Saint-Étienne – Lorient 2:0 (koniec) | Guingamp – Lille 0:1 (koniec) | Montpellier – Lyon 1:5 (koniec)
AS Saint-Étienne
2:0 (0:0)
FC Lorient
Niedziela 08.03.2015, 14:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (15:50:51)

Koniec spotkania! AS Saint-Etienne po dobrej drugiej połowie pokonuje na własnym boisku FC Lorient 2:0 i zapisuje do ligowej tabeli kolejne trzy punkty!

90+3

90+2
    Zawodnicy obydwu drużyn powoli wyczekują już końcowego gwizdka arbitra.

90+1
    Trzy dodatkowe minuty doliczone do dzisiejszego spotkania.
    Max-Alain GRADEL - 2:0

90
    Gol dla Saint-Étienne!
    Bramkę zdobył MAX-ALAIN GRADEL.

GOOOL! Gospodarze przypieczętowują swoje zwycięstwo! Hamouma świetnie podał do MAXA-ALAINA GRADELA, który pewnie pokonuje Lecomte i mamy 2:0 dla Saint-Etienne!

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry w dzisiejszym spotkaniu.

88
    Goście próbują jeszcze zaatakować na bramkę Ruffiera.

87
    Kolejna żółta kartka dla zawodnika gospodarzy. Tym razem ukarany został Karamoko.

85
    Żółtą kartkę za faul na jednym z zawodników gości otrzymał Clément.

82
    Kolejna próba strzału w wykonaniu gospodarzy. Tym razem szczęścia próbował Lemoine.

80
    Rozpoczyna się ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry w dzisiejszym spotkaniu.

79
    Ostatnia zmiana w szeregach FC Lorient. Bruno za Jeannota.

78
    Drugiej zmiany dokonują goście. Philippoteaux schodzi z boiska, jego miejsce zajmuje Barthelme.

78
    Gospodarze ponownie bardzo bliscy zdobycia gola! Gradel jednak ze świetnej pozycji strzela obok bramki!

76
    Rzut rożny dla Lorientu, strzał i dobra interwencja Perrina.
    Yohan MOLLO - 1:0

75
    Bramkę zdobył YOHAN MOLLO.

GOOOL! To musiało się tak skończyć! Świetne wejście na boisko YOHANA MOLLO, który mocno strzela, piłka odbija się da Silvy i ląduje w bramce Lecomte! 1:0 dla gospodarzy!

74
    Utrata zawodnika widoczna w szeregach Lorient. Saint-Etienne zdominowało grę w ostatnich minutach.

72
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Erdinç kończy dzisiejszy występ, jego miejsce zajmuje Mollo.

72
    Poprzeczka ratuje teraz Lorient przed utratą gola! Perrin po świetnym podaniu jednego ze swoich partnerów trafia wprost w spojenie bramki Lecomte!

71
    Saint-Etienne ponownie w ofensywie. Rzut rożny dla gospodarzy.

69
    Pierwszej zmiany dokonują goście. Mostefa wchodzi za Guerreiro.

69
    Odgwizdane przewinienie jednego z zawodników Saint-Etienne w ofensywie. Przerwa w grze.
    Ndong wylatuje z boiska!

67
    Ndong otrzymuje drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartkę! Lorient od teraz gra w dziesiątkę!

66
    Gospodarze bardzo bliscy zdobycia bramki! Z najbliższej odległości uderzył Corgnet, ale Lecomte ponownie świetnie broni.

65
    Z szybkim kontratakiem próbowali ruszyć przyjezdni, ale jeden z zawodników Lorient znalazł się na pozycji spalonej.

63
    Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu w zespole ASSE. Corgnet wchodzi w miejsce N'Guémo.

61
    Ponad godzina gry już za nami. Aktualna statystyka strzałów celnych: Saint-Etienne – 1. Lorient – 2.

60
    Gradel strzela bezpośrednio z rzutu wolnego i nie trafia w światło bramki.

59
    Ndong za to zagranie otrzymał żółtą kartkę.

58
    Gospodarze będą mieli teraz świetna okazje na zdobycie bramki z rzutu wolnego po faulu Ndonga tuż przed polem karnym.

