Zagłębie S. – Soła 1:2 (koniec) | Legionovia – Broń 0:1 (koniec) | Podbeskidzie – Rozwój 4:0 (koniec)
MKS Kluczbork – GKS T. 1:0 (koniec) | Górnik W. – Cracovia 3:2 (koniec) | Bytovia – Przodkowo 1:1 (koniec)
Ruch – Puszcza 2:1 (koniec) | Raków – BKS Stal 3:2 (koniec) | Chojniczanka – Górnik Z. 0:2 (koniec)
Slovan – Zagłębie L. 4:0 (koniec) | Błękitni – Kotwica 1:0 (koniec) | Znicz – Tomaszów Maz. 0:0 (poz.)
Żalgiris – Jagiellonia 1:0 (koniec) | Świt NDM – Wisła Pł. 1:2 (koniec) | ROW Rybnik – Karvina 1:2 (koniec)
Trakai – Górnik Ł. 1:3 (koniec)
Żalgiris Wilno
1:0 (0:0)
Jagiellonia Białystok
Sobota 16.01.2016, 12:30 • Hala sportowa Sportima, Wilno • Spotkania towarzyskie

Witamy. Mecz rozpocznie się o 12:30 i będziemy informować o zmianach stanu..

Jagiellonia Białystok rozpoczyna swoje przygotowania do rundy wiosennej na Litwie. W hali sportowej Sportima ich rywalem będzie Žalgiris Wilno.

Litwini grający systemem wiosna-jesień przygotowują się do startu nowego sezonu. Poprzedni zakończyli na pierwszym miejscu z przewagą 10 punktów nad drugim FK Trakai.
    Włodarze klubu przeprowadzili już pierwsze transfery do klubu

Tymczasem białostoczanie dopiero w poniedziałek wznowili treningi i mogą jeszcze odstawać fizycznie od rywali. Na debiut w "żółto-czerwonych" barwach mogą liczyć nowi zawodnicy – Słoweniec Matija Sirok i Dawid Szymonowicz.

Trener Probierz może skorzystać z wszystkich zawodników w kadrze, zatem na boisku zobaczymy zapewne dwie różne jedenastki przez 45 minut. Po tym spotkaniu Jagiellonia wróci do kraju, aby już w środę rozegrać kolejny sparing z Wigrami Suwałki.

Warto wspomnieć o miejscu sparingu, a więc pełnowymiarowej hali w Wilnie – na Litwie panują bowiem bardzo niskie temperatury powietrza. Początek naszej relacji z najważniejszych wydarzeń w meczu od godziny 12:30.

Wyjściowe jedenastki obu ekip:

Žalgiris Wilno: Vitkauskas – Korsakas, Atajic, Slijngard, Ribeiro, Freidgeimas, Klimavicius, Mikoliunas, Eliosius, Luksa, Kendysh.

Jagiellonia Białystok: K. Baran – Sirok, Wasiluk, Tarasovs, Tomasik – Góralski, Romanchuk, Frankowski, Mackiewicz, Świderski – Sekulski..

1
    Tak prezentuje się hala, w której odbywa się dzisiejszy pojedynek.

12
    Żółtą kartkę otrzymuje Luksa (Žalgiris Wilno).

15
    Póki co na tablicy wyników widnieje bezbramkowy remis, choć nie brakuje groźnych akcji.

21
    Żółtą kartkę otrzymuje Freidgeimas (Žalgiris Wilno).

30
    Pół godziny rywalizacji za nami. W ostatnich minutach nieco lepiej prezentuje się zespół z Litwy.

32
    Luksa oddał potężne uderzenie z dystansu! Futbolówka trafiła prosto w dobrze ustawionego Barana. Zrobiło się groźnie.

41
    Żółtą kartkę otrzymuje Eliosius (Žalgiris Wilno).

45

Inauguracyjna odsłona dzisiejszego pojedynku w Wilnie była dość wyrównana. Póki co mamy bezbramkowy remis, choć akcji nie brakowało. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam jakieś trafienia. Tymczasem pora na kilka chwil wytchnienia.

46

46
    Na boisku pojawili się Kuklys, Romanovskis, Klevinskas. Zawodnicy ci zmienili Vitkauskasa, Ribeiro oraz Eliosiusa.

50
    Skład Jagiellonii na drugą połowę: Karpieszuk – M. Baran, Madera, Liśkiewicz, Straus, Grzyb, Szymonowicz, Falon, Cernych, Alvarinho, Grzelczak.

52
    Mocny strzał Luksy z małymi problemami sparował Karpieszuk.

61
    Zmiana w drużynie Žalgiris Wilno: z boiska schodzi Mikoliunas, na boisku pojawia się Lasickas.

64
    Tempo rywalizacji diametralnie siadło. Na murawie nie dzieje się zbyt wiele, brakuje emocji.

67
    Tymczasem na murawie zameldowali się Baniulis, Chula oraz Barauskas, którzy zastąpili Atajicia, Lukse oraz Slijngarda.

75
    Zmiana w drużynie Žalgiris Wilno: z boiska schodzi Freidgeimas, na boisku pojawia się Kazubovičius.

75
    Zmiana w drużynie Žalgiris Wilno: z boiska schodzi Kendysh, na boisku pojawia się Valvonis.

75
    Klevinskas sparował uderzenie jednego z rywali.

82
    Do zakończenia spotkania pozostało już tylko osiem minut. Na tablicy wyników wciąż bezbramkowy remis.

90
    Gol dla Žalgirisu!
    Strzelcem bramki DARIUS KAZUBOVIČIUS.

90

Spotkanie zakończyło się triumfem Żalgirisu Wilno. Przypomnijmy, że tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra na listę strzelców wpisał się Darius Kazubovičius. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (14:31:11)

Mateusz

Gole: 90. Kazubovičius

Kartki:   12. Luksa (ŽAV), 21. Freidgeimas (ŽAV), 41. Eliosius (ŽAV)

Żalgiris Wilno: Vitkauskas (46. Klevinskas) – Korsakas, Atajic (67. Baniulis), Slijngard (67. Barauskas), Ribeiro (46. Romanovskis), Freidgeimas (75. Kazubovičius), Klimavicius, Mikoliunas (61. Lasickas), Eliosius (46. Kuklys), Luksa (67. Chula), Kendysh (75. Valvonis).
    Jagiellonia Białystok: I połowa: K. Baran – Sirok, Wasiluk, Tarasovs, Tomasik – Góralski, Romanchuk, Frankowski, Mackiewicz, Świderski – Sekulski.

II połowa: Karpieszuk – M. Baran, Madera, Liśkiewicz, Straus, Grzyb, Szymonowicz, Falon, Cernych, Alvarinho, Grzelczak.