Garbarnia – Korona II 2:1 (koniec) | Bałtyk G. – Drawa 2:0 (koniec) | Resovia – Hetman Ż. 3:1 (koniec)
Polonia W. – Warta S. 0:1 (koniec) | Szombierki – Ruch Z. 2:3 (koniec) | Gwardia K. – Chemik 1:0 (koniec)
Skra – Polonia Ł. 1:0 (koniec) | Gorzów Wlkp. – Oława 0:0 (koniec) | Świt NDM – Radomiak 1:5 (koniec)
Wisła II – Trzebinia-Siersza 0:0 (koniec) | Soła – Wolania 1:1 (koniec) | Pogoń II S. – Legia II 0:3 (koniec)
Czaniec – Jastrzębie 0:0 (poz.) | Olimpia E. – Warmia 3:0 (koniec)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki
1:5 (0:2)
Radomiak Radom
Sobota 14.03.2015, 15:00 • Stadion Miejski, Nowy Dwór Mazowiecki • 3 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

119 – tyle dni sympatycy III ligi musieli czekać na powrót rozgrywek po zimowej przerwie. Kiedy zielona murawa była przykryta dość skąpą warstwą śniegu w Świcie doszło do zmian personalnych. 14 marca swój debiut na ławce trenerskiej będzie miał Marek Papszun.

Na ławce trenerskiej Radomiaka nie doszło do żadnej zmiany i szkoleniowcem, który świetnie sprawuję swoją rolę jest Jacek Magnuszewski.

Radomiak po 17 meczach zdobył 42 punkty. Jest zdecydowanym liderem naszej grupy z 11(!) punktami przewagi nad drugim Ursusem.

Świt zajmuje 9. lokatę w tabeli i jest to wynik poniżej oczekiwań działaczy, a może przede wszystkim sympatyków nowodworskiej drużyny. Do tej pory "Biało-Zieloni" wywalczyli 23 oczka.

W pierwszym meczu tych drużyn to Radomiak był górą. Pomimo dość pewnie wyglądającego wyniku 3:1 dla gospodarzy mecz nie układał się łatwo miejscowym. To Świt wyszedł na prowadzenie i kontrolował mecz do przerwy... jednak mecz trwa dwie połowy i rozkojarzenie nowodworzan spowodowało, iż Świt wracał do domu bez zdobyczy punktowej.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Domżał – Duda, Koziara, Basiuk, Steć, Melao, Krzymiński, Zawiska, Cesarek, Broniszewski, Kozłowski
    Rezerwowi: Libera, Drewnowski, Pachelski, Rusakowicz, Cichocki, Bramowicz, Kimura

Radomiak Radom: Kula – Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Sulkowski, Kiełtyka, Agu, Radecki, Brągiel, Leandro, Stanisławski
    Rezerwowi: Banasiak, Filipowicz, Kucharski, Puton, Śliwiński, Winiarski, Wnuk

Sędziowie: Mital, Ossowski, Majewski.

Piłkarze kończą rozgrzewkę, do meczu pozostało niewiele ponad 15 minut.

Z powodu budowy na stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim relacja będzie pisana w dość spartańskich warunkach, ale damy radę.

Piłkarze gotowi do wyjścia. Świt tradycyjnie na zielono, Radomiak na biało.

Dzisiejsze spotkanie rozpocznie od środka zespół gospodarzy.

1

2
    Pierwsza akcja gości, ale spokojnie piłkę odprowadza Melao. Od bramki Domżał.

6
    Basiuk leży na murawie, rzut wolny dla Świtu

6
    Na pozycji spalonej Melao.

7
    Pierwszy groźny strzał na bramkę Świtu Leandro, ale uderzył obok lewego słupka.

8
    Kolejna próba akcji Radomiaka, ale dobrze w obronie Duda.

9
    Słabe dośrodkowanie z prawej strony Stanisławskiego i piłka opuszcza plac gry na aut.

10
    Kiełyka z prawej strony, ale znów zbyt niecelnie. Od bramki Domżał.

11
    Rożny dla gości, bić będzie Dubina.

12
    Dość specyficzne rozegranie rożnego i powtórka z drugiej strony.

13
    Radomiak zepsuł to rozegranie i na spalonym jeden z przyjezdnych.

14
    Faul Krzymińskiego w narożniku przed polem karnym.

16
    Gol dla Radomiaka!
    Sulkowski z wolnego uderzył w słupek, piłka wypadła w pole i do pustej bramki dobił ją Szymon Stanisławski.

17
    Niezła akcja Świtu, ale na spalonym Cesarek.

18
    Głupota pod polem karnym Świtu i Melao broni się wybijając piłkę na rzut rożny.

19
    Faul na interweniującym Domżale.

20
    Niezła akcja gości na dużej szybkości, gdzie z lewej wrzucał Brągiel, ale dobrze obrona Świtu.

22
    Kolejny rożny dla gości.

23
    Nieźle Dubina, zgrał głową Leandro, ale wybijają gospodarze.

24
    Zapachniało golem dla gości. Źle do piłki wyszedł Domżał i piłka wypadła mu z rąk, dopadł do niej Stanisławski, lecz zbyt duży kąt i fakt, że wszystko działo się pod linią końcową spowodował, że od bramki zaczęli Świtowcy.

