Tottenham – Sunderland 4:1 (koniec) | Man City – Crystal Palace 4:0 (koniec) | Chelsea – Everton 3:3 (koniec)
Bournemouth – Norwich 3:0 (koniec) | Southampton – West Bromwich 3:0 (koniec) | Newcastle – West Ham 2:1 (koniec)
Aston Villa – Leicester 1:1 (koniec)
Chelsea F.C.
3:3 (0:0)
Everton F.C.
Sobota 16.01.2016, 16:00 • Stamford Bridge, Londyn • Angielska Premier League • Runda 22

Dziękuję bardzo za uwagę. Takie emocje tylko z Lajfy.com! (18:06:58)
    Remis na Stamford Bridge.

Wychodzi na to, że gol Terry'ego padł z pozycji spalonej.

Fantastyczna druga połowa wynagrodziła w całości nudną pierwszą część! Cios za ciosem, walka do końca, naprawdę wiele się działo w tej części spotkania. Po dwóch strzelonych golach Evertonu wydawało się, że Chelsea nie podniesie się. Jednak dokonała tego w 101 sekund doprowadzając do wyrównania. Everton walczył dalej i ponownie wyszedł na prowadzenie. Szalona końcówka, w której Chelsea szukało wyrównania, przyniosła oczekiwany w skutek w ostatniej akcji, gdzie Terry szczęśliwie doprowadził do remisu. Emocji naprawdę nie brakowało. Jak najwięcej takich spotkań!

90+9
    90+8. John TERRY - 3:3

90+8
    Gol dla Chelsea!
    Co tu się dzieje! Coś nieprawdopodobnego! Po wrzutce z głębi pola, Ivanović zgrywa głową na jedenasty metr do JOHNA TERRY'EGO, a ten piętką uderza piłkę, która jeszcze po rękach Howarda wpada do bramki!

90+7
    Willian wrzuca na jedenasty metr. Ogromne zamieszanie, lecz nikt nie oddaje czystego strzału w kierunku bramki Howarda.

90+6
    Cała drużyna Evertonu w polu karnym podczas wykonywanego przez Chelsea rzutu rożnego. Przynosi to skutek. Wybijają futbolówkę na przeciwną połowę.

90+5
    Strzał Williana z 20 metra, po rykoszecie przeleciał minimalnie obok słupka!

90+4
    Po rzucie rożnym strzał zza szesnastki oddaje Obi Mikel. Dobrze wyłapuje go Howard.

90+3
    Obrońcy Evertonu ratują się wybiciem na korner po płaskim podaniu Remy'ego na piąty metr.

90+2
    W międzyczasie sędzia doliczył aż siedem minut do pierwszej połowy.

90+1
    Sędzia miał pretensje o pewne gesty Funesa Mori podczas radości po bramce i otrzymał on za to żółtą kartkę.
    90. Ramiro Funes Mori - 2:3

90
    Gol dla Evertonu!
    Deulofeu "na raty" dośrodkowuje z rzutu rożnego. Za drugim razem jego centra wzdłuż bramki trafia wprost do FUNESA MORI. On nie widząc czemu był zupełnie niekryty i mógł z bliska strzelić trzeciego gola dla gości.

89
    Ivanović w ostatniej chwili zdejmuje piłkę z nogi Lukaku w polu karnym. Rzut rożny dla gości.

88
    Pienaar na lewo do Bainesa. Anglik dośrodkowuje z lewej nogi, ale za mocno na długi słupek i Azplicueta spokojnie głową zagrywa do własnego bramkarza.

86
    Głębokie zagranie do Lukaku, ale zbyt mocne i Belg nie doskoczył do tej centry.

85
    Ivanović powalczył po prawej stronie na połowie rywala. Ostatecznie przegrał pojedynek z defensorem Evertonu i od bramki rozpocznie Howard.

