Deportivo – Córdoba 1:1 (koniec) | FC Barcelona – Almeria 4:0 (koniec) | Granada – Celta Vigo 1:1 (koniec)
Rayo Vallecano – Real Madryt 0:2 (koniec)
FC Barcelona
4:0 (1:0)
UD Almeria
Środa 08.04.2015, 20:00 • Camp Nou, Barcelona • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Liga Hiszpańska nabrała rozpędu, już wczoraj rozpoczęła się 30. kolejka spotkań. Barcelona tym razem zmierzy się z Almerią.

Bez dwóch zdań będzie to pojedynek Dawida z Goliatem. Barcelona pewnie grająca zmierza po mistrzowską koronę, natomiast przyjezdni walczą o zachowanie ligowego bytu. Zwycięzca tego pojedynku raczej jest pewny, tylko w jakich rozmiarach zakończy się kanonada strzelecka podopiecznych Luisa Enrique.

Barcelona dotychczas w 29. kolejkach na swoim koncie uzbierała 71. punktów, daje im to cztery punkty przewagi nad Realem Madryt. W tych spotkaniach dwadzieścia trzy razy sięgali po komplet punktów, dwukrotnie remisowali i czterokrotnie uznawali wyższość rywala. W poprzedniej kolejce spotkań zwyciężyli z Celtą Vigo 1:0.
    Ostatnia jednostka treningowa przed pojedynkiem.

Goście z kolei na swoim koncie mają zapisane 25. punktów, zajmują 18. pozycję. Znajdują się w strefie spadkowej. Dotąd zwyciężyli sześć razy, siedem razy remisowali, a szesnaście razy z boiska schodzili pokonani. W minionej kolejce spotkań przegrali 4:1 z Levante.

Pierwsze spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Dumy Katalonii (2:1), jak będzie tym razem!? Na relację na żywo z tego spotkania zapraszam na Lajfy.com!

Oficjalne zestawienia obu ekip:

FC Barcelona:
    Bravo – Adriano Correia, Mascherano, Bartra, Dani Alves – Xavi, Sergi Roberto, Rakitić – Pedro, Suárez, Messi

UD Almeria:
    Julián – Casado, Ángel Trujillo, Antonio Marin, Ximo Navarro – Corona, Partey – Edgar Méndez, Javier Espinosa, da Silva – Bifouma

Sędzia główny: Hernández
    Asystenci: Díaz, Rubio
    Sędzia techniczny: Melián
    Początek widowiska już za 15 minut. Barcelona z pewnością celuje w komplet punktów, lecz czy będzie to łatwa przeprawa?

Piłkarze zameldowali się już na murawie. Od pierwszego gwizdka dzielą nas już tylko chwilę. Przekonajmy się, czy zwycięstwo Barcelony jest tylko formalnością.

1

1
    Gospodarze błyskawicznie przechwytują i spokojnie prowadzą piłkę. Zatrzymany Leo Messi, lecz nie trzeba było czekać długo, aby Barcelona ponownie znalazła się przy futbolówce.

2
    Goalkeeper przyjezdnych otrzymuje podanie i zwleka z podaniem do kolegów z zespołu. Od pierwszych minut zdecydowana dominacja podopiecznych Luisa Enriqueza.

3
    Leo Messi nie zdołał opanować podania. Momentalnie pojawiło się wokół Argentyńczyka trzech obrońców UD Almeria.

4
    Ponownie Messi. Dośrodkowanie. Fatalnie zachowują się w obronie przyjezdni. Julián próbował uratować swój zespół przed cornerem dla FC Barcelony. Nie udała się Hiszpanowi ta sztuka.

5
    Znów groźnie. Tym razem defensywa gości zachowuje się nico lepiej. Xavi z rzutu rożnego. W polu był Rakitić, jednak Chorwat nie zdołał przejąć piłki.

6
    Naciera FC Barcelona. Suárez wysłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Wznowi UD Almeria.

7
    Goście wymieniają podania na własnej połowie. Wysoki pressing gospodarzy sprawia, że zaczynają popełniać błędy. Nieudana próba zbliżenia się do siatki pilnowanej przez Claudio Bravo.

9
    Przez dwie minuty byliśmy świadkami gry w okolicach linii środkowej. Nieudana akcja gospodarzy. Pośpieszył się nieco z atakiem Pedro.

10
    Wymiana podaniem między Pedro a Xavi zakończona niepowodzeniem. Czujna defensywa zespołu Sergi Barjuana.

11
    Adriano Correia nie zdążył dobiec do futbolówki. Julián asekurował piłkę, aby nie dopuścić do stałego fragmentu gry dla FC Barcelony.

