Miedź – Termalica 0:1 (koniec) | Dolcan – Bytovia 0:0 (koniec) | Widzew – Flota 1:1 (koniec)
GKS T. – Wisła Pł. 0:1 (koniec) | Arka – Chojniczanka 1:1 (koniec) | GKS K. – Pogoń Sdl. 3:2 (koniec)
Miedź Legnica
0:1 (0:0)
Bruk-Bet Termalica
Sobota 20.09.2014, 14:45 • Stadion im. Orła Białego, Legnica • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45.

Przed nami dziewiąta kolejka na zapleczu Ekstraklasy. Do Legnicy przyjedzie lider, Termalica, by powalczyć o punkty z tamtejszą Miedzią. Relacja jak zawsze na Lajfy.com

Goście z Niecieczy do tej pory nie doznali smaku porażki w tym sezonie. Termalica ma aż osiem punktów przewagi nad drugim Zagłębiem Lubin.

Miedź jest w środkowej strefie tabeli, ale ostatnie zwycięstwo ze Stomilem Olsztyn może robić wrażenie. Legniczanie wygrali 2:1 na terenie rywala.

Miedzianka w tym sezonie jeszcze nie przegrała na stadionie w Legnicy. Z kolei dzisiejsi goście wygrali cztery mecze na obcym terenie. Te statystyki pokazują, że czeka nas ciekawe spotkanie.

Tomasz Radkiewicz z Łodzi został wyznaczony jako sędzia główny tego spotkania. Początek meczu o godzinie 14:45! Bądźcie z nami w to sobotnie popołudnie.

Miedź Legnica: Ptak – Midzierski, Woźniczka, Lafrance, Cierpka, Bartoszewicz, Kakoko, Garuch, Szczepaniak, Lenkiewicz, Łobodziński.

Rezerwowi: Budzyński – Daniel, Feruga, Szymański, Tanżyna, Zgarda, Machaj.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak – Maslo, Czerwiński, Kopacz, Fryc, Biskup, Kaczmarczyk, Pleva, Smuczyński, Kupczak, Drozdowicz.

Rezerwowi: Olszewski – Foszmańczyk, Kamiński, Janeczko, Paluchowski, Płaneta, Sołdecki.

Sędzia: Tomasz Radkiewicz

Termalica wystąpi w pomarańczowych strojach, zaś Miedź w niebieskich. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

1

1
    Zaczęła Miedź Legnica.

2
    Legniczanie od początku meczu utrzymują się przy piłce.

3
    Wejście nakładką i od rzutu wolnego wznowią goście z Niecieczy.

4
    Drozdowicz przegrał pojedynek główkowy na połowie rywala. Po chwili Miedź próbowała wyjść z akcją, ale zrobiła to nieudolnie.

4
    Kopacz zagrał piłkę do Biskupa w kierunku pola karnego, ale ten drugi został skutecznie przepchnięty.

5
    Akcja gospodarzy i piłkę na korner wybija Jakub Czerwiński.

6
    Kombinacyjna akcja miejscowych na lewej flance. Wydawało się, żę Cierpka był faulowany, ale sędzia nie zdecydował się, by przerwać grę.

7
    Korner dla Miedzi. Lenkiewicz dośrodkował w pole karne, ale tam był Czerwiński, który wybił piłkę głową.

8
    Pressing Łobodzińskiego nagrodzony brawami. Można pochwalić go za waleczność przy tej akcji.

9
    Termalica ma kłopot z wyprowadzeniem piłki z własnej strefy obronnej.

10
    Teraz było naprawdę groźnie pod bramką Nowaka! Szczepaniak zdecydował się na uderzenie po ziemi, zza pola karnego, ale trafił w dobrze ustawionego bramkarza, który złapał piłkę.

12
    Kibice Miedzi głośno dopingują swoich ulubieńców.

13
    Podanie na wolne pole, w kierunku Drozdowicza, ale ubiegł go powracający Lafrance.

14
    Piłka nieźle wędrowała od nogi do nogi, ale Garuch niedokładnie próbował posłać górną piłkę w pole karne.

15
    Kopacz "czyści" zagrożenie pod własną bramkę. Po chwili wyrzut z autu i faulowany Łobodziński. Rzut wolny.

16
    Dobre dośrodkowanie w pole karne! O piłkę walczył Nowak i Midzierski. Ten pierwszy skutecznie piąstkował piłkę, a drugi ucierpiał przy tej sytuacji.

