Queens Park – Arsenal 1:2 (koniec) | West Ham – Chelsea 0:1 (koniec) | Man City – Leicester 2:0 (koniec)
Newcastle – Man Utd 0:1 (koniec) | Stoke – Everton 2:0 (koniec) | Tottenham – Swansea 3:2 (koniec)
Liverpool – Burnley 2:0 (koniec)
Tottenham Hotspur
3:2 (1:1)
Swansea City A.F.C.
Środa 04.03.2015, 20:45 • White Hart Lane, Londyn • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

W ramach 28. kolejki angielskiej Premier League, na White Hart Lane w Londynie, dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku! Sąsiadujący ze sobą w tabeli Tottenham oraz Swansea staną do boju o 3 punkty!

Gospodarze mogą się cieszyć z 4 punktów przewagi nad swoimi rywalami. Aktualnie londyńczycy zajmują 7. lokatę z 44 "oczkami".
    Swansea City jest bezpośrednio pod zespołem Mauricio Pochettino, lecz przyjezdni nie mogą liczyć na wyprzedzenie tejże ekipy. Na potknięcie Walijczyków czeka już West Ham United oraz Stoke City (po 39 punktów).

Przypomnijmy, że ostatnio ekipa z Londynu pożegnała się z udziałem w europejskich pucharach, kiedy to włoska Fiorentina odprawiła londyńczyków z kwitkiem po rewanżowym spotkaniu (1:1, 0:2).
    W zeszłej kolejce Tottenham również musiał oddać punkty, tym razem na ligowym boisku (2:2 z West Ham United).

Całkiem dobrze spisują się jednak "Łabędzie", które zanotowały w ostatnim czasie zwycięstwo nad Burnley 1:0 oraz wcześniejszą wygraną nad Manchesterem United (2:1)! Goście z pewnością zawitają do stolicy Anglii z zamiarem podtrzymania świetnej passy.

W dzisiejszym spotkaniu możemy spodziewać się występu Łukasza Fabiańskiego, który prawdopodobnie zasili "11" Swansea City. Jeśli chodzi o typowanie zwycięzcy, to ta kwestia pozostaje zupełnie otwarta do ostatniego gwizdka sędziego!

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris – Walker, Dier, Vertonghen, Rose – Bentaleb, Mason – Chadli, Eriksen, Townsend – Kane

Swansea City A.F.C.: Fabiański – Naughton, Fernandez, Williams, Taylor, Ki, Cork, Shelvey, Sigurdsson, Routledge, Gomis

Sędziowie: Michael Oliver.

Obie ekipy są już na murawie!

1

1
    Rozpoczynają piłkarze z Londynu, którzy grają dzisiaj w białych strojach! Drużyna Łukasza Fabiańskiego w czarnych koszulkach i czerwonych spodenkach! Liczymy na dobry występ Polaka i jego czyste konto!

1
    Dobra próba dalekiego zagrania w stronę Routledge'a, ale pomocnik Swansea znalazł się na spalonym!

2
    Kane faulowany na połowie gości i może to przynieść ciekawą sytuację pod bramką gości! Krótkie rozegranie i przeniesienie gry na skrzydło – gospodarze wywalczyli rzut rożny.

3
    Mocno naciskają londyńczycy, którzy szybko chcą otworzyć wynik dzisiejszego widowiska. Oby Łukasz nie dał się łatwo pokonać!

5
    Bardzo umiejętnie bronią się "Łabędzie", które już w środku pola przerywają ofensywy rywali. Wyrównane pierwsze minuty ze wskazaniem na Tottenham.

6
    Goście próbują atakować w sposób, który nie może przynieść zbyt wielu korzyści. Długie dośrodkowania z pominięciem drugiej linii to zbyt mało, aby strzelić gola.

7
    Gol dla Tottenhamu!

Łukasz Fabiański już w siódmej minucie musi wyciągać piłkę z siatki! Kapitalne dośrodkowanie Rose'a z lewej strony na nogę NACERA CHADLI, który nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki!
    Nacer CHADLI - 1:0

8
    Mamy chwilę przerwy, ponieważ coś poważnego stało się piłkarzowi Swansea. Sporo lekarzy na murawie – czekamy na wiadomości.

