Ruch – Wisła K. 1:2 (koniec) | Jagiellonia – Górnik Z. 1:0 (koniec) | Lech P. – Lechia 1:0 (koniec)
Ruch Chorzów
1:2 (1:1)
Wisła Kraków
Sobota 13.12.2014, 15:30 • Stadion Miejski, Chorzów • PKO Ekstraklasa

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Na dziś to już wszystko! Mamy nadzieję, że będą Państwo częściej odwiedzali nasz portal. Życzymy spokojnego wieczoru, a także udanej niedzieli. Nie żegnamy się jednak, a mówimy do usłyszenia! (17:36:00)

Dzisiejszy mecz był dość interesujący. Krakowianie odegrali naprawdę ciekawe spotkanie. Chorzowianie próbowali nawiązać równorzędną walkę, lecz nie zawsze się im to udawało. Świadczy o tym chociażby końcowy rezultat. Ekipa "Białej Gwiazdy" kończy rundę jesienną z triumfem! Cóż za historia.

Zawodnik meczu może być tylko jeden. Oczywiście Paweł Brożek! Krakowianin zaprezentował się dziś naprawdę dobrze. To właśnie dzięki niemu Wisła zwyciężyła. Franciszek Smuda wiedział co mówi, kiedy stwierdził, że wszystko będzie zależało właśnie od tegoż napastnika. No i tak się stało! Cóż za trenerski nos.

90+5

90+4
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Paweł Brożek, na boisku pojawia się Tomasz Zając.

90+4
    Który to już raz? Paweł Brożek na pozycji spalonej. Za kilka chwil usłyszymy ostatni gwizdek sędziego Złotka w dniu dzisiejszym. Śmiało można rzec, że Wisła już tego meczu nie przegra.

90+3
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Łukasz Garguła, na boisku pojawia się Emmanuel Sarki.
    Cóż za świetna akcja!

90+1
    Ależ doskonałe dogranie Kowalskiego! Świetną akcję zepsuł Jan Chovanec. Jak on tego nie wykorzystał? Cóż za błąd pomocnika chorzowskiej drużyny. Wyrównanie było na wyciągnięcie ręki!

90
    Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone zaledwie cztery minuty. Czy przyniosą one jeszcze coś ciekawego? Trudno powiedzieć. Wydaje się, że goście są już niemalże pewni zwycięstwa.

88
    Wisła bardzo mądrze utrzymuje się przy piłce. Tymczasem na pozycji spalonej znalazł się Semir Stilic. Sędzia liniowy bez chwili zawahania przerwał grę. Po chwili piłkarze "Białej Gwiazdy" ponownie znaleźli się w posiadaniu futbolówki.

87
    Niezła czwórkowa akcja Wisły, ale pogubił się Łukasz Garguła. Zupełnie niepotrzebna strata. Wystarczyło nieco spokoju i opanowania. No cóż, bywa i tak. Gramy dalej. Do końca spotkania pozostało zaledwie kilka minut.

85
    Wisła jest bardzo blisko triumfu. Piłkarze Smudy nie popełniają już większych błędów. Teraz główkował Višņakovs. Futbolówkę bez najmniejszego problemu wyłapał Buchalik.

83
    Faul taktyczny Marcina Malinowskiego. Zawodnik obejrzał żółtą kartkę. Kolejny rzut wolny dla "Białej Gwiazdy". Tym razem na strzał zdecydował się Dariusz Dudka. Na stadionie spora "mgła" spowodowana odpaleniem rac.

82
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Grzegorz Kuświk, na boisku pojawia się Ján Chovanec.

82
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Marek Zieńczuk, na boisku pojawia się Eduards Višņakovs.

82
    Dziwniel faulował Stępińskiego. Następnie rzut wolny mieli goście. Ponownie dośrodkowywał Stilić. Była to zdecydowanie zbyt płytka wrzutka. Żaden z jego rywali nie zdołał do niej dobiec. Słabe rozegranie stałego fragmentu gry.

