

Niewykluczone, że jutrzejsze spotkanie nie będzie obfitowało w dużą liczbę bramek, ale ostatnie starcie obu drużyn w sezonie 2013/14 zakończyło się zwycięstwem Hoffenheim 6:2.

Zapraszamy na relację już o godzinie 15:10. Czekamy na Państwa!

Dzień dobry Państwu!

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Strobl, Süle, Bicakcic, Beck – Rudy, Polanski – Modeste, Roberto Firmino, Salihovic – Szalai
    Rezerwowi: Grahl, Vestergaard, Elyounoussi, Herdling, Zuber, Schipplock, Volland

VfL Wolfsburg: Benaglio – S. Jung, Naldo, Knoche, Rodriguez – Junior Malanda, Luiz Gustavo – De Bruyne, Arnold, D. Caligiuri – Olic
    Rezerwowi: Grün, Klose, M. Schäfer, Guilavogui, Hunt, Klich, Bendtner

Sędziowie: Wolfgang Stark (Ergolding).

W składzie gości Mateusz Klich. W podstawowej jedenastce Hoffenheim zagra Eugen Polański.

Zaczynamy za mniej więcej 15 minut.

1

2
    Początek dla zawodników gości. Hoffenheim ustawione pod grę z kontry. Chyba gospodarze chcą dać się wyszumieć Wilkom.

3
    Akcja Wolfsburga pod polem karnym gospodarzy. Piłkę przejął Modeste i wyprowadził kontrę. Ostatecznie skończyło się to na rzucie z autu.

5
    W środku pola Polański popisał się ładną sztuczką techniczną, a jego zespół powoli przeważa w posiadaniu piłki.

6
    Ależ to była okazja. Szalai otrzymał piłkę na linii szesnastego metra, z bramki Wolfsburga wybiegł Benaglio, który nie zdołał złapać futbolówki. Szalai odegrał do Salihovica, który zamiast strzelać próbował podawać do Roberto Firmino. Piłka dla gości.

8
    Szybki atak Hoffenheim. Salihovic w towarzystwie dwóch obrońców zdołał przedostać się w okolice pola karnego Wilków i mocno uderzył. Benaglio z trudem sparował piłkę w boczny sektor.

10
    Rzut wolny dla Wilków. Beck dał się sprowokować. Caligiuri upadł widowiskowo, a sędziowie orzekli, że zespół gości będzie wykonywał rzut wolny z narożnika pola karnego.

11
    Wolny wykonany, ale obyło się bez wielkiego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

12
    Rzut wolny dla Hoffenheim na połowie Wilków.

13
    Wrzutka w wolnego trafiła ostatecznie pod nogi Modeste, który próbował uderzyć z powietrza. Dobrze, że chłopak mocniej się nie przyłożył, bo nogę zostawiłby na murawie.

15
    Gospodarze wyraźniej aktywni w pierwszym kwadransie, choć Wolfsburg wcale się nie oddaje tak łatwo pola.

16
    Szybka akcja gospodarzy. Modeste strzelił w światło bramki, a Benaglio musiał popisać się refleksem.

17
    Kapitalna odpowiedź gości. Caligiuri wpadł w pole karne i z ostrego kąta uderzył minimalnie nad okienkiem bramki Hoffenheim.

18
    Przerwa w grze. Na murawie leży Luiz Gustavo.

19
    Gustavo poza murawą opatrywany przez lekarza Wilków. Gra wznowiona.

20
    Szalai na pozycji spalonej. Piłka dla gości.

22
    Szybka akcja lewą stroną. De Bruyne groźnie zagrywał w pole karne, ale też Baumann czujnie interweniował na przedpolu.

23
    De Bruyne strzelał z dystansu, ale piłka nie miała zbyt dużej rotacji i Baumann bez kłopotu ją złapał.

25
    Rzut rożny dla Wolfsburga.

27
    Okres niedokładnej, chaotycznej gry z jednej i drugiej strony.

29
    Rodriguez zagrał w pole karne do wbiegającego w pole karne Olica. Napastnik Wilków próbował uderzyć na bramkę z ostrego kąta, ale Baumann ponownie dobrze pokazał się na przedpolu.

30
    Kolejna szybka akcja Wolfsburga. De Bruyne kapitalnie strzela z dwudziestego metra, ale jednak o metr za wysoko.

32
    Malanda w polu karnym przepchnął obrońcę Hoffenheim! Uderzył i mamy rzut rożny!

34
    Gospodarze kompletnie pogubili się w ostatnich minutach. Naldo stanął przed szansą na uderzenie, ale piłka nie trafiła w światło bramki Hoffenheim.