9
    Wciąż opatrywany jest Gomis, który nie podnosi się z boiska. Co tam się stało? Kamery nie pokazują żadnych powtórek. Gomis najprawdopodobniej zemdlał bez kontaktu z innym zawodnikiem.

10
    Trybuny zamilkły, sytuacja sygląda bardzo poważnie! W końcu Gomis zwieziony zostaje z boiska na noszach, a kibice żegnają go brawami!

12
    Oczywiście konieczna jest zmiana. W miejsce kontuzjowanego Gomisa wbiega Oliveira. Dopiero teraz od środka rozpoczyna po golu Swansea!

13
    Wracamy do gry! Tottenham podbudowany szybkim objęciem prowadzenia idzie za ciosem! Kolejne ataki ze strony gospodarzy.

15
    Swansea ma stały fragment gry z połowy przeciwnika, ale dośrodkowanie nie dociera do adresatów! Obrońcy oddalają grę i rozpoczynają kontratak "Kogutów"!

16
    Nastąpiło zwolnienie akcji i była potrzeba poczekania na większą ilość partnerów. Wciąż w posiadaniu futbolówki ekipa z Londynu, która kontroluje przebieg meczu.

17
    Townsend znalazł się w pozycji strzeleckiej po świetnej wymianie podań! Odpala on uderzenie, ale Fabiański tym razem był na posterunku!

18
    Przypomnijmy, że Swansea ma spory problem ze strzelaniem bramek w pierwszych połowach meczów! Ich postawa wskazuje na podobne historie i w tym meczu. Ale poczekajmy.

19
    Gol dla Swansea!

Goście zyskują rzut wolny w dogodnej odległości od bramki Llorisa! Sigurdsson odpala strzał bezpośrednio ze stałego fragmentu gry, ale futbolówka zatrzymuje się na słupku! Ponawiają akcję goście i dopinają swego! SUNG-YONG KI z bardzo ostrego kąta pokonuje golkipera i doprowadza do wyrównania!
    Ki SUNG-YONG - 1:1

21
    Tak więc mecz zaczyna nam się niejako od nowa! Swansea przełamuje swoją złą passę niemocy strzeleckiej w pierwszych 45 minutach. Co czeka nas w kolejnych akcjach?

23
    Mason decyduje się na akcję indywidualną, którą kończy strzałem w światło bramki! Łukasz Fabiański bardzo pewnie pokazuje, kto rządzi między słupkami!

24
    Próbują odegrać się goście, ale "palą" oni kolejną ze swoich akcji. Szkoda tych sytuacji, bo za każdym razem zapowiadają się one całkiem obiecująco.

25
    Tottenham nie daje za wygraną i wciąż chce prowadzić dzisiejszego wieczoru! Swansea zdecydowanie się cofnęło i przyjmuje ataki rywali.

27
    Sporo podań wymieniają londyńczycy na obrzeżach szesnastki "Łabędzi". Jak na razie żadne z podań nie znalazło wolnej przestrzeni ku bramce Fabiańskiego!

28
    W końcu Tottenham wywalcza rzut rożny. Całkiem dobra wrzutka zostaje jednak oddalona i gospodarze tracą posiadanie w środku pola! Całkiem dobrze ogląda się dzisiejsze zawody!

30
    Zbliża się pół godziny gry, a na tablicy wyników wciąż 1:1! Oczywiście bliżsi strzelenia kolejnego gola są miejscowi, ale nie jest wykluczone, że to Swansea przeprowadzi skuteczną kontrę.

31
    "Koguty" nie mogą przedrzeć się przez szczelną defensywę i zasieki gości. Próbują każdego możliwego sposobu, ale nie jest to łatwe.

32
    Tymczasem to Swansea wyprowadza ofensywę i dłużej utrzymuje się przy piłce na połowie rywala.

34
    Próbowali, próbowali, aż w końcu stracili piłkę niecelnym dośrodkowaniem goście. Teraz to Tottenham zacznie od własnej bramki i spróbuje skonstruować atak pozycyjny.