56
    Rzut wolny dla Saint-Etienne po faulu jednego z zawodników Lorient.

55
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Jej zdobywcą został Gradel.

52
    Philippoteaux przedarł się do pola karnego i mocnym strzałem trafia w siatkę boczną bramki Lecomte.

51
    Lorient stara się wprowadzić piłkę na połowę przeciwnika. Jak na razie bardzo spokojna gra obydwu drużyn.

49
    Pierwsza próba strzału ze strony gospodarzy w tej połowie. Gradel posyła piłkę jednak obok bramki.

47
    Posiadanie piłki na początku tej połowy. Saint-Etienne – 56%. Lorient – 44%.

46
    Goście rozpoczęli drugą część dzisiejszego starcia.

46
    Jak na razie bez bramek w Saint-Etienne

Druga połowa rozpocznie się ok. 15:00.

Koniec pierwszej połowy dzisiejszego spotkania. Po niezbyt ciekawych 45. minutach gry na Stade Geoffroy-Guichard mamy bezbramkowy remis.

45+1

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

44
    Niebezpieczeństwo już oddalone od bramki Ruffiera przez defensorów Zielonych.

44
    Kolejny w dzisiejszym spotkaniu rzut rożny dla zawodników z Lorient.

43
    Lorient rozgrywa piłkę na środku murawy.

42
    Gradel ze świetnej pozycji posyła piłkę jedynie obok bramki FC Lorient!

40
    Do ofensywy przechodzą Zieloni. Gospodarze rozgrywają piłkę przed polem karnym bramki Lecomte.

38
    Teraz w ofensywie przewinił jeden z zawodników Lorient. Akcja gości przerwana. Ruffier wznowi grę.

36
    Faul Clémenta i będziemy mieli kolejny rzut wolny dla Lorientu.

35
    Gra przenosi się nam już pod bramką Ruffiera. Rzut wolny dla gości.
    Świetna interwencja Lecomte po strzale Hamoumy

33
    Świetny kontratak w wykonaniu Saint-Etienne! N'Guemo zagrał w pole karne do Hamoumy, który oddał dobry strzał z główki. Efektowną interwencją popisuje się jednak Lecomte!

32
    Gradel dośrodkowuje z rzutu wolnego i Erdinç strzela z główki jedynie obok bramki Lecomte.

31
    Gospodarze będą mieli dobrą okazję z rzutu wolnego po faulu Le Goffa nieopodal pola karnego bramki Lecomte.

30
    Statystyka strzałów po 30. minutach gry: Saint-Etienne – 0. Lorient – 2.

30
    Wszystko już dobrze. Gra została wznowiona.

29
    Zderzenie Jeannota i N'Guémo. Obaj zawodnicy padają na murawę i sędzia przerywa grę.

28
    Faul Ndonga na jednym z zawodników Saint-Etienne. Sędzia upomina zawodnika przyjezdnych,

26
    Ayew uderza na bramkę Saint-Etienne, ale Ruffier popisuje się pewną interwencją. Coraz lepiej gra Lorient.

25
    Lorient ponownie rozgrywa piłkę pod polem karnym gospodarzy.

24
    Ponownie chwila spokojniejszej gry na boisku. Aktualnie w posiadaniu piłki gospodarze.

22
    Mamy jeszcze rzut rożny dla gości po zablokowanym strzale Philippoteaux przez Perrina.
    Akcja Philippoteauxa

21
    Philippoteaux urwał się teraz defensywie gospodarzy i ruszył z indywidualną akcją, ale w ostatniej chwili jego strzał zdołał zablokować Perrin!

20
    Statystyka posiadania piłki po dwudziestu minutach gry: Saint-Etienne – 67%. Lorient – 33%.

19
    Gra ponownie przeniosła się do środkowej części boiska.

16
    Zagranie Graela z rzutu rożnego i niecelne uderzenie Erdinça na bramkę Lecomte.

16
    Będziemy mieli pierwszy w dzisiejszym spotkaniu rzut rożny dla zawodników Saint-Etienne.

15
    Lecomte wznawia grę od własnej bramki, wykupuje piłkę na środek murawy wprost pod nogi jednego z zawodników Saint-Etienne.