81
    Przed nami ostatnie dziesięć minut tegoż spotkania! Która drużyna zakończy rundę jesienną zwycięstwem? A może padnie remis? Wciąż wynik pozostaje sprawą otwartą, wciąż wszystko może się zdarzyć!

79
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 6827 widzów.

78
    Dośrodkowanie byłego zawodnika Lecha Poznań nie przyniosło żadnych efektów. Piłkę pewnie w swe ręce złapał Kamiński. Następnie błyskawicznie wznowił grę. Ależ dynamiczne robi się nam to spotkanie, wielkie emocje!

77
    Brożek rozwiązał worek z bramkami. Niczym święty Mikołaj – odzież wierzchnia bardzo podobna ;). Tymczasem z rzutu wolnego dośrodkowywać będzie Semir Stilić. Kolejna dobra szansa na zdobycie bramki.
    Paweł BROŻEK - 1:2

75
    Gol dla Wisły!
    Cóż za fenomenalna akcja! Stilić pograł na czas, po chwili postanowił podać do Garguły. Ten doskonałą podbitką skierował piłkę na głowę PAWŁA BROŻKA. Doświadczony zawodnik bez chwili zawahania skierował futbolówkę do siatki Kamińskiego. Wisła wychodzi na prowadzenie!

74
    Kuświk pędził lewą flanką. W pewnym momencie nieco odskoczyła mu piłka, co błyskawicznie wykorzystał Richárd Guzmics. Defensor Wisły odnotował bardzo, ale to bardzo istotną interwencję.

73
    Bardzo brzydkie zachowanie Burligi. Zawodnik Wisły wciąż jest poirytowany brakiem podyktowania rzutu karnego. Tym razem swoją złość przełożył na nogi jednego z przeciwników. Sędzia nie mógł tego pominąć – mamy "żółtko".

72
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Michał Efir.
    Powinien być karny?

71
    Ależ gotuje się na boisku! Tym razem w polu karnym Ruchu upadł jeden z grajków Wisły. Przyjezdni domagali się rzutu karnego. Sędzia uznał jednak inaczej. Bardzo dyskusyjna sytuacja.

70
    Ależ błąd Buchalika! Goalkeeper Wisły nie złapał piłki. To była doskonała szansa na zdobycie bramki przez chorzowian. Gdyby tylko w polu karnym był któryś z "Niebieskich"...

68
    Beznadziejne uderzenie Burligi. Piłka znalazła się w trybunach. Mamy kolejne informacje o Alanie Urydze, który na chwilę stracił przytomność. Następnie zdołał powrócić do szatni o własnych siłach.

67
    Starzyński upadł w polu karnym, ale nie ma jedenastki. Wydaje się, że decyzja Mariusza Złotka była jak najbardziej prawidłowa. Trudno tu mieć jakiekolwiek pretensje. Po chwili do ataku ruszyli krakowianie.

66
    Groźna akcja Ruchu! Tym razem miejscowi zdołali wywalczyć tylko rzut rożny. Ten nie przyniósł im żadnych korzyści. W drugiej połowie podopieczni Fornalika grają dość ostro. Popełnili już trzy przewinienia.

65
    Poza boiskiem wciąż przebywa Babiarz. Gra się nieco rozkręca. Miejmy nadzieję, że to dość dobry prognostyk na dalszą część spotkania. Uaktywnili się piłkarze Ruchu. Krakowianie także walczą jak równy z równym.

63
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Alan Uryga, na boisku pojawia się Mariusz Stępiński.

62
    Na murawie leży także Uryga. Ależ to było niebezpieczne starcie. Chorzowianinowi został założony opatrunek. Zapewne potrzebne będą zmiany. Za chwil kilka nieco więcej informacji.

61
    W drugiej części spotkania nie mieliśmy... ani jednego strzału celnego! To mówi chyba samo za siebie. W przerwę piłkarze obu ekip nieco rozregulowali sobie celowniki. Tymczasem głowę rozciął sobie Babiarz.

60
    Zagotowało się nieco pod bramką Ruchu. Defensorzy w ostatniej chwili zdołali oddalić zagrożenie. Ależ teraz mogło być groźnie. Piłkarzom "Białej Gwiazdy" zabrakło ułamków sekund do skutecznego wykończenia akcji.

