Lyon – Lille 0:0 (koniec) | Troyes – Caen 1:3 (koniec) | Lorient – Angers 2:1 (koniec)
Montpellier – Saint-Étienne 1:2 (koniec) | Nice – Guingamp 0:1 (koniec) | Toulouse – Reims 2:2 (koniec)
Olympique Lyon
0:0 (0:0)
Lille OSC
Sobota 12.09.2015, 17:00 • Stade Gerland, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 5

Serdecznie dziękujemy za czas spędzony z lajfy.com. Do zobaczenia wkrótce! (19:32:01)
    Podział punktów w Lyonie. Wicemistrzowie nie ułatwili sobie pogoni za liderem.

Bezbramkowy remis po 94. minutach. Ogrom nerwów, fauli i ściana deszczu w pierwszej połowie. Nie było to najlepsze widowisko, choć trzeba przyznać, że oglądaliśmy kilka interesujących akcji.

90+4

90+4
    Ostatnie sekundy i mamy zamieszanie. Tak nerwowego meczu dawno nie było. Sędzia kończy to widowisko.

90+3
    Tak niewiele do gwizdka, a tymczasem Lyon znów bliski strzelenia bramki. Enyeama wyciągnięty jak struna po raz drugi ratuje swój zespół od straty bramki.

90+3
    Tallo obejrzał żółty kartonik za niesportowe zachowanie.

90+3
    Arbiter doliczył 4 minuty do podstawowego czasu gry. 120 sekund "uciekło" już na interwencje sztabu medycznego.

90+2
    Valbuena winnym całej sytuacji. Dodatkowo piłkarz w białym komplecie otrzymał żółtą kartkę. Kolejna przerwa, a minuty uciekają.

90
    Coraz ostrzej. Valbuena cierpi, Yanga-Mbiwa również. Nerwy, nerwy i jeszcze raz nerwy.

89
    Niesamowite! Wszyscy piłkarze miejscowego klubu złapali się za głowę! Valbuena dośrodkowuje, futbolówkę głową sięga Gonalons. Piłka trafia w wewnętrzną stronę słupka, odbija się i leci praktycznie wzdłuż linii bramkowej. Nie ma bramki! Cóż za sytuacja, niewiarygodne.

87
    Szykuje się dłuższa przerwa w grze. Sędzia zapewne doliczy to na końcu spotkania.

86
    Tymczasem na murawie cierpi Sidibé, który ucierpiał w starciu z Tolisso. Potrzebne będą nosze.

85
    Atakowali piłkarze LOSC, lecz wszystko zmieniło się jak w kalejdoskopie. Kontratak i nie mamy niespodzianki... faul! Lacazette wywalczył rzut wolny o centymetry od linii pola karnego.

83
    Valbuena! Wreszcie groźne uderzenie! Szkoda, ze trzeba było na nie czekać aż 83 minuty. Enyeama palcami przenosi piłkę ponad poprzeczkę. Tak blisko trafienia jeszcze w tym meczu nie było.
    81. Jak na razie Kalulu nie zrobił różnicy. Czy coś się jeszcze zmieni?

80
    Rzut wolny i spokojna interwencja Enyeamay. Pozostało 10 minut do końca spotkania, wciąż bez goli.

79
    Nie przyszło nam długo czekać. Kolejna zmiana, tym razem w ekipie LOSC. W towarzystwie gwizdów Benzia'e zastąpi Nangis.

79
    Ostatnia zmiana wśród gospodarzy. Ferri schodzi, na placu gry witamy Kalulu.

Bartosz Bednarek

Gole:

Kartki:   90+2. Valbuena (LYO) – 26. Balmont (LIL), 38. Civelli (LIL), 68. Corchia (LIL), 90+3. Tallo (LIL)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 1:1. Rzuty rożne: 2:1. Spalone: 0:0. Foule: 8:8.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet (65. Rafael), Yanga-Mbiwa, Umtiti, Bedimo – Gonalons, Tolisso – Beauvue (71. Cornet), Valbuena, Ferri (79. Kalulu) – A. Lacazette.
    Zmiany: Gorgelin – Morel, Malbranque, Rafael, Kalulu, Cornet, Mvuemba.

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Civelli, Baša (71. Sunzu), Sidibé – Balmont (45. Amadou), Mavuba, Soumaoro – Bauthéac, Benzia (79. Nangis), Tallo.
    Zmiany: Maignan – Amadou, Obbadi, Sunzu, Nangis, Guillaume, Pavard.

Sędziowie: Schneider – Henninot, Jeanne – Batta