Schalke 04 – Borussia D. 2:1 (koniec) | Freiburg – Bayer 0:0 (koniec) | Stuttgart – Hannover 1:0 (koniec)
FC Koln – Bayern 0:2 (koniec) | Paderborn – Borussia M. 1:2 (koniec) | Wolfsburg – Werder 2:1 (koniec)
VfB Stuttgart
1:0 (0:0)
Hannover 96
Sobota 27.09.2014, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Przed nami szósta kolejka Bundesligi. VfB Stuttgart podejmie na Marcedes-Benz Arena Hannover 96.

Gospodarze nie mogą zaliczyć początku tego sezonu do udanych. Stuttgart w sześciu spotkaniach zdobył zaledwie dwa punkty i znajduje się na siedemnastej pozycji w tabeli. Podopieczni Armina Veha w ostatniej kolejce jednak zremisowali w spotkaniu wyjazdowym 2:2 z Borussią Dortmund.

Hannover z kolei udanie rozpoczął rozgrywki ligowe. Po pięciu kolejkach podopieczni Taufuna Korkuta znajdują się na trzeciej pozycji w stawce z dziesięcioma oczkami na koncie. W ostatnią środę Hannover pokonał 1:0 FC Koln po bramce Joselu.

Warto dodać, że Stuttgart w obecnym sezonie strzelił tylko trzy gole, w tym dwa w ostatnim meczu z Borussią Dortmund. Najlepszym strzelcem w zespole Armina Veha jest Daniel Didavi, który ma na swoim koncie dwie bramki. Tyle samo trafień uzyskał najskuteczniejszy piłkarz Hannoveru – Joselu.

Przed nami szykuje się interesujące spotkanie. Na relację live zapraszamy od godziny 15:30 tylko na lajfy.com.

VfB Stuttgart: Kirschbaum, Klein, Schwaab, Sakai, Rüdiger, Gentner, Didavi, Oriol Romeu, Leitner, Gruezo, Werner.

Rezerwowi: Ulreich, Haggui, Niedermeier, Harnik, Ibišević, Kostić, Maxim.

Hannover 96: Zieler, Schulz, Marcelo, Miiko Albornoz, Sakai, Andreasen, Kiyotake, Schmiedebach, Gülselam, Bittencourt, Joselu.

Rezerwowi: Sobiech, Stankevičius, Felipe, Briand, Karaman, Hirsch, Almer.

Sędziowie: Gunter Perl.

1

1
    Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczynają gospodarze.

2
    Długie zagranie w pole karne przyjezdnych, futbolówkę zgrywał Sakai, ale potem ląduje ona w rękach Zielera.

3
    Tym razem z prawej strony centrował zawodnik Hannoveru, ale defensorzy gospodarzy poradzili sobie z tym zagraniem.

5
    Długie podanie do Kleina, który przegrał jednak pojedynek główkowy z obrońcą Hannoveru.

6
    Dośrodkowanie w szesnastkę przyjezdnych, ale zbyt mocne. Potem Leinter wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

7
    W pierwszych minutach atakować starają się gospodarze, jednak póki co nie mogą poważniej zagrozić bramce rywali.

8
    Z lewej strony boiska centrować starał się Werner, ale został zablokowany. Od rzutu rożnego zacznie Stuttgart.

9
    Kolejna centra gospodarzy w szesnastkę Hannoveru, ale Zieler dobrze wychodzi i łapie futbolówkę.

11
    To mogła być świetna okazja dla gospodarzy, ale Didavi był na pozycji spalonej! Hannover zacznie od rzutu wolnego.

12
    Atakujący lewą stroną Kiyotake został nieprzepisowo zatrzymany przez Gruezo. Będziemy oglądać stały fragment gry dla przyjezdnych.

13
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego Bittencourta, główkował Joselu, ale nad poprzeczką. Od bramki zacznie Kirschbaum.

14
    Z prawej strony centrował Genter, ale dobrze interweniowali obrońcy rywali, którzy wybili futbolówkę.

16
    Hannover podszedł do tego spotkania ustawiony raczej defensywnie. To gospodarze są tą stroną, która konstruuje ataki pozycyjne.

18
    Dobry przechwyt zanotował Sakai, który podawał później piłkę wzdłuż pola karnego do Didaviego, jednak Niemiec nie zdołał sięgnąć futbolówki.

