Kongo – D.R. Konga 2:4 (koniec) | Tunezja – Gwinea Równ. 1:2 (po dogrywce)
Republika Kongo
2:4 (0:0)
Demok. Rep. Konga
Sobota 31.01.2015, 17:00 • Estadio de Bata, Bata • Puchar Narodów Afryki

Cóż za historia! Demokratyczna Republika Kongo w ciągu trzydziestu minut odwróciła wynik meczu z 0:2 na 4:2 i awansowała do półfinału. Druga połowa obfitowała w emocje, piękne akcje i bramki. Oby kolejne spotkania były równie ciekawe!!! (18:53:09)

90+4

90+3
    Uderzać próbował D. Malonga, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców.
    Mbokani trafił po raz drugi w tym meczu:

90+1
    Gol dla DR Konga!

DIEUMERCI MBOKANI wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem przypieczętował awans swojej reprezentacji do półfinału.

90
    Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Munganga wszedł za Makiadiego.

87
    Republika Kongo stara się odważnie zaatakować, ale nie potrafi zagrozić bramce rywali.

85
    Z szybką kontrą wyszedł Bolasie, który w decydującym momencie zamiast podać do kolegi zdecydował się zakończyć akcję strzałem i w efekcie zmarnował świetną okazję na podwyższenie wyniku przez DRK.

84
    Litsingi opuścił boisko. Jego miejsce zajął Gandze.

83
    Ndinga ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

81

JOEL KIMWAKI okazał się najsprytniejszy w polu karnym rywali i strzałem głową wyprowadził Demokratyczną Republikę Kongo na prowadzenie.

80
    Sporo emocji na Estadio de Bata. Wydaje się, że obie drużyny starają się uniknąć dogrywki.

78
    Bouka Motou ostro potraktowany przez Mbembę. Zawodnik Republiki Kongo nie wstaje z boiska.

77
    Demokratyczna Republika Kongo zdominowała sytuację na boisku.
    Bokila wyrównał stan meczu:

75

JEREMY BOKILA tym razem zachował zimną krew i mocnym strzałem z kilku metrów wyrównał stan meczu.

74
    D. Malonga wszedł za kontuzjowanego Dore.

73
    Dore potrzebuje pomocy medycznej. Przerwa w grze.

Jan Prociak

Gole: 55. Dore, 62. Bifouma – 65. Mbokani, 75. Bokila, 81. Kimwaki, 90+1. Mbokani

Kartki:   83. Ndinga (KGO) – 40. Makiadi (KNG)

Republika Kongo: Mafoumbi – Magnokele, Babele, Moubhio, Baudry – Bifouma, Ndinga, Bouka Motou, Oniangue (C) – Litsingi (84' Gandze), Dore (74' D. Malonga)

Rezerwowi: Massa, Ndzila – F. N'Ganga, I. N'Ganga, Ganvoula, N'Guessi Ondama, Gandze, Douniama, C. Malonga, D. Malonga, Binguila, Mavoungou

Demok. Rep. Konga: Kidiaba (C) – Issama, Mongongu, Zakuani (50' Kimwaki), Kasusula – Bokila, Mbemba, Makiadi (89' Munganga), Bolasie – Mbokani, Mabwati (66' Mabwati)

Rezerwowi: Kudimbana, Mandanda – Oualembo, Munganga, Mulumbu, Kage, Kebano, Mabele, Kabananga, Kimwaki, Mabidi, Mubele

Sędziowie: Camille – Camara, Samba