35
    Trzeba przyznać, że bardzo czysty jest ten meczu. Piłkarze prawie wcale się nie faulują, a jeśli już, to są to bardzo lekkie przewinienia.

36
    Harry Kane czyha na chociażby najmniejszy błąd defensywy Swansea. Na razie taki się nie przydarzył.

37
    Czy pierwsza połowa zakończy się właśnie w ten sposób? Grę kontrolują gospodarze, którzy praktycznie nie opuszczają połowy "Łabędzi". Czekamy na większe emocje w Londynie!

39
    Przyjezdni także wypatrują błędu oponentów i tam wypatrują swojej okazji do kontry. Atak pozycyjny u Walijczyków praktycznie nie istnieje.

40
    Shelvey wypatrzył wysuniętego Sigurdssona, ale to dośrodkowanie nie miało prawa dotrzeć do Islandczyka. Futbolówka spada poza linią końcową boiska i grę wznowi Lloris.

41
    Kibice częstują arbitra gwizdami, kiedy ten podyktował rzut wolny po faulu Kane'a! Oczywiście sam winowajca także nie przyznaje się do przewinienia.

41
    Ponownie asystować pragnął Shelvey, tym razem w stronę strzelca drugiej bramki! Lloris uprzedza Koreańczyka!

42
    Teraz zrobiło się groźnie pod bramką Polaka! Doskonałe dośrodkowanie w okolice czwartego metra i Fabiański mija się z piłką! Aż dziw, że nikt nie zamknął tej akcji! Będzie jeszcze korner dla gospodarzy.

44
    Ostatnie minuty pierwszej połowy i wzrasta tempo przeprowadzanych akcji! Bentaleb przejmuje piłkę i oddaje płaski strzał z dystansu! Prosto w ręce Fabiańskiego!

45
    Za moment dowiemy się, o ile przedłuży tę część gry arbiter. Z pewnością będzie to kilka minut, bo długo opatrywany był Gomis.

45
    Aż 6 minut doliczone do pierwszej połowy! Gramy więc w najlepsze!

45+1
    Szkoda, że niewiele dzieje się pod którąś z bramek. Na razie obie drużyny dzielą się punktami, ale w tym meczu to nie koniec emocji!

45+3
    Tottenham gra bardzo ofensywnie i wychodzi pressingiem już przy linii środkowej. Shelvey był tym razem faulowany.

45+4
    Wydaje się, że ostatnie słowo w tej odsłonie będzie należało do "Kogutów", którzy w zasadzie nie spuszczają z tempa. Nie potrafią oni jednak zagrozić bramce Polaka!

45+5
    Harry Kane wybiega na bramkę Fabiańskiego! Oddaje niecelny strzał z ostrego kąta, ale Anglik i tak był wcześniej na spalonym! Może odetchnąć Łukasz!

45+6
    Maksymalnie cofają się przyjezdni, którzy chcą utrzymać korzystny wynik do szatni. Ostatnia minuta doliczonego czasu!

45+6

Trochę zawodzi nas dzisiejsze widowisko! Poza strzelonymi dwoma bramkami niewiele się dzieje! Tottenham ma sporą przewagę nad rywalami, ale nie potrafi udokumentować jej kolejnymi trafieniami. Swansea wyraźnie oczekuje okazji do kontrataku.
    Wracamy za kilka minut na drugą połowę!
    Miejmy nadzieję, że dobre wiadomości dopłyną do nas ze szpitala w sprawie Gomisa!

46

46
    Drugą połowę rozpoczynają piłkarze Swansea! Trenerzy nie zdecydowali się na roszady w czasie przerwy.

47
    Bardzo szybko przechodzą do ataku przyjezdni! Shelvey dochodzi do strzału z niewielkiej odległości, ale Lloris fenomenalnie paruje piłkę na rzut rożny! Ależ okazja "Łabędzi"!

