Lazio – Napoli 0:1 (koniec) | Cesena – Torino 2:3 (koniec) | Chievo – Fiorentina 1:2 (koniec)
Genoa – Sassuolo 3:3 (koniec) | AC Milan – Atalanta 0:1 (koniec) | Parma – Sampdoria 0:2 (koniec)
Udinese – Cagliari 2:2 (koniec) | Juventus – Hellas Verona 4:0 (koniec)
AC Cesena
2:3 (1:2)
Torino FC
Niedziela 18.01.2015, 15:00 • Stadio Dino Manuzzi, Cesena • Włoska Serie A

Cesena – wraz z Parmą – wciąż na ostatnim miejscu w tabeli włoskiej Serie A! Gospodarze byli dzisiaj niezwykle blisko jednego punktu! Torino nie grało dobrego futbolu, ale po prostu było bardziej dojrzałe i skuteczne. W zespole z Turynu widać było brak Kamila Glika, a zastępujący go Jansson sprokurował rzut karny. Ostatecznie – błysk Quagliarelli i Maxiego Lopeza wystarczyły, by Torino zagarnęło komplet oczek. AC Cesena – Torino FC 2:3! Dziękuję za uwagę i zapraszam na dalszą część dnia z lajfy.com! (16:54:46)

90+4

90+3
    W ostatnich dziesięciu minutach tego spotkania oglądaliśmy... pięć żółtych kartek i dwa gole!

90+2
    Praktycznie wszyscy zawodnicy gospodarzy ruszyli do ataku! Nieprawdopodobne emocje na Stadio Dino Manuzzi!

90+1
    Ten mecz potrwa dokładnie trzy minuty dłużej!

90
    Dziesiąta żółta kartka w tym meczu. Tym razem dla Defrela.

89
    Ależ muszą być załamani gospodarze! Byli tak blisko remisu w tym spotkaniu! Nie potrafili jednak utrzymać wyniku!

88
    Ale może nie będę mówił "hop"! Tutaj jeszcze wszystko jest możliwe! Cesena jest jeszcze w stanie wyrównać!
    Ta bramka zadecydowała:

87
    Gol dla Torino!
    Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie! Co za końcówka! Co za mecz na Stadio Dino Manuzzi! MAXI LOPEZ, który nie tak dawno temu wszedł na boisko decyduje już raczej o wyniku tego spotkania!

86
    Nie wytrzymują nerwowo turyńczycy! Żółta kartka dla Morettiego!
    Franco BRIENZA - 2:2

85
    Gol dla Ceseny!
    FRANCO BRIENZA po raz drugi! Świetnie wykonuje rzuty karne ten zawodnik! Co za mecz! Cóż za come back Ceseny!
    Jansson

84
    No i proszę! Będzie rzut karny dla Ceseny! Jansson przekroczył przepisy! Żółta kartka dla rywala Kamila Glika!

84
    52% – 48% – ponownie spójrzmy na "przekłamaną" statystykę posiadania piłki. To jeszcze raz potwierdza, że futbol nie polega na przetrzymywaniu futbolówki!

83
    Nerwowo również po stronie gości. Teraz żółtą kartką ukarany Bruno Peres.

82
    Gospodarze w szaleńczych atakach! Raz po raz groźnie pod bramką Padellego! Czy Cesena nie zapomina aby o defensywie?

81
    Coraz bardziej nerwowo na murawie. Piłkarze Ceseny wiedzą, że w ich sytuacji kolejna porażka może być opłakana w skutkach.

80
    Defrel próbował wymusić rzut karny, ale sędzia pozostaje niewzruszony. Dodatkowo za dyskusje żółtą kartką ukarany zostaje Giorgi.

79
    Dwie doskonałe okazje miało Torino! Obie niewykorzystane! Czy to się nie zemści na graczach Ventury?

78
    Jeszcze jedna świetna okazja dla Torino! Farnerud zagrywa sprzed pola karnego do Quagliarelli, a ten źle przyjmuje piłkę i marnuje szansę bramkową!

77
    Dlaczego tak fatalnie na piłkę nachodził Farnerud?! Dostał przecież znakomite podanie od El Kaddouriego, ale nie potrafił tego wykorzystać!

