Tottenham – Man City 4:1 (koniec) | Leicester – Arsenal 2:5 (koniec) | Liverpool – Aston Villa 3:2 (koniec)
Stoke – Bournemouth 2:1 (koniec) | West Ham – Norwich 2:2 (koniec) | Man Utd – Sunderland 3:0 (koniec)
Southampton – Swansea 3:1 (koniec) | Newcastle – Chelsea 2:2 (koniec)
Stoke City F.C.
2:1 (1:0)
A.F.C. Bournemouth
Sobota 26.09.2015, 16:00 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Angielska Premier League • Runda 7

Stoke City zwycięża po raz pierwszy w sezonie i wychodzi z pozycji zagrożonej spadkiem do Championship. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Kieruzel i do usłyszenia. (18:00:39)

90+4

90+3
    Ostatnia minuta spotkania czy ten wynik się utrzyma?

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Glenn Whelan (Stoke City F.C.).

89
    Ostatnia zmiana w drużynie gości. Czy da ona chociaż punkt w pojedynku ze Stoke City?

88
    Zmiana w drużynie A.F.C. Bournemouth: z boiska schodzi Marc Pugh, na boisku pojawia się Adam Smith.

87
    Zapowiada się na to, że Stoke City odniesie dzisiaj pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i wyjdzie ze strefy spadkowej Premier League
    84. Mame DIOUF - 2:1

84
    Gol dla Stoke!
    Artur Boruc po raz drugi musi wyciągać piłkę z siatki w tym spotkaniu, ponieważ MAME DIOUF, który w 62. minucie meczu wszedł na boisku pokonuje polskiego bramkarze. 2:1.

82
    Cierpi poza boiskiem teraz Pieter, lewy obrońca Stoke City, trzyma się za kostkę lewej nogi.

80
    Mogło być 2:1. Diouf uderza głową na bramkę Boruca, ale ten chwyta piłke w rękawice.
    76. Dan GOSLING - 1:1

76
    Gol dla Bournemouth!
    Drużyna gospodarzy gotowa już do obrony wyniku, a tu nagle niespodzianka, strzał Pugha z okolic 12 metrów odbija się od DANA GOSLINGA, który dopada do piłki i czubkiem palców z około 7-8 metrów wpycha ją do bramki Butlanda. Będzie się działo w ostatnich minutach spotkania.

76
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Charlie Adam, na boisku pojawia się Marco van Ginkel.

75
    Teraz mamy trochę spokoju w grze obydwóch drużyn, żadna z drużyn boi się zaryzykować.

71
    Zmiana w drużynie A.F.C. Bournemouth: z boiska schodzi Lee Tomlin, na boisku pojawia się Joshua King.

70
    Ależ teraz Diouf przycisnął pressingiem środkowego pomocnika Wiśni, ale zdążył wyjść cało z tej akcji pomocnik Bournemouth.

68
    Gramy dalej.

66
    Chwila przerwy w grze, ponieważ jakieś kłopoty z torsem ma napastnik Stoke City.

65
    Mądrze grają goście nie śpieszą się na hura w stronę bramki Stoke City, tylko spokojnie oczekują na moment w którym będzie można przeprowadzić dobrą akcję.

62
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Bojan Krkić, na boisku pojawia się Mame Diouf.

61
    Teraz groźne uderzenie na bramkę Butlanda oddaje, Murray, ale piłka zatrzymana przez bramkarza Stoke City.

60
    Afellay, który w przerwie zmienił kontuzjowanego jednak Shaqiriego, jest przez te 15 minut drugiej połowy bardzo aktywny i widać, że nie ma zamiaru odpuścić miejsca w pierwszym składzie Shaqiremu.

57
    Dziś bardzo aktywny jest na lewym skrzydle Marko Arnautović, który zaliczył już asystę przy golu Waltera i miał również okazję uczestniczyć w kontrataku drużyny gospodarzy, który mógł pod koniec pierwszej połowy zakończyć się golem na 2:0.

55
    Piękny centrostrzał Waltersa w pole karne drużyny przyjezdnej, ale lekko spóźnił się w polu karnym Ibrahim Afellay.

54
    Faulowany teraz w polu karnym gospodarzy przez Murraya – Cameron.

53
    Na spalonym Arnautović teraz.

48
    Składna akcja Stoke City, ale zablokowany strzał Adama i mamy wciąż 1:0.

46
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Xherdan Shaqiri, na boisku pojawia się Ibrahim Afellay.

