Saint-Étienne – Montpellier 1:0 (koniec) | Lens – Monaco 0:3 (koniec) | Reims – Lyon 2:4 (koniec)
Stade de Reims
2:4 (1:3)
Olympique Lyon
Niedziela 26.04.2015, 21:00 • Stade Auguste Delaune, Reims • Francuska Ligue 1 Uber Eats

To wszystko z tego spotkania. Dziękuje za uwagę. (22:56:07)

Po bardzo dobrym spotkaniu Lyon pokonuje Reims 4:2. Zasłużona wygrana gości. Stworzyli sobie więcej dogodnych okazji i potrafili zamienić je na gole. Gospodarzom należą się jednak brawa za ambitną postawę i nie przestraszenie się rywala. Walczyli otwarcie zabrakło jednak umiejętności. Lyon zdobywa więc ważne trzy punkty w kontekście walki o Mistrzostwo, Reims musi szukać je natomiast w kolejnych starciach.

90+3
    Gaëtan CHARBONNIER - 2:4

90+2
    Gol dla Reims!
    Strzelcem bramki GAËTAN CHARBONNIER.

I mamy szóstą bramką w tym meczu! Reims zmniejsza rozmiary porażki! Po centrze najwyżej do futbolówki wyskoczył GAETAN CHARBONNIER i precyzyjnym uderzeniem głową skierował ją do bramki!

90+1
    Reims jeszcze próbuje i wywalcza na prawej stronie korner.

90
    Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
    Mickaël TACALFRED - 1:4

90
    Gol dla Olympique!
    Samobójcze trafienie zalicza MICKAËL TACALFRED.

I Lyon w końcu zdobywa czwartego gola! Pomagają im w tym gospodarze! Prostopadłe zagranie w swoje pole karne przeciąć chciał MICKAEL TACALFRED, zrobił to jednak tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki!

87
    Yattara chwilę po wejściu na murawie miał dobrą szansę! Otrzymał futbolówkę w polu karnym zwiódł jednego z defensorów Reims i mocno uderzył. Świetną interwencją popisał się jednak Agassa, który odbił piłkę nogami!

85
    Kolejne roszady w obu zespołach. W Lyonie za N'Jie na boisku pojawia się Yattara. W Remis w miejsce Peugeta wchodzi Charbonnier.

83
    Spokojnie teraz na boisku. Gra toczona w środku pola.

81
    Zmiana i w Lyonie. W miejsce Fekira na boisku pojawia się Malbranque.

78
    Pierwsza roszada w Reims. W miejsce Moukandjo na boisku pojawia się N'Gog.
    Lyon marnuje świetną szansę:

78
    Odpowiedzieli po dłuższym czasie goście i było blisko czwartego gola! W polu karnym niepilnowany znalazł się N'Jie, mocno uderzył doskonale spisał się jednak Agassa, który odbił futbolówkę!

77
    Po centrze z niego zakotłowało się pod bramką Lopesa ostatecznie jednak defensorzy Lyonu wybijają piłkę.

76
    Reims wciąż nie odpuszcza i wywalcza na lewym skrzydle rzut wolny.

73
    Kolejny brzydki faul gracza Lyonu. Tym razem Fekira i kolejna żółta kartka.

71
    Po centrze z wolnego w polu karnym górą są jednak defensorzy Lyonu.

70
    Kolejna próba Reims i tym razem wywalczają korner na lewym skrzydle. Faulował Jallet i został ukarany przez arbitra żółtą kartką.

69
    Po centrze z niego w szesnastce górą są jednak defensorzy Lyon.

69
    Kolejne natarcie Reims i wywalczają na lewej stronie rzut rożny.

67
    Pierwsza roszada w Reims. W miejsce Fortesa na boisku pojawia się De Preville.
    Devaux trafia w słupek:

65
    Reims nie odpuszcza! Kolejne natarcie i znowu byli o krok od drugiego gola! Po centrze ze skrzydła w polu karnym do futbolówki ponownie dopadł Devaux i tym razem uderza w słupek!

62
    Pierwsza roszada w Lyonie. W miejsce Greniera na boisku pojawia się Ferri.

60
    Brzydki faul Lacazette na Mandinho i mamy pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę.
    Poprzeczka ratuje Lyon po uderzenie Devaux:

57
    I po centrze z niego gospodarze bliscy drugiego gola! Do futbolówki najwyżej na 5 metrze wyskoczył Devaux uderzył głową i poprzeczka ratuje Lopesa przed utratą gola!