76
    Trzecia żółta kartka dla zawodnika Ceseny. Ukarany został De Feulis.

75
    Dzwony biją na alarm! Do końca spotkania pozostał już tylko kwadrans!

74
    Jeżeli Cesena nie wykorzystuje takich okazji – trudno piłkarzom tego zespołu myśleć o korzystnych wynikach! Z lewej strony dogrywał Defrel, w polu karnym było trzech jego kolegów, jednak żaden z nich nie potrafił odpowiednio precyzyjnie uderzyć na bramkę!

73
    Ten brak Kamila Glika jest widoczny szczególnie przy stałych fragmentach gry. W tym elemencie Torino nie zagraża bramce Lealiego.

72
    Maxi Lopez dobrze rozegrał teraz piłkę z Quagliarellą, ale temu ostatniemu udało się wywalczyć tylko rzut rożny. Szkoda, że teraz nie ma na murawie Glika...

71
    Obaj trenerzy wykorzystali już komplet zmian! Teraz – "co ma być, to będzie"! Coraz mniej czasu do końca spotkania!

70
    Jest też ostatnia zmiana w Cesenie. Schodzi Ze Eduardo, a zmienia go Pulzetti.

69
    Maxi Lopez zmienia Martineza! To ostatnia zmiana w zespole z Turynu!

68
    Jedni i drudzy postawili teraz wszystko na jedną kartę! Sporo dzieje się teraz na murawie!

67
    Świetną okazję na wyrównanie miała teraz Cesena! Rzut wolny praktycznie z bocznej linii pola karnego! Piłka wycofana przed pole karne, a tam De Feudis fatalnie spudłował!

66
    Poza polem karnym interweniował teraz Leali. Może nie jest to Manuel Neuer, ale zrobił to rzeczywiście dobrze.

65
    To już decydujące fragmenty tego spotkania! Jeżeli Cesena chciałaby jeszcze wygrać ten mecz – musi szybko zdobyć bramkę!
    Fani z Turynu na stadionie Ceseny

63
    Jansson gra dalej, a teraz to jego zespół w ataku! Czy Torino raz jeszcze zdecyduje się przeprowadzić podobną akcję, co w okolicach 20. minuty gry?

62
    Chwila przerwy w grze. W tym starciu wyraźnie ucierpiał bowiem Jansson. Czy wróci do gry? Raczej tak...

61
    Brzydki faul Ze Eduardo. Żółta kartka dla tego zawodnika.

61
    El Kaddouri zmienia Benassiego. To druga zmiana w zespole z Turynu.

61
    Kolejna dobra okazja dla Ceseny! Z bliska nie trafia jednak w bramkę Perico!

60
    Byłoby blisko, a miałby swoją okazję Quagliarella! Zdaniem sędziego Włoch nie był na spalonym, ale kiepsko przyjmował teraz piłkę.

59
    Blisko godzina gry za nam. Na Stadio Dino Manuzzi utrzymuje się wynik z pierwszej połowy. Torino wciąż prowadzi 2:1.

58
    Kolejna kartka. Po Perico i Padellim – "żółtko" zobaczył Benassi.

57
    Trzeba przyznać, że arbiter pomylił się bardzo wyraźnie. Oglądając powtórki nie ma wątpliwości, że Moretti powinien zobaczyć żółtą kartkę.

56
    Taktyczny, złośliwy faul Morettiego. Co prawda nie było narażenia zdrowia, ale "ucierpiała" koszulka piłkarza Ceseny. Sędzia nie wyciąga kartonika.

55
    Fani Ceseny cały czas wspierają swoich piłkarzy! Oni wierzą jeszcze tutaj w korzystny wynik, a nawet w zwycięstwo!

54
    Szybka akcja gości prawą stroną boiska. Wszystko kończy strzałem Giorgi, ale uderzał bardzo niecelnie. Od bramki zacznie Padelli.

53
    Cesena rozpoczęła tę odsłonę znacznie lepiej od gości. Wydaje się, że trafienie Brienzy mocno napędziło gospodarzy!

52
    Rzut wolny miało Torino. Wydawało się, że będzie to dobra okazja, ale "Byki" rozegrały ten stały fragment gry bardzo niedokładnie.
    Gospodarze marzą, że bramka Brienzy nie będzie ostatnią...

50
    To powinien być gol dla Ceseny! Piłka dograna z lewej strony boiska, a na siódmym metrze skakał do niej Durić! Wydawało się, że musi strzelić gola, ale nie trafił w bramkę!
    Czy w drugiej połowie Quagliarella będzie jeszcze cieszył się ze zdobytych bramek?