46

Pierwsze 30. minut meczu to totalna nuda z małymi przebłyskami Stoke. W 32. minucie spotkania gol Waltersa dał drużynie gospodarzy komfort, który trwał do 40 minuty, bo od tej pory do końca drugiej połowy to goście przebywali ciągle pod bramką gospodarzy, ale za to Garncarze mieli dwie groźne kontry z których ta druga mogła się zakończyć bramką na 2:0, a takto w drugiej połowie Stoke City musi się jeszcze pomęczyć, żeby utrzymać to prowadzenie.

45+10

45+10
    Ależ okazja Stoke. Kolejna kontra po rzucie rożnym i Arnautović wykłada piłkę Waltersowi, który nie trafia do bramki Boruca. Powinno być 2:0!

45+9
    Co teraz zrobił Shaqiri. Kontra dla Stoke po jednym z rzutów rożnych gości i Shaqiri zdecydowanie szybszy od obrońcy gości nagle się zatrzymuje, ale jak sie okazało piłkarz ten nabawił się jakiegoś lekkiego urazu, ale już chyba wszystko w porządku.

45+6
    Za wysoko dośrodkowywał lewy obrońca gości Charlie Daniels.

45+5
    Jeszcze jedna okazja do wyrównania dla gości. Rzut wolny z lewej strony boiska. Świetna okazja dla wysokich obrońców Bournemouth.

45+4
    Teraz znów okazja dla gości. Krótko wykonany korner i na aut piłkę wybija jeden z graczy Stoke City.

45+2
    W tych ostatnich pięciu minutach ostro do ataku ruszyli zawodnicy Bournemouth, ale przetrwali te groźne ataki defensorzy Stoke City, a teraz to właśnie gospodarze dyktują znów przebieg dalszych wydarzeń.

45
    Lee Mason, dolicza do tej pierwszej połowy aż 9 minut, co jak wiemy spowodowały dwie dłuższe przerwy w grze w których z boiska był znoszony kontuzjowany napastnik gości.

44
    Ale teraz groźna akcja Ritchiego. Dośrodkowanie Pugha, piłkę przyjmuje Ritchi, po czym oddaje strzał, który w ostatniej chwili zablokował środkowy obrońca Garncarzy. Najlepsza okazja dla gości na strzelenie bramki zmarnowana.

43
    Pewnie Butland piąstkuje piłkę na aut, po tym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

42
    Widać po drużynie Stoke City, że to spotkanie mają pod lekką kontrolą i spokojnie rozgrywają sobie kolejne akcje, próbując strzelić barmkę na 2:0. Ale teraz mamy rzut rożny dla gości.

41
    Ależ teraz sie pokazał Arnautović na lewym skrzydle i idealnie wybiegł na pozycję, po czym dorzucił piłkę w pole karne Artura Boruca, ale niestety nie miał kto zamknąć tego podania i przy piłce drużyna Bournemouth.

39
    O kontuzji Wilsona, będzie zapewne głośno w kuluarach piłkarskich w Anglii, ale na pewno sensacją dzisiejszego dnia jest to, że Tottenham pokonał na własnym boisku świetnie spisujący się w tym sezonie Manchester City, aż 4:1.

37
    Ma problemy Eddie Howe. Kontuzja gwiazdy zespołu, a teraz jeszcze stracona bramka, która na pewno go nie cieszy.

35
    Miejmy nadzieję, że po tej bramce ten mecz nieco nam się ożywi.
    32. Jonathan WALTERS - 1:0

32
    Piękne wejście w pole karne z piłką Marko Arnautovicia, który zwodem zmylił dwóch obrońców gości i po jego podaniu piłke do bramki skierował JONATHAN WALTERS. Mamy 1:0 dla Stoke.

31
    Pewnie ten strzał Ritchiego łapie w koszyczek bramkarz Stoke City.

30
    Ritchie teraz wykona rzut wolny dla gości z odległości około 30 metrów od bramki Butlanda.

28
    Przepraszam, za przerwę w relacji, ale spotkały mnie małe kłopoty techniczne. Nadal 0:0 w meczu Stoke z Bournemouth i nic szczególnego przez te 30 minut się nie wydarzyło.

17
    Zmiana w drużynie A.F.C. Bournemouth: z boiska schodzi Callum Wilson, na boisku pojawia się Glenn Murray.

12
    Kolejna sytuacja i gra zostaje przerwana, bo na boisku leży Wilson, który chyba już nie dokończy tego spotkania. Biegnąc ten piłkarz sam się wywalił i nie wstaje z boiska. To musi być coś poważnego. Przerwa w grze.