17
    Sporo niedokładności w poczynaniach obu drużyn. Dużo prostych, niepotrzebnych strat.

19
    Znów faulowany Łobodziński. Tym razem przez Kupczaka niemalże na linii pola karnego. Rzut wolny i szansa na bezpośredni strzał z rzutu wolnego.

20
    Pierwsze wykonanie rzutu wolnego nieudane, po chwili dośrodkowanie z prawej strony pola karnego, ale Nowak w swoim stylu łapie piłkę.

21
    A teraz Termalica miała rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy, ale defensorzy Miedzi poradzili sobie.

22
    Szybki atak Miedzi. Dośrodkowanie z prawej strony w szesnastkę. Tam był nadbiegający Lenkiewicz, który uderzył głową, a dobrą interwencją popisał się Nowak.

24
    Dobrym dryblingiem popisał się teraz Łobodziński. Po chwili podał do wybiegającego na czystą pozycję Szczepaniaka, który z ostrego kąta uderzył nad bramką.

25
    Gdybym miał typować, kto pierwszy strzeli bramkę, bez cienia wątpliwości wskazałbym na zespół Miedzi. Przed chwilą górna piłka do Łobodzińskiego, który został złapany na ofsajdzie.

26
    Widać, że gracze Miedzi szukają prostopadłych podań w pole karne. Przed chwilą próbą nieudaną popisał się Lenkiewicz.

28
    Chwila przerwy w grze, bowiem Drozdowicz ucierpiał w starciu z rywalem.

29
    Termalica zachowała się fair-play i oddała piłkę rywalom. Kolejny atak pozycyjny w wykonaniu zespołu z Legnicy.

30
    Pół godziny gry za nami. W ataku pozycyjnym Termalica.

31
    Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Patryk Fryc przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę Miedzi.

32
    Czerwiński nabił Szczepaniaka i to goście wznowią grę od bramki.

33
    Kolejna łatwa strata w środkowej części boiska. Łobodziński podał do Szczepaniaka, a ten podjął decyzję o prostopadłym podaniu. Był to jednak zły wybór.

34
    Sędzia nie zauważył ewidentnego zagrania piłki ręką przez Fryca blisko pola karnego gości.

35
    To była jedna z lepszych okazji dla Termaliki. Biskup dostał piłkę na lewej stronie pola karnego. Przyjął ją i zbiegł do środkowej części, po czym uderzył nad bramką.

37
    Próba ataku pozycyjnego, ale Bartoszewicz dobrze zasłania rywala ciałem i pozwala piłce opuścić linię boczną boiska.

38
    Kakoko faulował Kopacza, który próbował wyprowadzać piłkę z własnej połowy.

39
    Biskup dośrodkował w pole karne do Drozdowicza, który głową uderzył nad bramką.

40
    Ostatnie minuty na korzyść Termalici. Goście stwarzają sobie coraz groźniejsze okazje.

42
    Jeśli się nic nie wydarzy, to sędzia doliczy minutę do pierwszej części meczu.

43
    Akcja lewą stroną boiska. Podanie na wolne pole, w kierunku Biskupa, ale ten był na spalonym.

45
    Garuch niemalże w parterze wywalczył aut na połowie rywala.

45
    Sędzia nie zmienił swojej decyzji i postanowił doliczyć dodatkową minutę.

45+1
    Wrzutka Fryca z lewej flanki, ale Lafrance głową oddala zagrożenie.

45+1

Sędzia zaprasza obie drużyny do szatni na piętnastominutową przerwę. Nie zobaczyliśmy bramek w pierwszej połowie.

46
    Zmiana w przerwie, w zespole Termaliki. Foszmańczyk w miejsce Fryca, który miał żółtą kartkę na swoim koncie.

46

46
    Dobre wejście Foszmańczyka lewą stroną. Rezerwowy posłał piłkę w pole karne po ziemi, ale nikt nie zamykał tej sytuacji.

48
    To mogło boleć. Maslo zderzył się głowami z jednym z rywali. Mocniej ucierpiał gracz gości.

49
    Ciekawie wykonany rzut wolny przez Lenkiewicza, który szukał Łobodzińskiego w polu karnym.

50
    Ale po chwili goście ruszali z kontrą, ale Lenkiewicz zdecydował się faulować rywala.

51
    Za mocne podanie do Plevy. Od bramki wznowi Ptak.

53
    Gol dla Termaliki!
    Świetna indywidualna akcja EMILA DROZDOWICZA, który minął dwóch rywali, po czym uderzył nie do obrony! Termalika niespodziewanie wychodzi na prowadzenie.