29
    Nudny zrobił nam się mecz. Z jednej i drugiej strony nie ma żadnych składnych akcji.

32
    Dalekie podanie do Leandro, który opanował piłkę i próbował podać Stanisławskiemu, lecz Krzymiński na rożny.

34
    Faul na Kozłowskim w środku pola.

35
    Po całej serii wrzutek z lewej i prawej strony piłkę wyłapał Kula.

37
    Faul na Leandro w bocznej strefie.

38
    Sulkowski z wolnego, ale dobrze ustawiony Melao wybija futbolówkę.

38
    Znów faul Świtu, na wprost od bramki bić będzie Leandro z 30 metrów.

40
    Nie Leandro, a Dubina, ale wprost do koszyczka Domżała.

41
    Baaardzo blisko Stanisławski po dobrej wrzutce z prawej strony, ale nie zostaje zablokowany.

42
    Chinonso Agu z najbliższej odległości do bramki. Piłka wcześniej odbiła się od kilku graczy, słupka i stojący na linii bramkowej Agu wepchnął piłkę do bramki Domżała. Dramat dla gospodarzy.

45

Pierwsza połowa nie mogła rozpieszczać kibiców gospodarzy. Słaba gra Świtu nie może nastrajać optymizmem przed nadchodzącą rundą. Zobaczymy co wymyśli Papszun w te 15 minut. Radomiak z kolei ma bardzo dobrą sytuację. Oby mecz był ciekawszy.

46

46
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Rusakowicz.

47
    Melao wybija piłkę w kosmos, rożny dla Radomiaka.

49
    Znów gol dla gości po rzucie rożnym. Szymon Stanisławski i 0:3. Dramat.

50
    Na boisku poturbowany leży Melao, potrzebna pomoc masażysty.

53
    Swoją akcję próbuje budować Świt, ale póki co nie ma żadnych efektów.

58
    Nie ma co pisać o tym meczu. Nudny niczym TVP1 po 2 w nocy.

59
    Faul Basiuka w środku pola na jednym z przyjezdnych.

60
    Znów przewinienie, ale tym razem w drugą stronę.

61
    Agu wybija daleko piłkę głową i oddala niebezpieczeństwo.

62
    Teraz na boisku leży jeden z graczy Radomiaka, zaraz zaczniemy grę.

65
    Szymon Stanisławski strzela hat-tricka po beznadziejnej współpracy na linii Melao – Domżał.

69
    Blisko podwyższenia goście, ale z linii bramkowej Krzymiński.

70
    Michał Steć i chyba pierwszy strzał w tym meczu graczy Świtu.

71
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Basiuk, na boisku pojawia się Cichocki.

73
    Pierwszy celny strzał Świtu w tym meczu... w 73. minucie. To mówi samo za siebie.

74
    Gol dla Świtu!
    Mateusz Zawiska i 1:4 po podaniu Cichockiego.

75
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Stanisławski, na boisku pojawia się Śliwiński.

78
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Steć, na boisku pojawia się Kimura.

79
    Rożny dla Świtu z lewej strony boiska.

79
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Leandro, na boisku pojawia się Puton.

80
    Po tym stałym fragmencie jedyne co pozytywnego dla Świtu, to nieudana kontra gości.

81
    Mateusz Radecki i mamy 5:1 dla gości. Radomski piłkarz przyjął sobie nieźle piłkę w polu karnym, przełożył Krzymińskiego i strzelił w okienko bramki Domżała.

82
    Czerwoną kartkę obejrzał Dawid Duda za wejście od tyłu w nogi Agu.

84
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Zawiska, na boisku pojawia się Pachelski.

86
    Na spalonym jeden z graczy gości.

89
    Minuta do końca. Mógłby najlepiej nic nie doliczać, bo zawodnikom nie chce już się grać.

90
    Doliczone są dwie minuty.

90+1
    Na spalonym jeden z gości.

Koniec meczu. W Nowym Dworze Świt skompromitował się w meczu z liderem. Zapraszamy do kolejnego razu. (16:50:04)
    Uwaga: Jesteś działaczem klubu piłkarskiego, a może prowadzisz stronę internetową? Zapraszamy serdecznie do współpracy przy relacjach na żywo kluby trzecioligowe, a także z niższych klas rozgrywkowych: piotr.pawlak@lajfy.com.

Sebastian Malolepszy

Gole: 74. Zawiska – 16. Stanisławski, 42. Agu, 49. Stanisławski, 65. Stanisławski, 81. Radecki

Kartki:   82. Duda (NDM)

Zmiany: Libera, Drewnowski, Pachelski, Rusakowicz, Cichocki, Bramowicz, Kimura

Zmiany: Banasiak, Filipowicz, Kucharski, Puton, Śliwiński, Winiarski, Wnuk

Sędziowie: Mital, Ossowski, Majewski