12
    Xavi zdecydował się na dośrodkowanie w okolice 15-tego metra. Rakitić próbował strzału z woleja. Uderzenie Chorwata zablokowane przez jednego z obrońców UD Almeria.

13
    Dani Alves znajduje w polu karnym Leo Messi'ego. Argentyńczyk główkuje z 11-tego metra. Pewnie interweniuje Julián. Co raz groźniejsza staje się FC Barcelona.

14
    Za nami 14 minut gry, a to dopiero pierwszy kontakt z piłką dla bramkarza FC Barcelony. Claudio Bravo odważnie wychodzi z bramki i kieruje się w stronę prawej flanki. Pewny przechwyt. Była to premierowa akcja w wykonaniu gości.

15
    Ależ blisko straty gola była FC Barcelona! Da Silva decyduje się na płaskie uderzenie. Futbolówka zmierza w kierunku prawego słupka i minimalnie go mija. Czeka nas rzut rożny dla Almerii.

16
    Co ciekawe, na odważne zagrania gospodarzy odpowiedzieli przyjezdni. Wyraźnie widać przewagę FC Barcelony, choć nie można powiedzieć, że zespół UD Almería nie jest wymagający.

18
    Messi próbował indywidualnie. Argentyńczyk przewraca się w polu karnym. Nie ma mowy o przewinieniu – Messi potknął się na murawie. Chwilę później groźnym zagraniem popisuje się Pedro.

19
    Nieco wolniejsze tempo gry. Piłkarze Luisa Enriqueza spokojnie podają między sobą. Lekkie przyśpieszenie akcji i piłka ląduje za linią końcową. Dani Alves nie opanował podania.

21
    UD Almería czyniła starania, aby zamknąć Katalończyków na ich połowie. Było to jednak piekielnie trudne zadanie, szczególnie z tak wymagającym rywalem. Ponownie atakują gospodarze.

22
    Bifouma faulowany tuż pod polem karnym na własnej połowie. Adriano Correia sprawcą całego zamieszania.

23
    Messi rozglądał się za optymalnym zagraniem. Wybór padła na Pedro. Piłka nabrała obiecującej trajektorii lotu, zagrana nieco za mocno, nie miała szans trafić do adresata.

24
    Suárez "zaczarował" dwóch obrońców. Urugwajczyk zagrywa na pamięć. Pusta bramka i zaledwie dwaj defensorzy między słupkami. Nie było tam żadnego z graczy miejscowego klubu. Zaprzepaszczona została naprawdę dobra sytuacja.

26
    Duma Katalonii wciąż atakuje. Messi ogrywa kilku obrońców. Pedro, a później ponownie Argentyńczyk. Wellington Silva mocno odpycha Messiego, lecz sędzia nie wskazuje na jedenastkę.

28
    Dla odmiany obserwujemy atak UD Almería. Od początku nie wyglądało to obiecująco. Pozycja spalona, a to oznacza, że ponownie na bramkę Julián'a ruszą gospodarze.

29
    Sergi Roberto zdecydowanie za ostro traktuje swojego rywala. Nie pozostaje to bez reakcji arbitra. Rzut wolny dla gości, lecz to wciąż ich własna połowa. Wyraźnie bez pomysłu gra dziś UD Almería.

30
    Dani Alves wypracował dla swojej ekipy rzut rożny. Pół godziny gry za nami, wciąż bez bramek. Goście starają się bronić swojej siatki najlepiej jak tylko potrafią.

31
    Julián łapie futbolówkę, chociaż nie było to łatwe. Xavi huknął z okolic 14-tego metra. Piłka dodatkowo odbiła się od murawy. Sędzia nie zauważył, że w tej sytuacji na pozycji spalonej znajdował się Leo Messi.

33
    Gol dla Barcelony!
    Tego można było się spodziewać. Kolejny atak FC Barcelony przynosi pierwsze trafienie. LIONEL MESSI zdecydował się na samotny rajd. Po minięciu pierwszego obrońcy, Argentyńczyk uderza z rogu pola karnego. Piłka z niezwykłą precyzją ląduje w siatce.
    Lionel MESSI - 1:0

35
    Gorąco pod polem karnym UD Almería. Gwizdy na trybunach. Gospodarze sugerują, że faulowany był Messi. Chwilę później Suárez nie zachowuje zasad fair-play. Obyło się na szczęście bez kartek.

36
    Na placu gry leży Dani Alves. Brazylijczyk ucierpiał w starciu ze swoim klubowym kolegą, Sergi Roberto. Na szczęście kontakt okazał się niegroźny. Dani Alves wstaje i powraca do gry.

38
    Drugie uderzenie na bramkę w wykonaniu UD Almería. Tym razem, nieco bardziej wymagający strzał dla Claudio Bravo. Nie ma dziś goalkeeper FC Barcelony okazji do wykazania swoich umiejętności.