14
    Kolejna źle rozegrana akcja przez Saint-Etienne i piłka ląduje w rękach Lecomte.

12
    Odgwizdane przewinienie Clerca przez sędziego. Lorient ponownie przy piłce.

11
    Gospodarze ponownie w posiadaniu piłki. Zieloni raz jeszcze próbują zaatakować. Jak na razie gospodarze nie zdołali oddać żadnego strzału.

9
    Zieloni ruszyli z ofensywną akcją, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

8
    Saint-Etienne spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Niezbyt ciekawy ten początek spotkania.

6
    Faul w ofensywie jednego z zawodników Saint-Etienne. Sędzia przerywa grę.

4
    Ayew ruszył z indywidualną akcją zakończoną niezbyt dobrym strzałem, pewnie interweniuje Ruffier.

3
    Gospodarze jak na razie mają spore problemy z dobrym rozegraniem piłki. Lorient ponownie w posiadaniu futbolówki.

2
    Ruffier wyłapuje piłkę po pierwszej niezbyt udanej akcji Lorientu.

1
    Zawodnicy z Saint-Etienne rozpoczęli dzisiejsze spotkanie!

1

Zawodnicy na murawie!
    Skromna grupa kibiców Lorientu na Stade Geoffroy-Guichard

Początek meczu za ok. 10 minut.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Perrin, Karamoko, Théophile-Catherine – Clément, N'Guémo, Lemoine – Hamouma, Erdinç, Gradel

Rezerwowi: Moulin – Madianga, Corgnet, Mollo, van Wolfswinkel, Monnet-Paquet

FC Lorient: Lecomte – Miguel Da Silva, Bellugou, Lautoa, Le Goff – Philippoteaux, N'Dong, Mesloub, Guerreiro – J. Ayew, Jeannot

Rezerwowi: Chaigneau – Mostefa, Diallo, Abdullah, Wachter, Barthelme, Bruno

Sędziowie: M. Lesage – A. Bremont, S. Denis.

Na relacje z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!
    Dzisiaj Stade Geoffroy-Guichard ponownie zapełni się kibicami

Faworytem dzisiejszego meczu będzie rzecz jasna zespół gospodarzy, który nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem słabo dysponowanego Lorient.

W ostatniej kolejce Lorient został rozgromiony na własnym boisku przez 18. drużynę ligi – Toulouse aż 1:6. St. Etienne ostatni mecz także rozegrało przeciwko Toulouse – zakończył się on remisem 1:1.

Znacznie gorzej wygląda sytuacja Lorientu, który aktualnie znajduje się tuż nad strefą spadkową francuskiej ligi. FCL to 17. drużyna Ligue 1, która w 28. spotkaniach (jeden mecz rozegrany awansem) zgromadziła łącznie 31 punktów.

AS Saint-Etienne to aktualnie jedna z najlepszych drużyn Ligue 1. Zieloni to piąta drużyna Ligue 1, która aktualnie na swoim koncie ma 43. punkty po 27. spotkaniach.

W niedziele odbędą się trzy ostatnie spotkania 28. kolejki francuskiej ligi. Pierwszym z nich będzie starcie Saint-Etienne z Lorientem.

28. kolejka francuskiej Ligue 1, spotkanie pomiędzy AS Saint-Etienne i FC Lorient.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Dawid Szewczyk

Gole: 75. Mollo, 90. Gradel

Kartki:   55. Gradel (SET), 85. Clément (SET), 87. Karamoko (SET) – 59. Ndong (LOR)   67. Ndong (LOR)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Perrin, Karamoko, Théophile-Catherine – Clément, N'Guémo (63. Corgnet), Lemoine – Hamouma, Erdinç (72. Mollo), Gradel

Zmiany: Moulin – Madianga, Corgnet, Mollo, van Wolfswinkel, Monnet-Paquet

FC Lorient: Lecomte – Miguel Da Silva, Bellugou, Lautoa, Le Goff – Philippoteaux (78. Barthelme), N'Dong, Mesloub, Guerreiro (69. Mostefa) – J. Ayew, Jeannot (79. Bruno)

Zmiany: Chaigneau – Mostefa, Diallo, Abdullah, Wachter, Barthelme, Bruno

Sędziowie: M. Lesage – A. Bremont, S. Denis