Dnipro – Saint-Étienne 1:0 (koniec) | Karabach – Inter 0:0 (koniec) | Borussia M. – Zurich 3:0 (koniec)
Apollon – Villarreal 0:2 (koniec) | Club Brugge – HJK 2:1 (koniec) | Kopenhaga – Torino 1:5 (koniec)
Partizan – Asteras 0:0 (koniec) | Besiktas – Tottenham 1:0 (koniec) | FC Salzburg – Astra 5:1 (koniec)
Dinamo Z. – Celtic 4:3 (koniec) | PSV – Dynamo 0:1 (koniec) | Panathinaikos – Estoril 1:1 (koniec)
PAOK – Guingamp 1:2 (koniec) | Fiorentina – Dinamo M. 1:2 (koniec) | Charków – Lokeren 0:1 (koniec)
Legia – Trabzonspor 2:0 (koniec) | Standard – Feyenoord 0:3 (koniec) | Sevilla – Rijeka 1:0 (koniec)
Lille – Wolfsburg 0:3 (koniec) | Everton – FK Krasnodar 0:1 (koniec) | Young Boys – Sparta 2:0 (koniec)
Napoli – Slovan 3:0 (koniec) | FCSB – Dynamo Kij. 0:2 (koniec) | Rio Ave – Aalborg 2:0 (koniec)
Metalist Charków
0:1 (0:1)
Sporting Lokeren
Czwartek 11.12.2014, 21:05Liga Europy UEFA

Koniec meczu! Po dziewięćdziesięciu minutach KSC Lokeren wygrywa z Metalistem 1-0 po bramce z szesnastej minuty w wykonaniu Leye! (22:53:24)

90+2

90+2
    Jeszcze okazję na wyrównanie miał Rebenok, który z ostrego kąta nie trafił w ogóle w bramkę!

90
    Ostatnia zmiana w drużynie Lokeren.
    Za Ngolocka na murawie zameldował się Scholz.

90
    Poprzeczka ratuje gospodarzy przed stratą bramki!
    Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego na piąty metr. Tam wbiegał Corryn, który zdołał oddać uderzenie głową, ale trafił tylko w poprzeczkę!

89
    Pierwsza zmiana w drużynie Metalista.
    Za Radcenko na murawie zameldował się Kostyuk.

88
    Szykuje się zmiana w drużynie gospodarzy.

88
    Dośrodkowanie w pole karne Metalista, ale futbolówkę pewnie złapał golkiper gospodarzy.

87
    Rzut rożny dla KSC Lokeren.

86
    Z akcją ruszył zespół Matalista.
    Po prawej stronie z piłką znalazł się Radcenko. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie wbiegał jeden z jego kolegów, ale futbolówkę pewnie złapał Barry.

84
    Ansah popełnił przewinienie na Bolbacie. Rzut wolny dla Metalista Charków.

83
    Piłkarze KSC Lokeren starają się grać mądrze z dala od własnego pola karnego.

81
    Kolejna zmiana w ekipie Lokeren!
    Za Overmeire na boisku pojawił się Persoons.

79
    Pierwsza zmiana w drużynie KSC Lokeren!
    Za Dessersa na murawie zameldował się Ansah.

77
    Tcacuk zszedł do środka z prawej strony i zdecydował się na uderzenie z szesnastego metra. Jednak futbolówkę z trudem wybił na rzut rożny golkiper gości.

76
    Wszystko już wróciło do normy. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

73
    Rozkręcił nam się zespół Metalista Charków! Zagranie na prawą stronę do wbiegającego Radcenko, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył mocno, ale niecelnie i tylko w boczną siatkę.

71
    Boczna siatka ratuje zawodników gości przed stratą bramki!
    Bardzo ładną akcję prawą stroną przeprowadził Kobin. Dośrodkowanie na wysokości pola karnego, a tam wbiegało aż trzech piłkarzy gospodarzy. Akcję zamykał Bolbat, ale pomylił się on w dogodnej sytuacji.

69
    Teraz piłkarze Metalista spokojnie rozgrywają futbolówkę na własnej połowie.

67
    Co za uderzenie Rebenoka!
    Ofensywny pomocnik Metalista Charków otrzymał futbolówkę na trzydziestym metrze od bramki Lokeren. Krótkie podprowadzenie piłki i uderzenie, ale Barry świetnie wybronił jego strzał.

