Siarka T. – Nadwiślan 3:1 (koniec) | Stal M. – Okocimski 4:1 (koniec) | Wisła Pu. – Kotwica 2:2 (koniec)
Olimpia Z. – Legionovia 2:0 (koniec) | Puszcza – Raków 1:1 (koniec) | ROW Rybnik – Radomiak 0:3 (koniec)
GKS T. – Gryf 1:0 (koniec) | Polonia B. – Błękitni 1:0 (koniec) | Znicz – Stal S. W. 1:4 (koniec)
Polonia Bytom
1:0 (1:0)
Błękitni Stargard
Sobota 26.09.2015, 18:00 • Stadion im. Edwarda Szymkowiaka, Bytom • 2. Liga • Runda 10

Bardzo przyjemnie oglądało się to spotkanie. Dużo emocji, interwencji Ufnala, które uchroniły Błękitnych przed stratą kolejnych bramek oraz emocje, które dali swoim kibicom Błętkini w końcówce. Polonia zdobywa 3 cenne punkty, a Błękitni grzęzną w dole tabeli 2. Ligi. Dziękuje za uwagę i życzę spokojnej nocy. Dobranoc. (19:53:15)

90+3

90+3
    Jeszcze uderzenie z dystansu piłkarza Błękitnych, ale to chyba bardziej podkreśliło już bezsilność Błękitnych, którzy dali koncert gry w piłkę w ostatnich 10 minutach.

90+2
    Teraz to Polonia wymienia podania na połowie gości. Raczej tu musiałby teraz się stać cud, żeby Polonia straciła punkty.

90+1
    Sędzia główny dolicza do drugiej połowy 3 minuty.

90
    Co zrobił Łukasz Grube? Rzut wolny wykonywany z lewej strony, prawie przy chorągiewce, która oznacza rzut rożny i Łukasz Grube uderzył tak dokładnie technicznie i siłowo, że Marek Ufnal z trudem sparuje piłke na aut bramkowy. Rzut rożny dla Polonii.

89
    Kolejny rzut wolny, ale teraz dla Polonii, która w końcu wyszła z własnej połowy.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Michalak (Polonia Bytom).

87
    Znów się gotuje w polu karnym Polonii Bytom. Tym razem z woleja obok bramki uderzył Magnuski.

85
    Pięknie przymierzył Zdunek... ale tuż ponad poprzeczką bramki gospodarzy. Niewiele brakowało!

85
    Rzut wolny dla gości, którzy są w gazie i mogą kolejny raz zagrozić Polonii Bytom.

83
    Kolejna szansa dla Błękitnych. Tym razem uderzenie na bramkę Polonii z trudem broni Andrzej Wiśniewski, ale chwilę wcześniej odgwizdany faul w ataku piłkarza drużyny gości.

82
    Ale to by była szansa dla Błękitnych! Sam na sam wyszedł z Wiśniewskim jeden z piłkarzy ze Stargardu, ale znajdował się on minimalnie na spalonym i sędzia uniósł chorągiewkę w górę.

80
    Trzeba przyznać, że solidnie do odrobienia wyniku ruszyli Błękitni. W sumie nie mają już nic do stracenia, bo ostatnie dziesięć minut spotkania, a warto pokusić się chociażby o wywiezienie z Bytomia jednego punktu.

77
    Rzut rożny dla gości i ofiarnie bronią się poloniści.

76
    Zmiana w drużynie Polonia Bytom: z boiska schodzi Skrzypiński, na boisku pojawia się Mańkowski.

74
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard Szczeciński: z boiska schodzi Gutowski, na boisku pojawia się Zdunek.

73
    Szykuje się trzecia zmiana w zespole gości.

72
    Pierwszy kontakt z piłką po wejściu na boisko Łukasza Grube i od razu strzał, ale bardzo nieudany, bo piłka ledwo co doturlała się do bramki Błękitnych.

70
    Zmiana w drużynie Polonia Bytom: z boiska schodzi Zalewski, na boisku pojawia się Grube.

70
    Kolejny raz interweniuje Ufnal. Tym razem pewnie łapie piłke po dośrodkowaniu skrzydłowego Polonii, Krzysztofa Michalaka.