84
    Obi Mikel próbuje z dystansu. Strzał dobry, ale nad bramką.

82
    Willianowi zabrakło centymetrów do przejęcia dobrego prostopadłego podania.

80
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Diego Costa, na boisku pojawia się Loïc Rémy.
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Aaron Lennon, na boisku pojawia się Gerard Deulofeu.
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Ross Barkley, na boisku pojawia się Steven Pienaar.

77
    Diego Costa pada na murawę z grymasem bólu. Problemy z kostką tego gracza.

76
    Cios za cios! Już po drugiej stronie stronie Mirallas wyszedł sam na sam Courtoisem i przegrał z nim pojedynek. Fantastyczne obrona belgijskiego bramkarza.

75
    Znowu długie podanie do Costy. Tym razem nie opanował on piłki.

74
    Kenedy do Azplicuety, ten do Costa, ale Hiszpan na piątym metrze nie trafia w piłkę.

72
    Ivanović centruje z ostrego kąta. Dobrze wyłapuje to zagrania, stojący przy słupku Howard.

70
    Oviedo znoszony z boiska na noszach. Konieczna zmiana u gości. W jego miejsce pojawił się Funes Mori.

69
    Na trybunach dziś również były piłkarz, symbol Chelsea – Frank Lampard.

68
    Poważniejsza kontuzja Oviedo. Cały sztab medyczny Evertonu przy nim.

67
    Dwójka Hiszpanów Diego Costa i Fabregas we dwoje przywrócili swój zespół do gry. Oboje zaliczyli po golu i asyście.

66
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Pedro, na boisku pojawia się Kenedy.
    65. Cesc FÀBREGAS - 2:2

65
    Ależ powrót gospodarzy! Diego Costa zagrywa piłkę piętką w polu karnym do wbiegającego w nie CESCA FÀBREGASA, który swoim uderzeniem doprowadza do remisu.
    63. Diego COSTA - 1:2

63
    Fabregas zagrywa długą piłkę do DIEGO COSTY. W walce z nim Jagielka gubi się popełnia błąd i otwiera drogę dla Hiszpana do sytuacji sam na sam z Howardem. Napastnik Chelsea radzi sobie z golkiperem i strzela kontaktową bramkę.

61
    Dwa rzuty rożne z rzędu dla gospodarzy nie przynoszą żadnego efektu.

60
    Fabregas zgrywa piętką w kierunku bramki, przytomnie broni to Howard. Jeszcze podczas tej samej akcji Pedro zdołał wywalczyć korner.
    Abramowicz po drugiej bramce schował wzrok w kierunku telefonu.

57
    Wydawało się, że za sterów Hiddinka następuje progres w zespole Chelsea. Jednak Everton dziś wszystko weryfikuje.
    55. Kevin MIRALLAS - 0:2

55
    Znowu Baines jednym z bohaterów akcji. Podaje on na jedenasty metr w kierunku KEVINA MIRALLASA. Ten przyjęciem piłki oszukuje defensorów Chelsea i uderza z całych sił nie do obrony.

54
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Nemanja Matić, na boisku pojawia się Oscar.

53
    Słowne starcie Diego Costy z Oviedo. Hiszpan miał trochę uwag do przekazaniu prawemu obrońcy Evertonu.

52
    Everton w natarciu! Dobre podanie na lewą stronę dostał Barkley, który uderzył prosto w krótki słupek. Zapachniało drugą bramką.

51
    Willian ucierpiał w starciu z Bainesem. Brazylijczyk z grymasem bólu, kontynuuje grę.
    49. John TERRY - 0:1

49
    Świetnie po lewej stronie akcję Evertonu uskrzydlił Leighton Baines, który podawał wzdłuż bramki w kierunku Lukaku. Belgijskiego napastnika uprzedził JOHN TERRY, ale zrobił tak to niefortunnie, że piłka odbiła się od niego i wpadła do siatki.

