Real Madryt – Las Palmas 3:1 (koniec) | Villarreal – Sevilla 2:1 (koniec) | Valencia – Levante 3:0 (koniec)
Getafe – FC Barcelona 0:2 (koniec) | Sociedad – Celta Vigo 2:3 (koniec)
Villarreal CF
2:1 (1:0)
Sevilla FC
Sobota 31.10.2015, 18:15 • El Madrigal, Villarreal • Hiszpańska LaLiga • Runda 10

Dziękuje bardzo za spędzone dwie ze mną dwie godziny i zapraszam państwa na resztę meczy na portalu lajfy.com (20:14:54)

Faule: 17:14.

Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo "żółtej łodzi podwodnej". Gospodarze dominowali przez całe spotkanie udowodniając, to zdobyciem dwóch bramek w dzisiejszym spotkaniu. Goście zagrali dzisiaj poniższej krytyki, a jaśniejszą postacią w tym meczu był Grzegorz Krychowiak.

90+5

90+4
    Ależ okazja dla gości! Bliski dojścia do strzału z około pięciu metrów Llorente i w ostatniej chwili futbolówkę na róg wybija defensor Villarrealu!

90+3
    W przedostatniej minucie gry mamy rzut rożny dla Sevilli. Jedna z ostatnich sytuacji dla podopiecznych Unai Emery.

90+2
    Miejscowi bawią się w "dziadka" z graczami Sevilli, którzy nie potrafią odebrać piłki graczom w żółtych trykotach.

90+1
    Pierwsza z upływających minut już upłynęła. Gospodarze szanują piłkę i rozgrywają futbolówkę na własnej połowie. Bardzo mądra gra zawodników Villarrealu.

90
    Zawodnicy pograją cztery dodatkowe minuty.

89
    Minuta regulaminowego czasu gry przed nami, a podczas długo konstruowanej akcji N'Zonzi popełnia prosty błąd techniczny i marnuje długo szykowany atak pozycyjny przez Seville.

88
    W ataku pozycyjnym goście, którzy nie potrafią przebić się przebić przez żółta ścianę i są zmuszeni do wycofania piłki na własną połowę.

87
    Prostopadłe podanie do Roberto Soldado, który nie ma dzisiaj swojego dnia i zostaje złapany ponownie na pozycji spalonej.

86
    Konopljanka ma na swoim koncie asystę, a teraz dopisuje się do listy osób posiadających żółtą kartkę. Pozostaje jedynie pusta rubryka z bramkami.

85
    Rozpędzony Vitolo podaje na lewą flankę do Konopljanki, który zwodem w bok mija obrońcę rywali i strzela po krótszym rogu, lecz czujny Areola ratuje swój zespól przed utratą bramki i prowadzenia!

84
    Bailly opuszcza boisko na noszach przy oklasku publiczności, a pojawia się na nim Bonera.

82
    Costa przerywa akcję podopiecznych Unai Emery w środkowej strefie boiska i defensor Villarreal zarabia żółtą kartkę.
    80. Denis Suárez (VLR)

80
    Znakomicie przymierzył Denis Suarez i jego strzał wylądował na poprzeczce bramki gości i gdyby piłka wylądowała kilka centymetrów niżej byłoby już chyba po meczu!

78
    Wrzutka w pole karne ukraińskiego piłkarza ląduje na głowie obrońcy Villarrealu, który napędza kontratak swojego zespołu, ale niecelne podanie Gaspara i zmarnowana szansa na zdobycie bramki.

77
    Ruszyli w ostatnim kwadransie do ataku gracze Sevilli. Teraz wywalczyli sobie rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy. Do piłki podszedł asystujący przed momentem Konopljanki.
    76. Fernando LLORENTE - 2:1

76
    Gol dla Sevilli!
    Rajd lewą stroną boiska wykonał Konopljanko, który wrzuca wprost na głowę FERNANDO LLORENTE, który przez nikogo niekryty uderza głową i nie daje żadnych szans Areoli!

75
    Po zadaniu dwóch gongów do ataku ruszyli w końcu zawodnicy ze stolicy Andaluzji. Może ujrzymy za moment bramkę kontaktową?