35
    Bramka dla Wolfsburga wisi w powietrzu. Gospodarze niczym dzieci we mgle nie bardzo orientują się co się dzieje!

36
    Korner dla Wilków!

38
    Rzut wolny dla gości. Wrzutka w pole karne. Malanda faulował bramkarza Hoffenheim.

40
    Ależ to była cudowna akcja! Arnold przyjął piłkę tyłem do bramki, odwrócił się bez problemu i momentalnie uderzył. Wykonanie mistrzowskie i w zabójczym tempie. Baumann sparował piłkę na rzut rożny.

41
    Naldo strzela obok bramki gospodarzy. Motorycznie zespół Wilków wręcz miażdży rywali. Hoffenheim stoi w miejscu.

44
    Pierwsza od dłuższego czasu akcja gospodarzy. Rudy strzela zza pola karnego, ale piłka po nodze obrońcy gości trafia do Benaglio.

45
    Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45+1
    Ostatnia akcja pierwszej połowy. Beck faulował Caligiuriego. Rzut wolny dla Wilków na wysokości pola karnego gospodarzy.

45+2

Za nami świetne 45 minut. O dziwo to goście zagrali lepiej, choć nic na to nie wskazywało po pierwszym kwadransie! Hoffenheim ostatnie 30 minut pierwszej połowy zagrało "na stojąco". Statystyka strzałów 3 – 8 dla gości!

46
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Salihović, na boisku pojawia się Elyounoussi.

46

47
    Pierwsza groźna akcja w drugiej połowie! Arnold z dużą łatwością przedarł się w pole karne i uderzył raz i drugi, ale piłkę zablokował jeden z obrońców Hoffenheim.

48
    Kolejna akcja gości.Caligiuri uderzył z dystansu, ale niecelnie.

49
    Pierwsza akcja gospodarzy. Szalai uderzył w polu karnym, ale piłka została zablokowana.

50
    Korner dla Hoffenheim.

51
    W zamieszaniu pod bramką Wolfsburga piłka trafia w światło bramki, a z linii bramkowej wybija ją Jung. Korner dla gospodarzy.

53
    Rzut wolny dla gospodarzy w środku pola.

55
    Gol dla Hoffenheim!
    Bramkę zdobył ANTHONY MODESTE. Kapitalna akcja gospodarzy. Modeste silnym strzałem trafia do siatki Wilków.
    MODESTE - 1:0

58
    Zaskakujący początek drugiej połowy, bo to przecież Wolfsburg był bliższy strzelenia bramki!

58
    Modeste przyjął piłkę przed polem karnym gości. Obrócił się i technicznym uderzeniem próbował pokonać bramkarza Wilków, ale piłka trafiła metr od słupka.

59
    I jeszcze raz Modeste! Pomocnik gospodarzy po raz trzeci próbował trafić do siatki Wolfsburga. Piłka nie trafiła w światło bramki.

62
    Oko za oko, ząb za ząb. Obie drużyny walczą o każdy metr boiska.

63
    Luiz Gustavo bliski pokonania Baumanna, ale jego uderzenie nie trafiło w światło bramki.

64
    De Bruyne uderzył z z dystansu, ale niecelnie.

66
    Modeste na spalonym.

67
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Malanda, na boisku pojawia się Hunt.

69
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Modeste, na boisku pojawia się Volland.

69
    Korner dla Wolfsburga.

70
    Ależ okazja dla Wolfsburga. Knoche w polu karnym uderzył, ale tuż obok bramki.

72
    Rzut rożny dla Hoffenheim.

72
    Polański w polu karnym świetnie się znalazł. Uderzenie jednak zostało zablokowane.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Polański (TSG 1899 Hoffenheim).

73
    Polański wyciął rywala i słusznie otrzymał żółtą kartkę.

74
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Arnold, na boisku pojawia się Bendtner.

74
    Volland na spalonym.

75
    Ostatnie kwadrans gry przed nami.

76
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Luis Gustavo, na boisku pojawia się Guilavogui.

78
    Faul w środku pola. Hoffenheim będzie wykonywało rzut wolny.

80
    Ostatnie dziesięć minut. Wolfsburg walczy, ale nie ma już takiej łatwości w wyprowadzaniu akcji, jak to było w pierwszej połowie.

81
    Szalai na spalonym. Piłka dla Wolfsburga.

83
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Rudy, na boisku pojawia się Zuber.

84
    Brzydki faul w środku pola. Przewinił Guilavogui.

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Guilavogui (VfL Wolfsburg).