65
    Słabo wykonany ten stały fragment gry i przy piłce utrzymują się gracze KSC Lokeren.

64
    Korner dla gospodarzy.

63
    Fantastyczna interwencja Corryna we własnym polu karnym! Boczny defensor wślizgiem zabrał futbolówkę dla rywala na piątym metrze.

61
    Ładnie z głębi pola Overmeire uruchomił rozpędzonego De Pauw. Pomocnik KSC Lokeren wychodził sam na sam z Gorjainovem, ale wstrzymał się i uderzył z szesnastego metra. Golkiper Metalista z trudem odbił piłkę na rzut rożny.

59
    Ostra walka teraz w środku pola. Arbiter jednak szybko przerwał grę i nie pozwolił na taką grę piłkarzom. Rzut wolny dla Metalista Charków.

57
    W środku pola piłkę przejął Remacle. Pomocnik Lokeren od razu z głębi pola próbował uruchomić szybkiego Dessersa, ale jednak zagrał zbyt mocno i futbolówkę złapał golkiper Metalista Charków.

55
    Na czterdziestym metrze faulowany był jeden z zawodników Metalista. Rzut wolny dla gospodarzy.

54
    Intensywnie rozgrzewają się zawodnicy rezerwowi Metalista. Możemy niedługo spodziewać się zmiany.

52
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

50
    Na pozycji spalonej złapany został jeden z piłkarzy KSC Lokeren.

49
    Zagranie przed pole karne Lokeren. Tam futbolówkę otrzymał Homenjuk, który uderzył na bramkę. Jednak trafił wprost w golkipera gości.

49

48
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego. W polu karnym na futbolówkę nabiegał Osman, który zdołał uderzyć piłkę tyłem głowy. Jednak futbolówka przeleciała minimalnie ponad bramką.

47
    Trzecia żółta kartka w tym spotkaniu!
    Upomniany nią został zawodnik KSC Lokeren, Marić.

46
    Drugą połowę rozpoczęli piłkarze w żółtych koszulkach. Szybko przenieśli się zawodnicy Metalista pod bramkę Lokeren, ale zagranie Radcenko w pole karne przeciął jeden z rywali.

46

Pierwsza połowa nie została przedłużona przez sędziego. Arbiter skrócił męki kibiców. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach mamy bezbramkowy remis.

45
    Gorjainov ratuje drużynę przed stratą bramki!

45
    Kapitalna okazja dla Lokeren!
    Po dośrodkowaniu futbolówki z rzutu rożnego, w polu karnym do uderzenia doszedł Marić! Defensor Lokeren uderzył głową, ale z linii bramkowej futbolówkę wybił Gorjainov!

44
    Korner dla Lokeren.

43
    Teraz na własnej połowie Marić przy próbie przyjęcia piłki został odepchnięty i arbiter odgwizdał przewinienie.

42
    Nic się w tym spotkaniu od dłuższego czasu nie dzieje.

40
    Piłkarze KSC Lokeren nie mogą się od dłuższego czasu przebić przez blok defensywny Metalista Charków.

38
    Teraz na pozycji spalonej złapany został jeden z piłkarzy KSC Lokeren.

37
    Mamy drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu!
    Tym razem dla piłkarza Metalista Charków, a konkretnie upomniany został Krasnopyorov.

35
    Arbiter puścił teraz grę, ale nie wykorzystali tego zawodnicy gości. Remacle zdecydował się na wycofanie futbolówki.

34
    Ostra walka w środku pola.

32
    Piłkarze Lokeren ponownie znajdują się połowie Metalista, ale wciąż dużo brakuje, by znaleźli się przed bramką Gorjainova.

30
    Teraz faulowany na połowie rywala był Tcacuk. Rzut wolny dla Metalista Charków.

28

28
    Dobra akcja Metalista!
    Lewą stroną popędził Rebenok. Zagranie w polu karnym, gdzie do piłki blisko dojścia był Homenjuk, ale w ostatnim momencie uprzedził go Odoi.

26
    Będziemy mieli korner dla drużyny gości.

25

23
    W polu karnym został przewrócony zawodnik KSC Lokeren, ale nie ma mowy podyktowaniu rzutu karnego.

21
    Teraz z akcją ruszyli zawodnicy Matelista, ale defensorzy Lokeren zatrzymali już ich na trzydziestym metrze.

20
    Próba prostopadłego zagrania w pole karne, gdzie wbiegał już Dessers. Jednak w ostatnim momencie futbolówkę wybił jeden z obrońców Metalista.