67
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard Szczeciński: z boiska schodzi Wiśniewski, na boisku pojawia się Więcek.

66
    Teraz jeden z zawodników Polonii bodajże, Dawid Cempa dostał dobrą piłkę nad obrońcami Błękitnych, ale uprzedził zamiary Cempy – Marek Ufnal, który jak zawsze był na posterunku bramki gości.

64
    Pączko niecelnie ponad bramką Błękitnych.

63
    Teraz bardzo dobrze i co najważniejsze z wyczuciem przerywa akcję gości kapitan Polonii Bytom.

60
    Zmiana w drużynie Polonia Bytom: z boiska schodzi Damian Michalik strzelec jedynej bramki dla Polonii w dzisiejszym spotkaniu, a na boisku pojawia się Dawid Cempa.

60
    Leży teraz na boisku strzelec bramki Damian Michalik i będzie przerwa w grze, bo potrzebuje on pomocy sztabu medycznego.

59
    Drużyna gości nie zagrała źle w pierwszej połowie, tylko zabrakło wyczucia i dokładności przy ostatnim podaniu lub strzale, co odbiło się na Błękitnych golem Michalika w końcówce pierwszej połowy.

57
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard Szczeciński: z boiska schodzi Wojtasik, na boisku pojawia się Kazimierowicz.

56
    Z pewnością każdy kibic Błękitnych dałby wszystko, aby ta drużyna grała tak jak miało to miejsce pod koniec ubiegłego sezonu.

55
    Ej biegamy, pany! – odpowiedział Krzysztof Kapuściński.

54
    Ziemią, spokojnie podpowiada swoim piłkarzom trener Polonii Bytom, Jacek Trzeciak.
    To, że jest to ważny, a zarazem ciężki mecz dla podopiecznych Jacka Trzeciaka wiedział każdy, a taka motywacja była wśród kibiców i piłkarzy przed tym meczem.

Dziś o godzinie 18 Polonia vs. Błekitni Stargard Szczeciński! DO BOJU POLONIA!⭕???? #PoloniaBytom

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Polonia Bytom???????? (@poloniabytom1920)

50
    Od początku gospodarze wsiedli na rywala i przebywają ciągle tylko w polu karnym Błękitnych.

47
    Okazja na szybkie 2:0 dla Polonii, ale nie trafia głową w piłkę gracz z Bytomia.

46
    Bez zmian w składach rozpoczęły tą połowę obydwa zespoły.

46

Polonia do przerwy prowadzi po bramce do szatni Michalika 1:0. A oto wyniki innych meczów 10 kolejki 2. Ligi:

Siarka Tarnobrzeg 3:1 Nadwiślan Góra
    Olimpia Zambrów 2:0 Legionovia Legionowo
    Stal Mielec 4:1 Okocimski Brzesko
    Puszcza Niepołomice 1:1 Raków Częstochowa
    Wisła Puławy 2:2 Kotwica Kołobrzeg

Natomiast w Tychach również przerwa między połowami i tamtejszy GKS remisuje z Gryfem Wejherowo 0:0, w Rybniku zbliża się koniec drugiej połowy, a Radomiak prowadzi z ROW-em 3:0. Zamykającym meczem 10. kolejkę 2. Ligi będzie starcie w Pruszkowie pomiędzy Zniczem, a Stalą Stalowa Wola.

45+1

44
    Gol dla Polonii!
    Świetne podanie do DAMIANA MICHALIKA, który przez pół boiska przebiegł mając za plecami obrońców ze Stargardu Szczecińskiego i zachował zimną krew w pojedynku sam na sam z Markiem Ufnalem, celnie uderzył w prawy dolny róg bramki Błękitnych. Koszmar podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego trwa.

43
    Pięknie wypuścił Gutowski, swojego kolegę Radosława Wiśniewskiego na czystą pozycję, ale dobrym refleksem i wyczuciem popisał się drugi Wiśniewski, ale bramkarz Polonii Bytom Andrzej.

42
    Odważne teraz wyjście bramkarza Polonii Bytom, ale na szczęście skończyło się na rzucie rożnym dla gości, a nie na straconym golu.