20
    Niezłe długie podanie w pole karne do G.Sakai, który próbował uderzać z ostrego kąta, ale był to bardzo nieudany strzał.

21
    Najlepsza okazja w tym spotkaniu! Indywidualna akcja H.Sakai, który przebiegł z piłką kilkanaście metrów, jednak odrobinę niecelnie uderzył na bramkę!

23
    Od początku spotkania obraz meczu nie zmienia się. Gospodarze cały czas w ataku pozycyjnym, a rywale czekają tylko na kontrataki.

24
    Andreasen był faulowany przez piłkarza rywali. Od rzutu wolnego zacznie teraz Hannover.

25
    Ofensywna akcja Stuttgartu, ale fatalnie centrował teraz Leitner. Piłka opuściła plac gry i od bramki zacznie Zieler.

27
    Długie podanie na lewą stronę do Sakai z Stuttgartu, ale Japończyk nie zdołał sięgnąć futbolówki.

27
    Po dośrodkowaniu w pole karne Hannoveru ofiarnie interweniował Schulz, który szczupakiem wybił futbolówkę na korner.

29
    Podanie na prawą stronę do Kleina, który zdołał wywalczyć dla swojego zespołu rzut rożny po walce z Miiko Albornozem.

31
    Leitner chciał odebrać piłkę Kiyotake, ale przy tym faulował. Od rzutu wolnego z własnej połowy zacznie Hannover.

33
    Hannover długimi momentami broni się całym zespołem na własnej połowie. Widać, że dla podopiecznych Korkuta dzisiaj priorytetem jest nie stracić gola.

35
    Stuttgart cały czas na różne sposoby próbuje rozmontować defensywę rywali, jednak bez zamierzonego rezultatu.

35
    Dość dobra akcja Stuttgartu, pozycję do oddania strzału miał Leitner, ale z tym uderzeniem poradził sobie Zieler.

37
    Bardzo groźnie pod bramką Hannoveru! Świetna akcja prawą stroną Didaviego, który dograł w pole karne, gdzie uderzył jeden z kolegów z zespołu, jednak Marcelo wybił futbolówkę z linii bramkowej!

39
    Dośrodkowanie Gruezo, główkował Werner, ale był w trudnej pozycji i nie był to strzał, którym mógł pokonać Zielera.

41
    Z dystansu uderzał teraz Andereasen, ale na pewno nie była to udana próba. Futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki rywali.

43
    Próba prostopadłego podania Andreasena w pole karne rywali, jednak zbyt mocna. Od bramki zacznie Kirschbaum.

44
    Niezła próba Schmiedebacha! Zawodnika Hannoveru zauważył, że wysunięty z bramki jest golkiper rywali i zdecydował się na uderzenie z dalekiej odległości, ale przestrzelił.

44
    Żółtą kartką za niesportowe zachowanie ukarany został Gulselam.

45

Po pierwszej połowie, która nie stała na wysokim poziomie mamy bezbramkowy remis. Miejmy nadzieje, że gole zobaczymy w drugiej połowie, na którą serdecznie Państwa zapraszam.

46
    Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Gruezo, na boisku pojawia się Kostić.

46

46
    Początek drugiej połowy spotkania. Zaczyna Hannover!

48
    Niebezpiecznie pod bramką Hannoveru! Uderzenie piłkarza gospodarzy z bliskiej odległości, ale udanie interweniuje Zieler!

49
    Ponownie dobrze w bramce Zieler, który łapie futbolówkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

51
    Kostić niebezpiecznie wszedł w zawodnika przyjezdnych i Hannover wznowi grę od rzutu wolnego.

53
    Ponownie groźna akcja Stuttgartu! Bardzo bliski zamknięcia jednego z podań był Kostić.

55
    Hannover w drugiej połowie gry całkowicie zamknięty na własnej połowie! Trener Korkut powinien poczynić jakieś zmiany.

56
    Uderzenie z dystansu zawodnika gospodarzy, ale nieudane. Od bramki grę wznowi Zieler.

57
    Żółtą kartką za faul na Bittencourtcie ukarany został Gentner.

58
    Dość marnym widowiskiem jest druga połowa spotkania. Mało obserwujemy ładnej gry, a dużo niedokładności z obu stron.