19
    Ponownie przy piłce utrzymują się gracze KSC Lokeren, którzy rozgrywają futbolówkę na połowie Metalista.

18
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu!
    Upomniany został zawodnik KSC Lokeren, Dessers.
    Mbaye LEYE - 0:1

16
    Gol dla Lokeren!

MBAYE LEYE!!!

Matelist kontynuuje swoją słabą grę w Lidze Europy..

Na lewej stronie przy piłce znalazł się Remecle. Zagranie do De Pauw'a, który zamarkował uderzenie i zagrał miękką futbolówkę w pole karne Metalista Charków. Tam akcję zamykał MBAYE LEYE, który uderzeniem głową umieścił futbolówkę przy dłuższym słupku.

15
    Na pozycji spalonej złapany został napastnik KSC Lokeren, Dessers.

14
    Próba dośrodkowania z lewej strony boiska w wykonaniu Remacle została zablokowana przez ofiarnie interweniującego Psenicnicha.

12
    Gdyby nie interwencja Berezovucka, to mogło być groźnie pod bramką Gorjainova.
    Remecle zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Dessersa, który jednak w polu karnym został powstrzymany przez obrońcę Metalista.

11
    Teraz do głosu doszli piłkarze KSC Lokeren, którzy rozgrywają futbolówkę na połowie Metalista Charków.

9
    Mamy pierwszą akcję drużyny gości. Na lewej stroni efutbolówkę otrzymał włączający się do akcji Corryn. Zagranie do De Pauw'a, który zszedł do środka i oddał uderzenie. Jednak obok bramki.

8
    Rebenok próbował dośrodkowywać z podbitej piłki, ale zrobił to bardzo niecelnie i od bramki grę rozpocznie Barry.

7
    Mamy siódmą minutę i w końcu przy piłce znaleźli się gracze Lokeren. Jednak Corryn szybko stracił futbolówkę.

5
    Przerzut piłki na lewą stronę do Rebenoka. Zgranie z pierwszej futbolówki do Radcenko, ale pomocnik Metalista Charków był na pozycji spalonej.

4
    Zawodnicy Metalista nie dają dojść do głosu dla przyjezdnych z Belgii.

3
    Jak na razie przy piłce utrzymują się gracze w żółtych koszulkach. Teraz jednak Rebenok nie popisał się dośrodkowaniem. Jego próba był tragiczna.

2
    Lewą stroną Tcacuk próbował dryblować rywala, ale kompletnie nie miał pomysłu na rozegranie tej akcji i zagrał futbolówkę do tyłu.

1
    Pierwszą połowę rozpoczęli piłkarze Lokeren, którzy jednak bardzo szybko stracili futbolówkę na rzecz rywali.

1

Zawodnicy obu zespołów zameldowali się już na murawie!

Tabela grupy L:

1. Legia 5:2 12
    2. Trabzonspor 8:4 10
    3. Lokeren 3:4 7
    4. Metalist Charkov 3:9 0

Charków: Goryainov – Berezovchuk, Pshenychnykh, Osman, Bolbat – Kransopyorov, Tkachuk – Radchenko, Kobin, Rebenok – Homenyuk.

Lokeren: Barry – Odoi, Mertens, Maric, Corryn – Overmeire, Remacle, Ngolock – Leye, Dessers, De Pauw.

W czterech spotkaniach drużyna Lokeren zdołała zebrać siedem punktów. O trzy mniej od drugiego Trabzponsporu. Lideruje oczywiście warszawska Legia.

O Lidze Europy też już raczej mogą zapomnieć. Są jeszcze jakieś szanse, ale bardzo minimalne i drugi Trabzonspor, który gra z Legią raczej nie musi się obawiać belgijskiego klubu.

Drużyna KSC Lokeren w belgijskiej ekstraklasie zajmuje jak na razie piątą pozycję z dorobkiem dwudziestu dziewięciu punktów. Jednak do trzeciego Anderlechtu tracą zaledwie dwa oczka.

O Lidze Europy kibice, jak i piłkarze Metalista Charków muszą jak najszybciej zapomnieć. W dotychczasowych czterech spotkaniach zdobyli oni aż... zero punktów. Które miejsce oni zajmują w grupie L chyba nie trzeba pisać.

Analizę naszych zespołów zaczniemy od drużyny gości. Ekipa Matalista Charków w lidze ukraińskiej radzi sobie dość średnio. Po dwunastu spotkaniach zajmują oni siódmą pozycję z dorobkiem dziewiętnastu punktów.

Zapraszam na szóste spotkanie fazy grupowej Ligi Europy, w której swoje siły zmierzą Metalist Charków z KSC Lokeren. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 21:05.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.