39
    Bifouma otoczony przez trzech piłkarzy FC Barcelony. Zawodnik z Konga nie miał szans, aby otrzymać się przy piłce. Jak na złość, wokół nie było żadnego partnera z zespołu.

41
    Gubią się w obronie przyjezdni. Pedro w posiadaniu futbolówki. Minimalne niedociągnięcie sprawia, że przy piłce znajdują się przyjezdni.

42
    Edgar Méndez próbował wypracować korzystną sytuację dla swojego zespołu. Hiszpan postanawia oddać strzał. Zdecydowanie niecelnie.

43
    Pierwszy kartonik w tym spotkaniu. Mascherano przekracza swoje uprawnienia na boisku. Z uwagi na to, iż była to obiecująca akcja gości, sędzia zdecydował się na pokazanie Argentyńczykowi żółtej kartki.

44
    Przeciętnie wykonany stały fragment gry przez UD Almería. Przyjezdni przez moment pomęczyli FC Barcelonę obecnością w ich polu karnym. Skutkuje to rzutem rożnym dla gości.

45
    Podopieczni Sergi Barjuan'a nic nie zyskali poprzez przysługujący im rzut rożny. Do pierwszej części spotkania nie została doliczona ani jedna minuta.

45
    Garść statystyk po pierwszej części gry.

Liczby zdecydowanie nie są sprzymierzeńcem zespołu UD Almería. Gospodarze dominują, choć ich prowadzenie jest skromne. Przyjezdni bronią się nieco rozpaczliwie, nie można jednak odmówić im woli walki. Z pewnością FC Barcelona zagrozi przyjezdnym nie raz. Trzeba jednak przyznać, że Katalończycy nie mają dziś warunków do bawienia się grą. Gospodarze muszą uważać.

Zawodnicy meldują się po przerwie na murawie Camp Nou. Za chwilę rozpocznie się druga połowa spotkania.

46

46
    Na trybunach zasiadło dziś 73 837 widzów. Pomimo, iż klasa rywala nie jest najwyższa, kibice bezapelacyjnie wspierają Katalończyków.

48
    Goście starali się wyprowadzić atak. Plan ten nie powiódł się. Piłkę prowadzi Suárez. Urugwajczyk wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

49
    Groźnie! Messi idealnie zagrywa w okolice 6 metra. Ponownie corner dla FC Barcelony. Zagrożony Dani Alves decyduje się oddać futbolówkę klubowemu koledze.

50
    Suárez – Messi. Duet ten postanowił wyprowadzić akcję. Dobrze ustawieni goście w defensywie. Piłka cofnięta do Xavi'ego.

51
    Zderzenie Julián 'a i Pedro w polu karnym UD Almería. Arbiter nie odgwizduje przewinienia żadnego z zawodników. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym nieciekawie wyglądającym starciu.

53
    Tak samo jak w pierwszej połowie, cały czas dominują Katalończycy. Wydaje się, że przy takiej grze tylko tragedia może pozbawić gospodarzy punktów.

55
    Mamy podwyższenie wyniku! LUIS SUAREZ zwodzi obrońcę, a następnie uderza z 14 metra. Piękne trafienie zalicza Urugwajczyk.
    Luis SUÁREZ - 2:0

56
    Zmianę w zespole UD Almería ciężko nazwać reakcją na straconą bramkę, bowiem zawodnik rozgrzewał się jeszcze przed trafieniem Urugwajczyka. Da Silva kończy udział w spotkaniu. Na placu gry witamy Fernando Soriano Marco.

57
    Edgar Méndez rusza do ataku. Podniesiona chorągiewka asystenta. UD Almería musi spróbować szczęścia następnym razem.

59
    Bezstresowo grają zawodnicy FC Barcelony. Spokojna wymiana podań w środku pola i delikatne próby zbliżenia się do siatki przyjezdnych. Prowadzenie jest niezagrożone.

59
    Ujawnił się w spotkaniu Rakitić. Chorwat płaskim strzałem nie zaskoczył bramkarza gości. UD Almería szybko wznawia i wypracowuje sobie rzut rożny.

62
    Obserwujemy sporą dozę spokoju w grze. FC Barcelona kontroluje przebieg meczu, dzięki czemu gra bez większej presji. Spowolnienie i kilka podań – taki system rozgrywania spotkania przyjęli Katalończycy.

60
    Tym razem uderzał Xavi. Gospodarze nie rezygnują z próby podwyższenia wyniku.

64
    Roszada w zespole FC Barcelony. Martín Montoya pojawia się na placu gry. Hiszpan zastąpi Dani Alves'a.

66
    Fantastycznie górnym podaniem znaleziony został Pedro. Niezwykłą spostrzegawczością oraz sprytem wykazał się Xavi. Akcja zostaje cofnięta. Futbolówka pod kontrolą Katalończyków.