56
    I Reims wywalcza na lewej stronie rzut rożny.

55
    Gospodarze szukają kontaktowego gola. Rozgrywają atak pozycyjny na połowie Lyonu.

52
    Uderzeni z niego ląduje jednak na murze.

51
    W końcu do ataku ruszają gospodarze i wywalczają na 25 metrze rzut wolny.

49
    Spokojny początek drugiej połowy. Gra toczona w środku pola.

46

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
    Tak to wyglądało na początku spotkania:

Po świetnej pierwszej połowie Lyon prowadzi z Reims 3:1. Jesteśmy świadkami doskonałe widowiska. Obie strony myślą jedynie o ataku zapominając o tyłach i co rusz kotłuje się pod obiema bramki. Skuteczniejsi byli goście i prowadzą dwoma golami. Druga połowa zapowiada się jednak ciekawie. Zapraszamy za kwadrans!

45+2

45
    Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

43
    Kolejnego gola przed przerwą szuka Lyon. Rozgrywają atak pozycyjny na połowie Reims.

40
    Po fantastycznym fragmencie, spokojnie na boisku gra toczona w środku pola.

37
    Wymiana ciosów! Znowu szanse miał Lyon! W polu karnym znalazł się N'Jie oddał mocne uderzenie, doskonale spisał się jednak Agassa i odbił futbolówkę!
    Diego marnuje kolejną dobrą szansę!

34
    I ponownie jesteśmy na drugiej stronie. Gospodarze marnują szansę. Po centrze z prawego skrzydła uderzał znowu Diego, jednak obok bramki!
    Agassa zatrzymuje szarżującego Fekira

32
    Odpowiada Lyon! Była dobra szansa! Fekir doskonale wbiegł w pole karne mijając defensorów Reims, zatrzymał go w końcu wychodzący z bramki Agassa!
    Diego marnuje doskonałą okazje na zdobycie gola

30
    Ależ teraz Reims marnuje okazje na zdobycie drugiego gola! Po centrze z prawego skrzydła źle futbolówkę wypiąstkował Lopes, spadła ona pod nogi Diego, który wydawało się, że bez problemu wpakuje ją do bramki, posłał ją jednak ponad!
    Lacazette dzięki bramce, którą zdobył dziś, stał się najlepszym strzelcem Lyonu w tym sezonie.

29
    Kończy się on jednak podobnie jak w przypadku gospodarzy. Po centrze górą obrońcy.

28
    Odpowiada Lyon i teraz to oni będą mieli korner.

26
    Po centrze z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Lyonu.

25
    Próbują gospodarze. Wywalczają na lewym skrzydle rzut wolny.

23
    Spokojniejszy fragment. Gra toczona w środku pola.
    Clinton N'JIE - 1:3

20
    Strzelcem bramki CLINTON N'JIE.

Coś niesamowitego! Mamy czwarte trafienie w tym spotkaniu! Lyon ponownie wychodzi na dwubramkowe prowadzenie! Po centrze Bedima z lewego skrzydła w polu karnym do futbolówki dopadł CLINTON N'JIE i świetnym uderzeniem z woleja wpakował ją do bramki!

18
    Po dośrodkowaniu z niego w powietrzu panują jednak defensorzy Lyonu.

17
    Stracili jednak futbolówkę. Odpowiada Lyon i wywalcza na prawej stronie rzut rożny.

15
    Gospodarze złapali wiatr w żagle. Rozgrywają atak pozycyjny szukając wyrównania.
    Alexi PEUGET - 1:2

13
    Strzelcem bramki ALEXI PEUGET.

Po chwila kolejna próba Reims i mamy kontaktowe trafienie! Cóż za niesamowity początek spotkania! 13 minut i trzy gole! Goście zbyt krótko wybili piłkę dopadł do niej przed szesnastką Peuget mocno uderzył i futbolówkę po rykoszecie ląduje w bramce Lopesa!