74
    N'Zonzi wykonał indywidualną akcję i wbiegł w pole karne gospodarzy. W ostatniej chwili świetnie wślizgiem na róg wybija defensor Villarrealu.

73
    Zmiana w drużynie Villarreal CF: z boiska schodzi Cédric Bakambu, na boisku pojawia się Nahuel Leiva.

72
    Teraz próbuje jaśniejsza postać w zespole Unai Emery, czyli Grzegorze Krychowiak, ale próba gracza Sevilli ląduje wysoko nad poprzeczką.

71
    Konopljanka dośrodkowuje w pole karne Villarrealu, jednak centra wykonaniu ukraińskiego piłkarza pozostawiała wiele do życzenia i przejmują ją zawodnicy "żółtej wodzi podwodnej".

70
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Vicente Iborra, na boisku pojawia się Fernando Llorente.

68
    Miał teraz sporo szczęścia nasz rodak, że nie ujrzał żadnej kartki. Polak powinien dostać coś pomiędzy żółtą, a czerwoną kartką, a nasz rodak nie trafia nawet do notesu.

66
    Zmiana w drużynie Villarreal CF: z boiska schodzi Manu Trigueros, na boisku pojawia się Tomás Pina.

66
    Gospodarze nie odpuszczają i próbują dobić rywala! Gdyby zdobyli trzecią bramkę byłby to prawdziwy nokaut na El Madrigal.

64
    Rami pracował na żółtą kartkę całe spotkanie i w końcu sędzia jest zmuszony ukarać go żółtym kartonikiem.

64
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Coke, na boisku pojawia się Mariano.

63
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Michael Krohn-Dehli, na boisku pojawia się Steven N'Zonzi.

62
    Zespół gości coraz większych opałach. Może postarają się choćby zawalczyć o jeden punkt w tym spotkaniu! Przekonamy się o tym w kolejnych minutach.

61
    Gol dla Villarrealu!
    Wrzutka w pole karne gości i na dalszym słupku piłkę przyjmuje Denis Suarez, który odgrywa do wbiegającego na piąty metr CEDRICA BAKAMBU, a ten silnym strzałem z najbliższej odległości nie daje szans do obrony Rico!

60
    Za nami godzina gry i nadal dużą przewagę mają gospodarze, którzy są coraz bliższej strzelenia drugiej bramki

57
    Uderzenie Triguerosa ląduje wysoko nad poprzeczką bramki Sevilli. Miejmy nadzieje, że kolejne próby będą zdecydowanie bardziej celne.

55
    Zbyt mocne prostopadłe podanie do Soldado, który musiałby być chyba Usain Boltem by dojść do podanie i grę od bramki wznowi Rico.

54
    Szybko wyprowadzony atak przez przez gospodarzy podanie na prawą flankę do Santosa, który centruje w pole karne na dalszy słupek, a we wszystko wmieszał się Rico, który wyłapuje, tą wrzutkę.

53
    Teraz faulowany gracz Sevilli w środkowej strefie boiska i w ostatnim fragmencie meczu mamy sporo fauli i przerywanej gry.

52
    Trzecie przewinienie Roberto Soldado w ostatnich minutach, lecz nie był to faul na drugą żółtą kartką.

51
    Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego na dalszy słupek i dobrze blokowany Iborra nie jest w stanie dojść do główki. Od bramki grę wznowi Areola.

50
    Roberto Soldado ostro wchodzi w nogi rywala i słusznie został ukarany żółtą kartką co sprawia, że nie zagra w następnym meczu.

50
    Ucierpiał teraz w starciu Costa i mamy chwilową przerwę w grze. Gracz Villarrealu podnosi się o własnych siłach i wracamy do gry.

49
    Roberto Soldado próbował odebrać futbolówkę rywalowi w obrębie pola karnego gości i sędzia przyznaje rzut wolny przyjezdnym.

48
    Prostopadłe podanie otrzymał Vitolo w pole karne, który czując defensora rywali upadł w polu karnym domagając rzutu karnego, ale nie ma mowy! Sędzia rozkazuje się podnieść zawodnikowi gości, bo zaraz zarobi żółtą kartkę.

47
    Drugą połowę rozpoczęli gracze Villarrealu, którzy prowadzą w tym spotkaniu i prezentują się zdecydowanie lepiej niż zawodnicy Sevilli.