48
    Willian zanotował dobry przechwyt, by po chwili stracić piłkę przez złe podanie.

47
    Jagielka do Lukaku. Belg przegrywa pojedynek główkowym z Terrym.

46
    Po bezbarwnej pierwszej połowie remis 0:0.

Nie zachwyciła niestety pierwsza połowa spotkania na Stamford Bridge. Owszem piłkarze obu drużyn trzymali wysokie tempo gry, ale nie przełożyło się ono na bramki. Najgroźniejszą okazję stworzył Mirallas w 39 minucie. Chelsea jedynie zagroziła przez strzał Williana. Jest to zdecydowanie mało na stworzenie okazji do zdobycia goli. Może w drugiej połowie będzie lepiej.

45

45
    Jedna doliczona minuta.

44
    Obi Mikel podaje górą do Costy. Stones dobrze wraca i przerywa podanie.

42
    Teraz Everton gości dłużej na połowie rywala, ale nie może skonstruować ciekawszej akcji.

40
    Rzut rożny wykonany krótko przez gości. Chelsea szybko przejmuje posiadanie po jego wykonaniu.

39
    Mirallas oddaje groźny strzał po ziemi z 25 metra. Dobrze wyciągnął się Courtois, wybijając na róg.

38
    Na spotkaniu jest obecny selekcjoner reprezentacji Anglii Roy Hodgson.

37
    Strata w ataku Costy i Matić musiał się ratować faulem przed uruchomieniem kontry przez zespół z Liverpoolu.

36
    Oviedo próbuje zagrać górą w poszukiwaniu Lukaku. Dobrze ustawiony Zouma przerywa tą centrę.

35
    Stones umiejętnie wymusił przewinienie Diego Costy w środkowej części boiska.

33
    Lennon zagrywa zbyt arogancko podczas pozycyjnego ataku i Everton notuje kolejną stratę.
    Willian podczas strzału, który obronił Howard.

31
    Jednak Chelsea dobrze radzi sobie w grze powietrznej i nie pozwala na wiele z kornera gościom.

30
    Pedro tak przejął w obronie piłkę, że rozpędzony z nią nie zmieścił się w boisku i przez to Everton zyskał drugi rzut rożny w tym meczu.

29
    Dokładność podań:
    88% Chlesea, 84% Everton

27
    Zouma dobrze przeczytał podanie Barkleya do Mirallasa.

26
    Kolejna próba zagrania zza plecy obrońców Evertonu kończy się spalonym u Diego Costy.
    Dobre otwierające 15 minut spotkania, ale na Stamford Bridge nadal remis 0:0.

24
    Hiszpańska akcja Chelsea. Pedro do Diego Costy. Ten drugi znalazł się na pozycji spalonej.

21
    Fatalny strzał oddaje na bramkę Lukaku. Lepiej szybko o nim zapomnieć.

20
    Fabregas stosuje bardzo wysoki pressing. Zabrakło centymetrów do przejęcia futbolówki.

18
    Oviedo dopadł do zablokowanej przez Zoumę piłki. Uderzył bez namysłu, niedaleko obok słupka.

17
    Jagielka dobrze ubiega Costę przy dojściu do podania skierowanego wzdłuż bramki.

16
    Mirallas złapany na minimalnym spalonym po ładnej kombinacyjnej akcji Evertonu.

15
    Willian dobrze urwał się prawą stroną i oddał groźny strzał z ostrego kąta zatrzymany przez interweniującego Howarda.

14
    Świetnie Fabregas wślizgiem zabiera piłkę Bainesowi po próbie rajdu Anglika.

12
    John Obi Mikel nie zrozumiał się z partnerami i oddał za darmo piłkę.

11
    Lennon ostro wszedł w Obi Mikela, lecz tym razem obejdzie się bez upomnienia kartkowego.

9
    Willian górą w poszukiwaniu Costy w polu karnym. Pewnie dośrodkowanie wyłapuje Howard.

8
    Baines głęboko. Besić powalczył w powietrzy, ale ostatecznie od autu zacznie Chelsea.

7
    Pedro płasko na piąty metr. Stones bardzo pewnie głową w kierunku swojego bramkarza. Howard szybko wznawia grę i w kontrze Everton wywalczyło rzut rożny dzięki Mirallasowi.