58
    Akcja Starzyńskiego była całkiem niezła. Być może to nieco nakręci pozostałych graczy. Natomiast po drugiej stronie barykady mamy do czynienia z dość pasywną grą Garguły oraz Dudki.

57
    Wciąż brakuje płynnych akcji. Nie mamy też jakiegoś dobrego rozegrania, brakuje dynamizmu. Ciężkie wejście w drugą połowę mają obie ekipy. Bywa i tak. Teraz próbował Starzyński, ale jego rajd został szybko zneutralizowany.
    Spójrzmy na ten rzut wolny raz jeszcze.

55
    Wydaje się, że tempo drugiej połowy jest zdecydowanie wolniejsze, aniżeli tej pierwszej. A mogła się nie kończyć... Niestety, często tak bywa w piłce nożnej – zaczyna się obiecująco, a później...

53
    Doskonałe uderzenie z rzutu rożnego w wykonaniu Marka Zieńczuka! Ale teraz było blisko. Piłka minimalnie minęła słupek bramki Buchalika. Gol był na wyciągnięcie ręki. Cóż za fenomenalny strzał!

52
    Ależ bolesny uraz Łukasza Surmy. Zawodnikowi chorzowskiej ekipy aż wygięła się stopa. Na szczęście po chwili wstał i wydaje się, że będzie kontynuować grę. Póki co jednak nieco kuleje.

51
    Po raz drugi na pozycji spalonej znalazł się Brożek. Czyżby to chorzowska taktyka na zwycięstwo? Któż to wie. Jedynie trener Waldemar Fornalik. Tymczasem Ruch nie może przedrzeć się pod bramkę rywali.

50
    Za nami pięć minut drugiej połowy. Zdecydowanie lepiej weszli w nią krakowianie. Miejscowi grają dość chaotycznie, niedokładnie. Trudno stwierdzić z czegoż to wynika.

49
    Na pozycji spalonej znalazł się Paweł Brożek. Ewidentna pułapka offside'owa, tym razem nie było żadnych niedomówień. Po chwili chorzowianie starali się ruszyć z kontrą, lecz ta akcja zakończyła się fiaskiem.

47
    Trenerzy obu drużyn zdecydowali się nie wprowadzać zmian. Zobaczymy jak będzie wyglądać druga połowa tego niesłychanie ciekawego spotkania. Liczymy na wielkie emocje, obyśmy się tylko nie przeliczyli!

46

Za nami pierwsza odsłona chorzowsko-krakowskiego starcia. Póki co pojedynek jest dość wyrównany, na co wskazuje chociażby sam rezultat. Gra obu ekip naprawdę może się podobać. Liczymy, że i druga połowa będzie bardzo emocjonująca. Dużo fajnych zagrań, kilka błędów, które zapewne można wyeliminować. Generalnie jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, Państwo zapewne także. Tymczasem pora na krótką przerwę. Wracamy za kilka chwil!

45+1

45+1
    Do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy została doliczona zaledwie minuta. Na pozycji spalonej znalazł się Kowalski. Wydaje się, że za kilka chwil usłyszmy końcowy gwizdek arbitra.

45
    W natarciu goście. Beznadziejnie akcje zakończył Dudka, piłka znalazła się w trybunach. Sędzia uznał, że wywalczony został rzut rożny. Wrzutka jednego z grajków "Białej Gwiazdy" była zbyt słaba, aby zagrozić bramce rywali.

43
    Kolejny raz zza pola karnego Kamińskiego próbował zaskoczyć Uryga. Kolejny raz zakończyło się to fiaskiem. Akcja przeniosła się w środkową część pola gry. Tam góruje ekipa Smudy.

42
    Przed chwilą miejscowi mieli kolejny rzut rożny, lecz ponownie nie zdołali go dobrze wykorzystać. Następnie futbolówkę przejęli przyjezdni, po czym postanowili ruszyć do strefy ofensywy.