46
    Mamy także statystyki z pierwszej połowy spotkania, które przedstawiają się następująco:

Za nami właśnie pierwsza połowa spotkania na stadionie El Madrigal. Gospodarze bardzo dobrze weszli w spotkanie i przejęli inicjatywę w pierwszych trzech kwadransach meczu udowadniając to zdobyciem bramki w 25 minucie przez Gaspara. Sevilla nie stworzyła sobie ani jednej dogodnej okazji do zdobycia bramki i w przerwie coach Sevilli musi pobudzić swoich zawodników do zdecydowanie lepszej gry.

45

44
    Miejscowi rozgrywają futbolówkę między sobą, ale teraz popełniają prosty błąd i od wrzutu piłki z autu na środku boiska wznowią podopieczni Unai Emery.

43
    Rzut wolny dla graczy ze stolicy Andaluzji i futbolówka po wrzutce mija wszystkich zawodników, a blisko dojścia do główki był Grzegorz Krychowiak.

42
    W ataku pozycyjnym przyjezdni i teraz mieliśmy podsumowanie gry Sevilli w pierwszej połowie fatalne podanie do Vitollo, który nie jest w stanie nadążyć do piłki, a ta wyleciała na aut.

41
    Soldado przerzuca piłkę na prawą stronę do Santosa, który od razu wrzuca w pole karne, a tam Coke odgrywa klatką piersiową do swojego bramkarza.

39
    Podanie na lewe skrzydło do Konopljanki, który próbuje się przedrzeć, jednak skutecznie blokowany Ukrainiec wybiega z piłką na aut.

38
    Wrzutka z prawej strony boiska w pole karne Villarrealu na bliższy słupek i do podania dochodzi Kevin Gameiro, który znajdował się na ofsajdzie.

37
    Wracamy do gry i do mecz kontynuuje Trémoulinas.

35
    Lewą flanką ruszył Trémoulinas, który jest faulowany przez rywala, lecz sędzia nie dostrzega przewinienia. Ostatecznie gospodarze wybijają piłkę na aut by można było udzielić pomocy zawodnikowi Sevilli.

34
    Odzyskuje piłkę Grzegorz Krychowiak, który odgrywa do Vitolo, a ten sprytnie podaje do Kevina Gameiro, który zbyt mocno wysunął sobie futbolówkę, a próbując jeszcze dojść jest skutecznie blokowany przez defensorów w żółtych trykotach.

33
    Dośrodkowanie w pole karne i sędzia pokazuje przewinienie Ramiego, który pomaga sobie rękami podczas przyjęcia piłki co dostrzega stojący nieopodal arbiter.

32
    Bakambu zostaje ukarany żółtą kartką za faul taktyczny i sędzia słusznie pokazuje żółtą kartkę.

30
    Próba odbioru piłki przez Kevina Gameiro kończy się przewinieniem francuskiego napastnika i od rzutu wolnego wznowią miejscowi.

29
    Iborra zostaje ukarany żółtą kartką za swój faul i ma jeszcze parę słów do powiedzenia sędziego, ale arbiter nie zmieni swojej decyzji.

28
    Kontratak wykonaniu Villarrealu i podanie przed pole karne otrzymał Denis Suarez, który bez wahania zdecydował się na strzał. Uderzenie gracza trafia w zawodnika z Sevilli i ląduje na aucie.

27
    Chyba coś drgnęło w grze graczy ze stolicy Andaluzji, którzy próbują rozruszać swoją grę skrzydłami.

26
    Może po stracie bramki przebudzą się zawodnicy Sevilli, którzy od pierwszej minuty wyglądają bardzo fatalnie. Nie potrafią skonstruować akcji na połowie rywali.
    25. Mario GASPAR - 1:0

25
    Centra z rzutu rożnego i w sporym zamieszaniu najlepiej odnalazł się MARIO GASPAR, który z najbliższej odległości pokonał Rico!

24
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłka wypada poza szesnastkę i wpada pod nogi Triguerosa, który podjął decyzję o strzale i fatalnie pudłuje.

23
    Spore zamieszanie w ostatnim fragmencie meczu w polu karnym przyjezdnych, gdzie obrońcy zachowują się w sposób dziecinny, ale nie potrafią tego wykorzystać miejscowi.