11
    Piłkarze Bournemouth teraz przez chwile zagrają o jednego zawodnika mniej, ponieważ Wilson rozgrzewa się przy linii boczne i wszystko wskazuje na to, że będzie kontynuował to spotkanie gracz Wiśni.

9
    Bardzo źle wyglądający faul jednego z piłkarzy Stoke, na Wilsonie – najlepszym strzelcu Bournemouth i nie wiem czy nie będzie potrzebna zmiana tego zawodnika, który leży ciągle na murawie

7
    Dziś na ławce rezerwowych drużyny Stoke City między innymi siedzi Peter Crouch, który strzelił dla swojej drużyny zwycięskiego gola w Londynie, gdzie Fullham przegrał właśnie z Garncarzami 1:0.

5
    Rzut wolny z okolic 20 metrów od bramki Boruca, wykona zespół Stoke City.

3
    Spokojnie rozpoczęli goście. W grze Stoke City widać lekką nerwowość i niepokój co zapewne powoduje to w jakiej sytuacji się w tym momencie ta drużyna znajduje.

1
    W strojach biało – czerwonych gospodarze, na niebiesko – granatowo drużyna gości.

1

Obie drużyny już na swoich połowach za chwilę zaczynamy.

Dziś gospodarze muszą szczególnie uważać na Calluma Wilsona, który w 6 kolejkach Premier League zdobył już 5 goli i jest bardzo groźnym napastnikiem.

Goście natomiast nie posiadają jakiś bardzo wybitnych nazwisk w swojej kadrze porównując ich do piłkarzy Stoke, ale grają z przyjemnością w Premier League, widać, że pierwszy w historii tej drużyny awans do Premier League dał im trochę luzu, na podstawie, którego zawodnicy mają w podświadomości to, że grając sobię spokojnie w piłkę mogą pisać kolejną historię dla tego klubu.

Szokujące jest to, że drużyna która posiada w składzie: Ibrahima Affelaya, Bojana Krkicia, Xerdana Shaqiriego, Marko Arnautovicia, czy Petera Croucha plasuje się dopiero na 18. pozycji w lidze i nie może odnieść pierwszego zwycięstwa w lidze w sezonie 2015/2016.

Drużyna Bournemouth natomiast w poprzedniej kolejce najwyższej ligi rozgrywkowej w Anglii, pokonała u siebie Sunderland 2:0, a w tygodniu we wspomnianym Pucharze Capital One Cup po zaciętym boju stoczonym w 120 minutach z drużyną Preston i wyniku 2:2, po rzutach karnych to drużyna Eddiego Howa cieszyła się z awansu do kolejnej rundy pucharu, ponieważ w rzutach karnych to goście wygrali 3:2, ale oby trudy tego spotkania dla nie odbiły się na dzisiejszej dyspozycji tej drużyny w ligowym meczu ze Stoke City.

W ostatniej kolejce drużyna gospodarzy zremisowała z dobrym Leicesterem City 2:2, natomiast trzy dni później w Pucharze Capital One Cup, zawodnicy Stoke pokonali na wyjeździe Fullham Londyn, który rozgrywa swoje spotkania na zapleczu Premier League. Na pewno te dwa spotkania to dobry prognostyk przed dzisiejszym spotkaniem dla gospodarzy, a ostrzeżenie, dla gości, że Stoke City w tym sezonie jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa.

6 kolejek Premier League, już za nami. Drużyna Eddiego Howa w dotychczasowych meczach zdobyła 7 punktów, z bilansem bramkowym 8-9. Podopieczni Marka Hughsa natomiast spisują się nieco gorzej od beniaminka, bo mają na swoim koncie zaledwie 3 punkty i ani jednego zwycięstwa w tym sezonie. Bilans bramkowy tych spotkań to 5-9, a więc mecz z Bournemouth to okazja dla Stoke City na to by w końcu odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie angielskiej Premier League.

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Stoke City, a beniaminkiem Premier League – Bournemouth, będzie 7 spotkaniem w historii obydwóch drużyn. 4-krotnie z tych starć górą wychodzili Garncarze, a dwukrotnie zwyciężały Wiśnie. Bilans bramkowy w tych spotkaniach jest na korzyść Stoke City, a wynosi on mianowicie 9 bramek zdobytych przez Stoke, a 5 bramek strzelonych przez Bournemouth. Dziś zapowiada nam się z pewnością ciekawe starcie, którego minimalnym faworytem są gospodarze.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.