41
    Krakowianie grają dziś bardzo ostro. Dotychczas popełnili aż dziesięć przewinień. Gospodarze przekraczali przepisy tylko trzykrotnie. Wielu zawodników gości musi uważać, gdyż ma już na swoim koncie słowną reprymendę arbitra.

40
    Bardzo ładna akcja Wisły, ale finalnie obronną ręką ponownie zdołał wyjść Kamiński. Chorzowski goalkeeper jest dziś w naprawdę dobrej formie, a pierwszą bramkę stracił tylko i wyłącznie przez błąd defensora.

38
    Nieźle w pole karne chorzowian dogrywał Sadlok. Tam ku jego niezadowoleniu nie znalazł się żaden z jego drużynowych kolegów. Zupełnie niezrozumiała decyzja napastników "Białej Gwiazdy", którzy nieco odpuścili tą akcję.

37
    Do końca pierwszej połowy pozostaje coraz mniej czasu. Przez to na boisku robi się coraz bardziej nerwowo. Teraz mocnym wykopnięciem grę od własnej bramki wznowił Kamiński. Ruch w strefie ofensywy.

36
    Ruch Chorzów dotychczas oddał trzy strzały celne. Natomiast krakowska Wisła w światło bramki rywali trafiała dwukrotnie. Łącznie prób zdobycia goli było dwanaście. Być może statystyki te nie powalają na kolana, ale mecz jest naprawdę niezły.

35
    Garguła uderzył głową prosto w stronę bramki Kamińskiego. Ależ doskonałe dośrodkowanie Pawła Brożka! Jeszcze lepsze ustawienie Kamińskiego, który bez najmniejszego problemu wyłapał futbolówkę.

34
    Wisła gra dość niedokładnie. Podopieczni Smudy kolejny raz stracili futbolówkę w ofensywie. Wydaje się, że dość niefortunnie zaprezentował się Sadlok, za co otrzymał doniosłą reprymendę od szkoleniowca.

32
    Obecnie gra obu zespołów jest nieco wolniejsza, aniżeli we wcześniejszej fazie spotkania. Sporo chaotyczności, a także ostrych zagrań. Sędzia jest bardzo czujny i często upomina graczy.

30
    Kolejne starcie. Teraz starli się Guzmics oraz Głowacki. Dość brutalne wejście gracza Wisły. Sędzia uznał, że wszystko działo się według wyznaczonych zasad – czysto. Gramy dalej. Od bramki wznowił Buchalik.

28
    Tymczasem faulował Dariusz Dudka. Zawodnik krakowskiego klubu przypadkowo uderzył nogą w klatkę piersiową Marka Zieńczuka. Ten kilka chwil leżał na murawie. Finalnie jednak się podniósł i kontynuuje grę.

27
    Wydaje się, że w ostatnich minutach nieco lepiej prezentują się krakowianie. Najprawdopodobniej stracona bramka wpłynęła na podopiecznych Franciszka Smudy bardzo mobilizująco.

25
    W strefie ofensywy przez chwilę znaleźli się piłkarze "Białej Gwiazdy". Piłki nie opanował jednak Łukasz Garguła, który nie prezentuje się dziś zbyt dobrze. Następnie chorzowianie próbowali przedrzeć się pod bramkę rywali, lecz ta sztuka się im nie powiodła.

24
    Tempo spotkania nieco siadło. Gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Czyżby przysłowiowa cisza przed burzą? Nie mielibyśmy nic przeciwko! Póki co jesteśmy świadkami świetnego spektaklu.

22
    Poziom adrenaliny rośnie. Głowacki dość brutalnie faulował Babiarza. Zawodnik krakowskiej Wisły został ukarany żółtym kartonikiem. Arbiter dzisiejszego pojedynku błyskawicznie hamuje negatywne zapędy graczy.
    Łukasz SURMA - 1:1

21
    Gol dla Ruchu!
    Cóż za fantastyczne trafienie! Ze stałego fragmentu piłkę dośrodkowywał ponownie Zieńczuk. Następnie piłkę do siatki rywali doskonale posłał ŁUKASZ SURMA. Ależ genialna bramka!