22
    Po chwili przestoju znowu rozpędu nabierają gracze Villarrealu! Przerzucenie piłki do Cedrica Bakambu, który z ostrego kąta oddał strzał po krótszym rogu i z problemami interweniuje Rico!

21
    Po rzucie rożnym oglądamy ponownie centrę w pole karne Sevilli i doskonale na bliższym słupku znalazł się Gaspar, który trafia główką jedynie w siatkę!

20
    Przenosimy się pod drugie pole karne, bo Jonathan dos Santos wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.
    19. Kévin Gameiro (SEV)

19
    W polu karnym upada Kevin Gameiro domagając rzutu karnego dla swojego zespołu, lecz sędzia główny spotkania nie dopatrzył się przewinienia obrońcy gospodarzy.

18
    Krótko rozegrany rzut rożny przez gości z Andaluzji. Dwukrotnie w pole karne dośrodkowywał Trémoulinas i raz skutecznie interweniują obrońcy, a raz piąstkuje bramkarz Villarrealu.

17
    Denis Suarez przejął futbolówkę Coke i sędzia przerwał całą sytuację przyznając rzut wolny podopiecznym Unai Emery.

15
    Zbyt mocna centra Coke i futbolówka przelatuje nad głowami wbiegającymi w pole karne zawodników.

14
    Rami sfaulowany przez Soldado w okolicach koła środkowego i sędzia przyznaje rzut wolny gościom.

13
    Podanie na lewą flankę do Trémoulinasa, który znalazł się na pozycji spalonej chociaż powtórki nie do końca przekonują, czy był spalony.

12
    Ponownie Polak w akcji tym razem przerwał akcję "żółtej wodzi podwodnej" i sędzia jak na razie jedynie ostrzega naszego rodaka.

11
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy i najwyżej do główki wyskoczył niekryty przez nikogo Grzegorz Krychowiak, jednak jego strzał przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki Areoli.

10
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Do notesu trafi Bailly, a goście będą mieli rzut wolny z prawej strony boiska blisko pola karnego Villarrealu.

9
    Teraz w ataku pozycyjnym gospodarze, lecz oni także nie potrafią przedrzeć się przez obronę Sevilli.

8
    Próba szybkiego ataku wykonaniu gości zakończyło się przejęciem górnej piłki przez obrońcę gospodarzy.

7
    Świetne uderzenie Soldado sprzed pola karnego i futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Rico!

5
    Dalekie podanie do Vitolo i szukał prostopadłym podaniem Gameiro, ale we wszystko wmieszał się defensor miejscowych i przejął to podanie.

4
    Ponownie próbują gospodarze tym razem uderzał z dystansu Costa, ale piłka poszybowała daleko w trybuny. Jak na razie zawodnicy Sevilli chyba nie dojechali na to spotkanie, bo mają problemy w defensywie.

3
    Kolejna wrzutka z rzutu rożnego w pole karne gości i tym razem radzą sobie podopieczni Unai Emery.

2
    Od samego początku spotkania przycisnęli gracze Villarrealu i uderzenia z woleja Jonathana dos Santosa wybronił świetnie Rico!

2
    Pierwsza akcja wykonaniu gospodarzy i Denis Suarez wywalczył rzut rożny.

1
    Właśnie zabrzmiał pierwszy gwizdek na stadionie El Madrigal. Od środka rozpoczęli zawodnicy Sevilli.

1

Obie drużyny są już w korytarzach i za moment pojawiają się na płycie głównej boiska. Gospodarze zagrają w dniu dzisiejszym w swoich tradycyjnych strojach, czyli cali na żółto. Gracze ze stolicy Andaluzji zagrają w dniu dzisiejszym w czarnych trykotach.

Witam wszystkich bardzo serdecznie kilka minut przed godziną 18. Znamy już wyjściowe składy na to spotkanie i wiemy, że w ekipie gości na pewno w dniu dzisiejszym wystąpi Grzegorz Krychowiak, a składy na to spotkanie wyglądają następująco:

Villarreal CF: Aréola – M. Gaspar, Bailly, V. Ruiz, J. Costa – dos Santos, Trigueros, B. Soriano, Denis Suárez – Bakambu, Soldado.