40
    Zmiana ta została wymuszona urazem Krysiana.

39
    Zmiana w drużynie Polonia Bytom: z boiska schodzi Krysian, na boisku pojawia się Pączko.

37
    Na pierwszy rzut oka nie da się uwierzyć, że Błękitni zamykają tabelę 2. Ligi, bo bardzo dobrze prezentują się w tym meczu.

34
    Teraz spokojniej obydwie drużyny, żadna nich nie chciałaby na pewno przed końcem pierwszej połowy stracić gola, który mógłby im przeszkodzić w planie taktycznym na pozostałą część meczu.

31
    Warto wspomnieć, że najskuteczniejszy strzelec w zespole Polonii to Marcin Lachowski z czterema golami na koncie, natomiast w zespole gości po tyle samo czyli po dwie bramki mają na koncie Radek Wiśniewski oraz Robert Gajda.

28
    Teoretycznie tutaj podopieczni Jacka Trzeciaka, powinni dyktować tempo gry, ale jednak jest inaczej większe posiadanie piłki ma Polonia, natomiast korzystniejsze sytuacje mieli Błękitni.

27
    Groźne uderzenie teraz Bartosza Flisa z dystansu, ale minimalnie obok bramki strzeżonej przez bramkarza Polonii Bytom – Andrzeja Wiśniewskiego.

26
    Przepraszamy za brak kompletnych jedenastek obydwóch drużyn, ale na podstawie wiedzy własnej możemy tylko rozszyfrować jacy zawodnicy grają na boisku, ponieważ żadne źródło tego nie podaje.

24
    Żółtą kartkę otrzymuje Wiśniewski (Błękitni Stargard Szczeciński).

23
    Bardzo pewnie łapie piłkę w ręce kapitan Stargardu – Marek Ufnal po dośrodkowaniu Krysiana.

21
    Piękny rajd Michalika w stronę bramki Ufnala, ale niestety sam zawodnik się zaplątał i niewiele wyszło z tej bardzo fajnej akcji.

17
    Teraz na murawie opatrywany jeden z piłkarzy gości.

14
    Ależ parada Marka Ufnala, po strzale pod poprzeczkę Krysiana sparuje piłkę na aut brakowy.

13
    Gospodarze dziś graja w strojach domowych czyli niezmiennie granatowo – czerwonych natomiast goście ze Stargardu na biało.

11
    Przycisnęli bytomską Polonię teraz przyjezdni, seria rzutów rożnych i troszkę nerwów w szeregach gospodarzy.

8
    Spokojnie ten mecz rozpoczęły obydwie drużyny z lekką przewagą Błękitnych.

4
    Pierwsza okazja gospodarzy. Po rzucie rożnym nad bramką uderzał Radkiewicz.

1

Ciasno, jest w dole tabeli 2. Ligi i jeśli Błękitni chcą utrzymać kontakt z resztą stawki, która powoli będzie uciekać, to musi tutaj w Bytomiu za wszelką cenę dziś zwyciężyć. Czy to się uda? Przekonamy się już o 18, kiedy rozlegnie się na stadionie w Bytomiu pierwszy gwizdek sędziego.

W poprzedniej kolejce Błękitni na własnym boisku ulegli GKS-owi Tychy 1:0, a zespół z Bytomia na wyjeździe pewnie pokonał Raków Częstochowa 2:0.

Polonia po 9. kolejkach tej rundy jesiennej jest plasowana na 13. pozycji z dorobkiem 9 punktów i bilansem bramek 13-15, natomiast goście ze Stargardu zajmują ostatnią 18. pozycję z dorobkiem 6 punktów i bilansem bramkowym 10-14.

Dzisiaj w Bytomiu, miejscowa Polonia podejmie czerwoną latarnię 2. Ligi czyli zespół Błętkitnych Stargard Szczeciński. Do tej pory w historii obydwóch drużyn Polonia i Błękitni spotkali się dwukrotnie w sezonie 2013/2014 na szczeblu 2. Ligi, kiedy to w Bytomiu wygrała Polonia 3:1, a w Stargardzie Błękitni za to triumfowali nad zespołem gości z Bytomia również 3:1, a więc każda z drużyn w historii spotkań ma po jednym zwycięstwie, a bilans bramkowym jest wyrównany i wynosi 4-4.