6
    Zabrakło otwierającego podania od Williana w kierunku Pedro i piłkę przejmują goście.

4
    Barkley uderzył z dystansu, lecz wprost w Terry'ego.

3
    Chelsea naciska od pierwszych minut, tak że Everton musi grać z wykorzystaniem golkipera.

1

Chelsea F.C.: Courtois – Ivanović, Zouma, Terry (C), Azpilicueta – Matić, Obi Mikel – Willian, Fàbregas, Pedro – Diego Costa.
    Rezerwowi: Begović – Baba, Oscar, Kenedy, Rémy, Cahill, Loftus-Cheek.

Everton F.C.: Howard – Oviedo, Stones, Jagielka (C), Baines – Barkley, Barry, Bešić – Lennon, Lukaku, Mirallas.
    Rezerwowi: Robles – Koné, Cleverley, Deulofeu, L. Osman, Ra. Funes Mori, Pienaar..

Mimo tego, że to drużyny ze środka tabeli to i tak same w sobie są uznanymi "markami". Stąd też, możemy spodziewać się wyrównanego starcia. Warto poświęcić swój czas relacji z tego spotkania, na które serdecznie zapraszam.
    Tak trenowali gracze Chelsea przed sobotą

Najlepsi strzelcy:

Everton: 15 goli – Romelu Lukaku, 6 – Ross Barkley, 5 – Arouna Kone

Chelsea: 6 goli – Diego Costa, 3 – Willian i Oscar.

Everton Liverpool 3:1 Chelsea Londyn
    Gole: Steven Naismith x3, Nemanja Matić.
    Kilka ujęć ze starcia w Manchesterze.

Poprzednia kolejka:

Chelsea Londyn 2:2 West Bromwich Albion
    Gole: Azplicueta, McAuley (sam.) – Gardner, McClean.

Manchester City 0:0 Everton Liverpool

Everton też zapewne liczył na więcej w bieżącym sezonie. Spora liczba zanotowanych remisów, bo aż 10, doprowadziła do tego, że ekipa z Liverpoolu aktualnie jest na 11 pozycji z 28 punktami.

The Blues pierwszą jesienną rundę rozegrali fatalnie. W międzyczasie potrzebna była w ekipie zmiana trenera: zwolniono Jose Mourinho, zatrudniono Guusa Hiddinka. Dzięki temu zabiegowi Chelsea w lidze trochę poprawiła swoją sytuację i w tej chwili zajmuje 14 miejsce z 24 punktami.

Kto by się spodziewał na początku sezonu, że w połowie stycznia na Stamford Bridge Chelsea Londyn i Everton Liverpool zmierzą się jako średniacy w Premier League. Jednak piłka nożna jest nieobliczalna i taka sytuacja ma miejsce.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Adrian Trawicki

Gole: 63. Diego Costa, 65. Fàbregas, 90+8. Terry – 49. Terry (sam.), 55. Mirallas, 90. Ra. Funes Mori

Kartki:   90+1. Ra. Funes Mori (EVE)

Chelsea F.C.: Courtois – Ivanović, Zouma, Terry (C), Azpilicueta – Matić (54. Oscar), Obi Mikel – Willian, Fàbregas, Pedro (66. Kenedy) – Diego Costa (80. Rémy).
    Zmiany: Begović – Baba, Oscar, Kenedy, Rémy, Cahill, Loftus-Cheek.

Everton F.C.: Howard – Oviedo (70. Ra. Funes Mori), Stones, Jagielka (C), Baines – Barkley (80. Pienaar), Barry, Bešić – Lennon (80. Deulofeu), Lukaku, Mirallas.
    Zmiany: Robles – Koné, Cleverley, Deulofeu, L. Osman, Ra. Funes Mori, Pienaar.

Sędziowie: Jones – Mullarkey, Kirkup.