55
    Znów zawodnicy Miedzi wywierają presję na rywalach, próbując odebrać piłkę na ich własnej połowie.

56
    Jestem bardzo ciekaw, jak gospodarze odpowiedzą. Pamiętajmy jednak, że Termalika może wyprowadzić kolejną, zabójczą kontrę i może być po meczu.

57
    Lenkiewicz kończy udział w tych zawodach. Szymański może pokazać się z dobrej strony w drugiej połowie.

58
    Adrian Cierpka ogląda kartkę za bezmyślny faul.

59
    Maslo próbował dośrodkować spod linii końcowej boiska. Został zablokowany i od autu goście.

60
    Drozdowicz fauluje przeciwnika w walce o piłkę blisko środkowej strefy.

62
    Niedokładne podanie w kierunku Szymańskiego. Nerwowo grają zawodnicy Miedzi.

64
    Od kilku minut niewiele dzieje się na murawie. Kibice, którzy przynieśli sobie słonecznik na mecz mogą być zadowoleni.

65
    Pierwsze gwizdy na trybunach. Przed chwilą zepsuta kontra Miedzi.

67
    Bartoszewicz ogląda kartkę. To czwarta, indywidualna kartka w tym meczu.

67
    Lafrance brzydko się zachował i mamy kolejny kartonik.

68
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Midzierski, na boisku pojawia się Zgarda.

69
    Smuczyński ruszył z indywidualną akcją prawą stroną i wywalczył aut.

71
    Feruga w miejsce Kakoko.

72
    To sporo komplikuje... Bartoszewicz ogląda drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę! Tym razem faulował od tyłu.

73
    Miedź w trudnym położeniu. Przegrywa, a dodatkowo gra w osłabieniu.

74
    Dodatkowo przed chwilą Cierpka mógł zobaczyć drugą żółtą kartkę za celowe zagranie piłki ręką.

75
    Kwadrans do zakończenia spotkania. Czy tu coś się jeszcze wydarzy? Biorąc pod uwagę grę Miedzi w drugiej połowie... raczej nie.

77
    Bardzo ładna akcja Termaliki. Smuczyński uderzył mocno, zza pola karnego, ale na jego nieszczęście, nie trafił w bramkę.

79
    Nienajlepsze przyjęcie piłki przez Cierpkę w polu karnym Termaliki. Po chwili uderzył, ale zbyt słabo, by pokonać dobrze dysponowanego Nowaka.

80
    Dośrodkowanie Biskupa, ale górą Cierpka. Po chwili Kaczmarczyk został zablokowany przy próbie strzału.

81
    Dobrym dryblingiem popisał się Foszmańczyk. Gospodarze zmuszeni do faulu. Rzut wolny. Biskup i...

82
    ... świetna interwencja Ptaka! Bramkarz Miedzi końcowkami palców przenosi piłkę nad poprzeczką!

85
    Chwilowy przestój. Po chwili kontra Termaliki. Podanie na wolne pole do Smuczyńskiego.Ten nieco zwolnił akcję, a następnie podał na 11. metr do Biskupa. Ten uderzył, ale trafił w nogi rywala.

86
    Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Smuczyński, na boisku pojawia się Kamiński.

87
    Sporo kartek zgarnęli w tym spotkaniu zawodnicy Miedzi. Tym razem obejrzał ją Szczepaniak.

88
    Cóż to była za sytuacja! Łobodziński wyszedł sam na sam i gdyby nie Nowak mielibyśmy bramkę!

90
    Sędzia doliczył trzy dodatkowe minuty.

90+1
    Trener gości zdecydował się na wprowadzenie kolejnego zawodnika. To będzie zmiana taktyczna, by zyskać cenne sekundy. Wejdzie Sołdecki.

90+2
    Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Kaczmarczyk, na boisku pojawia się Sołdecki.

90+3
    Na spalonym jeden z graczy Miedzi. Ostatnie sekundy meczu.

90+4

Termalika wygrywa 1:0 po indywidualnej akcji i bramce Drozdowicza. Zespół z Niecieczy wciąż pozostaje niepokonany na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne emocje w Lajfy.com!

Dzisiejsze spotkanie oglądało 1500 widzów. (16:40:47)