10

9
    Z pierwszym atakiem w tym spotkaniu wychodzą gospodarze i wywalczają na lewym skrzydle rzut rożny.
    Alexandre LACAZETTE - 0:2

6
    Strzelcem bramki ALEXANDRE LACAZETTE.

Lyon wychodzi z kolejnym atakiem i mamy szybko drugiego gola! Po szybkiej kontrze piłka trafiła na prawej skrzydło stąd doskonała centra na długi słupek gdzie do futbolówki dopadł ALEXANDER LACAZETTE i uderzeniem z woleja wpakował ją do bramki!

5
    Spokojnie na boisku po pierwszym trafieniu.
    Corentin TOLISSO - 0:1

2
    Strzelcem bramki CORENTIN TOLISSO.

I cóż za początek spotkania! Lyon natychmiast obejmuje prowadzenie! Po centrze z kornera na 5 metrze do futbolówki dopadł wbiegający CORENTIN TOLISSO i bez problemu skierował ją z najbliższej odległości do bramki!

1
    Szybko do ataku rusza Lyon i wywalcza na lewej stronie rzut rożny.

1

Zacznie Lyon.

Gospodarze zagrają na czerwono, goście natomiast na niebiesko.

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek spotkania.

Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy! Początek spotkania za około 20 minut. Bądźcie z nami!

Stade de Reims: Agassa – Mandi, Tacalfred, Fofana, Roberge – Peuget, Oniangué – Fortes, Devaux, Rigonato – Moukandjo.
    Rezerwowi: Placide – de Préville, Charbonnier, Mfulu, Albaek, Conte, N'Gog.

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Koné, Umtiti, Bedimo – Grenier, Gonalons, Tolisso – N'Jie, Fékir, Lacazette.
    Rezerwowi: Gorgelin – Ferri, Yattara, Cornet, Malbranque, Dabo, Fofana.

Sędziowie: F. Fautrel- C. Gringore, E. Danizan.

Podsumowując zapowiada się dobre widowisko. Faworytem jest Lyon. Kurs na ich wygraną wynosi 1.75, podczas gdy na Reims4.85. Czy potwierdzi to się na boisku? Przekonamy się w niedzielny wieczór. Początek spotkania o godzinie 21:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego starcia na lajfy.com!

Lyon z kolei prezentuje się w kratkę. Pod koniec Marca uległ u siebie NIcei 1:2. Dwa kolejne spotkania rozstrzygną na swoją korzyść, ogrywając Guingamp 3:1 oraz Bastie 2:0. W ostatniej serii spotkań zaś zremisował u siebie z St. Etienne 2:2.

Dyspozycja Reims w ostatnich tygodniach wyglądała fatalnie. Doznali oni czterech porażek z rzędu. Przed tygodniem przyszło jednak przełamanie. Ograli na wyjeździe Bastie 2:1.

Starcie to jest niezwykle ważne dla obu stron. Reims broni się przed spadkiem. Zajmuje ostatnią bezpieczną 17 lokatę z 38 oczkami na koncie i ma ledwie punkt przewagi nad 18 Evian TG. U siebie musi więc szczególnie szukać punktów Lyon z kolei znajduję się na drugim biegunie. Jest wiceliderem tabeli 65 punktami na koncie i traci do PSG 3 oczka. Wciąż marzy o Mistrzostwie Francji i takie spotkania jak to musi rozstrzygać na swoją korzyść.

Przed nami spotkanie 34 kolejki Ligue 1 w którym Stade de Reims podejmować będzie na Stadue Auguste Delaune Olimpique Lyon.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Kamil Marut

Gole: 13. Peuget, 90+2. Charbonnier – 2. Tolisso, 6. Lacazette, 20. N'Jie, 90. Tacalfred (sam.)

Kartki:   60. Lacazette (LYO), 70. Jallet (LYO), 73. Fékir (LYO)

Stade de Reims: Agassa – Mandi, Tacalfred, Fofana, Roberge – Peuget (85. Charbonnier), Oniangué – Fortes (67. de Préville), Devaux, Rigonato – Moukandjo (78. N'Gog).
    Zmiany: Placide – de Préville, Charbonnier, Mfulu, Albaek, Conte, N'Gog.

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Koné, Umtiti, Bedimo – Grenier (62. Ferri), Gonalons, Tolisso – N'Jie (85. Yattara), Fékir (81. Malbranque), Lacazette.
    Zmiany: Gorgelin – Ferri, Yattara, Cornet, Malbranque, Dabo, Fofana.

Sędziowie: F. Fautrel- C. Gringore, E. Danizan