48
    Oby drugie 45 minut przyniosło nam więcej emocji! Odpowiedzieć próbują miejscowi, ale Harry Kane także się myli strzelając głową! Brakło dosłownie centymetrów!

51

Chcieliśmy emocji, więc je mamy! Tottenham po raz drugi w dzisiejszym meczu obejmuje prowadzenie, a wszystko za sprawą RYANA MASONA, który przejął podanie od Eriksena i mocnym strzałem pokonał naszego rodaka!
    Ryan MASON - 2:1

52
    Swansea nie ma dzisiaj łatwego wieczoru i goście znów muszą gonić jednobramkową stratę. Teraz może już nie być tak łatwo, ponieważ "Koguty" z pewnością wyciągnęły wnioski z pierwszej połowy.

54
    Walijczycy będą walczyć do końca i to jest więcej, niż pewne! Już przesuwają się do przodu przyjezdni wyszukując swoich szans.

56
    Tottenham zyskuje rzut wolny i sporo cennych sekund na rozegranie stałego fragmentu gry. Czy znów zrobi się gorąco pod bramką Fabiańskiego?

57
    Nie tym razem, dośrodkowanie było średniej jakości i obrońcy bez problemu sobie z nim poradzili. Naciskają londyńczycy, którzy chyba chcą powiększyć prowadzenie i wyjaśnić sprawę tego wieczoru!

58
    Routledge zbyt szybko wyrywa się za linię defensywy i boczny sędzia natychmiast to zauważył. Spalony, już nie pierwszy w tym meczu.

59
    "Łabędzie" przesuwają się do przodu i wywalczają drugi rzut rożny w tym spotkaniu. Dobre dośrodkowanie w szesnastkę i Lloris z największymi problemami broni strzał z kilku metrów!

60

Kłopoty mieli gospodarze, ale wyszła z tego fantastyczna kontra! ANDROS TOWNSEND popędził z futbolówką przez całą połowę Swansea, a w polu karnym jeszcze zwiódł obrońcę! Łukasz Fabiański kapituluje dzisiaj po raz trzeci!
    Andros TOWNSEND - 3:1

62
    Dier fauluje rywala zaledwie kilka metrów od własnego pola karnego! Czyżby kolejna okazja do strzelenia gola? Czekamy na to!

63
    Piłkarz Swansea uderza bezpośrednio ze stałego fragmentu gry, ale futbolówka zostaje skutecznie zatrzymana przez wysoki mur!

65
    Strzelec ostatniego gola zostaje zmieniony przez Dembele! To pierwsza roszada w ekipie Tottenhamu.

66
    Przenosimy się na połowę gości. Rzut wolny wykonuje jeden z pomocników "Kogutów" i futbolówka dociera w szesnastkę. W zasadzie nic więcej, bo po chwili grę oddalają goście.

67
    Tottenham nie poprzestaje na trzech bramkach i dąży do kolejnej! Teraz to Harry Kane oddaje świetny strzał będąc tyłem do bramki, ale Fabiański broni! Ten wolej mógł zaskoczyć Polaka!

68
    Miejscowi jeszcze wywalczyli wznowienie gry z narożnika boiska. Również ten fragment gry nie przynosi zamierzonych korzyści. Swansea będzie bardzo trudno wywieźć z Londynu chociażby punkt!

69
    Trzeba jasno przyznać, że "Łabędzie" mają dzisiaj ogromne problemy. Zarówno ze stwarzaniem swoich okazji, jak i zapobieganiu ofensywy Tottenhamu. Jeszcze mogą paść dzisiaj gole!

70
    Zostaje tylko 20 minut gry na White Hart Lane. Czy wszystko zostało już tutaj wyjaśnione?

72
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Shelvey, na boisku pojawia się Montero.

74
    Trochę spada nam poziom tego widowiska z każdą minutą. Goście tracą nadzieje na korzystny wynik, a Spursi chyba osiągnęli swój cel i nie muszą już tak zawzięcie atakować.

76
    Czas na kolejne zmiany. Harry Kane jednak nie wpisze się na listę strzelców w tym spotkaniu. W jego miejsce wbiega Soldado.