48
    Jak wpłynie na gości zejście z boiska Darmiana? To w końcu ważny zawodnik w układance trenera Ventury.

47
    Od razu niezła akcja gospodarzy. Szkoda tylko, że ten strzał z dystansu nie leciał nawet w światło bramki... A wydawało się, że będzie groźnie.

46
    Jest też pierwsza zmiana w zespole gości. Schodzi Darmian, a zmienia go Masiello.

46
    Zaczynamy drugą połowę, gospodarze z jedną zmianą w składzie. Capellego zmienia Lucchini.

46

Pierwsza połowa trwała blisko 50. minut! Oglądaliśmy w niej praktycznie wszystko – trzy gole, rzut karny, zmarnowane okazje i żółte kartki! Torino prowadzi na Stadio Dino Manuzzi z Ceseną 2:1! Jak będzie w drugiej odsłonie? Zostańcie z nami!

45+4

45+4
    Chwila przerwy w grze. Po Martinezie – teraz urazu doznał Darmian.

45+3
    Przed znakomitą okazją na zdobycie bramki stanął Martinez! Kąt był ostry, ale snajper z Wenezueli był praktycznie sam na sam z Lealim! Broni świetnie ten ostatni!

45+2
    Czy strzelony gol pobudzi Cesenę? Gospodarze znów mają szanse na osiągnięcie dobrego wyniku!

45+1
    Zdaniem sędziego faulował teraz Bruno Peres. Brazylijczyk nie zgadza się z decyzją arbitra, ale ten pozostaje niewzruszony.

45
    Pierwsza połowa potrwa aż trzy minuty dłużej.

44
    Ma czego żałować Padelli! Torino miało ten mecz pod kontrolą, a tymczasem nieprzemyślana interwencja bramkarza gości dała bramkę kontaktową Cesenie!
    Pewny strzał Brienzy z rzutu karnego

43
    Sam poszkodowany podchodzi do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pakuje futbolówkę do siatki! FRANCO BRIENZA daje nadzieję fanom Ceseny!
    Padelli

42
    Padelli wyciąga pomocną dłoń ku gospodarzom! W polu karnym ścina z nóg Brienzę i będzie rzut karny dla Ceseny!

42
    Końcowe fragmenty pierwszej odsłony. Cesena atakuje nieco mocniej, ale nie można powiedzieć, żeby były to szaleńcze ataki.

41
    Wróćmy raz jeszcze do zmiany w zespole gospodarzy. Czyżby trener Ceseny uznał, że jego podopieczny po prostu nie radzi sobie z Quagliarellą?

40
    Wydawało się, że wreszcie dobrą akcję przeprowadzili gospodarze. Cóż jednak z tego, skoro nie potrafili przełożyć tego na strzał na bramkę.

39
    Pierwsza, niewymuszona zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi z boiska Magnusson, a zmienia go Renzetti.

38
    Niewiele dzieje się teraz na murawie. Wydaje się po prostu, że ten mecz jest już rozstrzygnięty. Cesena nie ma kim straszyć.

37
    Defensywa gości – bez Kamila Glika – prezentuje się dzisiaj bardzo solidnie. Szczególnie wyróżnia się Maksimović.

36
    Coraz mniej czasu do końca pierwszej połowy. Przypomnijmy, że po bramkach Benassiego i Quagliarelli – Torino prowadzi z Ceseną 2:0.

35
    Bardzo dobrze na murawie czuje się dzisiaj Farnerud. Piłka się go słucha, a Szwed zachowuje się jak klasyczny rozgrywający.

34
    A teraz musiał się trochę nagimnastykować Padelli. Ostatecznie jednak poradził sobie w tej sytuacji bardzo dobrze.

33
    Ależ świetnie rozegrali teraz piłkę Farnerud z Martinezem! Ten drugi jednak w decydującym momencie podawał bardzo niedokładnie.

32
    To widać gołym okiem. Piłkarze Ceseny wciąż podłamani wydarzeniami na boisku. Może przerwa pomoże trenerowi Di Carlo?

31
    Dwa kwadranse gry za nami. Teraz Torino może grać już zupełnie swobodnie. Taki wynik musi zadowalać trenera "Byków".

30
    Zaczynają się nerwy w zespole gospodarzy. Żółtą kartką ukarany został Perico.

29
    Statystyka posiadania piłki – 52% – 48% dla gospodarzy – kompletnie nie przekłada się na aktualny rezultat.

28
    Dodatkowo teraz musiał uwijać się jak w ukropie Leali! Tym razem nie dał się pokonać. Gdyby Torino trafiło na 3:0, byłoby już rzeczywiście po meczu.

