Borussia M. – Wolfsburg 2:0 (koniec) | Hannover – Werder 1:0 (koniec) | Hertha – Hamburg 3:0 (koniec)
Hoffenheim – Stuttgart 2:2 (koniec) | Ingolstadt – Eintracht 2:0 (koniec)
TSG 1899 Hoffenheim
2:2 (1:0)
VfB Stuttgart
Sobota 03.10.2015, 15:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Niemiecka Bundesliga • Runda 8

Po niezłym spotkaniu Hoffenheim zremisowało 2:2 z Vfb Stuttgart. Wydawało się, że gospodarze sięgną po trzy punkty, ale Werner w ostatniej minucie wyrównał stan meczu i zapewnił swoje drużynie cenny punkt. (17:23:07)

90+3

90+3
    Schwegler ukarany żółtą kartką.

90+2
    Werner w doskonałej sytuacji spudłował!!! To powinien być gol dla gości!
    Trafienie na 2:2:

90
    Gol dla Stuttgartu!

TIMO WERNER wykorzystał fantastyczne podanie Feratiego i strzałem z najbliższej odległości wyrównał stan meczu.

88
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Schär wszedł za Vargasa.

86
    Baumann bez problemu złapał strzał Didaviego.

84
    Nieudane dośrodkowanie Schmida z lewego skrzydła po szybkiej kontrze miejscowych.

82
    Zawodnicy TSG 1899 Hoffenheim skupiają się na wybijaniu swoich rywali z uderzenia.

80
    Stuttgart stara się zaatakować, ale nie potrafi zagrozić bramce Baumanna.

78
    Żółta kartka dla Vollanda.
    Gol Vollanda:

77
    Gol dla Hoffenheim!

KEVIN VOLLAND po raz drugi w tym meczu pokonał Tytonia i wyprowadził Hoffenheim na prowadzenie. Świetny atak w wykonaniu miejscowych!

76
    Niezbyt udane dośrodkowanie Didaviego z rzut rożnego.

74
    Tytoń w niezłym stylu obronił strzał Schmida.

73
    Schwaab ukarany żółtą kartką za bezsensowny faul. Remis w golach, remis w kartkach.

70
    Strobl wszedł za niewidocznego w tym meczu Polańskiego.

68
    Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Kuranyi wszedł za Rudy'ego.

66
    Baumann zablokował strzał Klimenta.
    Gol Klimenta:

64

Wejście spoka w wykonaniu JANA KLIMENTA. Rezerwowy gości wykorzystał podanie Didaviego z rzutu rożnego i mocnym strzałem wyrównał stan meczu.

63
    Fearti zmienił Ruppa. Trener gości wykorzystał limit zmian!

63
    Schwaab wszedł za Šunjića.

63
    Pierwsza zmiana w tym meczu. Kliment wszedł za Maxima.

61
    Rudy ukarany żółtą kartką. Faulowany był Werner.

59
    Nieudane przyjęcie piłki przez Vollanda zakończyło szybki kontratak w wykonaniu miejscowych.

57
    Didavi złapany na spalonym.

56
    Volland wywalczył rzut rożny.

55
    Miejscowi starają się oddalić grę od własnej bramki i długo rozgrywają akcję.

53
    Didavi doszedł do dośrodkowania Maxima z rzutu rożnego, ale jego uderzenie było niecelne.

52
    Baumann odbił strzał Harnika z najbliższej odległości. Wielkie szczęście drużyny gospodarzy!

50
    Timo Baumgartl dwa razy w krótkim czasie skutecznymi interwencjami ratował swój zespół.

47
    Spokojny początek drugiej połowy. Żadna z drużyn nie pali się do huraganowych ataków.

46

TSG 1899 Hoffenheim prowadzi do przerwy po trafienie Vollanda z rzutu karnego. Gospodarze byli w pierwszej połowie drużyną lepszą, ale tylko raz potrafili pokonać Tytonia. Druga połowa rozpocznie się o 16:32.

