Lyon – Lille 0:0 (koniec) | Troyes – Caen 1:3 (koniec) | Lorient – Angers 2:1 (koniec)
Montpellier – Saint-Étienne 1:2 (koniec) | Nice – Guingamp 0:1 (koniec) | Toulouse – Reims 2:2 (koniec)
Olympique Lyon
0:0 (0:0)
Lille OSC
Sobota 12.09.2015, 17:00 • Stade Gerland, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 5

90+3
    Tak niewiele do gwizdka, a tymczasem Lyon znów bliski strzelenia bramki. Enyeama wyciągnięty jak struna po raz drugi ratuje swój zespół od straty bramki.

90+3
    Tallo obejrzał żółty kartonik za niesportowe zachowanie.

90+2
    Valbuena winnym całej sytuacji. Dodatkowo piłkarz w białym komplecie otrzymał żółtą kartkę. Kolejna przerwa, a minuty uciekają.

89
    Niesamowite! Wszyscy piłkarze miejscowego klubu złapali się za głowę! Valbuena dośrodkowuje, futbolówkę głową sięga Gonalons. Piłka trafia w wewnętrzną stronę słupka, odbija się i leci praktycznie wzdłuż linii bramkowej. Nie ma bramki! Cóż za sytuacja, niewiarygodne.

83
    Valbuena! Wreszcie groźne uderzenie! Szkoda, ze trzeba było na nie czekać aż 83 minuty. Enyeama palcami przenosi piłkę ponad poprzeczkę. Tak blisko trafienia jeszcze w tym meczu nie było.

79
    Nie przyszło nam długo czekać. Kolejna zmiana, tym razem w ekipie LOSC. W towarzystwie gwizdów Benzia'e zastąpi Nangis.

79
    Ostatnia zmiana wśród gospodarzy. Ferri schodzi, na placu gry witamy Kalulu.

71
    Roszada w Olympique Lyon. Cornet za Beauvue. Za kontuzjowanego Baša ujrzymy Sunzu.

68
    Corchia ukarany żółtą kartką. W roli ofiary Valbuena, który ma dziś wyjątkowego pecha. Zawodnik gospodarzy sfaulowany już po raz piąty.

65
    Rafael za Jalleta. Jest to pierwsza zmiana w sztabie trenera Fourniera.

57
    Cóż za rajd Tolisso! Francuz szybko poradził sobie z obrońcami LOSC, a następnie oddał płaski strzał w lewy róg bramki. Enyeama musiał wykazać się refleksem.

45
    Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę na boisko wchodzi Amadou. Zastąpi on kontuzjowanego Balmonta.

43
    Pół minuty i tyle zdarzeń! Corner dla gospodarzy. Wszystko rozpoczęło się po obiecującym strzale LOSC. Kontratak i defensor gości prawie wpakował piłkę do własnej siatki.

39
    A jednak uderza Valbuena, i to jak! Francuz trafia w spojenie, niebywałe, jak blisko bramki byli gospodarze.

38
    Civelli z wystawionym łokciem skacze do piłki. Żółty kartonik dla defensora LOSC. Blisko pola karnego, idealna okazja. Umtiti egzekutorem, 23 metry do siatki rywala.

26
    Balmont ukarany żółtą kartką. Arbiter w końcu sięgnął do swojej kieszonki.

15
    Szybka kontra i zrobiło się ciekawie. Najpierw Tallo wywalczył corner, później fenomenalną główką popisał się Soumaoro. Lopes doskonale spisał się w tej sytuacji. Wciąż bez bramek, choć goście bez problemu mogliby prowadzić!

14
    Było blisko! Lacazette wiedział, iż nie poradzi sobie z dwójką obrońców Lille. Dośrodkowanie, lecz słaby strzał nie miał szans zaskoczyć Enyeamay.

9
    Jallet uderza z ostrego kąta. Czujny był goalkeeper z Lille. Zapachniało groźną sytuacją.

Bartosz Bednarek

Gole:

Kartki:   90+2. Valbuena (LYO) – 26. Balmont (LIL), 38. Civelli (LIL), 68. Corchia (LIL), 90+3. Tallo (LIL)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 1:1. Rzuty rożne: 2:1. Spalone: 0:0. Foule: 8:8.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet (65. Rafael), Yanga-Mbiwa, Umtiti, Bedimo – Gonalons, Tolisso – Beauvue (71. Cornet), Valbuena, Ferri (79. Kalulu) – A. Lacazette.
    Zmiany: Gorgelin – Morel, Malbranque, Rafael, Kalulu, Cornet, Mvuemba.

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Civelli, Baša (71. Sunzu), Sidibé – Balmont (45. Amadou), Mavuba, Soumaoro – Bauthéac, Benzia (79. Nangis), Tallo.
    Zmiany: Maignan – Amadou, Obbadi, Sunzu, Nangis, Guillaume, Pavard.

Sędziowie: Schneider – Henninot, Jeanne – Batta