20
    Beznadziejne wykonanie stałego fragmentu gry. Piłka trafiła prosto w mur. Po chwili zagrożenie zostało oddalone. Mogło być groźnie, lecz nie było. No cóż, bywa i tak. Należy pamiętać, że niewykorzystane sytuacje się mszczą.

19
    Kuświk już składał się do strzału, kiedy piłkę dobrze zdołał wyłuskać Garguła. Następnie jeden z gospodarzy był faulowany. Będziemy mieli rzut wolny na linii pola karnego. Futbolówkę ustawił sobie Marek Zieńczuk.

18
    Chorzowianie dość niefortunnie stracili pierwszego gola. Trafienie to w ogóle nie wynikło z przebiegu gry, ale z potężnego błędu defensora Ruchu. Tymczasem miejscowi znaleźli się w ataku.
    Paweł BROŻEK - 0:1

16
    Ależ błąd Stawarczyka! Piłka zupełnie nieumyślnie znalazła się pod nogami Boguskiego. Ten błyskawicznie odegrał do PAWŁA BROŻKA, który bez najmniejszego problemu skierował futbolówkę do pustej bramki rywali.

15
    Kwadrans gry za nami. Póki co mamy bezbramkowy remis, choć emocji oraz ciekawych emocji trochę było. Wciąż brakuje dobrych wykończeń. Miejmy nadzieję, że wkrótce i ten czynnik zacznie funkcjonować prawidłowo.

13
    Kolejna przerwana akcja. Tym razem na pozycji spalonej znalazł się Grzegorz Kuświk. Sędzia liniowy nie miał najmniejszych wątpliwości. Wydaje się, że decyzja była jak najbardziej słuszna.

12
    Korner wywalczyli gracze Franciszka Smudy. Beznadziejne dośrodkowanie. Akcję strzałem próbował kończyć Arkadiusz Głowacki, lecz to także zakończyło się fiaskiem. Finalnie od bramki grę wznowi Kamiński. Tempo meczu wciąż się rozkręca.

10
    Bardzo aktywnym graczem jest Łukasz Surma. Chorzowianin często znajduje się przy piłce. Teraz był faulowany przez swojego imiennika – Gargułę. Arbiter szybko upomniał winowajcę i wznowił grę.

9
    Zza pola karnego uderzał Dariusz Dudka. Zamiar był całkiem niezły, lecz sam strzał dość mierny. Zupełnie niecelna próba. Dobry początek spotkania. Mamy sporo emocji. Wierzymy, że niebawem wyprowadzane akcje zamienią się na bramki.

8
    Tymczasem gracze w niebieskich strojach zdołali wywalczyć rzut rożny. Z narożnika boiska ponownie nie najlepiej wrzucał Starzyński. Zbyt płaskie dośrodkowanie. Defensorzy błyskawicznie oddalili potencjalne zagrożenie. Pora na kontratak Wisły.
    Zobaczmy tą akcję raz jeszcze.

6
    Coś nieprawdopodobnego! Guzmics był przekonany, że piłka wyszła poza pole gry. Sędzia jednak tego nie zauważył. W tym przypadku gracz Wisły miał rację. Następnie spore zagrożenie spowodowali chorzowianie. Z tego mogła paść bramka, lecz tak się nie stało. Ależ emocje!

5
    Gospodarze błyskawicznie próbowali wyruszyć z kontratakiem. Ten został jednak przerwany. Na pozycji spalonej znalazł się bowiem Kuświk. Arbiter boczny jest dziś bardzo uważny i drobiazgowy.

4
    Wisła wciąż bardzo dobrze pracuje pressingiem. Niezły strzał oddał Uryga. Wysokie podejście defensywnego pomocnika mogło się podobać. Zamiar był całkiem zacny, wykonanie już nieco gorsze.

3
    Tymczasem do strefy ofensywy przedarli się chorzowianie. Obrona Wisły funkcjonuje bez najmniejszego zarzutu. Miejscowi nie są w stanie oddać strzału. Cały zespół Franciszka Smudy znajduje się w obrębie własnego pola karnego. Teraz goście wykonywali rzut rożny. Beznadziejne dośrodkowanie Starzyńskiego. Zagrożenie zostało błyskawicznie oddalone.

