Paderborn – Werder 2:2 (koniec) | Borussia M. – Wolfsburg 1:0 (koniec)
Borussia Monchengladbach
1:0 (0:0)
VfL Wolfsburg
Niedziela 26.04.2015, 17:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Niemiecka Bundesliga

Sędzia zagwizdał po raz ostatni po tym, jak Benaglio wznowił grę długim wykopem. Borussia tym zwycięstwem awansowała o jedną pozycję w górę tabeli. Bramkę na wagę trzech punktów, w końcowych minutach strzelił Max Kruse! To wszystko! Dziękujemy za śledzenie spotkania i zapraszamy na kolejne relacje w Lajfy.com! (19:20:59)

Wobec porażki Wilków, mistrzem Niemiec w sezonie 2014/2015 zostaje... Bayern Monachium!

90+2

90+1
    Wciąż czekamy na informacje dotyczącą tego, ile sędzia doliczył do tego spotkania.
    Max KRUSE - 1:0

90
    Gol dla Borussii M.!
    Kibice świętują! Gospodarze w końcu znaleźli sposób na pokonanie Benaglio! Johnson podaje do MAXA KRUSE, a ten sprytnie umieszcza piłkę w bramce! Borussia, wygrywając to spotkanie zbliży się na cztery punkty do swojego dzisiejszego rywala!

88
    Johnson odbił się jak od ściany. Stały fragment gry dla Borussii, jedna z ostatnich szans dla gospodarzy.

87
    Träsch dość ryzykownie podał w kierunku własnego bramkarza, Benaglio jest najlepszym zawodnikiem w swoim zespole.

85
    Co ciekawe, drużyna gości wciąż nie oddała celnego strzału na bramkę Sommera. Dla przykładu – ich rywale oddali już trzy uderzenia w światło bramki.

84
    Próba dośrodkowania z lewej strony, Benaglio pewnie wychodzi z linii bramkowej i przechwytuje futbolówkę.

82
    W ostatnich dwóch minutach gra blisko środkowej strefy boiska. Coś próbują zdziałać goście, brakuje ostatniego podania.

80
    Wcześniej jednak zmiana w zespole gospodarzy. Traore w miejsce aktywnego Herrmanna.

79
    Blisko ławki rezerwowych widzimy, że za moment pojawi się trzeci, świeży zawodnik. Dieter Hecking próbuje coś zmienić w swoim zespole.

78
    Raffael ukarany kartką za faul na Gustavo, cierpi zawodnik Wilków.
    Kruse i jego niecelne uderzenie:

76
    Goście mogą mówić o sporym szczęściu! Ponownie Max Kruse, ponownie niecelny strzał! Zawodnicy Borussii muszą popracować nad celnością.

75
    I mamy trzecią indywidualną karę tego wieczoru. Kruse ukarany żółtkiem.

73
    Max Kruse huknął z dwudziestu metrów, uderzenie lewą nogą, piłka przeleciała nad bramką.

72
    Kruse centruje w pole karne, jeden z defensorów oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

70
    Kruse dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, spore zamieszanie, mamy rzut rożny.

69
    Borussia od kilku minut nie przeprowadziła jakieś sensownej akcji.

67
    Guilavogui wszedł w miejsce Perisicia.

65
    Dieter Hecking przeprowadzi kolejną zmianę w swoim zespole. Za chwilę przekonamy się kogo zmieni.

64
    Piłka muśnięta w kierunku Naldo, ten huknął, trafił jedynie w wybiegającego z muru rywala.

63
    De Bruyne ładnie odwrócił się z piłką w kierunku bramki, Brouwers zmuszony był faulować rywala. Dobra pozycja na bezpośrednią próbę z rzutu wolnego.
    Odważna decyzja Kruse o strzale:

62
    Kruse miał piłkę na lewej nodze, pokusił się o strzał z dystansu. Ta powędrowała obok prawego słupka. Wydaje się, że Benaglio zdążyłby z interwencją, gdyby futbolówka leciała w światło bramki.

60
    Herrmann próbował zacentrować do Kruse, zablokowana próba, w efekcie czego mamy korner dla gospodarzy.

59
    Po chwili Bendtner uderzył z dwudziestu metrów, piłka odbiła się od jednego z rywali i niemal nie spadła za kołnierz bramkarza. Korner.