27
    Jak na razie wydaje się to jednak niemożliwe. Z prostych przyczyn – po prostu Cesena nie kreuje sobie ku temu odpowiednich okazji.

26
    Cesena mocno oszołomiona. Tak jak wspominałem – jeżeli gospodarze chcą nawiązać walkę muszą jak najszybciej zdobyć gola!

25
    Co tu się dzieje? Jeszcze przed chwilą narzekałem na brak klarownych sytuacji i bramek, a teraz mamy od razu dwie!

24
    Ależ zrobił nam się mecz! Jeżeli gospodarze chcą jeszcze pozostać w grze – muszą jak najszybciej zdobyć bramkę!

23
    Kto by się tego spodziewał? To był całkiem wyrównany mecz z niewielką przewagą gości! Tymczasem dwa gole mogą zadecydować o końcowym rezultacie!
    Quagliarella przesądza o wyniku tego spotkania?

22
    Dwie minuty, które wstrząsnęły Ceseną! Co tutaj się dzieje! Niesamowite! Kolejna akcja gości, z lewej strony pola karnego dogrywał Farnerud, a akcję zamykał FABIO QUAGLIARELLA, jeszcze interweniował Leali, ale piłka wpadła już do siatki!

21
    Teraz drużynie z Turynu powinno grać się znacznie łatwiej! A jednak można wygrywać również bez Kamila Glika!
    Przy tej bramce Leali mógł zachować się nieco lepiej

20
    Dwadzieścia minut i mamy wreszcie bramkę! No proszę! Szybka akcja Torino, Farnerud ze środka zagrywa do MARKO BENASSIEGO, a Włoch – strzałem po rękach Lealiego – pakuje piłkę do siatki! Ależ boma!

19
    Martinez jest w stanie grać dalej. Torino ponownie w pełnym składzie. Czy to przełoży się w końcu na wynik?

18
    Akcja gospodarzy zakończona strzałem Brienzy! Na tablicy wyników cały czas jednak 0:0. Blisko dwadzieścia minut gry za nami.

17
    Wracamy do gry. Ciemnoskóry napastnik gości póki co poza boiskiem. Torino w dziesiątkę, tylko na jak długo?

16
    Chwila przerwy w grze. Doznał urazu Martinez. Czy będzie w stanie kontynuować grę? Zobaczymy.

15
    A więc jednak! Faktycznie przewaga Torino jest już widoczna. Większość akcji wciąż kreuje doświadczony Quagliarella.

14
    Leali miał teraz "furę" szczęścia. Gdyby Martinez przeciął futbolówkę – byłoby z całą pewnością 0:1.

13
    Ależ blisko goście! Szybka akcja Torino zakończona świetnym dośrodkowaniem z lewej strony Quagliarelli! Nie zdołał jednak przeciąć piłki Martinez!

12
    Zapowiada się miłe, udane popołudnie z włoską Serie A. Jedni i drudzy nie zamierzają kalkulować. Chociaż brakuje groźnych okazji – to tylko kwestia czasu.

11
    Fani w Polsce z całą pewnością śledzą teraz konkurs skoków narciarskich w Zakopanem. Zapewniam jednak, że na stadionie w Cesenie – dzieje się równie dużo!

10
    Cesena stara się rozgrywać swoje akcje jak najszybciej to możliwe. Ten brak precyzji i zbędny pośpiech powodują jednak, że wciąż nie ma zagrożenia pod bramką Padellego.

9
    Blisko dziesięć minut gry za nami. Raz jeszcze w dobrej akcji Quagliarella. Widać, że ten zawodnik ma dzisiaj sporą ochotę na bramki!

8
    Zapowiadałem, że z minuty na minutę powinna się uwidaczniać przewaga gości. Póki co zupełnie tego nie widać.

7
    Pierwszy raz przypomniał o sobie kibicom najskuteczniejszy z nieskutecznych napastników Torino. Strzał Quagliarelli wybronił jednak Leali.

6
    Akcja Ceseny, zakończona jednak stratą. Kontrę starał się wyprowadzić Farnerud, ale został sfaulowany. Tym razem bez kartki.

5
    Po tym stałym fragmencie gry raz jeszcze potwierdza się, że znacznie lepiej jest prosto i dokładnie dośrodkować, niż starać się rozgrywać piłkę w sposób niekonwencjonalny.