45+1

44
    Bardzo niecelnie z dystansu uderzył Rupp.

43
    Zawodnicy VfB Stuttgart starają się odważniej zaatakować, ale nie potrafią zagrozić bramce Baumanna.

40
    Niecelnie z dystansu uderzył Didavi.
    Interwencja Tytonia:

39
    Tytoń sparował strzał Vargasa na słupek. Kapitalna interwencja polskiego bramkarza!

37
    Niezbyt ciekawy fragment gry. Mnożą się faule.

35
    Vargas zwija się na murawie. Przerwa w grze.
    Trafienie Vollanda:

33

Pewny strzał KEVINA VOLLANDA z rzutu karnego. Gospodarze na prowadzeniu!
    Walka trwa:

31
    TSG 1899 Hoffenheim w końcu się ożywiło i odważnie atakuje.

29
    VfB Stuttgart cały czas atakuje. Hoffenheim zepchnięte do głębokiej defensywy.
    Niecelny strzał Harnika:

27
    Harnik uderzył niecelnie z dystansu. Grę od bramki wznowi Baumann.

26
    Vargas złapany na spalonym.

25
    Bliski szczęścia był Werner, ale jego strzał głową poszybował nad poprzeczką.

23
    Gra przeniosła się do środka boiska. Drużyny walczą o opanowanie tej strefy.

21
    Daleko od własnej bramki wybiegł Baumann, ale nie popełnił błędu i przerwał atak rywali.

19
    Volland nie doszedł do podania Vargasa. Tytoń wznowi grę od bramki.

17
    Polański zablokował mocny strzał Ruppa.

15
    Dość spokojny kwadrans na Rhein-Neckar-Arenie.
    Okazja Schmida:

14
    Tytoń obronił na raty strzał Schmida z najbliższej odległości. Dobra interwencja polskiego bramkarza.

12
    Sporo fauli po obu stronach. Sędzia musi często przerywać grę.

10
    Miejscowi starają się zbudować atak pozycyjny i długo rozgrywają piłkę.

8
    Rupp faulowany w środku pola. Piłka dla przyjezdnych, którzy starają się uspokoić grę.

6
    TSG 1899 Hoffenheim zepchnęło swoich rywali do głębokiej defensywy.

4
    Bičakčić dopadł do dośrodkowania Vargasa z rzutu rożnego i...trafił w słupek. Spore szczęście w tej sytuacji miał Tytoń.

2
    Niezbyt udana wrzutka Schmida z rzutu rożnego. Miejscowi od pierwszej minuty rzucili się do ataku.

1

Składy wyjściowe i rezerwowi:

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Süle, Bičakčić, Toljan – Rudy, Schwegler, Polanski – Volland, E. Vargas, Schmid

Rezerwowi: Grahl – Schär, Strobl, Zuber, Kurányi, Uth, Jin-su

VfB Stuttgart: Tytoń – Klein, T. Šunjić, Baumgartl, Insua – Didavi, Die, Rupp, Maxim – Werner, Harnik

Rezerwowi: Vlachodimos – Gruezo, Schwaab, Niedermeier, Kliment, Hloušek, Ferati

Sędziowie: Aytekin – Dietz, Hacker

W ostatniej kolejce Hoffenheim pokonało Augsburg 3:1. Stuttgart przegrał 1:3 z Borussią Mönchengladbach. Jak będzie tym razem dowiecie się z naszej relacji!

Zawodnikiem gospodarzy jest Eugen Polański, który w siedmiu meczach tego sezonu zaliczył dwie asysty. Barw gości broni Przemysław Tytoń, ale były bramkarz m.in. PSV na razie rozczarowuje.

VfB Stuttgart zajmuje siedemnaste miejsce w lidze. Goście wygrali jedno spotkanie i aż sześć przegrali. Ich bilans bramkowy to 9:17. Trzy gole zdobył Daniel Ginczek.

Gospodarze zajmują piętnaste miejsce w lidze. Do dej pory wygrali jedno spotkanie, dwa zremisowali i cztery przegrali. Ich bilans bramkowy to 8:12. Trzy gole zdobył Kevin Volland.

W meczu 8. kolejki Bundesligi TSG 1899 Hoffenheim podejmie VfB Stuttgart. W ligowej tabeli te drużyny dzielą zaledwie dwa punkty co zwiastuje interesujące spotkanie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.