Rezerwowi: Barbosa – Bonera, Samuel, Antonio Rukavina, Pina, Leiva, Castillejo.

Sevilla FC: S. Rico – Coke, Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas – Krychowiak, Iborra – Vitolo, Krohn-Dehli, Konopljanka – Gameiro.

Rezerwowi: Soria – Andreolli, Escudero, N'Zonzi, Mariano, F. Llorente, J. A. Reyes..

Zapowiada się się niezwykle emocjonujące spotkanie na stadionie El Madrigal. Gospodarze bardzo dobrze radzą sobie w tym sezonie na własnym boisku, z kolei goście na wyjazdach zdobyli zaledwie trzy oczka. Villarreal jest na pewno żądny rewanżu za porażki z ubiegłorocznego sezonu, natomiast gracze Sevilli będą chcieli wykorzystać potknięcia rywali i piąć się w górę tabeli, a jak będzie przekonają się Państwo śledząc naszą relacje w sobotę od godziny 18:00.

W 32 dotychczas rozegranych pojedynkach miażdżącą przewagę zwycięstw posiadają gracze Sevilli, którzy zwyciężyli, aż 17-krotnie. Gospodarze z kolei pokonali graczy ze stolicy Andaluzji zaledwie 7-krotnie. W ośmiu pojedynkach padł remis. W poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się czterokrotnie i za każdym razem górą byli gracze przyjezdni.
    Gracze Sevilli już w piątek ruszyli na spotkanie ze swoim najbliżśzym przeciwnikiem.

Goście po dosyć niemrawym początku sezonu z kolejki na kolejkę pnie się w górę w tabeli. Po dziewięciu spotkaniach znajdują się na ósmej pozycji z dorobkiem dwunastu punktów. Do swojego najbliższego rywala tracą pięć oczek. Podopieczni Unaiego Emery radzą sobie w tym sezonie na wyjazdach bardzo słabo. W dotychczas rozegranych czterech spotkań zdołali trzykrotnie zremisować i jeden mecz przegrać. W zespole Sevilli ze względu na kontuzje zabraknie: Luismi Sanchez, G. Kakuta, Beto, Daniel Carrico, N. Pareja, więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że na boisku od pierwszym minut w zespole gości ujrzymy Grzegorza Krychowiaka.

Gospodarze po rozegraniu dziewięciu spotkań zajmują piątą pozycję z dorobkiem siedemnastu punktów. Do liderującego Realu Madryt i FC Barcelony tracą zaledwie cztery punkty. W ostatniej kolejce spotkań podejmowali na wyjeździe beniaminka ligi US Las Palmas, z którym zremisowali dosyć zaskakująco 0:0. Na własnym stadionie w tym sezonie przegrali zaledwie raz, a było to przed dwoma kolejkami, kiedy to przegrali z Celtą de Vigo 1:2. W zespole Villarrealu zabraknie ze względu na kontuzje: Adriana, Sergio Asenjo, M. Musacchio, Leo Baptistao.

Przed nami mecz dziesiątej kolejki hiszpańskiej Primera Division. Na stadionie El Madrigal w Villarreal gospodarze podejmą Sevilla FC.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:15.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 25. M. Gaspar, 61. Bakambu – 76. F. Llorente

Kartki:   10. Bailly (VLR), 32. Bakambu (VLR), 50. Soldado (VLR), 82. J. Costa (VLR) – 29. Iborra (SEV), 64. Rami (SEV), 86. Konopljanka (SEV)

Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 2:4. Foule: 17:14.
    Villarreal CF: Aréola – M. Gaspar, Bailly (84. Bonera), V. Ruiz, J. Costa – dos Santos, Trigueros (66. Pina), B. Soriano, Denis Suárez – Bakambu (73. Leiva), Soldado.
    Zmiany: Barbosa – Bonera, Samuel, Antonio Rukavina, Pina, Leiva, Castillejo.

Sevilla FC: S. Rico – Coke (64. Mariano), Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas – Krychowiak, Iborra (70. F. Llorente) – Vitolo, Krohn-Dehli (63. N'Zonzi), Konopljanka – Gameiro.
    Zmiany: Soria – Andreolli, Escudero, N'Zonzi, Mariano, F. Llorente, J. A. Reyes.