67
    Druga zmiana w drużynie Luisa Enriqueza. Przy sporym aplauzie publiczności boisko opuszcza Rakitić. Chorwata zastąpi Brazylijczyk, Rafinha.

69
    Statystyki rzutów rożnych są miażdżące – 11:3 dla FC Barcelony. UD Almería nie broni się już z takim zacięciem jak w pierwszej części spotkania. Zupełna dominacja i kontrola FC Barcelony.

71
    Suarez i Rafinha. Ci gracze starają się wypracować dogodną pozycję. Futbolówka trafia do Pedro, lecz sytuacja nie zostaje należycie wykorzystana.

72
    UD Almería wprowadza nowego gracza do gry. Edgar Méndez kończy swój udział w meczu. Na placu gry pojawia się Zongo.

73
    Wysoki pressing przyjezdnych. Duma Katalonii dłuższą chwilę spędziła na swojej połowie. Wszystko jednak wraca do "normy". Znów atakuje "Barca" i skutkuje to cornerem.

75
    Trefienie nr 3! Genialnie odnaleźli się gospodarze w polu karnym przeciwnika. Najlepiej jednak wykorzystał tę sytuację MARC BARTRA AREGALL, który zdobywa bramkę głową.
    Marc BARTRA - 3:0

77
    Strata trzeciej bramki nie załamała ekipę UD Almería. Goście starają się zdobyć chociaż gola kontaktowego. Zadanie te jest jednak niezwykle trudne. FC Barcelona zdecydowanie nabrała wiatru w skrzydła.

79
    Javier Espinosa opuszcza plac gry. Za niego ujrzymy Mané.

80
    Piłka ląduje w siatce UD Almería, lecz decyzja sędziego jest jedna – spalony. Nie mamy czwartego gola dla gospodarzy. Pozostało 10 minut do zakończenia tego pojedynku. Gospodarze mogą już być w zasadzie pewni swojego zwycięstwa.

82
    Messi wyprowadza błyskawiczny kontratak. Niezrozumiałe zagranie Argentyńczyka, który w zasadzie oddaje piłkę Julián'owi.

83
    Stały fragment gry dla FC Barcelony. Przy piłce Adriano Correia wraz z Xavi'm. Katalończycy zdecydowali się na krótkie rozegranie rzutu wolnego.

85
    Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy. Leo Messi podchodzi, aby wyegzekwować rzut wolny. Kąśliwy strzał Argentyńczyka! Piłka po kiksie ląduje w rękawicach goalkeepera gości.

87
    Casado bezmyślnie fauluje Messi'ego. Czy będzie rzut karny? Okazuje się, że przewinienie miało miejsce tuż przed polem karnym. Sam poszkodowany wykona stały fragment gry. Casado ukarany został żółtą kartką.

88
    Kapitalne wykonanie rzutu wolnego przez Lionela Mess'iego. Sporo musiał napocić się przy tej interwencji Julián. Gdyby nie postawa bramkarza gości, z pewnością byłoby już 4:0. Wyciągnięty jak struna Hiszpan wybija piłkę poza linię końcową. Messi celował w okolice lewego spojenia bramki.

90
    To już ostatnie minuty tej rywalizacji. Sędzia pokazuje, że piłkarze będą grać o 180 sekund dłużej.

90+1
    Cóż za akcja! Wydawało się, że gola honorowego zdobyli przyjezdni. Los jednak im nie sprzyja. Podniesiona chorągiewka sędziego liniowego. Niezwykle szkoda tej akcji, bowiem gol wykonany z woleja wyglądał efektywnie.

90+3
    Pedro postanawia rozpocząć błyskawiczną akcję. Julián wychodzi z bramki, aby ratować wynik. Hiszpan zagrywa na prawą stronę, a tam czeka już LUIS SUAREZ, który bezlitośnie pakuje futbolówkę do siatki.
    Luis SUÁREZ - 4:0

90+3
    Piłkarze wrócili na środek boiska. Dosłownie sekundę później arbiter główny kończy dzisiejsze widowisko.

90+3
    FC Barcelona wygrywa na Camp Nou i utrzymuje fotel lidera. Do zakończenia rozgrywek Primera Division pozostaje co raz mniej kolejek.

Pierwsza połowa okazała się być ciekawszym widowiskiem. Podczas pierwszych 45 minut UD Almería postawiła trudniejsze warunki gry. Po przerwie to FC Barcelona ostatecznie zdominowała grę, a drugie trafienie Luisa Suárez'a rozochociło gospodarzy.

Dziękujemy za czas spędzony z lajfy.com i zapraszamy na pozostałe nasze relacje. Do zobaczenia! (21:56:42)