58
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Timm Klose, na boisku pojawia się Robin Knoche.

58
    Za chwilę na boisku zamelduje się Knoche.

56
    A teraz swojej szansy poszukał Johnson, ponownie niecelna próba.

55
    Xhaka otrzymał bezpańską piłkę na linii pola karnego, w decydującym momencie nie trafił w nią!

54
    Pachnie bramką dla gospodarzy, ekipa Luciena Favre'a coraz groźniej atakuje.
    Koronkowa akcja Borussii:

52
    Dwójkowa akcja Borussii, podanie piętką do Wendta, a ten zewnętrzną częścią stopy uderza minimalnie nad bramką!

51
    Nieco niepotrzebna proba dośrodkowania Kramera, zbyt szybko próbował dogrywać, bez przyjęcia.
    Niewykorzystana szansa Herrmanna:

49
    Herrmann chciał się zemścić za otrzymaną kartkę i uderzył potężnie na bramkę Benaglio! Bramkarz gości pewnie między słupkami!

48
    Herrmann ogląda kartkę za przewinienie na Klose.

47
    Nieporozumienie między Xhaką i Sommerem, całej sytuacji nie wykorzystali zawodnicy gości.

46

Sędzia nie doliczył dodatkowych minut, mimo, że spora przerwa była związana z urazem Perisicia. Nie zobaczyliśmy bramek w pierwszej części meczu. Wracamy za kwadrans na Borussia-Park!

45
    Szansa Rodrígueza zza pola karnego:

45
    Wybita piłka przed pole karne, Rodríguez huknął zewnętrzną częścią lewej stopy, futbolówka poszybowała minimalnie nad poprzeczką!

44
    Niepewna interwencja Sommera, który chciał piąstkować piłkę. Korner dla Wilków.

42
    Szansa dla Wolsburga z rzutu rożnego. Ogromne zamieszanie pod bramką Sommera, obronną ręką wychodzi z całej sytuacji golkiper z Mönchengladbach.

41
    Zbliża się końcowy okres pierwszej połowy, czyżby utrzymał się wynik do przerwy?

39
    Raffael nie zrozumiał się z kolegą z zespołu, Xhaka nie miał szans dojść do tego zagrania.
    De Bruyne nie potrafił uderzyć w światło bramki:

37
    Bardzo ładna akcja Wilków. Bendtner uruchomił De Bruyne, ten bez zastanowienia uderzył z dwudziestego piątego metra na bramkę Sommera. Golkiper gospodarzy nie musiał interweniować.

35
    Rodríguez ponownie fauluje, aż dziw, że nie dostał żółtka.

33
    Bendtner nie wiedział co zrobić z piłką w polu karnym, próbował dogrywać do lepiej ustawionego kolegi, futbolówka odbita od jednego z rywali. Korner.

31
    Arnold ogląda kartonik koloru żółtego za faul w okolicach środka boiska.

30
    Pół godziny gry za nami. Obie drużyny miały swoje sytuacje do zdobycia bramki, nie mniej jednak przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze.
    Uderzenie Bendtnera:

29
    A teraz szansa dla Wolfsburga! Perisić powalczył o piłkę, ta trafiła pod nogi Bendtnera, a ten z kilku metrów huknął wysoko nad bramką!

26
    Pierwsze minuty były obiecujące, jednak ostatni fragment jest na tyle nudny, o którym nie można czegoś dobrego powiedzieć.

24
    Długie dośrodkowanie Herrmanna, Benaglio pewnie na własnym przedpolu.

23
    Borussia ustabilizowała grę, próbuje wyprowadzić groźny atak pozycyjny z własnej połowy.
    Szansa Herrmanna:

21
    Ależ akcja gospodarzy! Dośrodkowanie po ziemi z lewej strony. Herrmann poślizgnął się przy próbie strzału, w efekcie czego uderzył obok bramki!