2
    Zaczęli! W czerwono-białych strojach zagrają dziś piłkarze Wisły Kraków. Miejscowi prezentować się będą w jednolitych granatowych odzianiach. Póki co przy futbolówce utrzymują się goście z Małopolski.

1

Za chwilę początek spotkania! Jesteśmy już po losowaniu. Mecz rozpocznie drużyna Ruchu Chorzów. Emocje sięgają zenitu. Kto wygra? Zobaczymy!

Tak prezentują się składy wyjściowe obu ekip:

Ruch Chorzów: Kamiński – Konczkowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel – Surma, Babiarz – Kowalski, Starzyński, Zieńczuk – Kuświk.
    Rezerwowi: Prus – Szyndrowski, Helik, Chovanec, Szewczyk, E. Višņakovs, Efir.

Wisła Kraków: Buchalik – Burliga, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Dudka, Uryga – Boguski, Štilić, Garguła – Paweł Brożek.
    Rezerwowi: Bieszczad – Sarki, Stępiński, Zając, Lech, Żemło, Witek.

Sędziowie: Mariusz Złotek (Gorzyce) – Rafał Rostkowski (Mazowiecki ZPN), Tomasz Listkiewicz (Mazowiecki ZPN) – Tomasz Radkiewicz (Łódzki ZPN)..

Nasz portal przeprowadzi specjalnie dla Państwa relację live prosto z Chorzowa. Rozpoczniemy ją równo z pierwszym gwizdkiem arbitra, czyli o godzinie 15:30. Składy obu ekip zaprezentujemy najpóźniej pół godziny szybciej. Nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić do przeżycia tegoż meczu razem z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Spotkanie poprowadzi pan Mariusz Złotek z Gorzyc. 34-letni arbiter debiutował na szczeblu Ekstraklasy w marcu bieżącego roku. W sobotę po raz drugi w historii poprowadzi mecz z udziałem „Niebieskich”. Wcześniej „gwizdał” w wyjazdowym starciu Ruchu z Legią (1:2), na początku listopada. Z kolei drużynie z Krakowa sędziował dwukrotnie – w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu w meczu z Zawiszą (2:1) i niespełna trzy tygodnie temu w starciu z Górnikiem Łęczna (2:0). Asystować mu będą Rafał Rostkowski oraz Tomasz Listkiewicz. Do pełnienia funkcji sędziego technicznego wyznaczony został Tomasz Radkiewicz.

Faworytem do zwycięstwa w tymże starciu jest ekipa Wisły Kraków. Należy jednak podkreślić, iż chorzowianie również nie pozostają bez szans na sukces. Cóż to zwiastuje? Na pewno to, że czekają nas świetne emocje! Wierzymy, iż nasze spekulacje się potwierdzą i będziemy się rozkoszować pięknem polskiego futbolu!

Do ostatniego pojedynku chorzowsko-krakowskiego doszło 10 sierpnia bieżącego roku. Było to rzecz jasna spotkanie w ramach rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. Wówczas padł remis 2:2. Bramki dla Wisły Kraków zdobywali Rafał Boguski oraz Paweł Brożek. Jeżeli chodzi o chorzowian, to trafienia odnotowali Daniel Dziwniel, a także Michał Efir.
    Franciszek Smuda stawia swoim zawodnikom jasny cel. "Musimy tam wygrać".

- Wygrać mecz z Ruchem, ale to zależy od piłkarzy. Jest to ostatni mecz, po którym już w Krakowie zawodnicy zasiądą wspólnie do kolacji, którą sami zorganizowali, zresztą jak zawsze, i wszyscy się na to składają. Widać, że przez półtora roku zawodnicy zżyli się ze sobą i dobrze się ze sobą czują – powiedział na przedmeczowej konferencji.