77
    Tottenham w dalszym ciągu kontroluje przebieg meczu i musiałby się chyba zdarzyć cud, aby Swansea nagle doprowadziło do wyrównania! Będzie kolejna zmiana.

78
    Rose zostaje zastąpiony przez Daviesa i limit zmian w Tottenhamie zostaje wyczerpany.

79
    Swansea nie istnieje. Goście nie próbują nawet ostrzejszej gry aby przejąć futbolówkę. Wyraźnie brakuje jakiejś walki, która mogłaby doprowadzić do gola kontaktowego.

81
    Ostatnie 10 minut przed nami! Walker dośrodkowuje do Soldado, a ten oddaje świetny strzał głową z trudnej pozycji! Fabiański odprowadza piłkę wzrokiem, a ta mija się ze słupkiem dosłownie o milimetry!

82
    Do ataku zabierają się coraz częściej miejscowi. Czują oni, że Swansea jest jeszcze do ukąszenia – czemu mieliby nie poprawić sobie statystyk?

84
    Przypomnijmy, że obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli Premier League. Swansea traci do "Kogutów" 4 punkty, a w przypadku dzisiejszej porażki strata powiększy się do 7 "oczek". A na potknięcie "Łabędzi" czekają już 2 zespoły.

85
    Bardzo spokojnie grają miejscowi, wymieniają podania na własnej połowie i utrzymują się w posiadaniu piłki. Czy Swansea będzie stać na atak w ostatnich minutach?

86
    Tymczasem trochę nonszalancji wkradło się w blok defensywny Tottenhamu. Stracili oni futbolówkę na własnej połowie i narazili się na groźną kontrę! Na szczęście londyńczyków goście nie stworzyli sobie akcji.

87
    Soldado wyraźnie czeka na podanie w polu karnym! Teraz Hiszpan już powinien się wpisać na listę strzelców, ale zabrakło mu połowy buta, aby sięgnąć podanie wzdłuż pola bramkowego Fabiańskiego!

89

No i co? Swansea zdobywa bramkę kontaktową w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry! Montero idealnie dogrywa na nogę niekrytego GYLFI SIGURDSSONA, który pokonuje Llorisa! Brak radości Islandczyka, ale Swansea rzuci się teraz do szaleńczej pogoni!
    Gylfi SIGURDSSON - 3:2

90
    3 minuty doliczone do podstawowego czasu! 180 sekund nadziei Walijczyków na upragniony remis!

90+1
    Kto by się tego spodziewał! Tottenham całkowicie kontrolował boiskowe poczynania, a teraz londyńczycy będą musieli bardzo uważać na szarżujących gości!

90+2
    Przyjezdni zwęszyli swoją okazję i non stop atakują! Zyskują rzut rożny, a w pole karne biegnie nawet Łukasz Fabiański!

90+3
    Tottenham zamknięty we własnym polu karnym! Montero dośrodkowuje podobnie, jak przy bramce! Tym razem futbolówka spada na głowę Koreańczyka, a Lloris popisuje się interwencją na wagę 3 punktów! Ale końcówka!

90+4

Właśnie z takimi meczami kojarzona jest jedna z najlepszych lig na świecie! Zobaczyliśmy grad bramek, a prawdziwe emocje sięgnęły zenitu w końcówce spotkania!
    Tottenham bardzo zasłużenie zdobywa dzisiaj 3 punkty, ponieważ londyńczycy byli po prostu drużyną lepszą w każdym elemencie gry. "Koguty" utrzymywały się przy piłce, wykorzystały więcej bramkowych sytuacji, a także zachowały więcej czujności z "tyłu".

Łukasz Fabiański nie zaliczy tego wieczoru do udanych. Polak wyciągał piłkę z siatki aż trzykrotnie, ale pocieszeniem może być, że nasz rodak nie miał zbyt wiele do powiedzenia w bramkowych sytuacjach.
    Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem jest zasłabnięcie Gomisa, który został odwieziony do szpitala. Stamtąd jednak doszły wieści, że Francuz poczuł się lepiej. (22:59:13)