4
    Rzut wolny dla Torino z lewej strony boiska. Jednak zamiast prostego dośrodkowania – oglądaliśmy małą kombinację, zakończoną... stratą piłki!

3
    Od pierwszych minut oglądamy bardzo wyrównany mecz. Wydaje się jednak, że z upływem czasu powinna się uwidocznić przewaga przyjezdnych.

2
    No to gramy! Spotkanie rozpoczęła Cesena. Jak zagra Torino bez swojego najlepszego strzelca – Kamila Glika?

1
    Potwierdzenie zestawienia Ceseny:

Piłkarze wychodzą na murawę!

Do startu spotkania już tylko pięć minut! Piłkarze są już w tunelu prowadzącym na murawę!

W składzie gości nie ma Kamila Glika. Polak nie zasiada nawet wśród rezerwowych. Czyżby jakiś uraz?

AC Cesena: Leali – Perico, Capelli, Magnusson, Krajnc – De Feudis – Giorgi, Brienza, Ze Eduardo – Defrel, Durić.

Rezerwowi: Bressan, Agliardi – Volta, Nica, Renzetti, Cazzola, Mazzotta, Lucchini, Pulzetti, Carbonero, Cascione, Alejandro Rodriquez.

Torino FC: Padelli – Maksimović, Jansson, Moretti – Bruno Peres, Benassi, Gazzi, Farnerud, Darmian – Martinez, Quagliarella.

Rezerwowi: Castellazzi, Gillet – Basha, El Kaddouri, Masiello, Vives, Silva, Amauri, Maxi Lopez.

Sędziowie: M. Guida (sędzia główny) F. Preti, N. Calo (asystenci).

Niebawem poznamy składy obu drużyn!

Witam Państwa!
    Dzisiejszy rozkład gier w Seria A:

Czy sędzi Guida będzie miał dzisiaj sporo pracy?

Torino z Ceseną po raz ostatni spotykało się w sezonie 2009/2010. Wówczas – w obu meczach – padł wynik remisowy 1:1. Jak będzie tym razem? Początek spotkania o godzinie 15:00! Serdecznie zapraszamy na naszą relację!

Kamil Glik ostrzy sobie zęby przed tym spotkaniem, by pokonać kolejnego bramkarza w lidze. W końcu to Polak – mimo, że występuje na pozycji stopera – jest najlepszym strzelcem Torino, z pięcioma trafieniami na koncie.

Fatalne występy podopiecznych Domenico Di Carlo przekładają się na pozycję w lidze. Cesena jest przecież ostatnia w stawce, ze stratą ośmiu punktów do "bezpiecznej strefy".

Jednak mówiąc o nie najlepszej formie Torino – to co dopiero powiedzieć o dyspozycji Ceseny? Drużyna ze Stadio Dino Manuzzi po raz ostatni wygrała... w sierpniu 2014 roku!

19. kolejka Serie A! Na Stadio Dino Manuzzi przyjeżdża Torino! Kamil Glik i spółka w tym roku jeszcze nie wygrali.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Bartosz Biernacki

Gole: 43. Brienza (kar.), 85. Brienza (kar.) – 20. Benassi, 22. Quagliarella, 87. Maxi Lopez

Kartki:   30. Perico (CSN), 61. Ze Eduardo (CSN), 76. De Feulis (CSN), 80. Giorgi (CSN), 90. Defrel (CSN) – 42. Padelli (TUI), 58. Benassi (TUI), 83. Bruno Peres (TUI), 84. Jansson (TUI), 86. Moretti (TUI)

AC Cesena: Leali – Perico, Capelli (46' Lucchini), Magnusson (39' Renzetti), Krajnc – De Feudis – Giorgi, Brienza, Ze Eduardo (70' Pulzetti) – Defrel, Durić.

Zmiany: Bressan, Agliardi – Volta, Nica, Renzetti, Cazzola, Mazzotta, Lucchini, Pulzetti, Carbonero, Cascione, Alejandro Rodriquez.

Torino FC: Padelli – Maksimović, Jansson, Moretti – Bruno Peres, Benassi (61' El Kaddouri), Gazzi, Farnerud, Darmian (46' Masiello) – Martinez (69' Maxi Lopez), Quagliarella.

Zmiany: Castellazzi, Gillet – Basha, El Kaddouri, Masiello, Vives, Silva, Amauri, Maxi Lopez.

Sędziowie: M. Guida (sędzia główny) F. Preti, N. Calo (asystenci)