60
    Rudiger popełnił przewinienie na zawodniku rywali. Od rzutu wolnego zacznie teraz Hannover.

61
    Zagranie na lewe skrzydło do Kosticia, którego bardzo dobrze zatrzymał jednak Sakai. Od bramki zacznie Zieler.

63
    Długie podanie do Bittencourta, który wysunął futbolówkę Schmiedebachowi, ale on w niezłej sytuacji fatalnie przestrzelił.

65
    Wpierw rzut wolny mieli gospodarze, a teraz będziemy obserwować wykonywany przez nich rzut rożny.

66
    Do centrze z korner niecenie uderzał jeden z zawodników Stuttgartu i od bramki grę wznowi Zieler.

67
    Joselu faulował teraz w walce o górną piłkę zawodnika gospodarzy, ale przy tym sam ucierpiał. Krótka przerwa w grze.

68
    Niesamowita interwencja Zielera! Sam na sam znalazł się z nim Didavi i już wydawało się, że minął golkipera Hannoveru, który jednak wyciągnął ręce i chwycił futbolówkę!

69
    Gol dla Stuttgartu!
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę głową zgrał Genter i potem dobił ją DANIEL SCHWAAB!
    SCHWAAB - 1:0

70
    Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Werner, na boisku pojawia się Ibišević.

71
    Uderzenia z daleka próbował teraz Didavi, futbolówka skozłowała jeszcze przez Zielerem, który i tak dobrze interweniował.

72
    Zmiana w drużynie Hannover 96: z boiska schodzi Gulselam, na boisku pojawia się Sobiech.

73
    Bittencourt dość ostro zaatakował Didaviego, który jednak "odwdzięczył" się zawodnikowi rywali. Piłkarz Hannoveru leży teraz na murawie.

75
    Żółtą kartką za faul na piłkarzu rywali został ukarany Leitner.

76
    Dośrodkowaniu z rzutu wolnego w stronę Artura Sobiecha, który główkował jednak obok bramki rywali. Kirschbaum wznowi grę z piątego metra.

77
    Bittencourt centrował w szesnastkę rywali, którzy jednak dobrze sobie poradzili i wybili futbolówkę poza pole karne.

78
    Świetne podanie Sobiecha do Joselu, który zagrywał jeszcze do Kiyotake, ale strzał Japończyka z bliskiej odległości został zablokowany!

80
    Bardzo groźne uderzenie z dystansu Andreasena i Kirschbaum czubkami palców sięgnął futbolówkę! Korner dla Hannoveru.

81
    Około dziesięć minut do końca spotkania! Czy Hannover zdołał wywieść chociaż punkt z Marcedes-Benz Areny?

82
    Podanie w kierunku Schmiedebacha, który był jednak dobrze blokowany przez obrońcę i piłka ląduje w rękach Kirschbauma.

83
    Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Genter, na boisku pojawia się Niedermeier.

84
    Odrobinę po starciu z piłkarzem rywali ucierpiał Artur Sobiech, który podniósł się jednak już z murawy.

86
    Żółtą kartką za symulowanie ukarany został Bittencourt.

87
    Didavi podawał do zawodnika ze swojego zespołu, ale jego strzał został zablokowany. Stuttgart zacznie od rzutu rożnego.

88
    Bardzo blisko fatalnej straty we własnym polu karnym był Marcelo, ale na jego szczęście z pomocą pośpieszyli mu koledzy z zespołu.

89
    Didavi faulował teraz blokującego piłkę Sakaia. Na boisku zaczyna się robić coraz bardziej nerwowo.

90
    Żółtą kartką za faul w środkowej strefie boiska ukarany został Kostić.

90
    Aż cztery minuty doliczył arbiter do regulaminowego czasu gry! Może się jeszcze wiele zdarzyć!

90+1
    Zmiana w drużynie Hannover 96: z boiska schodzi Andreasen, na boisku pojawia się Briand.

90+3
    Piłka cały czas wraca w pole karne Stuttgartu, ale defensorzy tego zespołu dobrzy sobie radzą i wybijają futbolówkę.

90+4
    Zaczęła się ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Od bramki zaczyna Kirschbaum.

90+4

Za nami typowy mecz walki! Stuttgart chyba zasłużenie pokonał Hannover, który był dzisiaj ustawiony zbyt defensywnie i do ataków ruszył dopiero po stracie gola.

Artur Sobiech wszedł na boisko w 72. minucie spotkania, ale nie miał zbyt wiele okazji do wykazania się.

Dziękuję Państwu za relację i zapraszam na inne transmisje! (17:24:12)