20
    Dośrodkowanie spod końcowej linii boiska, piłka jednak trafia w boczną siatkę.

19
    Zagrożenie pod bramką Benaglio, całą sytuację wyjaśnia Naldo, wybijając na rzut rożny.

18
    Spóźniony faul Klose, rzut wolny dla miejscowych.

17
    Szansa dla Wolsburga. Dośrodkowanie z czterdziestego metra, wrzucał Rodríguez, piłka jednak bezpośrednio powędrowała do bramkarza.

15
    Perišić będzie grać ze specjalną opaską na głowie, co ciekawe w barwach VfL. Przy okazji musiał zmienić koszulkę, poprzednia była zakrwawiona.

14
    Goście wciąż w osłabieniu. Długo będzie trwało szycie łuku brwiowego.

13
    Perišić przez chwilę poza boiskiem. Jego twarz jest cała we krwi. Wszystko przez starcie z Xhaką.

12
    Ponownie groźnie pod bramką gości, uderzał Johnson, futbolówka spadła na górnej siatce.

11
    Xhaka ponownie pokusił się o strzał, tym razem z okolic trzydziestego metra, piłka jeszcze przekoziołkowała przed bramkarzem. Na raty broni Benaglio.

9
    Xhaka miał piłkę na nodze, niemalże na linii pola karnego, oddał strzał, lecz trafił w jednego z rywali.

8
    Ładna akcja Wilków, defensywa gospodarzy poradziła sobie z szarżą jednego z rywali.

6
    Dośrodkowanie Herrmanna spod linii końcowej boiska, ponownie Benaglio przechwytuje piłkę. Dodatkowo, zdaniem sędziego pomocnik Borussii zagrywał zza linii.

5
    Dośrodkowanie De Bruyne zewnętrzną częścią stopy, Sommer uprzedza Bendtnera.

4
    Kolejna akcja gospodarzy. Płaskie dośrodkowanie Herrmanna z prawej strony, piłka nie dociera do adresata.

3
    Zagrożenie pod bramką Wolfsburga z rzutu wolnego, dośrodkowanie Kruse, strzał z okolic siódmego metra, ale golkiper Wilków pewnie chwyta piłkę.

2
    Spokojny początek meczu, obie drużyny szanują piłkę, cała sytuacja ma miejsce w środkowej strefie boiska.

1

Obie ekipy na murawie. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

Poznaliśmy wyjściowe składy, wraz z ławkami rezerwowych obu drużyn. Start za kilka minut!

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Wendt, Domínguez, Brouwers (C), Korb – Johnson, Xhaka, Kramer, Herrmann – M. Kruse, Raffael.

Rezerwowi: Heimeroth – Dahoud, Traoré, Nordtveit, Hazard, Hahn, Hrgota.

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Rodríguez, Klose, Naldo, Träsch – Luiz Gustavo – Perišić, De Bruyne, Arnold, Caligiuri – Bendtner.

Rezerwowi: Grün – Schäfer, Vieirinha, Dost, Schürrle, Guilavogiu, Knoche.

Sędziowie: Bastian Dankert – Markus Hacker, Rene Rohde – Thorsten Schiffner.

Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 17:30. My zapraszamy na relację nieco wcześniej, wówczas poznamy składy obu ekip.

Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi ekipami miało miejsce na jesień 2014 roku, wtedy lepszy okazały się Wilki, które po bramce Knoche dopisały sobie trzy punkty.

Woflsburg jeszcze nie doznał porażki w tym sezonie przed własną publicznością. Jest to ewenement na skalę krajową, bowiem nawet Bayern odniósł porażkę i to właśnie z Borussią Mönchengladbach.

Mönchengladbach obecnie zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Borussia, jeśli myśli o wywalczeniu drugiego miejsca koniecznie musi to spotkanie wygrać. Warto zauważyć, że nad czwartym zespołem, gospodarze tego starcia mają aż dwanaście punktów przewagi.

Wolfsburg z dorobkiem 61 punktów mierzy w wicemistrza kraju. Wilki wygrywając to spotkanie powiększą swoją przewagę do dziesięciu oczek nad swoim dzisiejszym rywalem.

Przed nami spotkanie pomiędzy Borussią Mönchengladbach i VfL Wolsburg. Mecz ten zostanie rozegrany w ramach trzydziestej kolejki Bundesligi.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.