- Dużo zależy od jednego zawodnika – Pawła Brożka. Jak on da z siebie wszystko, to i strzeli bramki, i będzie dla każdego groźny. On musi to zrobić w tym ostatnim meczu. Moi zawodnicy chcą jak najdłużej grać w piłkę, przedłużać kontrakty, ale do tego trzeba wielkiego zaangażowania. Paweł przez ostatni rok jest sam w ataku, ale nie może tylko czekać na podanie. Piłka się zmieniła, trzeba znacznie więcej biegać – dodał.

- My chcemy tam punktować, i musimy tam wygrać. To jest nasz cel końcowy. Mamy doświadczonych zawodników, wiedzą, czego chcą. Im lepsza jest końcówka, tym lepiej cię potem odbierają – podsumował szkoleniowiec.

Franciszek Smuda poinformował również, że wszyscy zawodnicy są zdrowi, a do Chorzowa nie uda się jedynie Donald Guerrier, który musi pauzować za czerwoną kartką obejrzaną w meczu z Lechem Poznań.

(wisla.krakow.pl)

Natomiast ekipa Wisły Kraków triumfowała aż osiem razy. Jest to naprawdę zacny wynik. Mecze z udziałem piłkarzy Franciszka Smudy zaledwie pięciokrotnie kończyły się remisem. Tyle samo razy opuszczali plac gry z zerowym dorobkiem punktowym. W swoim ostatnim spotkaniu czerwono-biało-niebiescy odnotowali porażkę. Było to dość sensacyjne rozstrzygnięcie. Gracze "Białej Gwiazdy" na własnym obiekcie nie sprostali dobrej grze Lecha Poznań. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:2. Honorowe trafienie dla miejscowych uzyskał Łukasz Burliga. Po drugiej stronie barykady znakomitą celnością popisali się Zaur Sadaev oraz Tomasz Kędziora.

Wracając do drużyn. Ruch Chorzów w trwającym sezonie zwyciężał czterokrotnie. Pięć razy "niebieska eRka" opuszczała plac gry z jednym punktem. Gorycz porażki piłkarze Fornalika musieli przełknąć aż dziewięciokrotnie. W ostatnim czasie chorzowianie grają w "kratkę". Słabsze występy przeszywają lepszymi. W poprzednim meczu chorzowianie pokonali wyżej notowane Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Bramki zainkasowali Roland Gigolaev oraz Jakub Kowalski. Czy dziś niebiescy zdołają powtórzyć ten wyczyn? Zobaczymy.
    Pora na kilka informacji odnośnie miejsca rozegrania dzisiejszego meczu. Odbędzie się on na chorzowskim Stadionie Miejskim. Ten kompleks sportowy zbudowany został w latach 1934-1935. Koszt tejże inwestycji wyniósł 180 000 złotych. Obiekt jest w stanie pomieścić 10 000 fanów. Rekordowa frekwencja kibiców padła 21 sierpnia 1957 roku podczas spotkania miejscowego zespołu z Polonią Bytom. Wówczas przy ulicy Cichej 6 zasiadło... 55 tysięcy osób!

(Wikipedia)
    Rzućmy okiem na aktualną tabelę T-Mobile Ekstraklasy:

Cóż my w niej ciekawego widzimy? Póki co ekipa Ruchu Chorzów spisuje się poniżej wszelkich oczekiwań. Podopieczni Waldemara Fornalika plasują się na przedostatniej pozycji. Do czołowej ósemki tracą aż osiem punktów. Natomiast Wisła Kraków zajmuje lokatę czwartą. "Biała Gwiazda" ma na swym koncie 29 "oczek", czyli tyle samo co zespół Lecha Poznań. Czy dziś zdoła polepszyć swoją pozycję? Jest to bardzo możliwe, ale nie stwierdzajmy niczego zbyt szybko. Należy pamiętać, że to jest sport – tu wszystko może się zdarzyć!

Trwa 19. kolejka naszej rodzimej T-Mobile Ekstraklasy. W dniu dzisiejszym przeniesiemy się do Chorzowa, gdzie miejscowy Ruch zmierzy się z Wisłą Kraków. Początek tegoż starcia zaplanowano na godzinę 15:30.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.